Dünya çocukları başkan Alan’la bir araya geldi

22 Nisan 2019 Pazartesi 14:48

Dünya çocukları başkan Alan’la bir araya geldi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan gelen yabancı gruplar, Zonguldak Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan’ı makamında ziyaret etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın uluslararası düzeyde kutlanan bir bayram olduğunu belirten Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı, tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlayacaklarını ifade etti.
Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ziyarette yaptığı konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız olması nedeniyle, 4 ülkemizden 120’ye yakın misafirimiz var. Her sene olduğu gibi bu yılda, dünya çocuklarımızı şehrimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep beraber büyük bir coşku ile kutlayacağız. Bütün yavrularımıza, ülkemize ve Zonguldak’ımıza ‘hoş geldiniz’ diyorum.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, ülkeler arası hediye takdimi gerçekleştirildi. Konuk ülke çocuklarının ülkelerinden getirdikleri birbirinden farklı objeleri kabul eden Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ziyaret sonrası günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Türk Metal Başkan Demirtaş'ı kutladı

22 Nisan 2019 Pazartesi 13:04

Türk Metal Başkan Demirtaş'ı kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan ve yönetimi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. 31 Mart Yerel Seçimlerin ardından seçimi kazanan Başkan Demirtaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Ercan, Başkan Demirtaş’ın çalışmaların her zaman arkasında olacağını belirtti. Başkan Ercan konuşmasında, “Ben ve ekibim bugün sizi ziyaret etmek istedik. 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından görevi devam ettirmenize de çok mutlu olduk. Çalışmalarınızın her zaman arkasındayız. Gülüç neyi hak ediyorsa sizle beraber çalışmaya da hazırız. Allah utandırmasın diyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise konuşmasında, “Bizler her zaman emekçinin yanındayız. Türk Metal Sendikası'nın gerek Erdemir gerekse Tat Metal de çalışan emekçi kardeşlerimiz için verdiği mücadele sırasında hep yanlarında olduk. Bundan sonrada Türk Metal Sendikası' nın yanında olmaya devam edeceğiz. Ziyaretten dolayı Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanımız Sayın Metin Ercan ve yönetim kurulu üyelerine Gülüç halkımız adına teşekkür ediyorum”
Ziyaret Başkan Ercan’ın Gökhan Demirtaş’a hediye vermesi ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar

MHP ve Ülkü ocakları Yasin’i yalnız bırakmadı

21 Nisan 2019 Pazar 20:35

MHP ve Ülkü ocakları Yasin’i yalnız bırakmadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Bireylerin Kalemi, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyesi adayı Yasin Çiçek, yoğun istek üzerine çıkarttığı İMZA isimli kitabının tanıtımını yeniden yaptı.

Özel bireylerin kalemi ve Yazar Yasin Çiçek, geçtiğimiz sene çıkarttığı İMZA isimli kitabının tanıtımını yoğun istek üzerine bir kez daha yaptı. Sahil Kafe bünyesinde düzenlediği tanıtım gününe MHP ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, MHP Kadın kolları ve yöneticileri, Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Karadeniz, Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Safa Tel ve yönetimi katıldı. Özel günde konuşan Yazar Yasin Çiçek bir yazarın eserinin beğenilmesi yazara en büyük ödül olduğunu belirtti. Yazar Çicek konuşmasında, “Biliyorsunuz geçtiğimiz sene "İmza" isimli şiir bir kitabı yazdım. Kitabımız okurlarımızın beğenisini kazandı. Bir yazarın eserinin beğenilmesi en büyük ödülüdür. Geçtiğimiz süreçte kitabımıza ulaşmak isteyenlerin yoğun talebi oldu. Bu talep üzerine bir kez daha kitabımın tanıtım gününü düzenledik. Beni bu anlamlı günde yalnız bırakmayan başta Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Rahman Demirtürk ve yönetimine, Zonguldak ülkü ocakları il başkanı Oğuzhan Karadeniz, Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Safa Tel ve yönetimi, beraber yola çıktığımız Belediye Meclis üyesi adayı büyüklerime sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Tüm ilçe halkı kermese davet edildi

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:16

Tüm ilçe halkı kermese davet edildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi geliri ‘hayır işinde’ kullanılmak üzere kermes gerçekleştirecek.

Kdz. Ereğli Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi geliri ‘hayır işinde’ kullanılmak üzere 24-35 Nisan tarihlerinde Ereğli Yaşlılar ve Gençler Evi’nde kermes gerçekleştirecek. Okul Aile Birliği’nce düzenlenen kermese tüm ilçe halkı davet edildi.

Yorumlar

"Elif'in Düşleri" çocuklarla buluştu

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:10

 "Elif'in Düşleri" çocuklarla buluştu

Esas 67 Burda AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında minik ziyaretçilerini 'Elif'in Düşleri' etkinliği ile karşıladı.

Esas 67 Burda AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında minik ziyaretçilerini ‘Elif'in Düşleri’ etkinliği ile karşıladı. Minikler TRT Çocuk ekranlarında severek izledikleri ‘Elif'in Düşleri’ etkinliği ile muhteşem bir gün yaşadı. AVM giriş katında düzenlenen etkinlikte 19- 23 Nisan tarihlerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak ücretsiz düzenlenen etkinlikte minikler, şarkılar söylenip oyunlar oynadı.

Yorumlar