Düğün konvoyunun önünü masayla kestiler...

30 Ağustos 2018 Perşembe 13:22

Düğün konvoyunun önünü masayla kestiler...

Zonguldak'ta dört arkadaş, yola koydukları masayla komşularının düğün konvoyunun önünü kesti. Yolu kesen arkadaşlarının masaya oturup kağıt oyunu oynamasını isteyen damat, istediklerini yaptıktan sonra düğün salonunun yolunu tuttu.

Zonguldak'ta birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak isteyen Efsannur ve İsrafil Demir çifti, düğün hazırlıklarını tamamladıktan sonra düğün salonunun yolunu tuttu. Ancak düğün konvoyu Göbü köyünden geçtiği sırada kıraathanede kağıt oynayan dört arkadaş, yolun ortasına koydukları masayla düğün konvoyunun önünü kesti.
Çalan kornalara rağmen yolun ortasındaki masada kağıt oyunu oynamaya devam eden dört arkadaş, damadın masaya gelerek kendileriyle oyun oynamasını istedi. Damat masaya oturana kadar yolu açmayacaklarını söyleyen vatandaşlar, damadın masaya oturmasıyla birlikte bir süre daha yolun ortasında kağıt oyunu oynadı.
Gelinin babasının da gelmesiyle birlikte çifti tebrik eden vatandaşlar masayı yolun ortasından kaldırdı. Düğün konvoyu da düğün salonuna gitmek üzere yoluna devam etti.

Yorumlar

Her kes yeni kampüsü konuşuyor… Mevcutlara bakan yok…

29 Ağustos 2018 Çarşamba 18:35

Ereğli Haber

Her kes yeni kampüsü konuşuyor… Mevcutlara bakan yok…

Kdz. Ereğli ilçesinde her kesim yeni eğitim kampüsü alanını konuşurken mevcut fakülte ve yüksekokullara giden yollar adeta savaş alanını andırıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Kepez Mahallesi’nde ki mevcut fakülte ve yüksekokul binalarına giden yola bakım ve öğrencilerin rahatça yürüyebilmeleri için kaldırım yapması isteniyor.

Kepez Mahallesi’nde yer alan Denizcilik Fakültesi ile Ereğli Meslek Yüksekokulu binalarına giden yolların tamamı adeta patates tarlasına döndü. Uzun süredir bakımı yapılmayan yolda araçlar ilerlemekte güçlük çekerken, kaldırım olmadığı için öğrencilerden yoldan gidip gelmek zorunda kalıyor.
Yeni kayıt döneminde yüzlerce öğrencinin aileleri ile birlikte Kepez’e geleceğini hatırlatan mahalle sakinleri yaklaşık 2 yıldır yollara bakım yapılmadığını söyledi. Kaldırım olmadığı için öğrencilerin yoldan yürümek zorunda kaldığını belirten mahalle sakinleri, mevcut yollarda ışıklandırmanın da yetersiz olduğunu, özellikle bayan öğrencilerin akşamları büyük sıkıntı yaşadığını anlattı. Mahalle sakinleri fakülte ve yüksekokul binalarına giden yolların durumunu hem Ereğli Belediyesi yetkililerine hem de mahalle muhtarına defalarca söylediklerini ancak hiçbir sonuç alınamadığını dile getirdi.
Mahalle sakinleri Kdz. Ereğli ilçesinde yeni eğitim kampüsü yeri tartışılırken mevcut fakülte ve yükse okullara ve burada öğrenim gören öğrencilerin sorunları ile kimsenin ilgilenmediğini söyledi. Kdz. Ereğli’de ki yetkililerin ve kanaat önderlerinin öncelikle mevcut yükseköğrenim kurumlarına sahip çıkmasını ve sorunlarını çözmesini istedi.

Yorumlar

Çöplük öyle bir yer oluyor ki...

29 Ağustos 2018 Çarşamba 17:32

Çöplük öyle bir yer oluyor ki...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kırmacı çöplük alanında yapılacak rehabilitasyon çalışmaları kapsamında Cuma günü ilk kazmanın vurulacağını açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kırmacı mahallesinde bulunan çöp depolama alanının rehabilite edilerek ilçeye 35 dönümden fazla yeni bir yaşam alanı kazandıracaklarını açıkladı.
Başkan Uysal, uzun yıllar düzensiz evsel nitelikli katı atık depolama alanı olarak kullanılan Kırmacı Çöplüğünün Rehabilitasyon çalışmalarında ilk kazmayı Cuma günü vuracaklarını belirterek; “Kırmacı çöplük ihalesini gerçekleştirdikten sonra ilgili firma alt yapı çalışmalarına Ocak ayından itibaren başlamıştı. Yer teslimini yaptık. Kırmacı’daki 35 dönümlük bu alanı, 7 milyon 242 bin Tl sözleşme bedeliyle rehabilitasyonunu gerçekleştiriyoruz. Cuma günü ilk kazma vurularak çalışmalar başlayacak ve 1 yıl içerisinde Kdz. Ereğli’mize yeni bir mesire alanı kazandıracağız” dedi.

Yorumlar

Keleş müjdeyi vermişti… İlk gemi geldi…

29 Ağustos 2018 Çarşamba 13:36

Ereğli Haber

Keleş müjdeyi vermişti… İlk gemi geldi…

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’in kısa süre önce müjdesini verdiği ilçedeki tersanelerde gemi bakım ve onarım işi yapılacağına yönelik müjdesinin ardından bölgeye ilk gemi geldi.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş 16 Ağustos’ta TSO binasında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Ereğli tersanelerinde gemi bakım ve onarım işinin yapılması için devreye girdiklerini ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da desteği ile Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli müsaadelerin alındığını açıklamıştı. Keleş’in açıklamasının ardından Kdz. Ereğli tersaneler bölgesine bakım ve onarım için ilk gemi yanaştı. Malta Bayraklı M/ADRIATIC MARINER ismli 6 bin 623 DWT’lik geminin bakımı Ereğli tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren Ustaoğlu Yat ve Gemi San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılacak.
Kdz. Ereğli tersaneler bölgesine bakım ve onarım için ilk geminin yanaşmasının hem tersaneciler hemde bölge açısından sevindirici bir gelişme olduğunu dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, bunların artık devamının da geleceğini söyledi. Keleş göreve geldikten sonra tersaneler konusunda ciddi adımlar attıklarına değinen Keleş “Ereğli tersaneler bölgesi 2007-2008’de ki küresel ekonomik krizden ciddi şekilde etkilenmişti. Biz daha göreve gelmeden tersanelerin canlandırılması için farklı projeler üzerinde çalıştık. Göreve seçilmemizin hemen ardından da tersanecilerimizle bir araya gelerek çalışmalarımızı hızlandırdık. Son olarak bir firma Ereğli tersaneler bölgesinde iki geminin bakım ve onarımını yapmak istediklerini söylediklerinde gerekli izinlerin alınması için biz devreye girdik. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na talebimizi aktardığımızda çok olumlu karşıladı ve gerekli izinlerin verilmesi için ilgili bakanlık yetkilileri ile görüştü. Ve bu günde ilk gemi tersaneler bölgesindeki limana yanaştı. Bu işlerin artık devamı da gelecektir. Bu ve benzeri projelerle inşallah tersanelerimiz 2008 öncesi canlılığına kavuşacaktır. Bunun için ben ve yönetimimiz canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu ilk işin tersanelerimize, Ereğlimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere Ticaret Bakanlığımıza ve bürokratlarına, ilgili firma yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.
Kdz. Ereğli tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren Ustaoğlu Yat ve Gemi San. ve Tic. A.Ş.’de bakım ve onarımı gerçekleşecek olan geminin yaklaşık 3 ay ilçede kalması planlanıyor.

Yorumlar

O bebeğin adını Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu...

28 Ağustos 2018 Salı 16:19

O bebeğin adını Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu...

Zonguldak’ta 41 yaşındaki Zehra Kıransoy, ‘çocuğun olmaz’ denilmesine rağmen bebek sahibi oldu. Zonguldak mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adını “Ayşe Betül” koyduğu bebek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hatırasıyla büyüyecek.

Kent merkezinde yaşayan 41 yaşındaki Zehra Kıransoy ile 51 yaşındaki Selahattin Kıransoy, 2014 yılında hayatlarını birleştirerek dünyaevine girdi. Çift, evliliklerini çocukla taçlandırmak istedi. Doktor doktor gezen çift, ‘çocuğunuz olmaz’ denilince tüp bebek tedavisine başladı.
Bir süre tüp bebek tedavisine devam eden Kıransoy çiftinin tedavi olumsuz sonuçlandı. Ancak olumsuz tedaviye rağmen anne Zehra Kıransoy, normal yolla gebe kaldığını öğrendi.

“Miting otobüsünü durdurup, kızımın adını koydu”
5 Haziran 2018 günü Zonguldak’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hatırasını anlatan anne Zehra Kıransoy, “4 yıllık evliyim. Çocuk sahibi olmak için doktor doktor gezdim. Bir çok operasyonlar geçirdim. Çocuğumun olamayacağını söylediler. Tüp bebek tedavisi de gördüm. Ancak daha sonra kendiliğinden çocuğum oldu. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne geldiğimde iki aylık hamile olduğumu öğrendim. Sağ olsunlar benimle çok ilgilendiler. Hamilelik sürecinden doğum sürecine kadar benimle doktorlar yakından ilgilendiler. 5 Haziran günü Cumhurbaşkanımız Zonguldak’a geldiğinde yol kenarında bekliyordum. O sıra altı aylık hamileydim. Kendisi beni gördü, miting otobüsünü durdurarak beni araca aldı. Özel konuğu olarak bizi o gün iftar yemeğinde ağırlamıştı. Kendisine kızımın ismini koymasını istemiştim. Kızımın adını da kendisi koydu. Adını Ayşe Betül koydu. Büyüdüğünde ve ömür boyu hatırlatabileceğim bize bir anı oldu” diye konuştu.

“Bizim için özelliği olan bir bebek”
Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Doktoru Pınar Menderes Turhan, riskli gebeliğe rağmen annenin sağlıklı bir bebek dünyaya getirdiğini ifade etti.
Anne Zehra Kıransoy’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hatırasını anlatan Dr. Pınar Menderes Turhan, şöyle devam etti:
“Hastamız Zehra hanım 41 yaşında, 4 yıllık evliliği var. Bu süreçte bebek sahibi olmak istemişler. Kadın doğum uzmanlarına başvurmuş ancak tedavilerle herhangi bir bebek sahibi olamıyor. Daha sonra gebe kaldığını öğreniyor. Gebelik müjdesini kadın doğum acil servisinde alıyor. Kendisine gebelik müjdesini veren kadın doğum uzmanına hamilelik sürecini takip ettiriyor. Riskli bir gebeliği mevcuttu ancak kadın doğum uzmanlarımız başka bir merkeze sevk etmeden hastanede gebeliğini takip ediyorlar. Hastamızın şöyle bir özelliği mevcut. Sayın Cumhurbaşkanımız Zonguldak’a geldiği zaman hastamız ile karşılaşıyor. Bebeğimizin ismini Cumhurbaşkanımız koyuyor. Bunun için özelliği olan bir bebek. 3 kilogram 70 gram ağırlığında dünyaya geldi. Annemiz hastanemizden son derece memnun. Biz de kendisini takip eden kadın doğum uzmanına, doğumunu takip eden kadın doğum uzmanına ve ebelerimize teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar