Emniyetten günübirlik evlere baskın...

22 Şubat 2020 Cumartesi 11:29

Emniyetten günübirlik evlere baskın...

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri günübirlik evlere baskın yaptı. Baskında sisteme işlemeyen 4 ev sahibine 72 bin 100 TL para cezası uygulandı.

 Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri İncivez Mahallesinde bulunan günü birlik kiralık evlere baskın yaptı. Yapılan denetimlerde 4 evin kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik işletildiği tespit edildi. Kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik ev işletenlere ve evlerde barınanları sisteme işlemeyenlere toplamda 72 bin 100 TL para cezası uygulandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , asayiş , incivez , baskın , denetim

Yorumlar

“İnsansız Sualtı ve Hava Araçları” konferansı...

22 Şubat 2020 Cumartesi 11:22

“İnsansız Sualtı ve Hava Araçları” konferansı...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Leblebicioğlu BEÜ’de Ar-Ge Girişimciliği “İnsansız Sualtı ve Hava Araçları” başlıklı bir konferans verdi.

 Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Prof Dr. V. Haktan Özaçmak, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı. 
Konferansta, insansız araçlar üzerindeki çalışmaları hakkında bilgiler veren Leblebicioğlu, bu araçların emniyetli olması, sürekli çalışabilmesi, üretiminin kolay ve ucuz olması, çeşitli tasarımlarla üretilme imkanının olmasından dolayı çok ilgi gördüğünü söyledi. İnsansız araç teknolojisinin askeri açıdan müdafaa ve saldırıda en temel araçlar arasında yer aldığına vurgu yapan Prof. Dr. Leblebicioğlu, bu teknolojinin sürekli geliştirilmesinin gerekliliğine değindi. Yapay zekâ, navigasyon ve haberleşme konularında da gelişim göstermek gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Leblebicioğlu böylelikle insansız araçların daha verimli kullanılmasında ilerleme sağlanacağına dikkat çekti. 
Katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasının ardından BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Prof. Dr. Kemal Leblebicioğlu'na plaket takdim etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , konferans , üretim , Mustafa Çufalı , Kemal Leblebicioğlu , Prof Dr

Yorumlar

Otobüs kazalarını önleme toplantısı

22 Şubat 2020 Cumartesi 10:35

Otobüs kazalarını önleme toplantısı

Devrek’te kaymakamlık tarafından otobüs kazalarını önleme toplantısı düzenlendi.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesinde kaymakamlık tarafından otobüs kazalarını önleme toplantısı düzenlendi. Otobüslerle yapılan şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin güvenliğinin sağlanmasının ve bunun sürdürülebilir olmasının ilgili tüm paydaşlarının uyumlu ve sorumluluk anlayışı içerisinde hareket etmesiyle mümkün olabileceğinden bahisle telafisi mümkün olmayan ağır kayıplara yol açan otobüs kazalarının önlenmesi, konuya daha fazla dikkat çekilerek toplumsal farkındalığın arttırılması, yol ve trafik güvenliğine katkı sağlayacak görüşlerin alınması, sorunların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çözülmesine yönelik kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Vekili Ümit Altay başkanlığında, belediye başkanlıkları, ilçe jandarma, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Bölge Trafik İstasyon Amirliği, Kara yolları 155. Şube Şefliği, Şoförler Odası, Otobüs firmaları ve S.S.28 Nolu Çaydeğirmeni Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini temsilen üst düzey yöneticileri toplantıda hazır bulundular. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kaza , otobüs , yol , trafik , kaymakamlık , kooperatif , şoför

Yorumlar

Madenciler yeni açılan galeride kurban kesti

21 Şubat 2020 Cuma 17:31

Madenciler yeni açılan galeride kurban kesti

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi Asma İşletmesinde çalışan maden işçileri kazasız, belasız üretim için Kurban kesti.

 08-16 vardiyası öncesinde Asma İşletmesi 3. Kartiye çalışanları, Çay ayağında yeni açılan kömür galerisinde kazasız belasız üretim için kurban kesti. Kurban kesiminden önce Kur’an-ı Kerim okunması ve yapılan dualar sonrasında törene katılanlara baklava ikram edilmesinin ardından dualar ve salavatlar eşliğinde kurban kesimi gerçekleştirildi. 
Kurban kesim törenine; TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Müessese yetkilileri, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak ve Şube Yönetimi, GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Cengiz Saraç ve maden işçileri katıldı. 
Kurban kesim töreninin ardından, 20 yıl sadece Pano ayak üretim işçisi olarak çalışan ve emekli olan Ahmet Keskin’e TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu bir teşekkür plaketi verdi. Eroğlu, “20 yıl sadece üretim işçisi olarak çalışan ve bugün itibarı ile emekli olan arkadaşımıza emeklilik yaşamında mutluluk diliyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TTK

Yorumlar

Çifte standarta suç duyurusunda bulundu

21 Şubat 2020 Cuma 16:30

Çifte standarta suç duyurusunda bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde ikamet eden Ömer Fevzi Yıldız, kendisine ait binanın ruhsat ve iskanı olmadığı gerekçesi ile yıkımı gerçekleşirken hemen yanında bulunan binalar hakkında işlem yapılmaması üzerine önce bakanlığa şikayette bulundu ardından da savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde yaşayan Ömer Fevzi Yıldız, 2016 yılının Temmuz ayında Kandilli Belediyesi binasının arkasında bulunan binasının belediye ekipleri tarafından ruhsatı ve iskanı olmadığı gerekçesi ile yıkıldığını ifade etti. Aynı bölgede kendisine ait olduğunu iddia ettiği arsa üzerinde bulunan ve Kandilli Belediyesi tarafından kullanılan binalarında ruhsat ve iskanı bulunmadığını dile getiren Yıldız, konu hakkında önce Çevre Bakanlığı’na şikayette bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptığı şikayet üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yazı yazılarak söz konusu şikayet hakkında gerekli incelemelerin yapılmasını istediğini söyledi. Aradan geçen zaman içerisinde yasal işlem başlatılmayınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ikinci kez şikayette bulunduğunu aktaran Yıldız, gelen cevap yazısında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden gerek inceleme ve yasal işlemlerin yapılarak bakanlığa ivedi şekilde bilgi verilmesinin istendiğini ifade etti. Yıldız bunun üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde ki ilgililer hakkında Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek görevlerini yerine getirmedikleri iddiası ile suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.
Kendisinin mağdur olduğunu belirterek yapılan çifte standardın ortadan kaldırılmasını isteyen Yıldız “2016 yılında benim binamı ruhsat ve iskanı olmadığı gerekçesi ile belediye ekipleri yıktı. Ancak aynı yerde bulunan belediyenin kullandığı binalarda ruhsatsız ve iskanı yok. Kaldı ki İmar Barışı’ndan faydalanıp belediyenin kullandığı binaya yapı kayıt belgesi almak istediler ancak başvuruları reddedildi. Belediye ruhsatsız ve iskanı olmayan binanın birinde market açılmasına, bir diğer binada da tekstil atölyesi açılmasına müsaade ederek buralardan gelir elde etmektedir. Ben Kandilli çocuğuyum. Bölgemize yatırımcı gelmesine karşı değilim. Market değil AVM açılsın, atölye değil fabrika açılsın. Ancak çifte standart uygulanmasın. Ben bir Kandilli evladı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 3194 sayılı kanununun 32. ve 42. maddeleri vatandaşa uygulanırken usulsüz ve iskanı olmayan Kandilli Belediyesi’ne neden yaptırım yapılmıyor? Yaşanan haksızlığın giderilmesini istiyorum. Zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konuyu yakından takip ediyor ve gerekli talimatları verdi. Şimdi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden gerekli yasal işlemleri yapmalarını bekliyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Kandilli Beldesi , suç duyurusu , yıkım

Yorumlar
 • abdullah D.
  21 Şubat 2020 Cuma 19:04

  Alooo Nedesiniz Siyasi büyükler

 • yeliz
  21 Şubat 2020 Cuma 17:12

  Adeletten Bahsedenlere bakın sosyal devleten bahseden lere bakın eyuh

 • esnaf
  21 Şubat 2020 Cuma 16:53

  Şu Siyasiler Nerde Cepleri 24 saat açık diyenler

 • Ali m.
  21 Şubat 2020 Cuma 16:41

  Bölgeñin siyasileri Mülkileri Toplatılarda Yemeklerde vatandasın yanındayız deriken sami olmadıkların örneğidir. Yoksa vatandaşın bu haklı isyani nedir.Nerdeler?