ERDEMİR İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresine katıldı

5 Kasım 2019 Salı 17:46

ERDEMİR İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresine katıldı

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ne 10 bildiriyle katılarak destek verdi. İskenderun Demir ve Çelik AŞ. de (İSDEMİR) 8 poster bildiri sundu.

 ERDEMİR, “Güvenli Yarınlar İçin Bugün İSG” temasıyla 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilen I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’ne 10 bildiriyle katılarak destek verdi. 
Kongreye, ilgili bakanlıkların ve kamu kurumlarının, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası İş Sağlığı Komisyonu (ICOH), Uluslararası Sosyal Güvenlik Birliği (ISSA) gibi kurumların temsilcileri, yurt içinden ve yurt dışından bilim insanları, sendika ve meslek örgütleri yetkilileri, çalışanlar ve öğrenciler olmak üzere bin 814 kişi katıldı. ERDEMİR çalışanları kongre süresince 5 sözel ve 5 poster bildiri olmak üzere 10 sunum gerçekleştirdi. ERDEMİR'liler entegre çelik üretiminde çeşitli alanlardaki riskler ve bu risklerin azaltılmasına yönelik çalışmalar, üretim süreçlerindeki iyileştirmeler, işe ve çalışma ortamına uygun kişisel koruyucu donanımların seçilmesi, iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturmada tiyatro yöntemi gibi konularda sözlü ve poster sunumlarıyla, bilgi ve deneyimlerini paylaştı. OYAK Maden Metalürji Grubu Şirketlerinden İSDEMİR de kongrede 3 sözlü ve 5 poster bildiri sundu. 
OYAK Maden Metalürji Grubu şirketleri; iş sağlığı ve güvenliği performanslarıyla hem ülkemizin hem de dünyanın en başarılı kurumları arasında yer alıyor. Grup şirketleri İSG performanslarını sürekli geliştirerek kazasız üretim hedefini yakalamak üzere çalışırken, edindikleri bilgi ve deneyimlerini de paylaşmaya devam ediyor. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları , Kongre

Yorumlar

Odessa TSO ile ticari iş birliği protokolü imzalandı

5 Kasım 2019 Salı 16:40

Odessa TSO ile ticari iş birliği protokolü imzalandı

Zonguldak’ın Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Ukrayna’nın Odessa kenti TSO ile ticari iş birliğinin artırılması için kardeş oda protokol imzalandı.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ali Oflaz, Zonguldak ve ilçelerindeki sanayi ve iş adamları ile birlikte Ukrayna’ya düzenlenen iş gezisine katıldı. 
Başkan Keleş Ukrayna’nın Odesa kenti TSO ile karşılıklı ticari iş birliğinin artırılması için kardeş oda protokolü imzaladı. Gezinin çok verimli geçtiğini aktaran Keleş, Ereğli ve bölgesindeki ticari potansiyeli artırmak için yurt içi ve yurt dışında çalışmalar yürüttüklerini söyledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , TSO , İş birliği , Ticaret , Protokol

Yorumlar

Bölge için önemli toplantı... İşte toplantının detayları...

25 Ekim 2019 Cuma 12:42

Bölge için önemli toplantı... İşte toplantının detayları...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ev sahipliğinde “Makina- Çelik Kümelenme” çalıştayı yapıldı.

Çalıştayın verimli çok verimli geçtiğini söyleyen Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, toplantıların devam edeceğini bildirdi. Keleş açıklamasında, “Makina – Çelik Kümelenme çalıştayının ilkini TSO binamızda gerçekleştirmiştik. İkincisini ise Erdemir ev sahipliğinde Taş Bina’da gerçekleştirdik. İlk toplantımız ilgili sanayicilerin katıldığı geniş bir toplantıydı. İkincisi ve bundan sonra devam edecek toplantılarımız gruplar halinde olacak. İkinci çalıştayımız oldukça verimli geçti, özellikle Erdemir, Kardemir ve Tat Metal gibi önemli kuruluşlarda genel müdürlük ve yöneticilik yapmış olan Fadıl Bey’in toplantımız da yer alması sanayicilerimiz ve bizler için oldukça aydınlatıcı oldu.  Sanayici ile Erdemir arasında yaşanan iş birliğinin artması yönünde fikir alışverişinde bulunduk. Verimli geçen toplantılarımız önümüzde ki süreçte de gerçekleşecek” ifadelerine yer verdi.

Çalıştaya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, MÜSİAD Başkanı Abdul Kadir Çınar, Erdemir Genel Müdürlük Danışmanı Ramazan Çelik, Tat Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Fadıl Demirel, Ereğli’de faaliyet gösteren sanayici iş adamı Muammer Yeşilusta, Yahya Yahyaoğlu, Ahmet Yahyaoğlu, Süreyya Sertaşı, Erdal Akbaba, Harun Günönü ve Ahmet Çınarer katıldı.

Etiketler:

kdz ereğli haber , ereğli haber , yaşlı kadın , darp , huzurevi ,

Yorumlar

“Ailemle Buluşuyorum”

24 Ekim 2019 Perşembe 09:33

“Ailemle Buluşuyorum”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) çalışanlarının çocukları gerçekleşen fabrika gezisiyle anne ve babalarının iş yerini ve çelik üretim sürecini yakından tanıma fırsatı buldu.

 
 Erdemir, “Ailemle Buluşuyorum” sloganıyla, çalışanlarının eş ve çocuklarına yönelik düzenli ziyaret programları gerçekleştiriyor. Çalışanlarının eş ve 16 yaş üstü çocuklarının katılımıyla her ay düzenlenen gezilerin yanı sıra 7-15 yaş arasındaki çocuklarına yönelik olarak ilk kez 23 Nisan dolayısıyla yapılan etkinlik, 32 çocuğun katılımıyla tekrarlandı. Erdemir Kültür Merkezi’nde karşılanan çocuklar, şirket tanıtım filmini izledi ve iş güvenliği konusundaki bilgilendirme sunumunu dinledi. Saha turunda önce güvenlik kamerası ekranlarından üretim tesislerini izleyen çocuklar, fabrika sahasını otobüsle gezerek itfaiye yöneticiliğine geldi. Etkinlik sonunda çocuklara kendileri için özel olarak hazırlanmış baretler hediye edildi. Çocuklar üretim sürecini, anne ve babalarının iş yerlerini yakından tanıma fırsatı buldukları eğlenceli bir gün geçirdi. 

Erdemir’de Ailemle Buluşuyorum etkinliği kapsamında çalışanların eş ve çocuklarına yönelik tanıtım gezileri devam edecek.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Erdemir

Yorumlar

Fındık fiyatları yükselişe geçti

22 Ekim 2019 Salı 10:58

Fındık fiyatları yükselişe geçti

Serbest piyasada fındık fiyatı yükselişe geçti.

Serbest piyasada fiyat 15,5 TL , yer yer de 16 TL'den işlem görüyor.
Fındık fiyatındaki yükselişin devam edeceği, Kasım ayında fiyatın 17 TL'yi bulacağı, sonrasında ise 18-19 TL'yi görebileceği ifade ediliyor. Serbest piyasada yeni sezona 16 TL'den başlayan fındık fiyatı, çok sürmeden gerilemeye başlamış geçen hafta 13.5 TL'ye kadar düşmüştü. Fındık fiyatı bu haftaya yükselişle başladı, fiyat 15,5 ile 16 aralığında seyrediyor.
Zonguldak Alaplı ilçesinde fındık tüccarlığını yapan Mehmet Koçak yaptığı açıklamada, "Ekim ayının sonları fiyatların 16 lira seviyelerinde olacağına inanıyorum. Ben bu yıl fındığın 18-19 lira bandında olacağını düşünüyorum. 50 randıman kabuklu fındık 15,5 liradan işlem görüyor. Fındık fiyatının gidişatı güzel. Ama fındıkta yüzde 5 civarında çürük çıkmaya başladı. Bu çürük de ister istemez fabrikaların işçilik maliyetlerini yükseltiyor. Dolayısıyla 15,5 liradan işlem görüyor. Önümüzdeki haftalarda Öngörümüz fiyatlar güzel olacak. Ama fiyat 15 lira altında olunca üreticilerimizde TMO’ya vermek yerine bizlere getirmeye başladı" diye konuştu.

Fiyat 18-19 TL'yi bulur
Kasım ayının başlarından itibaren fındık fiyatının 16 lira bandına geçeceğini ifade eden Koçak, şunları kaydetti, “Kasım ayının 16 lira seviyelerin üstünde olacağına inanıyorum. Ben bu yıl fındığın 18-19 lira bandında olacağını düşünüyorum. Üreticilerimiz emanete fındık bırakmasın, ihtiyacının fazla fındık satmasın. Üretici kendi fındığına sahip çıktığı sürece fındık daha güzel para edecek. Daha değerinde olacak.”

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Fındık , Yükseliş , Artış

Yorumlar