Dün söylediğini bu gün inkar etti...

4 Şubat 2019 Pazartesi 15:34

Vedat Kılıç

Dün söylediğini bu gün inkar etti...

CHP'nin Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık dün belediye meclis üyesi olabilmek için Elmatepe'den gelen 70 kişilik gruba yaptığı konuşmada partisinin aday adaylarını hedef alıp "Beni aday yapmamak için 4-5 trilyon para harcadılar" yalanını söylemişti. Posbıyık bu gün sabah Elmas TV'de Gazeteci Atilla Öksüz'ün konuya ilişkin sorusuna "Ben böyle bir şey demedim, gazeteciler uyduruyor" yanıtını verdi.

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık'ın Elmatepe Mahallesi'nden belediye meclis üyesi olmak isteyen iki kişinin getirdiği 70 kişilik gruba hitaben yaptığı konuşmasına yönelik haberimiz Ereğli ve Zonguldak gündeminde büyük ses getirdi. Posbıyık dünkü konuşmasında partisinin aday adaylarını hedef alıp kendisini aday yapmamak için 4-5 trilyon para harcandığı yalanını ortaya attı. Bununlada yetinmeyen Posbıyık, Erdemir yönetimine sinter bacası üzerinden, iş adamlarına ise izale-i şuyu davaları üzerinden göz dağı vermeye çalıştı. 

Aynı Posbıyık bu gün sabah Elmas TV'de Gazeteci Atilla Öksüz'ün yönetip sunduğu programa katılıp "Ben böyle bir şey demedim, gazeteciler öyle yazmış" dedi. Gazeteci Özksüz'ün "Konuşmanızın videosu var, o cümleleri kullanmışsınız, seyirciyi yanıltmayalım" demesi üzerine Posbıyık "Söylemiş olabilirim, ben dünü konuşmuyorum, önüme bakıyorum" yanıtını verdi. 

Dün öğlen saatlerinde ki programın ve yaptığı konuşmanın videosunu kendi sosyal paylaşım sitesinde de yayınlayan Posbıyık'ın bu gün "Ben öyle bir şey demedim, gazeteciler öyle yazmış" yaşlılığın getirdiği unutkanlık alameti olarak algılandı. 

20 yıl Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2014 seçimlerini yaptığı kavgalar nedeniyle kaybeden ve 75 yaşında 31 Mart 2019 seçimleri için yeniden aday gösterilen Posbıyık'ın saldırgan ve kavgacı özelliğini yeniden ortaya çıkması aslında kimseyi şaşırtmadı. 

 

ELMAS TV'DE BU SABAH YAYINLANAN PROGRAMLA İLGİLİ HABERİ BU LİNKTEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ: 

http://www.elmas67.com/guncel/canli-yayinda-yalanladi-posbiyik-turk-metal-ve-rakipleri-icin-h30203.html

 

 

Yorumlar
  • Hukukçu
    5 Şubat 2019 Salı 04:48

    Sanırım araştırma yapmayı sevmiyorsun ve Halil posbıyık popülaritesini kullanıyorsun. Gazetecilik zor zanaat vesselam

  • Özcan
    5 Şubat 2019 Salı 00:21

    Tarafsız yayın yapın ereğli haberrrrrrrrrrrrrrrrrrrrtt

Sadettin Arslan yine istifa etti

31 Ocak 2019 Perşembe 21:57

Sadettin Arslan yine istifa etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2014 yerel seçimlerinde CHP’den il genel meclisi üyesi seçilen ve 2 yıl sonra partisinden istifa edip AK Parti’ye geçen Sadettin Arslan 2019 yerel seçimlerine iki ay kala partiden istifa etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Sadettin Arslan, 3 yıl önce geçtiği AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile görüşüp istifa dilekçesini kendisine sunduğunu anlatan Arslan “Dün akşam AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır’ı ziyaret ettim ve istifa dilekçemi kendisine sundum. İstifa gerekçemi de kendisine anlattım. Ben geçmişte Halil Posbıyık ile siyaset yaptım. Bu gün yeniden aday oldu ve onun karşısında siyaset yapmayı kendime yakıştıramadım. Şu an CHP’ye geçmeyeceğim. CHP’ye geçmeden de Halil beye destek verebilirim. Şu anki düşüncem bu” dedi.
Arslan 2014 yılında il genel meclisi üyesi olarak seçildiği CHP’den 3 yıl önce istifa etmiş ve ardından dönemin CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Hayrettin Kartal ile bir kafede tekme tokat kavga edip küfürleşmişlerdi. CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal yaşanan kavga sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada “Kendilerini pazara çıkarmış affedersiniz 'Ruhunu şeytana satmış' insanlarla bu ülkenin Ereğli'nin hiç bir sorunu çözülmez” demişti.
Arslan, 5 yıllık görev süresi içerisinde 2 ayrı partiden de istifa etti.

Yorumlar

Uysal taksicilerle sohbet etti

30 Ocak 2019 Çarşamba 16:16

Uysal taksicilerle sohbet etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal terminal taksi durağındaki esnafları ziyaret ederek sohbet etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, terminal taksi durağındaki taksici esnafını ziyaret etti. Taksici esnafına son dönemde yaşadığı süreç hakkında bilgi veren Uysal, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için destek istedi. Başkan Uysal ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Güne ilçe terminalimizdeki taksici esnafımızla bir araya gelerek başladık. Taksicilerimize, işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Erol Şahin Ömerli'de gençlerle buluştu...

27 Ocak 2019 Pazar 17:54

Ereğli Haber

Erol Şahin Ömerli'de gençlerle buluştu...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin ve İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır Ömerli Mahallesinde ilk defa oy kullanacak gençlerle bir araya geldi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Şahin 26 Ocak Cumartesi günü Erdemir Caddesi esnaflarını ziyaretinin ardından akşam da Ömerli Mahallesinde gençlerle buluştu.
Gençlik Kollarının hazırladığı organizasyona İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılan Erol Şahin, burada gençlere seslendi.
Mahalle Derneği’nin hizmet binasında gerçekleşen buluşmada gençlerle uzun uzun sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen Başkan Adayı Erol Şahin, gençlere yönelik projelerinden söz etti.
Seçim kampanyası sürecinde yapamayacağı hiçbir işin sözünü asla vermeyeceğini belirten Erol Şahin, “Söz verdiğim işi yapmadığım takdirde sizler yolda sokakta, hatta makamıma gelerek bunun hesabını soracaksınız ve sormalısınız da. Yarın buraya başkaları da gelecek size bitakım sözler verecek. Her söze inanmayın, verilen sözlerinde takipçisi olun. Ben kendi adıma konuşuyorum yapamayacağım hiçbir sözü size vermeyeceğim” dedi.
Belediye Başkan adayı Erol Şahin, bu yola çıkarken arkasında hiçbir lobinin desteğini almadığını da sözlerine ekleyerek, “Benim tek destekçim Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve halkımızdır. Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye çok ayrı bir özen gösteriyor” şeklinde konuştu.
FATİH ÇAKIR: “CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖZÜ KULAĞI EREĞLİ’DE”
Gençlere hitaben bir konuşma yapan İlçe Başkanı Fatih Çakır’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ereğli’ye farklı baktığını söyledi ve aday belirlenmesinde büyükşehirlerle birlikte Ereğli ile bizzat kendisi ilgilendiğini ifade etti.
Fatih Çakır, belediyeciliğin artık 2 kilometre asfalt başında fotoğraf çektirmek olmadığını vurgulayarak, Belediye Başkanının bir kentin CEOSU olduğunu söyledi. Çakır, belediye başkanının rutin belediyecilik hizmetleri ile övünemeyeceğinin altını çizdi ve bu anlamda Erol Şahin’in işinin ehli olduğuna dikkat çekti.
Şahin’in hesap uzmanı olduğunu hatırlatan Çakır, “Adayımız bütçeyi yönetmeyi de, insanı yönetmeyi de iyi bilir. Belediye’de hangi görevi en iyi kimin yapabileceğini de iyi bilir. Biz kendisine bu anlamda güveniyoruz. Zaten Cumhurbaşkanımız da güveniyor ki bizzat kendisi Erol Şahin üzerinde karar kıldı” dedi.

Yorumlar

CHP Zonguldak'ta "Şanal" dedi...

27 Ocak 2019 Pazar 17:05

Ereğli Haber

CHP Zonguldak'ta "Şanal" dedi...

CHP PM'de dün gece boyu devam eden toplantı sonunda Ali Uzun'a geçit verilmezken adayın Şenol Şanal olmasına karar verildi. Ereğli'de ise beklenen olmadı.

CHP MYK toplantısı az önce sona erdi. Zonguldak ve Ereğli adayları ile ilgili MYK kararını alırken, bu isimler PM'ye gönderildi. 17.45'te toplanacak olan PM belediye başkan adaylıkları ile ilgili son noktayı koyacak.

CHP PM'ye adaylık başvurusu dahi bulunmayan Ali Uzun'un gelmesi partilileri çılgına çevirdi. Yaşanan itirazlar üzerine Ali Uzun ismi geri çekilmek zorunda kaldı ve Şenol Şanal'ın aday olmasına karar verildi. Ereğli'de ise beklenen aday çıkmadı.

Yorumlar