ERDEMİR TSE Covıd-19 güvenli üretim belgesi aldı

14 Temmuz 2020 Salı 20:57

ERDEMİR TSE Covıd-19 güvenli üretim belgesi aldı

OYAK Maden Metalürji Grubu Şirketlerinden Erdemir, sektöründe TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanan ilk entegre tesis olurken, Ersem Manisa da sektörde aynı belgeye layık görülen ilk şirket oldu.

Ulusal ve uluslararası standartların rehberliğinde faaliyetlerini sürdüren Erdemir, sahip olduğu belgelendirmelere bir yenisini ekledi ve TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan ilk entegre tesis oldu. Grup şirketlerinden Erdemir Çelik Servis Merkezi’nin (Ersem) dört tesisinden biri olan Ersem Manisa da sektörde aynı belgeye sahip olan ilk şirket oldu.
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından hizmet ve sanayi sektörleri için Covid-19 ile mücadelede rehber niteliğindeki “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” yayımlandı. Kılavuzun, firmaların pandemi sonrası dönemde de güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini sağlaması hedeflendi. TSE, gönüllü firmalara yayımladığı kılavuz kapsamında, yönetim sistemleri mantığı içerisinde denetim gerçekleştirerek, kılavuzdaki şartların sağlandığının tespit edilmesi durumunda “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” veriyor. Ersem Manisa 30 Haziran 2020, Erdemir ise 2-3 Temmuz 2020 tarihlerinde TSE Covid-19 Güvenli Üretim Programı çerçevesinde gerçekleştirilen belgelendirme tetkikinden başarıyla geçerek, üretim sektörü için verilen “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.
OYAK Maden Metalürji Grubu Şirketlerinde pandemi sürecinin başından itibaren uygulamaya alınan önlemler etkin bir şekilde sürdürülüyor. Ersem’in diğer tesisleriyle, İsdemir ve Erdemir Maden de TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almak üzere çalışmalarını yürütüyor.

 

Yorumlar

Oğuz Özgen FETÖ davasından beraat etti

14 Temmuz 2020 Salı 20:49

Oğuz Özgen FETÖ davasından beraat etti

FETÖ/PDY kapsamında haklarında dava açılan eski Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Genel Müdürü Oğuz Nuri Özgen’in de aralarında bulunduğu 4 kişi beraat ettiler.

 4 yıl önce bazı kişilerin şikayeti üzerine Erdemir eski Genel Müdürü Oğuz Nuri Özgen ile birlikte aynı dönemde şirkette yönetici olan Mustafa Çeken, Tolga Tülek ile Hüseyin Tekçe, Zonguldak Savcılığı talimatıyla gözaltına alınmışlardı.
19 günlük gözaltı sürelerinin ardından Özgen ‘Tutuklu Yargılanmak Üzeri’ cezaevine gönderilirken, Çeken, Tülek ve Tekçe ise ‘Tutuksuz Yargılanmak Üzere’ serbest bırakılmışlardı.
Davanın bugün Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesindeki oturumunda, ortaya konulan deliller ile birlikte Özgen, Çeken, Tülek ve Tekçe’nin ‘Beratine’ karar verildi.

Yorumlar
 • Cengiz
  27 Temmuz 2020 Pazartesi 14:31

  Demek ki neymiş Anlamadan dinlemeden hüküm vermemek gerekiyormuş

 • Tekin
  15 Temmuz 2020 Çarşamba 21:14

  Hayırlı olsun

Yazıcıoğlu ile Gül ailelerinin mutlu günü

14 Temmuz 2020 Salı 20:23

Yazıcıoğlu ile Gül ailelerinin mutlu günü

Kdz. Ereğli'nin köklü ailelerinden ve esnaflarından Yazıcıoğlu Ailesi, Alaplı'nın tanınmış Ailelerinden Gül Ailesi ile dünür oluyor.

Kdz. Ereğli'de başta Kuyumculuk ve Döviz olmak üzere birçok alanda hizmet veren Yazıcıoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu, kızı Sena'yı evlendiriyor.

Nezaket-İrfan Yazıcıoğlu çiftinin kızları ile Fatma-Metin Gül çiftinin oğulları Enes; geçen sene Temmuz ayının son haftasında sözlenmiş, Kasım ayının ikinci haftasında da nişanlanmışlardı. 1 yılın ardından Sena ile Enes çifti dünya evine girmek için gün saymaya başladı. Sena ile Enes, 26 Temmuz 2020 Pazar günü düzenlenecek olan düğün töreni ile hayatlarını birleştirecekler. Büyük Anadolu Otel'in açık kısmında, havuz başında, saat 19.30'da başlayacak olan düğün töreni öncesinde her iki aile de hazırlıklarını titizlikle sürdürüyor.

Yazıcıoğlu ve Gül Aileleri, kendileri ve çocukları için çok özel olan bu günde tüm sevenlerini yanlarında görmekten büyük bir mutluluk ve onur duyacaklarını ifade ettiler.

Yorumlar
 • Kerim Aşık
  15 Temmuz 2020 Çarşamba 21:20

  Allah mesut bahtiyar etsin, sağlık ve mutluluk ile dolu bir ömür yaşasınlar.Yazıcıoğlu ve Gül ailelerine hayırlı olsun.

"Tarihi dönüm noktalarından birisi"

14 Temmuz 2020 Salı 19:44

"Tarihi dönüm noktalarından birisi"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “FETÖ/PDY terör örgütü tarafından, demokrasimize ve milletimize karşı kalkışmada bulunulan 15 Temmuz günü “ Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.Terör örgütü FETÖ/PDY’nin bu hain kalkışması karşısında Aziz Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara çıkarak, canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmıştır.

Kirli emelleri için devletine, milletine silah doğrultacak kadar hainliğe bulaşmış, dış güçlerin maşası bu gizli yapıya en güzel cevabı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimiz vermiştir. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle yaptığı çağrı üzerine, ellerinde bayraklarıyla meydanlara, hava limanlarına koşan aziz milletimiz, vatanına, bayrağına ve demokrasisine olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir.Böylesine kutlu bir mücadele bize, vatan mevz-u bahis olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz aynı zamanda öylesine şanlı bir mücadelenin adıdır ki, adeta Çanakkale ruhunun, Kuva-i milliye şuurunun tekrar şahlanarak vücut bulduğunu gösteren tarihi dönüm noktalarından birisi olmuştur. Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yad edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve medar-ı iftiharımız gazilerimizi asla unutmayacak, ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün dördüncü yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , ismail çorumluoğlu , 15 temmuz ,

Yorumlar

"Darbenin karşısında ki en büyük panzehir demokrasidir"

14 Temmuz 2020 Salı 19:40

"Darbenin karşısında ki en büyük panzehir demokrasidir"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Darbenin karşısında ki en büyük panzehirin demokrasi olduğunu vurgulayan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, laik cumhuriyete hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Posbıyık, “Çok iyi bilinmelidir ki, Türk Milleti sivil ya da askeri hiç bir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına, laik ve demokratik yönetim şeklinin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecektir.
Bizler, darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu hedef, tarihi sorumluluğumuzdur.
Darbenin karşısındaki en önemli panzehir demokrasidir, açıklıktır, katılımdır. Laik cumhuriyete hep birlikte sahip çıkmalıyız.
Türk milleti olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin laik, demokratik birikimine sahip çıkma kararlılığımız sürecektir. Darbe girişimine karşı yalnızca milletimiz değil Gazi Meclis ve siyasiler de ortak bir direniş sergilemiştir. Bu hain girişimin sorumluları mutlaka hukuk karşısında bedelini ödemek zorundadır.
15 Temmuz’da yitirdiğimiz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize minnet duygularımı iletiyorum. Demokrasiye sahip çıkma kararlılığı gösteren halkımıza şükranlarımı sunuyorum.
O gün Meclis’teki bütün partiler, milletimiz, tek vücut olup darbenin karşısında yer aldı. Bundan sonra da darbelere geçit vermemek için hep birlikte mücadele etmek zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , halil posbıyık , 15 temmuz ,

Yorumlar