En Vefa'lı resim sergisi

28 Ocak 2017 Cumartesi 18:21

Ereğli Haber

En Vefa'lı resim sergisi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Beşiktaş taraftarları derneği tarafından Ressam Nihat Evren Derman imzasıyla şehitler Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu’nun aileleri başta olmak üzere şehitleri anısına resim sergisini Atatürk Kültür merkezinde açtı.

Ereğli Beşiktaş taraftarları Derneği "Karadeniz Ereğli Vefa Karakurdu, Tunç Uncu Şehit Ailelerimiz İçin El Ele” sloganıyla yeni bir projeye ev sahipliği yapıyor. Proje kapsamında düzenlenen Resim Sergisi Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral sergi salonunda açıldı. Sergiye İstanbul Beşiktaş'taki patlamada hayatlarını kaybeden Vefa Karakurdu'nun babası Emekli emniyet müdürü Erdal Karakurdu ile Tunç Uncu'nun anneden öz ağabeyi Eyüp Öztürk, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediyesi önceki dönem belediye başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Milliyetçi Hareket partisi İlçe Başkanı Talat Şeker ve davetliler katıldı.

Sergide çok duygulandığını kaydeden şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun babası Erdal Karakurdu "Her şeyden evvel başkan Tarkan Adik' e teşekkür ediyorum. Çok güzel düşünmüş. Oğlumu anmak, tekrar hatırlamak için bir vesile oldu. Tarkan başkana çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

Beşiktaş taraftarları derneği başkanı Tarkan Adik konuşmasında, etkinliğin güzel ve anlamlı bir o kadar da hüzünlü olduğunu söylediği konuşmasında "Sergimiz iki gün açık kalacak. Bugün ve yarın. Hava şartlarından dolayı gelemeyenler oldu. Gördüğünüz gibi şehit ailelerimizle, Tunç'un ağabeyi İstanbul'dan geldi. Vefa ağabeyin babası da aramızda. Güzel ve anlamlı bir etkinlik. Hüzünlüyüz. Ama her zaman içimizde olacaklar. Onları asla unutmayacağız" dedi.

İstanbul' da ki terör saldırısı sonucu meydana gelen patlama da hayatını kaybeden Tunç Uncu'nun anneden öz olan ağabeyi Eyüp Öztürk' de "Tunç ve Vefa ağabey için hazırlanan sergiye geldik. Tarkan başkanımızın davetiyle. Anıyorum. Yapacak bir şey yok.

Ressam Nihat Evren Derman imzasıyla şehitler Vefa Karakurdu ve Tunç Uncu’nun aileleri başta olmak üzere şehitleri anısına resim sergisi açılacak.Acımız büyük. Tarkan başkanımız sağ olsun. Bizi aradı. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

Her biri 250 liradan satılacak 43 resimden elde edilecek gelirin, şehit ailelerine aktarılacağı ve serginin 2 gün açık kalacağı belirtildi.

Yorumlar
  • Etna67
    30 Ocak 2017 Pazartesi 18:47

    Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarları derneği ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Ereğli'de hiçbir stk onlar kadar aktif değil helal olsun diyor başarılarının devamnı diliyoruz.

Yaralı baykuş tedavi edilip doğaya salındı

28 Ocak 2017 Cumartesi 14:15

Yaralı baykuş tedavi edilip doğaya salındı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde avcılar tarafından yaralanan ve vatandaşlar tarafından bulunarak veterinerde tedavi edilen baykuş yeniden doğaya salındı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesi yakınlarında ki ormanlık alanda avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen yaralı Baykuş vatandaşlar tarafından bulunarak veterinere getirildi. Veteriner hekim Hüseyin Demircan tarafından yaklaşık 1,5 ay boyunca tedavi edilen baykuş iyileşince yeniden doğaya salındı. Kendilerine getirildiğinde kanadı kırık olan baykuşu ameliyata aldıklarını ve tedavi ettiklerini anlatan Veteriner Hekim Demircan, hayvanseverlere teşekkür etti. Demircan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu Baykuş'umuz yaklaşık 1,5 ay önce Balı köyünden bir hayvan severimiz bizi aradı. Baykuş'u bulduklarını ve kanadının kırık olduğunu söyledi. Kuşu hayvan severimizden teslim aldık. Röntgeni çektiğimizde Kanadında kırık olduğunu tespit ettik" dedi.
Veteriner Hekim Hakan Türkoğlu ise kanadı kırılan baykuşa platin taktıklarını anlattı. Türkoğlu, yaralı baykuşun tedavi sürecine ilişkin olarak şu bilgileri verdi: “Kuşumuz peçeli Baykuş. Muhtemelen yavruluktan olgunluğa geçiş döneminde. Kanadında saçma ve ateşli silah yaralanmasına bağlı kırık tespit ettik. Çekilen röntgenlerde 3 parça kırık tespit ettik. 3 gün sonra ameliyata aldık. Kanadına platin taktık. Bu süre zarfında bizim misafirimiz oldu. Klinikte kaldı. İyileştikten sonra kanadından platini çıkarttık. Şu anda uçabilecek duruma geldi.”
Tedavi edilerek yeniden doğaya salınan baykuş uçarak gözden kaybolurken, Veteriner Hekim Hüseyin Demircan, kendileri için en mutlu anın iyileştirdikleri bir hayvanın yeniden doğasına kavuşturmak olduğunu söyledi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli pidesi ilgi gördü

28 Ocak 2017 Cumartesi 13:29

Kdz. Ereğli pidesi ilgi gördü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi 21.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT)katılımcılara Ereğli Pidesi ikram etti.

21.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’nın 2. gününde Ereğli Belediyesi standını ziyaret eden konuklara Ereğli Pidesi ikram edildi. İlçenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel ürünleri de sergilendiği fuarda tanıtım standına gelen konuklar ağırlandı aralarında kardeş ve komşu ilçelerinde bulunduğu stantlar ziyaret edildi.
İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen EMİTT Fuarına katılan Kdz. Ereğli Belediyesi, ilçenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor.
29 Ocak Pazar gününe kadar sürecek fuarın 2. gününde Ereğli Belediyesini ziyaret eden katılımcılara Ereğli pidesinin yanı sıra, ilçenin tarihi kültürel değerlerini anlatan tanıtım broşür ve kitapçıklar, fındık ve Osmanlı Çileği reçelinden oluşan ikramların içinde bulunduğu hediye çantaları takdim edildi.
80 ülke ve 81 ilden katılımcıların olduğu fuarda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, Özel Kalem Müdürü İbrahim Dönmez, bağlı müdürlüklerin personelleri standı ziyaret eden konukları ağırlarken, aralarında Kardeş Belediye Ankara Keçiören Belediyesi ve komşu ilçe Akçakoca’nın da bulunduğu stantlar ziyaret edildi.

Yorumlar

GEVREK hizmete açıldı

27 Ocak 2017 Cuma 18:58

Ereğli Haber

GEVREK hizmete açıldı

Kdz. Ereğli ilçesinde gıda sektöründe ilklere imza atan İşadamları Yüksel Başkan, Hasan Hüseyin Sağlam ve İsmet Narin Gevrek Fırın Kafe Simit Dünyası'nı hizmete açtı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Subaşı Kasabı, Subaşı Kasabı sucukları, Nazar Pide ve Kebap Salonu, Kahverengi Kafe ve Hakan unlu Mamulleri gibi bir çok işyerini sıfırdan kurup önemli bir marka haline getiren İşadamları Yüksel Başkan, Hüseyin Sağlam ve İsmet Narin yeni bir markayı daha birlikte Kdz. Ereğli'ye kazandırıyor. Gevrek Fırın ve Kafe Simit Dünyası adı verilen iş yeri uzun uğraşların ardından bu sabah bölge halkının hizmetine açıldı.
Gevrek Fırın ve Kafe Simit Dünyası'nda taş fırında pişirilen simitler sıcağı sıcağına müşterilerine hizmetine sunuluyor. Kafe hizmeti de verecek olan Gevrek Fırın Kafe ve Simit Dünyası'nda yaş pasta çeşitlerinden, kuru pasta, kurabiye, 10'larca çeşit içecek, uygun fiyatlarla bölge halkının hizmetinde.
Gevrek Fırın Kafe Simit Dünyası’nda sabah kahvaltısı hizmeti de veriliyor. Sabah kahvaltısında simit ve çayın yanı sıra bal, reçel, peynir gibi bir çok kahvaltı çeşidinide bulmak mümkün.
İşadamları Yüksel Başkan, Hüseyin Sağlam ve İsmet Narin yeni yatırımları Gevrek Fırın Kafe Simit Dünyası’nı bölge halkının hizmetine açmanın mutluluğunu ve gurunu yaşadıklarını belirterek, diğer markaları gibi Gevrek Fırın Kafe Simit Dünyası’nın da hizmet ve ürün kalitesi, birbirinden lezzetli yiyecek ve içecekleri ile beğenileceğini ifade ettiler.

Gevrek Fırın ve Kafe Simit Dünyası Müftü Mahallesi 27 Mayıs Caddesi Pazaryeri girişi Kdz. Ereğli adresinde hizmet veriyor.

 

Yorumlar
  • Aynur YÜRÜK
    28 Ocak 2017 Cumartesi 03:35

    Hayirli olsun bol kazançlar

Demirtaş öğrencilere karne hediyesi verdi

27 Ocak 2017 Cuma 18:13

Demirtaş öğrencilere karne hediyesi verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş sömestr tatiline giren öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz 12D boyutlu sineme izlemelerini sağladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Sömestr tatiline giren öğrencilere karne hediyesi olarak beldeye 12D boyutlu sineme getirdi. Sabah saatlerinde Gülüç Belediyesi binası önünde kurulan sinemaya gelen öğrencileri tebrik eden Demirtaş, kendileri ile birlikte sinema izledi. Altışarlı gruplar halinde sinema izleyen çocuklar ise Demirtaş’a teşekkür etti. Çocuklara yönelik bu tür etkinlikleri sık sık yaptıklarını belirten Başkan Demirtaş “Çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatıdır. Onlar her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Göreve geldiğimiz günden bu yana çocuklarımızı için sürekli sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Onlar için çocuk parklarını yeniledik ve sayılarını artırdık. Oyun alanlarını daha modern hale getiriyoruz. Sömestr tatili nedeniyle kendilerine karne hediyesi olarak 12D boyutlu gezici sinemayı getirip, ödüllendirmek istedik. Çocuklarımızda bu hizmetten son derece mutlu ve memnunlar. Bu gün sabahtan itibaren çocuklarımız sinemaya geldi. Cumartesi akşamına kadar bütün çocuklarımız gelip burada sinema izleyip eğlenebilirler” dedi.
Demirtaş, çocuklarla birlikte bir süre sinema izledi.

Yorumlar