Engeliler derneği başkanından örnek hareket

6 Aralık 2018 Perşembe 16:38

Engeliler derneği başkanından örnek hareket

3 Aralık Dünya Engeliler Haftası kapsamında Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba ve öğrencilerle birlikte okul bahçesine çiçek dikti.

Engelliler Haftası kapsamında Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, Yayla Ortaokulu ile ortak proje gerçekleştirdi. Proje kapsamında okula gül, biberiye, kriptomerya, lavanta ve elwoodi bitkileri getiren Özcan Albas, Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba ve öğrencilerle beraber çiçek dikim etkinliğine katıldı. 
Engelliler haftası dolayısıyla okulu çiçeklendirdiklerini belirten Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba, “Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Sayın Özcan Albas Beyle ortak proje gerçekleştirdik. Şunu söylemek isterim ki engelli kişi yoktur, engelleyen kişi vardır. Yeter ki insanların kalpleri ve vicdanları engelli olmasın. Bu güzel etkinliğin hayata geçmesinde emeği geçen dernek başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorumlar

Madenciler için koştular

6 Aralık 2018 Perşembe 16:31

Madenciler için koştular

Zonguldak’ta 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle koşu yarışması düzenlendi.

Maden Mühendisleri ve Atletizm İ Temsilciliği tarafından Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda 4 Aralık Madenciler Günü nedeniyle, ’Madenciler Koşusu’ yapıldı. 
Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nda düzenlenen koşuya yaklaşık 150 sporcu katıldı. 2006-2008 doğumlu küçüklerde 400 metre, 2005-2006 doğumlu yıldızlarda 800 metre, 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlu gençlerde 1200 metre yarışları yapıldı. Madenci Koşusu'nun startını Maden Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Meydan verdi. Yoğun yağmur altında gerçekleştirilen koşuda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele verdi. Bazı sporcular zaman zaman zorlansalar da parkuru tamamladı. 

Afganistanlı öğrenciler büyük bir başarı örneği gösterdi 
Madenciler günü nedeniyle düzenlenen koşuda Afganistan uyruklu öğrenciler büyük bir başarı örneği gösterdi. Anlamlı yarışta Kilimli Ortaokulu adına yarışlara katılan öğrenciler Mehdi Rezael birinci ve Roullah Hooman ise üçüncü Yarışların sonunda dereceye giren sporculara Maden Mühendislerinin hazırlamış olduğu hediye çeki ve madalya verildi. Hediyeleri, Maden Mühendisleri Odası 2’inci Başkanı Hüsnü Meydan, Gençlik Spor Şube Müdürü Gazel Güven, Atletizm İl Temsilcisi Erol Emral ve milli atletizm antrenörü Utku Duman verdi.

Yorumlar

Alaplı'nın adayı Celil Uzun gibi...

6 Aralık 2018 Perşembe 16:06

Alaplı'nın adayı Celil Uzun gibi...

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adaylığında Celil Uzun’un ismi öne çıkıyor.

AK Parti Eski İlçe Başkanı Celil Uzun AK Parti’den Alaplı Belediye Başkan Adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. TSO Başkanı Recep Ocak’ın adaylığı kabul etmemesi üzerine parti kurmayları Alaplı’da seçimleri kazanmak için Celil Uzun’la seçime girmeyi planlıyor.
AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı Celil Uzun’un üzerinde dururken, son karar genel merkez verecek. Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkan Adaylığı için sinyalleri veren Celil Uzun yaptığı açıklamada daha önce hiç alınamaz denilen yerlerde seçim kazandıklarını belirterek Alaplı Belediyesi’ni de kazanabileceklerini söylemişti.

Yorumlar

Vali Bektaş Alaplı Kaymakamını ziyaret etti

6 Aralık 2018 Perşembe 15:50

Vali Bektaş Alaplı Kaymakamını ziyaret etti

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Alaplı ilçesini ziyaret ederek, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu’yu makamında ziyaret etti.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Alaplı İlçesi kaymakamlık ziyaretine gelişinde Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ilçe protokol üyeleri ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı.
Karşılamanın ardından Vali Bektaş Kaymakamı Saim Eskioğlu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Alaplı Kaymakamı Eskioğlu ilçenin Eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konular hakkında Vali Bektaş’a brifing vererek, ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundu.
Vali Bektaş’a ziyareti sırasında İlçe Emniyet Müdürü Cengiz han Zengin ,İlçe Jandarma Komutanı Fuat Gençer, Belediye Başkanı Nuri Tekin ve daire müdürleri de eşlik etti.

Yorumlar

CHP'nin adayları belli oldu

6 Aralık 2018 Perşembe 15:44

Pusula Gazetesi

CHP'nin adayları belli oldu

CHP’nin Parti Meclisi’nden alınan bilgiye göre Çaycuma Belediye Başkan Adayı Bülent Kartarcı oldu.

Filyos Belediye Başkan Adayı: Avukat Gerçek Ülker.

Nebioğlu Belediye Başkan Adayı: Ahmet Kırnapçı.

Zonguldak, Devrek ve Ereğli Belediye Başkan Adayları bir sonraki toplantıda açıklanacak.

Yorumlar