Emekliler Ankara’da buluşacak

20 Eylül 2019 Cuma 12:20

Emekliler Ankara’da buluşacak

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 9 Kasım tarihinde Ankara’da siyasi parti liderlerinin ve milyonlarca emeklinin durumunun görüşüleceği toplantı yapılacağını duyurdu.

 Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu ve Alaplı Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Kazım Uysal ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Sarıoğlu, 9 Kasım tarihinde milyonlarca emeklinin sorunlarının görüşüleceği bir toplantı olacağını söyledi. Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, “Tüm Emekliler Genel Başkanım Sayın Satılmış Çalışkan tüm şube başkanlarını 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Ankara’ya Genel Merkeze toplantıya davet etti. Tüm şube başkanları ile emeklilerimizin durumu değerlendirilecek. 9 Kasım 2019 da genel kurulumuzu Ankara da tesis konferans salonunda gerçekleştireceğiz. Genel kurula tüm siyasi parti genel başkanlarına davetiye göndereceğiz. Milyonlarca emeklinin durumunu genel başkanımız her zaman olduğu gibi dile getirecek. Liderlere söz verilecek. Emeklilere bakış açıları milyonlarca emekli dinleyecek. Şube Başkanlarımız, yöre millet vekillerini genel kurula getirecek. Milyonlarca emekliye kim ne söyleyecekse orada söyleyecek. Emekli de dikkatle liderleri dinleyecek. Ona göre karar alacak” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ankara , Basın toplantısı , Emekliler

Yorumlar

Vali Bektaş, "İlk yeni ihale Kilimli-Çatalağzı yolu olacak"

20 Eylül 2019 Cuma 12:00

Vali Bektaş, "İlk yeni ihale Kilimli-Çatalağzı yolu olacak"

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak için en öncelikli hedefin Filyos yolunun yapılması olduğunu vurguladı. Bektaş, "Zonguldak-Kilimli tamam sayılır. İlk yeni ihale inşallah Kilimli-Çatalağzı yolu olacak" ifadelerine yer verdi.

 Zonguldak'ta yaşayan bir sosyal medya kullanıcısı, Sapça-Yakademirciler köy yolunun iyileştirilmesi halinde Zonguldak-Çaycuma ulaşımının 20 kilometre kadar kısaltılabileceğini söyledi. Bunun üzerine Vali Erdoğan Bektaş, "Kilometre kısalıyor ama zaman uzuyor. Esasında kilometre de o kadar kısalmıyor. Öyle olsa bile zamanı da kısaltmak için bir Ankara yolu kadar harcama lazım. O işin çözümü Filyos yolunu yapmak. O zaman hem km hem zaman kısalıyor. Hem de yol başladı, devam ediyor.. Bu saatten sonra Zonguldak için en öncelikli hedefimiz Filyos yolunun yapılmasıdır. Bütün gayretimiz onadır. Zonguldak-Kilimli tamam sayılır. İlk yeni ihale inşallah Kilimli-Çatalağzı yolu olacak" paylaşımında bulundu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kilimli , Çatalağzı , Yol

Yorumlar

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yemek programı düzenlendi

20 Eylül 2019 Cuma 11:37

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yemek programı düzenlendi

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Şehit aileleri ve gaziler onuruna Alaplı Çalışkanlar Balık tesislerinde yemek programı düzenlendi.

 Alaplı Kaymakamlığı ve Alaplı Belediyesinin birlikte düzenlediği programa Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz ,Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Jandarma Komutanı Teğmen Salih Murat, Alaplı İlçe Emniyet Başkomiser Cengizhan Zengin, Alaplı Muharip Gaziler Derneği temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Belediye Başkanı Nuri Tekin programdan önce masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri ile gazilerin istek ve taleplerini dinleyip ailelerle sohbet etti. Alaplı Müftüsü Bostancı tarafından şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için dualar okundu. 
Kaymakam Vedat Yılmaz da programda yaptığı konuşmasında "Bu vatan toprakları çok değerlidir. Tarih boyunca bu ülke birçok saldırıya maruz kaldı. Bu ülkeyi ülke yapan şehitlerimizdir. Bizi millet yapan ve diğer toplumlardan ayıran en önemli özelliğimiz; birlik, beraberlik ve inancımızdır. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyor, bu yemekte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilermize Allah'tan rahmet diliyor. gazilerimiz sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum" dedi. 
Programın sonunda şehit aileleri ve gaziler, protokol ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Gaziler Günü , Yemek proğramı

Yorumlar

ZKÜ Vakfı'nın ilk ziyareti rektör Çufalı'ya

20 Eylül 2019 Cuma 09:19

ZKÜ Vakfı'nın ilk ziyareti rektör Çufalı'ya

Bülent Ecevit Üniversitesi'nin önceki ismi olan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Vakfı'nın yeni yönetim kurulu ilk ziyaretini BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı'ya gerçekleştirdi.

 Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin şimdiki ismi olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ni desteklemek üzere kurulan Zonguldak Karaelmas Üinversitesi Vakfı'nın yeni yönetim kurulu ilk ziyaretini Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı'ya gerçekleştirdi. Vakıf Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Yıldız, Prof. Dr. Kemal Büyükguzel, Prof.Dr. İhsan Toroğlu, Prof.Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Işadamı Bahattin Kurnaz ve Malı Müşavir Şenol Boz'dan oluşan heyet gerçekleştirdikleri ziyarette üniversitenin Zonguldak için önemine vurgu yaptı. Vakıf yönetimi, yükseköğretim alanında artık büyük bir rekabet yaşandığını Zonguldak'ın da bu yarışta yerini alabilmesi için şehirdeki tüm paydaşların ortak bir çaba içerisinde olması gerektiğine dikkat çekildi. Vakıf yönetimi, bu amaçla yola çıktıklarını ifade ettiler. 
Rektör Çufalı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek vakıf yönetimine teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , ZKÜ Vakfı

Yorumlar

Jandarmadan yürek ısıtan davranış

20 Eylül 2019 Cuma 09:13

Jandarmadan yürek ısıtan davranış

Zonguldak'ta öğrenci servisini denetlerken bazı öğrencilerin ayakkabılarının yırtık olduğunu fark eden jandarma ekipleri, miniklere yeni ayakkabı giydirdi.

 Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Devrek jandarma trafik timleri Gökçebey ilçesi Namazgah köyü okulunda öğrenci servisi denetlemeleri sırasında yürek burkan bir görüntü ile karşılaştı. Ayağında 5 numara büyük ve yırtık ayakkabı giyen öğrencileri fark eden jandarma ekipleri hemen harekete geçti. Ekipler, tespit edilen 6 öğrenciye yeni ayakkabı aldı. 
Ekipler miniklerin öğrenim gördüğü okulu ziyaret ederek ayakkabılarını giydirdi. Mutlulukları gözlerinden okunan minik öğrenciler ayaklarına ayakkabıların giydirilmesinin ardından jandarma ekiplerine teşekkür etti. 
Ekiplerin davranışını gören vatandaşlar ise duygu dolu anlar yaşadı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Jandarma , Yardım

Yorumlar