Emniyet Müdürü Çelik’ten, Bozkurt’a hayırlı olsun ziyareti

15 Eylül 2020 Salı 19:38

Emniyet Müdürü Çelik’ten, Bozkurt’a hayırlı olsun ziyareti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Emniyet Müdürü Hakan Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’na seçilen Avukat Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görevlerinde başarılar diledi. AK Parti Kdz. Ereğli Başkanı Avukat Saffet Bozkurt ise emniyet teşkilatını önemsediklerini belirterek "Ereğli'de emniyetimiz güzel hizmetler yapıyor. Bunu gözlemliyoruz. Bizlerde teşkilatımıza her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Yorumlar

Dalmaçyalı Double Karbon sistemi seçkin ustalara tanıtıldı

15 Eylül 2020 Salı 19:29

Dalmaçyalı Double Karbon sistemi seçkin ustalara tanıtıldı

Kdz. Ereğli’nin önde gelen yapı ve inşaat malzemesi firmalarından biri olan Gülhan Yapı bayisi olan Filli Boya’nın yeni ürünü Dalmaçya Mantolama ürünü inşaat sektöründe çalışan seçkin mantolama ustalarına tanıtımı yapıldı.

Dalmaçyalı mantolamanın tanıtımında sorumlu Yalıtım Pazarlama Müdürü Çağdaş Korkmaz, Bölge Müdürü Onur Toker, Bölge Teknik Sorumlusu Ersan Uyar, Bölge Şefi Elvan Sever ve Bölge Sorumlusu Muhammet Zandal Kdz. Ereğli ilçesine gelerek Gülhan Yapı Ticaret girişinde ki tanıtıma katıldı. Tanıtım organizasyonunu gerçekleştiren Filli Boya Kdz. Ereğli Bayii Gülhan Yapı Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Gülhan katılımcılara teşekkür etti. Dalmaçya mantolamanın tanıtımını yapan Yalıtım Pazarlama Müdürü Çağdaş Korkmaz yeni ürünlerin yüksek darbelere karşı dayanıklı olduğunu ifade etti. Double Karbon sistemleri ürün hakkında mantoloma ustalarına bilgiler veren Korkmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Burada baktığınızda biz gerçekten inovatif bir ürün sunuyoruz. Dalmaçya’nın içeriğine baktığımızda da özel karbon panellerle güçlendirilmiş ürünler mevcut. Aynı zamanda da beyaz tanelerle homojen haline getirildiği içinde yıllar sonra bile bina hareketlerinde olumlu şeyler oluşturuyor. Bu karbon sisteminin en büyük farkı yeni nesil ham maddelerle üretilmiş ve yalıtım performansı güçlü olan mevcut Dalmaçya’lıya göre iyileştirilmiş. Piyasada kullandığınız farklı ürünlere göre %30’a varan yalıtım kalitesi sağlayabiliyor. Son kat ürünleriyle ilgili bilgi vereyim. Buralara baktığımda alçak katlı binalar var. Normal piyasadaki standart yapıştırıcılara göre %25’e varan ekstra tutunma kuvvetine sahip. Vida kullanımı gerektirmiyor. Bütün katlı binalarda her türlü rüzgar, fırtına gibi olaylarda kuvvet sağlıyor. 10 katlı binaya yalıtım yaptığınızda on metreye kadar işçilik ve zamandan tasarruf sağlıyor. Alçak katlı binaya yalıtım yapıyorsanız da işçilik ve zamandan size ciddi bir avantaj sağlıyor. Bunun yanında son katında ise uygulama olarak bir fark görmüyor olabilirsiniz ama baktığınızda malzemelerin yapılarında karbon içerdiği için darbe karşısında çok güçlü bir avantaj oluyor. Birazdan size darbeden kastımı göstereceğim. Mesela 2 sene önceki İstanbul’daki dolu yağışlarında çok büyük olumsuzluk olmuştu, hatta binaların üstünde savaştan çıkmış gibi görüntüler ortaya çıktı. Karbon sistemi ürünlerin aynı zamanda binaları garanti almış oluyorsunuz. Mevcut sistemlerimizde bizim her türlü yaşlandırma testi standart darbe önlemlerine aittir. Bunları kullandığınız zaman herhangi bir soru işaret mevcut değil. Burada ekstra bir önlem alıyorsunuz.” Tanıtımın ardından Dalmaçya ürünlerinin dayanıklılık testi yapıldı. Ürünlerin kalitesini ortaya çıkarmak için yapılan bu testte bir kilo ağırlığındaki demir top yüksekten ürünlerin üstüne bırakıldı.
Program sonunda firma yetkilileri mantoloma ustalarına yapılan çekilişle çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar

Muhtar ve mahalle sakinlerinden Posbıyık’a teşekkür

15 Eylül 2020 Salı 13:40

Muhtar ve mahalle sakinlerinden Posbıyık’a teşekkür

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Topçalı Mahallesi, yıllardır hayali olan çevre yoluna kavuştu. Topçalı Mahallesi Muhtarı Hasan Aksoy ve mahalle sakinleri asfaltlama işleri tamamlanan çevre yolunda toplanarak Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ettiler.

Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’ne giden ağır tonajlı araçların mahalle içinden geçmesi nedeniyle yıllardır sorun yaşayan Topçalı Mahallesi, Kdz.Ereğli Belediyesi’nin yaptığı 1 kilometrelik çevre yolu ile rahat bir nefes aldı. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla kamulaştırması tamamlanarak açılan 1 kilometrelik çevre yolu emisyon asfalt ile kaplandı. Topçalı Mahallesi Muhtarı Hasan Aksoy ve mahalle sakinleri hizmete alınan çevre yolunda toplanarak Kdz.Ereğli Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ettiler. Muhtar Hasan Aksoy, mahalle sakinlerinin yıllardır çevre yolu hayali kurduklarını belirterek şunları söyledi: “Mahalle adına Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a canı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün bizim mutlu günümüz. Yıllardır mahalle içinden ağır tonajlı araçlar geçiyordu. Yıllardır bu çileyi çok çektik. Belediye başkanımız bu konuyu çok iyi biliyor, zabıta ile ağır tonajlı araçları engellemeye çalıştı, nihayetinde bu çevre yolunu açmak da ona nasip oldu. Alternatif yolumuzun açılmasıyla çoluk çocuğumuz artık mahallede rahat bir nefes alacak. Bizler de huzurlu bir şekilde evlerimizde oturabileceğiz. Bugün asfaltlama işlemi de yapıldı çok sevinçliyiz. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun.”
Çevre yolunun asfaltlanarak hizmete açılmasından çok mutlu olduklarını belirten mahalle sakinleri de “Artık çocuklarımız mahalle içerisinde rahatça bisiklete binecekler, geceleri ağır tonajlı araçlar nedeniyle 3-4 şiddetinde deprem oluyormuş gibi hissetmeyeceğiz” diyerek Başkan Posbıyık’a hizmetleri için teşekkür ettiler.

Yorumlar

Muhtarlardan Başkan Bozkurt’a ziyaret

14 Eylül 2020 Pazartesi 19:06

Muhtarlardan Başkan Bozkurt’a ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Çayırlı ve Kaptaş Bölgesi Muhtarları, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Çayırlı ve Kaptaş bölgesinden 20 köyün muhtarı AK Parti İlçe Başkanlığı görevine seçilen Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Engin Temel ve Ali Kemal Karaca’da hazır bulundu.
Muhtarları, parti binasının toplantı salonunda ağırlayan Bozkurt, kendileri ile birlikte bölgeye güzel hizmetler yapacaklarını ifade etti. Bozkurt, konuşmasında şunları söyledi: "Değerli Muhtarlarımızın bu kadar kalabalık bir katılımla bizlere destek vermesi, bizleri ziyaret etmesi bizleri fazlasıyla memnun etti. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız, toplumumuzun sorunlarının aynasıdır. Bundan sonraki süreçte, Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi inşallah Muhtarlarımızla kol kola, iç içe çalışacağız. Toplumumuzun sorunlarını bizlere yansıtmada sizler aracısınız. Bu noktada İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla birlikte sizlerin emrindeyiz. Sorunların en asgari seviyeye indirilmesi noktasında gece-gündüz demeden elimizden gelen çabayı fazlasıyla sergileyeceğiz. Dayanışma içerisinde çalışacağız. Telefonum 24 saat açık, gece-gündüz demeden arayabilirsiniz. Görevler Allah rızası içindir. Görevde bulunduğumuz süre zarfında inşallah en iyi şekilde görevimizi icra ederek, ayrıldığımızda geride güzel hizmetler ve hoş bir sadâ bırakmak istiyoruz" dedi.
Bozkurt’un konuşmasının ardından muhtarlar tek tek kendilerini tanıtarak görevinde başarılar diledi.

Emekliler TOKİ ve Halk Otobüslerinden şikayetçi

İşçi Emeklileri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ali Ayhan, Başkan Yardımcısı Saip Erarslan ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek başarı dileğinde bulundular.Ziyarette konuşan İşçi Emeklileri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ali Ayhan, 65 yaş ve üzeri vatandaşların Özel Halk Otobüslerinden ücretsiz faydalanamamaları ve emekliler için TOKİ konusunu gündeme getirirken; özellikle TOKİ konusunda başvurmadıkları yer kalmadığını ve hiçbir sonuç elde edemediklerini öne sürerek kendilerine yardımcı olunmasını istedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, "Emeklilerimizin başımızın üstünde yeri var. Onların ve tüm büyüklerimizin sorunları önceliğimiz olacak" diyerek; kendisine iletilen sorunların takipçisi olacaklarını söyledi.

Yorumlar

Maske takmayan 101 kişiye 90 bin TL ceza

14 Eylül 2020 Pazartesi 18:39

Maske takmayan 101 kişiye 90 bin TL ceza

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Korona virus tedbirleri kapsamında 4 Eylül 2020 tarihinde alınan yasak kararına rağmen düğün eğlencesi yapan kişiler hakkında polis ekiplerinin tutatanak tutup ceza yazdığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Çorumluoğlu ayrıca İlçe genelinde son 1 ay içerisinde maske takmayan 101 kişiye toplamda 90 bin 900 TL para cezası uygulandığını ifade etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Korona virus tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalar ve alınan kararlara ilişkin vatandaşlara uyarılarda bulundu. Çorumluoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “Koranavirüsle mücadele kapsamında 04.09.2020 tarihinden itibaren her türlü eğlence, düğün, nişan ve kına vb. etkinliklerin yapılması yasaklanmıştır. 13.09.2020 tarihinde Bağlık Mahallesinde bir adreste düğün yapıldığını ihbarı ardından İlçemiz Emniyet Müdürlüğü yetkilileri harekete geçmiş ve düğünün yapıldığı yere gidilmiştir. Emniyet ekipleri tarafından yasak şekilde yapılan düğün sonlandırılmış ve tutanak düzenlenmiştir. Düzenlenen tutanağa istinaden idari para cezası uygulanmış olup savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca bilindiği üzere İlimiz ve İlçemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında maske takma zorunluluğu devam etmektedir. Maske denetimleri her gün gerekli ekipler tarafından yapılmakta olup, İlçemizde son bir ay içerisinde 101 kişiye maske takmaması sebebiyle her bir kişiye 900,00.-TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır. Bununla birlikte, görülen lüzum üzerine; mevcut denetim ekibine ilaveten 2 grup halinde toplam 20 personelden oluşan maske denetim ekibi daha oluşturulmuş olup, 15.09.2020 tarihinden itibaren tüm ilçede maske denetiminin yapılmasına sıklıkla devam edilecektir. Maske ile ilgili kurallara uymayan vatandaşlarımıza idari yaptırım kararı uygulanacaktır. Ayrıca; İzolasyon koşullarını ihlal eden yada izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan, geçici nitelikte yerlerde konaklayan kişilerin izolasyon süreçlerini geçirmek/tamamlamak üzere Valiliğimizce yurt/pansiyon gibi yerler belirlenerek bu kişiler buralarda süreçlerini tamamlayacaklardır.”

Yorumlar