Ekin Kültür Sanat Derneği'nden iftar programı...

2 Haziran 2018 Cumartesi 22:11

Ekin Kültür Sanat Derneği'nden iftar programı...

Kdz. Ereğli Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ilk iftar programını düzenledi.

Kdz. Ereğli Öğretmen Evi’nde düzenlenen iftar programına Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri ve aileleri katıldı. İftar programında yemek sonrası Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Ceylan önderliğinde ilahi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi.
Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nehir Akbaş, iftar programına katılan herkese teşekkür etti. Akbaş açıklamasında, “Ailemiz giderek büyüyor, bizde bu büyümeden dolayı gurur duyuyoruz. Bugün derneğimizin ilk iftar programını düzenledik, katılan herkese çok teşekkür ederiz. Derneğimizde enstrüman eğitimi, halkoyunları ve drama kurslarımız var. Ayrıca bayramdan sonra yaz kurslarımız devam edecektir. İlgisi olan herkesi derneğimize bekleriz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Korkmaz görevinin başına döndü

2 Haziran 2018 Cumartesi 18:06

Ereğli Haber

Korkmaz görevinin başına döndü

AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü Numan Korkmaz görevine geri döndü.

Ereğli Haber- 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak seçimler için AK Parti’den Zonguldak Milletvekili aday adaylığı müracaatı için Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden istifa eden Numan Korkmaz, dün itibari ile Valilik oluruyla görevine geri döndü.

Numan Korkmaz'ın göreve geri dönmesi milli eğitim camiasında olumlu karşılanırken, yaşanan belirsizlikte sona ermiş oldu. Korkmaz'ın göreve geri dönmesi bazı kesimlerde ise rahatsızlık oluşturdu.

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'ye geliyor...

2 Haziran 2018 Cumartesi 15:41

Ereğli Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'ye geliyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 Haziran Salı günü akşam saat 21.00'de Ereğli'de düzenlenecek mitingde halka hitap edecek.

AK Parti Kdz. Ereğli seçim koordinasyon kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Haziran'da ki Zonguldak merkez mitinginin ardından Ereğli'ye geleceğini duyurdu. Açıklamada Erdoğan'ın saat 21.00'de Erdemir ofis yolu üzerinde düzenlenecek mitingte Ereğli halkına sesleneceği belirtildi.

Yorumlar

Tekin'den personele iftar...

2 Haziran 2018 Cumartesi 15:10

Tekin'den personele iftar...

Zonguldak Alaplı İlçe Belediye Başkanı Nuri Tekin, belediyede personele iftar yemeği verdi.

Alaplı Fiskomar Düğün salonunda gerçekleştirilen iftar yemeğine; Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Başkan Yardımcı, Birim Müdürleri, Memurlar, İşçiler, Taşeron İşçiler, itfaiye Çalışanları ve aileleri katıldı. Yemek öncesi alandaki tüm sofraları gezen Başkan Tekin ve eşi; Belediye personelinin Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi.
iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Başkan Nuri Tekin, belediye çalışanları ile birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtip, personel ve ailelerinin Ramazan ayını tebrik etti. Alaplı için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini anlatan Tekin, hep birlikte Alaplı'lıları güzel, kalıcı hizmetler getirmek ve sunmak için var gücüyle çalışacaklarını belirtti.
Daveti üzerine iftar yemeğine icabet ettikleri için tüm personele teşekkürlerini sunan Tekin, "İlçemize en iyi hizmeti ve en kalıcı hizmeti beraber yapacağız. Her gün bir önceki günden daha fazla çalışacağız, çalışmak zorundayız.Alaplı halkı bizlerden hizmet bekliyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Cumhur ittifakında şok... O sözleri kim söyledi ?

2 Haziran 2018 Cumartesi 15:01

Ereğli Haber

Cumhur ittifakında şok... O sözleri kim söyledi ?

MHP Zonguldak 1. Sıra Adayı Hamdi Ayan’ın ‘MHP Milletvekili çıkaramaz’ şeklinde propaganda yapılmasına yönelik tepkisi üzerine gözler AK Parti’ye çevrildi. “MHP milletvekili çıkaramaz” şeklindeki sözleri AK Parti’nin 1. Sıra Adayı Polat Türkmen’in söylediği iddia ediliyor.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak 1.sıra milletvekili Adayı Hamdi Ayan Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Aşağıdağ Köyü’ne yaptığı seçim destek ziyaretinde Cumhur İttifakında olan ve aynı zamanda AK Parti milletvekilleri adaylarının “MHP Zonguldak’tan milletvekili çıkaramaz” söylemlerine karşı sert konuştu. Ayan, “Ak Parti’nin İl ve İlçe Başkanları söylediklerine dikkat edecekler” dedi.
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri kapsamında destek ziyaretlerine devam eden MHP Zonguldak Milletvekili adayı Hamdi Ayan, Alaplı ilçesinin Aşağıdağ köyünde vatandaşlarla iftar sonrası kıraathane de bir araya geldi.

“Çıktığınız yolda adam satmayın”
Son zamanlarda Cumhur İttifakında yer Alan Ak Parti’nin Zonguldak Milletvekili adaylarının “MHP Zonguldak’tan milletvekili çıkaramayacak” sözlerine istinaden açıklama yapan Ayan şöyle devam etti; “Zonguldak’ta MHP’nin seçim alamaz dedikodusu yaymaya başladılar. Dolayısıyla bir saldırı olduğunun farkındayız. Şimdi MHP’nin içinde olan vatandaşımız bu süreçte kriz ve düzenlenen sınır ötesi harekatın içinde destek olursa olsun, hükümetin tam dizlerinin çöktürüldüğü anda Sayın Genel Başkanımızın sahip çıkmasından dolayı MHP bu kadar özverili davranırken, MHP’nin çıkaracağı 1-2 milletvekilinin önünü kesmek için bir gaflete düşen arkadaşlarımızı buradan uyarıyorum. Bunların yaptığı yanlıştır. Kaybedecekleri milletvekilidir, kazanacağı bir Türkiye vardır. Bunu asla unutmasınlar. Ben yola çıktığımdan bu yana Cumhur İttifakı 4 yapsın istiyorum. Neden? Bu ülkenin bekaya ihtiyacı var. Yoksa bu şahısları ele aldığım takdirde Zonguldak’ta benden başka kimse siyaset yarışı yapamaz. Şimdi bakınca MHP’nin tüm adayları tertemizdir ve yıpranmamıştır. Bunlar takdire şahnen olduğu için MHP’nin oyları artıyor. Yine diğer yandan baktığımızda siyasi partilerin yaptığı listelerde de tepki oyları var. Cenab-ı Allah veriyor, ne yapalım, almayalım mı? Ama siz burada CHP 2’den 1’e düşecek, Ak Parti 3’den 2’ye düşecek diye ittifakı unutup MHP’nin adayları ile uğraşıyorsa bütün samimiyetimle söylüyorum benle kimse uğraşamaz. Biz MHP olarak bağımsız, özgür yaşamayı özlemiş bir milletiz. Bizim özümüz, sözümüz birdir. Çıktığınız yolda adam satmayın. Bugün MHP aksi bir şey söylediği takdirde ne Cumhur İttifakı ortada kalır, ne de milletvekili adayları ortada kalır. Bunu söyleyen arkadaşları buradan uyarıyorum. Başta milletvekili adayları olmak üzere özellikle ittifak ortağımız olan Ak Parti’nin İl ve İlçe Başkanları söylediklerine dikkat edecekler. Biz ittifakın ve Yenikapı ruhunu unutmadık, buradan devam ediyoruz. Mesele milletvekili çıkarmak değildir. Mesele Türkiye’nin bekasıdır.”

Polat Türkmen’den açıklama bekleniyor
Söz konusu söylemleri seçim çalışmaları sırasında AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in kullandığı iddia ediliyor. Ortaya atılan iddialar ve Hamdi Ayan’ın açıklamaları ile ilgili olarak Polat Türkmen’in yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Yorumlar