Eğitim kampüsünden sonra iki büyük yatırım daha mı gidiyor?

26 Haziran 2018 Salı 14:23

Ereğli Haber

Eğitim kampüsünden sonra iki büyük yatırım daha mı gidiyor?

Kdz. Ereğli ilçesinde Ereğli Devlet Hastanesi binalarının bulunduğu alana yapılacak olan Ereğli Eğitim Kampüsü projesi arsanın ‘Askeri stratejik alan’ kapsamına girince rafa kaldırılmıştı. Kdz. Ereğli ilçesinde 2 büyük proje daha yatırım programından kaldırılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Kdz. Ereğli ilçesine hükumet konağı ve emniyet müdürlüğü hizmet binası yapımı 2015 yılında İç İşleri Bakanlığı tarafından programa alınmış sadece hükumet konağı için 10 milyon TL ödenek ayrılmıştı. Zonguldak Valiliği tarafından emniyet müdürlüğü hizmet binası katlı otoparkın bulunduğu alana yapılması için karar almış, ancak köy minibüsleri sahiplerinin tepkisi üzerine çalışmalar askıya alınmıştı. Kdz. Ereğli hükümet konağı projesi ise bütçesi hazır olmasına rağmen Kaymakamlık ve diğer resmi müdürlüklerin geçici bir binaya taşınamaması nedeniyle hayata geçirilememişti. Bu iki projeyi de bekleyen tehlike ise yatırım programı süresinin bu yılsonunda dolacak olması. Kdz. Ereğli Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarına bu yılsonuna kadar başlanamazsa iki yatırımda programdan kalkacak ve Ereğli Eğitim Kampüsü projesinin ardından 2 büyük yatırımı daha kaçırmış olacak.
İki büyük projeye yerel yönetimin ortaya attığı bazı iddialar ve eski milletvekillerinin takipsizliği nedeniyle 3 yıldır başlanamamıştı.
24 Haziran seçimlerinde milletvekili olan Polat Türkmen, Ahmet Çolak, Hamdi Uçar ile yerel yönetimin nasıl hareket edeceği ise merak ediliyor.

 

Yorumlar
 • Okuyucu
  4 Temmuz 2018 Çarşamba 14:01

  Eregli halkina mustehak ne derseniz deyin eregli dibe dogru...

 • Vatandaş
  29 Haziran 2018 Cuma 16:15

  Seçimden önce herşey olacak dersiniz.seçimden sonra yatırımlar gidiyor diyorsunuz.gerçekte, herşey mecrasında akıyor.

 • Okuyucu
  29 Haziran 2018 Cuma 12:36

  Seçim bitti herkes aslına döndü,geçmiş olsun.

En anlamlı mesaj ondan geldi…

25 Haziran 2018 Pazartesi 21:23

Ereğli Haber

En anlamlı mesaj ondan geldi…

MHP genç milletvekili adaylarından Fehmi Nuhoğlu seçim süresince gösterdiği performans ve yaptığı konuşmalarla dikkatleri üzerinde toplamıştı. Nuhoğlu sosyal medya hesabından seçim sonuçlarına ilişkin anlamlı mesajlar paylaştı.

Ereğli Haber- MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Fehmi Nuhoğlu, istenilen sonucun elde edilmesinde başarı sağlayamadıkları ve MHP’nin kalitesi ile tanıştıramadıklarını düşündüğü Zonguldak halkından özür diledi. Nuhoğlu sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada “Maalesef bu seçim de Zonguldak için istediğimiz sonucu alamadık. İlk önce hatayı veya eksikliği kendimde arayan bir kişi olarak partimden, bu davaya gönül vermiş partililerimden ve en önemlisi MHP nin kalitesi ile tanıştıramadığımız Zonguldak halkından özür dilerim. Desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.”

Yorumlar
 • Adile
  28 Haziran 2018 Perşembe 13:22

  Zonguldak hiçbir zaman kendine yatırım yapacak kişiyi seçmemiştir aksine oyunu kullandırnak için uğraş vermiştir

 • Vatandaş
  26 Haziran 2018 Salı 03:00

  Delikanlı adamsın inşalah bir dahaki sefere.

Ereğli'nin en büyük partisine davetlisiniz...

25 Haziran 2018 Pazartesi 21:14

Ereğli'nin en büyük partisine davetlisiniz...

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren MK Dance Academy “Yaza Merhaba Partisi” düzenliyor.

Kdz. Ereğli MK Dance Academy Ereğli’nin ilk büyük dans gecesi ve etkinliklerini içeren yaza merhaba partisi düzenliyor. 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 15.00- 01.00 saatleri arasında Aqua Park’ta düzenlenecek olan partide hem çocuklar hem de yetişkinler eğlenceye doyacak. Gündüz çocuklar için Zumba Show ve dans etkinlikleri olacak partide akşam saatlerinden itibaren Pool Party, Köpük Party, Zumba Show, Dans Gösterileri, After Party ve sürpriz gösteriler yapılacak. Türkiye’nin en iyi dans okullarının katılacağı partide Selin Öbekçi, Danzonn, Emin Ünver, Ezgi ve Mehmet, Mert Aktoprak, Eskişehir Dans Academy, Batı Karadeniz tüm dans okulları, Adnan Acun yer alacak.
MK Dance Academy tüm dans ve eğlence severleri “Yaza Merhaba Partisi’ne” beklediklerini ifade etti.
Dans gecesine katılmak isteyenler iletişim adresi 0530 561 22 53 olup, biletlerin satışı kapıda yapılacak.

Yorumlar
 • İsmail
  26 Haziran 2018 Salı 13:28

  Fiyat nedir

Ereğli TSO'da istişare toplantısı...

25 Haziran 2018 Pazartesi 20:43

Ereğli TSO'da istişare toplantısı...

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Bölgesel İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 22 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00’de Oda Hizmet Binası Meclis Toplantı Salonunda Bölge Odaların katılımı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun yanı sıra, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma TSO Meclis Başkanı Ergün Ece, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Dereli, Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Devrek TSO Genel Sekreteri Cihat Yaban, Alaplı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Alaplı TSO Meclis Başkanı Nedim Kaplancan, Alaplı TSO Genel Sekreteri Taner Arslan, Akçakoca TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pazvant, Akçakoca Genel Sekreteri Kemal Başar katılırken, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından ise; Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serdar Bakkaloğlu, Ahmet Türk, Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyeleri; Özgür Erdoğan, Tasin Tanyıldız, Kadir Çaygeç, Mevlüt Özdemir, Ereğli TSO Meclis Başkan Yardımcısı Taha Kuyumcuoğlu, Ereğli TSO Meclis Üyesi Suat Keleş yer aldı.
Yaklaşık 2 saat süren toplantı bölgenin sorunları ve çözüm önerileri görüşülerek gerekli makamlara aktarılmak üzere dosya hazırlandı. Birçok proje üzerinde duran katılımcılar tüm yeni fikirlerin ve projelerin değerlendirmeye alındığı ve girişimlerin yapılması konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Toplantının ardından tüm davetliler Kdz. Ereğli TSO’nun ev sahipliğinde topluca akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası , Arslan Keleş , İstişare toplantısı , TSO ,

Yorumlar

Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

25 Haziran 2018 Pazartesi 20:10

Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ta 88 yaşındaki hayatını yitiren Kore Gazisi Kemal Kaya, son yolculuğuna uğurlandı.

Kozlu ilçesi Aziziye Camii'nde öğlen namazını müteakiben kılınan cenaze namazına Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, çok sayıda kurum müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve Kore Gazisi'nin yakınları katıldı.
88 yaşında hayatını yitiren Kore Gazisi Kemal Kaya, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Etiketler:

kore gazisi , öldü ,

Yorumlar