En acı Anneler Günü... 14 aylık bebeğin boğazına...

10 Mayıs 2020 Pazar 15:58

En acı Anneler Günü... 14 aylık bebeğin boğazına...

Zonguldak'ta 14 aylık bebek, yediği eriğin boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetti. Küçük kız, Anneler Günü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

 Zonguldak merkezde Sezer-Feride Aslan çiftinin 14 aylık ikiz kızlarından Alya Aslan erik yemek istedi. Yediği erik boğazına kaçan küçük kız bir süre sonra çırpınmaya başladı. Nefes alamayan küçük çocuğun kalbinin durduğu öğrenildi. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Alya Aslan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Küçük bir tabuta konulan Alya'nın cenazesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi morgundan alınarak Beycuma beldesine bağlı Hacıali köyü Merkez Mahallesi'ne getirildi. Burada öğlen namazını müteakip sosyal mesafe gözetilerek kılınan cenaze namazının ardından küçük kızın cenazesi defnedildi. 
Her şeyden habersiz olanları izleyen Alya'nın ikizi Asya ise yakınları ile birlikte mezarlığın başında bekledi. Sinir krizleri geçiren anne Feride Aslan, küçük kızın defnedilmesinin ardından mezarlığa getirildi. Kızının mezarı başında bir süre feryat eden anne güçlükle ayakta durabildi. Aile ise tek tesellilerinin diğer kızları olduğunu ifade etti. 
Hacıali Köyü Muhtarı Şahin Akçay gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bunlar ikizdi. Erik yerken birisinin boğazına erik kaçıyor. Hastanede vefat ediyor. İkisi de 14 aylık. Cenazeyi hastaneden aldık, defnettik. Anneler Günü'nde böyle bir acının yaşanması çok zor" diye konuştu. 

Etiketler:

Zonguldak

Yorumlar

Devrilen çınar ağacının yerine yenisi dikildi

10 Mayıs 2020 Pazar 15:53

Devrilen çınar ağacının yerine yenisi dikildi

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Cumhuriyet caddesi üzerinde yol düzenleme çalışması sırasında kökleri zayıflayıp, binanın üzerine devrilen 50 yıllık çınar ağacının yerine 15 yıllık çınar ağaçları dikildi.

 Alaplı Belediyesi, Cumhuriyet caddesi üzerindeki şadırvan çeşmesine çevresinde insan yoğunluğu da göz önüne alınarak tehlikeye neden oldukları için kesilen ve kökleri zayıflayan iki ağaçların yerine dikilirken, toplamda 60 adet yetişkin Çınar ağaçları değişik yerlere dikildi. 
Alaplı Belediyesi tarafından , Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan şadırvan çeşmesinin çevresi ilçenin simgesi haline gelen 50 yıllık Çınar ağaçları , yol düzenleme çalışması sırasında kökleri zayıflayan bir çınar ağacı binanın üzerine devrilmişti.Alaplı Park bahçeler Müdürlüğü ekipleri’de devrilen çınar ağacının yerine ve bir ağacında yıkılma tehlikesi olabileceği için , yerlerine 15 yıllık ve 8 metre boyunda iki çınar ağaçlarının dikildi. 
Alaplı’nın değişik mahallelerinde bulunan, zaman içerisinde çürüme, kuruma gibi nedenlerden dolayı çınar ağaçları zarar görebiliyor.Alaplı Belediyesi de Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan ,insan sirkülation yoğun bölgelerde , kuruyan, çürüme sonucuna giden ağaçların bulunduğu ve yoldaki müsait yerlere, yeni çınar ağaçlarının dikimini gerçekleştirecek. 
Çınar ağacın dikiminde konuşan Alaplı Belediye Başkanı Tekin, Alaplı’nın yeşillikleri ile zengin bir ilçe olduğunu belirterek, şunları söyledi: 
“Kazara çınar ağacımız yıkıldı, can ve mal kaybı olması. Yaşam alanlarının arttırılmasının temel hedeflerimiz arasında. Bütün hedefimiz insanların yaşamlarının daha sosyal daha renkli ve daha ileriye yürüyebilecekleri daha aydınlık bir hedef göstermek. Bu ağacımız dün yıkıldı, talihsiz bir şekilde. Gezi eylemi çağrıları yapanlar oldu. Alaplı’da bunu gerçekleştiremezsiniz. Yerine diktiğimiz bu ağaç ve görevde olduğunuz 6 yıl içine diktiğimiz ağaçlar çocuklarımızla birlikte büyüyecek ve büyüyor. Alaplı’mız yeşillikleri ile zengin bir ilçemiz adeta orman denizimiz var. Bizim doğaya olan sevgimizi sorgulayanları, paylaşım yapanları bu konuda kasıt arayanları kınıyorum. Bu ağacı ve diğer ağaçları benim Babam 1977 yılında Alaplı Belediye Başkanı iken dikti. Her şeyi bir tarafa bırakalım. Benim babamın hatırasına bunu yapmamı kimse benden beklemesin” dedi. 

Yorumlar

Anneler Günü çiçekçilerin yüzünü güldürdü...

10 Mayıs 2020 Pazar 15:48

Anneler Günü çiçekçilerin yüzünü güldürdü...

Anneler günü nedeniyle sokağa çıkma yasağından bu hafta muaf olan çiçekçiler, sabahın erken saatlerinden itibaren siparişleri yetiştirmek için adeta zamanla yarıştı.

 Zonguldak Alaplı ilçesinde 20 yıldır çiçekçilik yapan Süleyman Yavuz yoğun Anneler Günü geçirdiklerini belirterek, “Virüs nedeni hiç işimizi yapamaz hale gelmişti , ben dükkanımı 1 aydır açmıyordum Anneler Günü için dün açmaya başladım. 20 yıldır çiçekçilik yapıyorum, en yoğun Anneler Günü. Son 2 günde 100 tane çiçek siparişi aldık. Adres adres dağıtıyoruz. Cuma gününden beri siparişler geliyor" diye konuştu. 

Etiketler:

Alaplı , Zonguldak

Yorumlar

GMİS, Anneler Günü'nü kutladı

10 Mayıs 2020 Pazar 15:43

GMİS, Anneler Günü'nü kutladı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

 Yeşil’in mesajı şöyle; “Dünyadaki en değerli varlıklarımız annelerimizdir. Annelerimiz; sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolüdür. Annelerimize, yılın sadece bir gününde değil, daima sevgi, saygı ve minnet duygularımızı göstermeliyiz. Çünkü annelerimize olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Ancak onların yaşamlarını kolaylaştırmak, yalnızca ihtiyaç duyduklarında değil her zaman yanlarında olmak, emeklerinin, sevgilerinin boşa gitmediğini göstermek hepimizin en önemli görevidir. Başta maden işçilerimizin, MTA işçilerimizin ve şehitlerimizin anneleri olmak üzere, şefkat ve sevgiyle dünyanın en yüce görevini yerine getiren bütün annelerimizin ellerinden öpüyor, Anneler Gününü saygı, sevgi ve minnet duygularıyla kutluyoruz." 

Etiketler:

Zonguldak , gmis

Yorumlar

Kısıtlama gününde kenevir sularken yakalandı...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 20:07

Kısıtlama gününde kenevir sularken yakalandı...

Zonguldak'ta 63 yaşındaki adam, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün kenevir sularken yakalandı. Kenevir bitkilerine el konuldu. Şüpheli hakkında adli işlem başlatılırken sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de işlem yapıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Kilimli İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin Muslu beldesi Merkez Mahallesi Depo mevkisindeki ormanlık alana ekilen sahipsiz kenevir bitkilerinin kontrolü sırasında 63 yaşındaki Ş.Ç. elinde bidon ile bitkileri sulamaya geldi. Suçüstü yakalanan şüpheli ile 13 adet kenevir bitkisi olduğu tespit edildi. Şüpheli gözaltına alınırken olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı. Öte yandan Ş.Ç. hakkında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden de idari para cezası uygulandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar