Engelli Bireyler Yönetimde Yer Alıyor

10 Mayıs 2022 Salı 22:39

Engelli Bireyler Yönetimde Yer Alıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Bireyler Komisyonu Başkanı Yasin Çiçek, 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada ayrımcılığın ve engellerin olmadığı bir dünya dilediğini ifade etti.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Bireyler Komisyonu Başkanı Yasin Çiçek, Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada siyasete girdikten sonra engelli bireylerin sorunlarını daha güçlü şekilde dile getirme fırsatı bulduğunu belirtti. Çiçek yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Yaklaşık 10 yıldır yerel basının içerisindeyiz. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı görevini sürdürdük. Amacımız: Engellenmiş bireyleri topluma tanıtmaktı. Bunun için önce kullanılan dili değiştirmek gerekiyordu. Maalesef; sakat, özürlü gibi hitap şekilleri kullanılıyordu. Şu an yaygın olarak “Özel Bireyler” ifadesi kullanılıyor. Ülkemizde: 10 Milyon engelli birey var. Aileleri de eklediğimizde; 40 Milyonu bulabiliyor. Dünya nüfusunun ise yüzde 15'i engelli bireylerden oluşuyor. Yüzde 15 dünyanın en büyük azınlığı. Biliyoruz, yaşıyoruz ve o yüzden mücadele ediyoruz. Bu yolda: 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine birlikte siyasete adım attık. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ile yaptığımız istişarelerle İlçe Yönetiminde yer alma konusunda hemfikir olduk. Zonguldak ve çevresinde de bir ilki gerçekleştirmiş olduk. İlk kez bir özel birey Parti Yönetiminde yer aldı. Sevelim sevmeyelim, ülkemizde; en çok konuşan kesim siyasiler. Bu arenada engellenmiş bireylerin çoğalması; renkli ve çok sesli toplum olmasını sağlar. Yaşanan sorunların daha güçlü dile getirilmesi hususunda ön ayak olur. Engellenmiş birey ve ailelerinin sorunlarını biliyor, yakından takip ediyoruz. Genel Merkez bazında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunan Milletvekillerimizle, İl ve İlçe Teşkilatlarımızla istişare halindeyiz. İçerisinde bulunduğumuz 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle: Ayrımcılığın ve engellerin olmadığı bir dünya diliyoruz.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , MHP , engelli birey , siyaset

Yorumlar

Başkan Demirtaş’tan Bakan Kurum’a Teşekkür

10 Mayıs 2022 Salı 22:21

Başkan Demirtaş’tan Bakan Kurum’a Teşekkür

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş belediyeye hibe edilen kazıcı ve yükleyici kepçe için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, göreve geldiği günden bu yana araç filosunu her geçen gün genişlettiklerini belirterek Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hibe edilen Hidromek 102S kazıcı ve taşıyıcı kepçenin kendilerine teslim edildiğini söyledi. Gülüç halkına daha iyi hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Başkan Demirtaş “Belediye Başkanlığına seçildiğim 2014 yılında belediyenin halkımıza hizmet götürebilecek doğru dürüst aracı ve iş makinesi yoktu. 8 yıllık görev sürem içerisinde araç eksikliğimizin hemen hemen tamamını giderdik. Çalışmayan araçları çalışır hale getirdik. Gülüç’e getirdiğimiz hizmetler bu araçlar sayesinde oldu. Bir çok işi kendimiz yapabilir konuma geldik. Hatta ihtiyaç halinde diğer belediyelerimize ve bazı köylerimize de araçlarımızı hizmet için gönderiyoruz. Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u milletvekillerimiz ve ilçe başkanımızla ziyaretimizde sözünü verdiği kazıcı ve yükleyici kepçe belediyemize teslim edildi. Ben başta Bakanımız Murat Kurum olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gülüç halkımıza hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Gülüç , belediye , yardım , hibe desteği , araç , otomobil

Yorumlar

Fide Sırasına Giren Vatandaşlar İzdiham Oluşturdu

10 Mayıs 2022 Salı 22:11

Fide Sırasına Giren Vatandaşlar İzdiham Oluşturdu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde belediye tarafından ücretsiz fide dağıtımı için gelen çok sayıda vatandaş izdihama neden olurken, fide alamayanlar duruma tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ata tohumundan üretildiği belirtilen 100 bin adet domates, salatalık, biber ve patlıcan fidesi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı. Sabahın erken saatlerinde fidelerin dağıtılacağı alanda bekleyip sıraya giren çok sayıda vatandaş izdiham oluşturdu. Yaşanan izdiham nedeniyle bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Yaşanan izdihama tepki gösteren bazı vatandaşlar ise, “Belediyenin rezilliği. Şov yapmaya başlamaz bu işler” derken, bazıları da “Bir iş yapmak istiyorlarsa doğru dürüst iş yapsınlar” şeklinde konuştu.
Öğle saatlerinde başlayan fide dağıtımı akşam saat 17.00 sıralarında sona ererken, saatlerce beklemesine rağmen kendilerine fide kalmayan vatandaşlar belediye yetkililerine tepki gösterdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ata tohumu , fide , izdiham , şikayet

Yorumlar

Kışla esnafı kepenk açamadı.. EnerjiSa Elektrik veremiyor...

10 Mayıs 2022 Salı 09:53

Kışla esnafı kepenk açamadı.. EnerjiSa Elektrik veremiyor...

Kdz. Ereğli ilçesinde ki Kışla Sanayi Sitesi esnafları bu sabah iş yerlerini açmaya geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaştı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ki Kışla Sanayi Sitesi esnafları bu sabah iş yerlerini açmaya geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaştı. Elektrik kesintisi yapılan sanayi sitesinde 10'larca esnaf kepenklerini açıp işe başlayamadı. Kesintinin neden kaynaklandığı ve elektrik enerjisinin ne zaman verileceği bilinmiyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , enerjisa , kesinti

Yorumlar

Başkan Çınar MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

9 Mayıs 2022 Pazartesi 18:00

Başkan Çınar MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, 32. Kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar başta Kdz. Ereğli olmak üzere MÜSİAD’ın kuruluşundan bu günlere kadar büyümesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Başkan Çınar 32. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi; “MÜSİAD olarak 1990 yılında bir grup genç iş adamının yüksek idealleri temelinde, İstanbul Mecidiyeköy'de başlayan yolculuğumuz, bugün Türkiye ve dünyanın 164 noktasında varlık gösteren, her milletten insanı aynı çatı altında buluşturarak, aynı ideal uğruna çalışarak büyük bir sermaye platformu olmanın vermiş olduğu gurur ve mutlulukla devam ediyor. 32'nci yılını dolduran büyük çınarımız MÜSİAD, gelenekten aldığı güç ve desteği, geleceğe karşı duyduğumuz heyecanla bir araya getirerek, bünyesindeki her bir iş insanına esaslı bir yol arkadaşı olurken, başta ülkemiz olmak üzere, varlık gösterdiği her bölgede umudu besliyor, yarınlara olan inancın önemli simgelerinden biri oluyor. Attığı her adımı, köklerine ve değerlerine bağlı kalarak, diğer yandan dünyadaki hızlı değişim ve dönüşümü doğru okuyarak atan MÜSİAD, kurulduğumuz günden bu yana artan heyecanımız ve geleceğe dair beslediğimiz büyük umutlarımızla bu çetin yolda ilerlemeye devam etmekteyiz. Üyelerimiz ve gönüldaşlarımızla birlikte nice yılları birlikte geride bırakmayı, nice başarılara imza atmayı diliyor, 32'nci kuruluş yıl dönümünü bu duygularla kutluyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , ticaret , müsiad , İstanbul

Yorumlar