Eğitimciler kan verdi

10 Şubat 2018 Cumartesi 17:05

Eğitimciler kan verdi

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Milli Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında düzenlenen kan bağışı kampanyası eğitimciler tarafından büyük ilgi gördü. 06-07 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen kampanyada yaklaşık 100 kişi kan bağışında bulundu.
Kan bağışının önemine değinen Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yılmaz, insanların kan bağışına duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Yılmaz konuşmasında, “Kızılay ile işbirliği içerisinde kan bağış kampanyası düzenledik. Bizler kan bağışının öneminin farkındayız. Eğitimcilerimize de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. İnsanların bu konuda daha duyarlı olmalarını ve düzenli kan bağışı yapmalarını ve hayat kurtarmalarını tavsiye ederim. Kızılay yönetimine de buradan teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Kilimli İlçe Milli Eğitim , Kan , Bağış , Kızılay ,

Yorumlar

Yönetmen Sefa Sürücü'den gençlere kısa film dersi...

10 Şubat 2018 Cumartesi 16:39

Yönetmen Sefa Sürücü'den gençlere kısa film dersi...

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Milli Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kısa film semineri düzenlendi.

Kilimli Anadolu Lisesi ve Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen “Hayat Kısa Çek Bir Film” projesi kapsamında seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan kısa film yönetmeni Sefa Sürücü lise öğrencilerini bilgilendirdi.
Seminerde kısa filmin tanımı, önemi, kısa film çekim süreci, kısa film türleri, kısa filmin uzun filmden farkı ve kısa film festivalleri hakkında öğrencilerle görüş alışverişinde bulunuldu. Ardından Sürücü kendi çektiği filmleri öğrencilere izletti.
İlk filmini 15 yaşında çektiğini söyleyen Yönetmen Sefa Sürücü, gençlerin enerjisini faydalı şeylere harcaması gerektiğini vurguladı. Sürücü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün Kilimli’de lise öğrencileriyle beraberdik. Kısa filmin anlam ve önemini, hayatımızdaki yerini, uzun filme göre daha bağımsız ve özgürlükçü olduğunu konuştuk ve aynı zamanda kısa film festivalleri hakkında bilgilendirmede bulunduk. Günümüzde her şey dijital olduğu için film yapım sürecinde olanaklar oldukça kolaylaştı. Tabii bunun birçok avantajı olduğu gibi dezavantajları da var. Özellikle lise çağındaki gençlerin sosyal medyada popüler olmak adına bir hayli niteliksiz ve anlamsız video çekip bunları paylaşması bu olumsuzluklardan bir tanesidir. Bu durumu daha bilinçli bir hale getirmek, basit ve etkisiz videolar yerine daha derinlikli ve sanatsal videolar ortaya çıkarmak için kısa film seminerlerini etkili bir biçimde kullanmayı tasarladım. ilk filmimi henüz 15 yaşında çekerken, bu alandaki ilk ödülümü de 17 yaşında aldım. Yani burada bulunan gençlerin yaşındaydım. Onlara örnek teşkil edebileceğimi ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilere faydalı olabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca bana olanak tanıyarak burada bulunmamı sağlayan Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Yılmaz ve ekibine teşekkür ederim.”
Seminer Sürücü’nün öğrencilerin sorularına cevap vermesiyle sona erdi.

Etiketler:

Kilimli , Sefa Sürücü , seminer , eğitim , kısa film ,

Yorumlar

Bir okul daha tekli eğitime geçti ama...

7 Şubat 2018 Çarşamba 13:11

Ereğli Haber

Bir okul daha tekli eğitime geçti ama...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’un adını taşıyan 24 derslikli ilkokulun yapımının tamamlanması ile bir okul daha tekli eğitime geçti. 35 bin öğrencinin bulunduğu Ereğli ilçesinde halen 6 okulda çiftli eğitim yapılıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde hayırsever Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti tarafından yapımı üstlenen 24 derslikli ilkokulda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde faaliyete geçti. Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çiftinin daha önce yaptırdığı ortaokulda halen 710 öğrenci eğitim görürken, yapımı tamamlanarak faaliyete geçen ilkokulda ise 701 öğrenci eğitim görecek. Kdz. Ereğli ilçesinde halen Gülüç Vesile Dikmen ilk ve ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Erdemir İlkokulu, Kepez İlkokulu ve Kepez İzmirlioğlu okullarında derslik yetersizliği nedeniyle çiftli eğitim yapılıyor. Anaokulu, ilk, orta, lise ve dengi okullarda yaklaşık 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü Zonguldak’ta 35 bin öğrenci sayısı ile Ereğli 3’te birlik oranı bünyesinde barındırıyor. Kdz. Ereğli’de eğitimde yatırımların gecikmesi nedeniyle tekli eğitime geçilemezken, öğrenci velileri ve eğitimciler yeni yatırımların bir an önce yapılmasını istedi.
Kdz. Ereğli ilçesinde 2019 yılında Gülüç Beldesi’ne 24 derslikli, Cumhuriyet Ortaokulu’na 24 derslikli, Kepez’de ki Ticaret Lisesi yanına 16, Kavaklık Mahallesi’ne 24 ve Bağlık Mahallesi’nde ki İzmirlioğlu İlkokulu yanına 16 derslikli bina yapıldığında tekli eğitime geçilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Demirtaş'tan üniversite öğrencilerinin etkinliğine destek

22 Ocak 2018 Pazartesi 17:07

Ereğli Haber

Demirtaş'tan üniversite öğrencilerinin etkinliğine destek

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nden bir grup öğrenci köy okulları için topladıkları yardımların ulaştırılmasında kendilerine destek olan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür için ziyaret gerçekleştirdi.

BEÜ’ye bağlı Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ilçedeki köy okullarındaki öğrenciler kitap, kırtasiye ve giyim yardımları topladı. Yardımların ulaştırılması için Gülüç Belediyesi’nden yardım isteyen öğrenciler köy köy dolaşarak kitap, kırtasiye ve giyim gibi malzemeleri köy okullarında ki öğrencilere ulaştırdı.
Yardımların yerine ulaştırılmasının ardından Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret eden öğrenciler kendisine teşekkür etti.
Böyle bir sosyal projeye küçükte olsa katkı sunmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta üniversite öğrencilerini duyarlılıklarından dolayı tebrik etti.

Yorumlar

“Geleceğe Sinyal Ver”

19 Ocak 2018 Cuma 16:47

“Geleceğe Sinyal Ver”

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden “Geleceğe Sinyal Ver” projesi gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden Muhammed Arif Kurum, Mustafa Kılıç, Şule Konak, Melisa Balaban; Öğr. Gör. Turgay Erdemir danışmanlığında sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “Geleceğe Sinyal Ver” isimli projeyi gerçekleştirdi. Projenin amacının her yıl binlerce can ve mal kaybına sebep olan trafik kazalarının sebeplerinden biri olan sinyal vermeme problemine farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi. Turgay Erdemir, özellikle Kdz. Ereğli ilçesinde basit olan bu kurala uyulmadığı gözlemlendiğini, proje konusunun bu doğrultuda ortaya çıktığını belirtti. Proje kapsamında öğrenciler hazırlamış oldukları el broşürlerini ve afişleri yetkili kurumlardan aldıkları izinler doğrultusunda Kdz. Ereğli’de yer alan araçlara dağıttı. Ayrıca sinyal vermenin önemini ve nasıl yapılması gerektiğini anlatan videoyu Ereğli sosyal medya gruplarında paylaştı. Öğrencilerden Muhammed Arif Kurum küçük ve basit kurallara uymanın büyük kayıpların önüne geçeceğini vurgulamış ve hemen direksiyonun solunda bulunan sinyal kolunun yerini hatırlattı. Öğrenciler projeye destek olan direksiyon eğitmeni Zafer Aksoy'a teşekkür ettiklerini belirttiler.

Etiketler:

beü , kdz. ereğli , “Geleceğe Sinyal Ver” ,

Yorumlar