Encümeni CHP aldı

5 Nisan 2017 Çarşamba 18:54

Encümeni CHP aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesinin 2017 yılı Nisan ayı meclis toplantısında encümen ve komisyon üyeliği seçimleri yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi 2017 yılı Nisan ayı Meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti grubundan Salih Kumaş, Eyüp Karaarslan ve Halil Bozkuş mazeret göstererek katılmadı. 2017 yılı belediye encümeni seçimlerinin yapıldığı toplantıda Ayhan Atay, Fevzi Mazlum ve Cumhur Nalcı tasnif heyeti olarak belirlendi. Gizli yapılan oylamada AK Parti’den encümene aday olan Reşat Latif, Sezai Meriç, İhsan Yazıcıoğlu 13 oy alırken, CHP’den aday olan Fikret Fota, Mustafa Başhan ve Sibel Yıldız 15’er oy aldı. Bir oyun boş atıldığı seçimlerden encümene CHP’li meclis üyeleri seçildi.
Diğer seçimlerde ise İmar komisyonuna AK Parti’den Fevzi Mazlum, Turgay Aydın, Yusuf Kalay, CHP’den Sertan Yalçın, Fikret Fota, Hukuk işleri komisyonuna AK Parti’den Mehmet Erdoğan, Sabri Dinç, Turgay Aydın, CHP’den Özkan Özyağcı, Güler Demiroğlu, Plan ve bütçe komisyonuna AK Parti’den Sabri Dinç, Fevzi Mazlum, Mustafa Şentürk, CHP’den Nur Oğuz, Fehmi Karaarslan seçildi.
AK Partili meclis üyesi Yusuf Kalay, encümen üyelerinin CHP’den seçilmesini kendisine zul olarak gördüğünü belirtip seçildiği imar komisyonundan istifa edip toplantıyı terk etti. Verilen aranın ardından bazı AK Partili meclis üyeleri geri dönmeyerek toplantıya katılmadı.
Başkan Uysal’ın gündemdeki diğer maddelerin 6 Nisan 2017 Perşembe günü görüşülmesi yönündeki teklifi AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler:

encümen , komisyon üyeliği sçimleri , kdz. ereğli belediyesi ,

Yorumlar

Ölü balıklar kıyıya vurdu

5 Nisan 2017 Çarşamba 16:22

Ölü balıklar kıyıya vurdu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu. Vatandaşlar balık ölümlerinden endişe duyarken, Kdz. Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ölen balıklardan numune alıp inceleme başlattı.

Karadeniz’in Ereğli ilçesi sahil kesiminde yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki alanda yüzlerce ölü balık yavrusu kıyıya vurdu. Sahil kesiminde denizdeki kirlilik göze çarparken, vatandaşlar balıkların kirlilikten dolayı zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Balık ölümlerini fark eden Doğukan Kaya, sahil kesimi boyunca çok sayıda ölü balığın kıyıya vurduğunu belirterek, “Balık ölümlerinin neden kaynaklandığı konusunda hiçbir bilgim yok. Yüzmeye çalışıyorlar yüzemiyorlar. Martıların seslerini duyunca arkadaşlarımızla bakmaya gittik. Gördüğünüz gibi balıklar gitmeye çalışıyor ama gidemiyorlar. Sahilin sonuna kadar gidiyor ve birçoğu da ölmüş durumda” dedi.
Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Firuz Yılmaz ise balık yavrularının mikroptan ziyade soğuktan dolayı ölmüş olabileceğini tahmin ettiğini dile getirdi. Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Her sene bu aylarda bir de Ağustos ayının sonuna doğru deniz soğuk olur. Kıraça dediğimiz istavrit, hamsi, ince mezgit gibi balıklar kırılır. Şu anda görünenler kıraça. Benim düşüncem mikrop değil, deniz soğuğundan olan bir şey. Bizim burada da var, tarım müdürlüğü ekipleri onlar numune aldılar, Zonguldak’ta incelenecek.”
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri de orta derinlik balıklarının ilk bakışta ısı değişikliği nedeniyle ölmüş olabileceğinin tahmin edildiğini ancak kesin sonuçların laboratuvarda yapılacak incelemelerin ardından ortaya çıkacağını ifade etti.

Etiketler:

balık , ölümleri ,

Yorumlar

“I Love My Town”

5 Nisan 2017 Çarşamba 16:03

“I Love My Town”

Kdz. Ereğli İlçesinde Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü, I Love My Town” Yaşadığım şehri seviyorum ) etwinning projesi kapsamında fotoğraflarla Ereğli sergilisi yapılacak.

Kdz. Ereğli İlçesinde Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu Müdürlüğü Bakanlık onaylı, 35 ortaklı etwinnig projesi kapsamında 7 Nisan Cuma günü, saat 11.00’de Atatürk Kültür Merkezi(AKM), Osman Zeki Oral sergi salonunda “I Love My Town” (Yaşadığım şehri seviyorum ) fotoğraflarla Ereğli Sergisi’nin açılışını gerçekleştirecek.
Etwinning Gürcistan, Romanya, İtalya, Yunanistan, Polonya, İspanya, Finlandiya, Ukrayna, Litvanya gibi 28 tanesi yabancı ülke ve  ülkemizden de 7 ortakla yürütülmektedir. Proje amaçları ise yaşanılan yerin tarihini, efsanesini, oyunlarını, yemeklerini, giysilerini, ünlü özelliklerini araştırmak ve öğrenmek, öğrendiklerini de ortaklarıyla paylaşarak yeni dostluklar kurmak.


Etiketler:

etwinning , “I Love My Town” ,

Yorumlar

Saha çalışması raporunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim etti

5 Nisan 2017 Çarşamba 14:55

Saha çalışması raporunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim etti

TBMM Stratejisti ve önceki dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili A. Adayı Dr. Hasan Özgür Özen, 'Yeni Türkiye İçin Evet Kampanyası' saha çalışması kapsamında Zonguldak'ta gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a takdim etti.

Dr. Hasan Özgür Özen, yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye'nin büyümesi ve güçlenmesi adına tarihe geçecek çok büyük işlere imza attığını ifade ederek, ülkenin önünü açacak en büyük imzanın ise Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi olacağını belirtti. Cumhurbaşkanlığı sisteminin hızlı karar alan, hızlı icraat ve reformlar yapan etkin bir yönetim modeli olduğunu ifade eden Özen, parti teşkilatının özverili çalışmaları sonucu, vatandaşların Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında yeterince bilinçlendiğini belirtti.
Güçlü bir Türkiye için, ülkesini ve memleketini seven her bireyin elinden geldiğince bu sürece katkı yapması gerektiğini belirten Dr. Özen, kendilerinin de bu bilinçle Cumhurbaşkanı sisteminin Türkiye için önemini anlatmak adına Zonguldak genelinde çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmanın raporunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a takdim ettiklerini belirtti.

Etiketler:

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN , Dr. Hasan Özgür Özen ,

Yorumlar

Başarı belgeleri verildi

5 Nisan 2017 Çarşamba 14:25

Başarı belgeleri verildi

Alaplı İlçe Kaymakamı Saim Eskioğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idareci, öğretmen personelinden 19 kişiye görevlerinde göstermiş oldukları özverili ve gayretli çalışmalar nedeniyle başarı belgesi verdi.

Alaplı İlçesindeki Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, BAKKA “Profesyonel Eğitim için Simülatörlü Doğru Seçim” adlı proje ve AB K1 “Mesleki Eğitimde Avrupa Değerleri” adlı projelerdeki başarılarından dolayı İlçe Kaymakamı Saim Eskioğlu tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. Ödül töreninde En önemli meselelerinin eğitim olduğunu söyleyen Kaymakam Saim Eskioğlu “Bunun için tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımızla gerçekten büyük bir seferberlik başlatmış durumdayız. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” diye konuştu. dedi.

Etiketler:

Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu , BAKKA , “Profesyonel Eğitim için Simülatörlü Doğru Seçim” ,

Yorumlar