Emekli öğretmenleri ziyaret ettiler

25 Kasım 2019 Pazartesi 12:29

Emekli öğretmenleri ziyaret ettiler

Kozlu’da 24 Kasım Öğretmenler gününde “ Kozlu Eğitimciler Derneği” anlamlı etkinlik gerçekleştirdi. 24 Kasım’da yaşları 88-90 arasında olan emekli öğretmenleri ziyaret ettiler.

 Dernek başkanı Mustafa Zorlu nezaretinde önce 88 yaşındaki Cafer Ünlü ziyaret edildi. Rahatsızlığından dolayı evinden dışarıya çıkamayan Cafer öğretmen ilk göreve başladığı Mardin Nusaybin den eski öğrencisinden bu sabah aldığı telefon görüşmesinin kendisini çok mutlu ettiğini, eski anılarını da anlatarak ziyaretten çok mesut olduğunu anlattı. Hatta ziyaretin hemen bitmemesini istemesi karşılıklı duygu anlarını arttırdı. 
Daha sonra 90 yaşında olan Recep Demircan öğretmen ziyaret edildi. Karşılıklı anılar anlatılırken, Recep öğretmenin Köy Enstitüsü Mezunu Diploması‘nı göstermesiyle dernek temsilcileri şaşkınlıklarını üzerinden atamadan, emekli olduktan sonra ön lisans diploması alıp, tekrar öğretmenlik yaptığını dinleyince daha şaşırıp kendisini tebrik ettiler. Son olarak da 89 yaşındaki İsmet Yılmaz öğretmen ziyaret edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren emekli öğretmen, anılarını anlatırken ziyaretçilerine kendi bahçesinde yetiştirdiği mandalinaları ikram etti. 
“Kozlu Eğitimciler Derneği” heyetindekiler, ‘bu anlamlı günde keşke tüm emekli öğretmenleri ziyaret edebilseydik’ diyerek, bu uygulamaların devam edeceğini, bu eğitim çınarlarını dinlerken çok duygulandıklarını belirterek, tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü” nü kutlayıp, ebediyete intikal eden öğretmenlere de Allah tan Rahmet dilediler. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kozlu Eğitimciler Derneği , etkinlik , Öğretmenler günü , emekli öğretmenleri ziyaret

Yorumlar

Öğretmenler Günü'nde Öğretmenler Unutulmadı...

25 Kasım 2019 Pazartesi 12:13

Öğretmenler Günü'nde Öğretmenler Unutulmadı...

67 Burda AVM'de Öğretmenler Günü'nde öğretmenler unutulmadı.

 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 67 Burda AVM'de öğretmenlere hediye verildi. Danışma bankosunda kimliklerini gösteren öğretmenlere AVM'deki Selanik Kahvecisi isimli işyerinden kahve ve pasta menüsü ikram edildi. 
Öğretmenler ise bu anlamlı günde kendilerini unutmayan AVM yönetimine ve firmaya teşekkür etti. 
Lösemili çocuklar için yardım standı 
Öte yandan 23-24 Kasım tarihleri arasında 67 Burda AVM'de lösemili çocuklar için yardım standı açıldı. Lösev tarafından açılan stantta satışa sunulan oyuncaklardan satın alan ziyaretçiler lösemili çocuklara destek oldu. 
Lösev Zonguldak İl Temsilciliğince açılan stand ziyaretçiler tarafından da ilgi gördü. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , 67 Burda AVM , öğretmenler , öğretmenler günü hediyesi ,

Yorumlar

Kahvaltının Keyfi Yakamoz’da çıkar…

23 Kasım 2019 Cumartesi 17:47

Kahvaltının Keyfi Yakamoz’da çıkar…

Ailece hoş vakit geçirmek ve kahvaltının tadına varmak isteyenlerin adresi Yakamoz Kafe& Restoran…

El yapımı reçel çeşitleri, sigara böreği, kaliteden ödün vermeden özenle seçilen peynir ve zeytin çeşitleri, sıcacık lokma, yöresel kuymak ve tabii ki eşsiz manzarası ile kahvaltı burada bir başka güzel. 24 çeşit kahvaltısı ile Yakamoz Kaf e& Restoran sizleri manzaraya karşı keyif yapmaya bekliyor.
Rezervasyon: 0532 062 67 18
Adres: Köseağzı- Keşkek Köyü Mevkii

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yakamoz kafe , yakamoz , köseazğı , kahvaltı ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de kamyoncu zirvesi...

23 Kasım 2019 Cumartesi 16:50

Kdz. Ereğli’de kamyoncu zirvesi...

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ziyaret ettiği kamyoncu esnafından Erdemir’le ilgili olumlu cümleler duyunca memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kamyoncu esnafı Erdemir’in 230 üyesi ve 330 tır ve kamyonun bulunduğu kooperatife yılda 200 bin ton yük verdiğini açıkladı.

 Ereğli Haber- Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, beraberinde AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Kdz Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Şoförler ve Otomobilciler Meslek Odası Başkanı Cevdet Civelek ile birlikte SS. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi’ni ziyaret etti. 

Kaymakam Çorumluoğlu ve beraberindekiler, Kooperatif Başkanı Seçkin Turhan, kooperatif yönetimi ve üyelerden sorunları ve talepleri ile ilgili bilgiler aldı.
Kamyoncu esnafının işlerinin iyi olduğunu söylemesi karşısında büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Kaymakam Çorumluoğlu hem Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın hemde kendisinin Erdemir Genel Müdürü ile sürekli görüştüğünü ve alışverişlerini yerel esnaftan yapmaları talebinde bulunduklarını dile getirdi. Çorumluoğlu konuşmasında “Son on gündür benim gezdiğim yerlerde müspet bir havanın söylemi var. Bu bizi sevindiriyor. Burada işlerin iyi olması, kamyoncunun işi iyi olması demek. Kamyoncunun işi iyi olursa, benzinci, lastikçi iş kazanacak. Ne yazık ki biraz zor günler geçirdik ama devletimiz güçlüdür. Daralan sadece bizim ülkemizin ekonomisi değil, Avrupa’da da daralma var. Ama mümkün olduğu kadar bunu hafif geçirmek ve işleri rayına koymak önemli. Siyaseti Cumhurbaşkanımız yapıyor, biz uygulayıcıyız. Fakat ben şunu söylemek isterim. İşlerin iyi olmasından, esnafın yüzünün güldüğünü görmekten mutlu oluyorum. Ben babamın çiklet satarak kazandığı parayla yetiştim, sonra devletin hizmetkarı oldum. Bu dönemlerde moralinizi yüksek tutun. Her gittiğimiz yerlerde bize eskiye dönüşü anlatıyorlar. Erdemir eskiden şöyleydi, böyleydi diye söylemler var. Burada OMSAN’la anlaşma yaptığınızı duymaktan ayrıca memnuniyet duydum. Bunun yanında siz de gelişen şartlara kendinizi uyduracaksınız. O manada biraz daha umutlu olmak lazım.
Biz de Ereğli için neler yapılabilir diye çalışıyoruz. Burada ilave bir kaynağın olması sizin için de iyi. En basitinden orman defneyaprağını kesip satıyor. Bunu makam aracıyla taşımıyoruz, kamyonla taşıyoruz. Geçenlerde Aşağı Kayalıdere’de bir meteoroloji istasyonu var, çevre yer gök ağaç olmuş. Kim çekiyor dedim, kamyonlar, bu çevredeki arkadaşlar çekiyor dediler. Her kes evine ekmek götürsün, bu süreçte bize düşen bir şey varsa, parti başkanıma düşen bir şey varsa biz de üstümüze düşeni yaparız. Kamyon otoparkı için birkaç yere baktık. Geçici olarak bir çözüm bulabilir miyiz diye Tersanelerin karşısında bir yer var. Orası orta ölçekli yapılabilir. Orası yapılana kadar da tır parkı olması lazım. Gülüç’ten geçiyordum, mahalle aralarında tırlar var. Bu doğru değil. Trafikte ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz zaten. Sizin önerileriniz varsa onları da değerlendiririz. Ereğli’de işler yavaş yürüyor, bundan muzdaribim. Geleli on dört ay oldu, daha yeni yeni işler başarılmaya başlandı. Bizim de kaymakam olarak burada bir süremiz var. Günlerimi ben de icraat yaparak ve vatandaşa dokunarak geçirmek isterim. Bu yönde talepleriniz ne olursa, gerek yönetim, gerek münferiden bize gelebilirsiniz. Burada Erdemir’den yük alıp çekmeniz ve bir iş yapılıyorsa da lokal arkadaşların bundan para kazanması benim istediğim bir konudur. Bunu isterken de makulden uzaklaşmamak lazım. Ben arkadaşlara talimat verdim, yerel esnafı tercih edin dedim. Biraz pahalı olabilir ama yarın öbür gün, bir telefon aldığınızda bir arıza çıktığında bunu yerel esnafa söyleyebilirsiniz. Dışarıdan alıyorsunuz, sonra sen sağ ben selamet oluyor. Bunları lokalden temini ben arzularım ama söylüyoruz, bunu on buçuk liraya senden alıyoruz ama bunun on liraya olanı da var. Ben de burada mümkün olduğu kadar yerel esnaftan alışveriş yapıyorum. Okul yapılacağı zaman yerel esnafa gidiyoruz, camiye para gerektiğinde esnafa gidiyoruz, alışveriş yapacağın zaman dışarı gitmek bu doğru değil.
Eskiden Türkiye’de kar marjları yüksekti. Şimdi son derece düştü. Burada her sektörde düştü. Neredeyse kuruşlarla ticaret yapılır hale geldi. Ben bile aracıma yakıt alırken bakıyorum fiyatlara, en makul neresiyse oradan alıyorum. Siz mazotunuzu alırken, en makul benzinciden alıyorsanız, size yük verenler de en makule vermeye çalışacak. Biz Erdemir’le de konuşuyoruz, diğer kurumlarla konuşuyoruz yerelin tercihi yönünde. Ama onlar da rekabet ediyor. Erdemir Tosyalı veya Mittal ile rekabet ediyor. Bu rekabeti yaparken, piyasada nakliye fiyatı onu zora düşürüyorsa, o da ucuz olanı tercih ediyor. Ben genel müdürümüzle de devamlı konuşuyorum, valimiz de konuşuyor. Bu yönde müspet gelişmeler görmekten dolayı son derece mutluyum. Cumhurbaşkanımız da Erdemir’le şehrin kaynaşması gerektiğini söyledi. Ama sadece Erdemir Değil, TTK var, başka sektörler var. Her sektörün lokal birimleri tercih etmesi benim gönlümden geçendir.”

Kamyoncu esnafı garaj istiyor
Kooperatif Başkanı Turhan, son dönemlerde üyelerin tamamına iş verebilir duruma geldiklerini belirterek, “Araçlarımız genelde TIR, kamyonların uzun yolda kazancı düşüyor. En büyük işimizi şu anda OMSAN’la yapıyoruz. Erdemir ile direk yaptığımız bir iş. Yıllık 200 bin ton kapasiteli. Diğer işlerimizin çoğu da OMSAN’la anlaşmalı. Bizim en büyük sıkıntımız otopark sıkıntısı. Binamız yeterli değil. Otoparkımız olsa, içine binamızı da yapıp dışarıya daha güzel hizmet imkanı bulabiliriz. Belediyenin garajı var. İşletmecisi yok, belediye işletiyor. Şu anda burayı kullanıyoruz. Bedel, kira karşılığında belediyeden bunu alıp içine idari bina yapıp misafir ağırlamak, üyemizi bir araya toplamak adına oraya talibiz” dedi.

Civelek’tan otopark önerisi
Şoförler ve Otomobilciler Meslek Odası Başkanı Cevdet Civelek de “Hazır Erdemir otoparkı var. Başka bir kooperatif faaliyet gösterirken ona verilmiş. Sözleşmenin bitimine bir yıl kalmış. Bunu Erdemir ile konuşup biz de ihaleye girmemiz sağlanmalı. Kooperatifte araç yok, sadece otoparkı işletiyor, arkadaşlarımız oradan yararlanamıyor. Bunun görüşülmesi gerek. İhale zamanında ne gerekirse yaparak almak istiyoruz.” Diye konuştu.

Kantar geri gelsin talebi
Başkan Turhan, ikinci konunun da kantar olduğunu, tonajdan kaynaklı sıkıntı olduğunu söyledi. Kantarın Alaplı-Akçakoca arasında kurulmasını istediklerini belirten Turhan, tonaj sınırlamalarının denetlenmeyişinin haksız rekabete yol açtığını ifade etti.
Şoförler Odası Başkanı Civelek de, yolcu taşımacılığı yapanların da kantara girmesi yüzünden önceki kantarın kaldırıldığını söyledi. Toplantıya katılan kooperatif üyeleri de Kantarın önceki yerinde olmasının sorunu çözmeyeceği görüşünü dile getirdi.

Çakır kantar meselesini 4. Bölge ile konuşacak
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır da Alaplı Akçakoca arasındaki petrol istasyonunun s ınır olduğunu, ötesinin Ankara bölgesine, yani dördüncü bölgeye ait olduğunu ifade ederek, “Dördüncü bölgeyle bunu çözmek için gideceğiz. Sorunun çözümü için oraya dördüncü bölgeye kantar kurmamız gerek. Haksız rekabet problemini büyük ölçüde çözecek” dedi.
Çakır, sorunun çözülmesi halinde sürücülerin daha rahat ve güvenli araç kullanacağını, yol altyapısının bozulmasının da önüne geçileceğini söyledi.
Ziyaretin ardından, Kaymakam Çorumluoğlu, beraberindeki protokol, kooperatif yönetimi ve şoför esnafı hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Edemir kamyoncu zirvesi , İsmail Çorumluoğlu , Mehmet Fatih Çakır , Arslan Keleş , ziyaret

Yorumlar

Sürücüler Düzce’ye dikkat… EDS devreye giriyor…

23 Kasım 2019 Cumartesi 15:13

Sürücüler Düzce’ye dikkat… EDS devreye giriyor…

Düzce’de kurulumu tamamlanan Elektronik Denetim sistemi (EDS) yakın bir zamanda devreye alınacak. Hız limitini aşan sürücülere cezalar otomatik olarak yazılıp adreslerine gönderilecek.

Ereğli Haber- Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı 1 Aralık 2019 tarihi itibariyle Elektronik Denetim Sistemi (EDS) uygulaması başlayacağını açıkladı.
Düzce’de hem şehir içi hem de şehirlerarası yolların 27 ayrı noktasında EDS bulunuyor. 1 Aralık 2019’da çalışmaya başlayacak sistem ile hız limitini aşan sürücülere cezaları otomatik olarak yazılıp adreslerine gönderilecek. Türkiye’nin birçok noktasında daha önce kurulan EDS ile sürücüler 10-15 kilometrelik mesafelerde 4-5 ayrı radar cezası ile karşı karşıya kalmıştı. Yetkililer sürücülerin radar mağduriyeti yaşamaması için hız limitlerine uyulmasını istedi.
İşte Güncel Radar Cezaları;

Yerleşim Yeri İçinde Hız Sınırı 50 Km/s Olan Yollarda Ceza Miktarı
55 Km/s ile 65 Km/S arasında                                               235,00 ₺
65 Km/s ile 75 Km/S arasında                                               488,00 ₺
75 Km/s üzeri için                                                                   1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 80 Km/s Olan Yollarda           Ceza Miktarı
88 Km/s ile 104 Km/S arasında                                            235,00 ₺
104 Km/s ile 120 Km/S arasında                                          488,00 ₺
120 Km/s üzeri için                                                                1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 90 Km/s Olan Yollarda          Ceza Miktarı
99 Km/s ile 117 Km/S arasında                                           235,00 ₺
117 Km/s ile 135 Km/S arasında                                         488,00 ₺
135 Km/s üzeri için                                                               1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 110 Km/s Olan Yollarda       Ceza Miktarı
121 Km/s ile 143 Km/S arasında                                       235,00 ₺
143 Km/s ile 165 Km/S arasında                                       488,00 ₺
165 Km/s üzeri için                                                             1.002,00 ₺

Şehirler Arası Hız Sınırı 120 Km/s Olan Yollarda      Ceza Miktarı
132 Km/s ile 156 Km/S arasında                                       235,00 ₺
156 Km/s ile 180 Km/S arasında                                       488,00 ₺
180 Km/s üzeri için                                                             1.002,00 ₺

 

Yorumlar