Dr. Fatih Çelik, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde

6 Mayıs 2019 Pazartesi 14:16

Dr. Fatih Çelik, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde hekim kadrosu her geçen gün genişliyor. Hastanede son olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatih Çelik göreve başladı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde hekim kadrosuna bir kişi daha eklendi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatih Çelik Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde ki görevine başladı. Dr. Çelik’in özgeçmişi ise şu şekilde, “ Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2010 yılında mezun oldu. 2010-2011 yılları arasında Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştı. 2012-2016 yılları arasında Ankara Etlik Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde 4 sene boyunca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yaptı. Daha sonra Ağrı Patnos Devlet Hastanesi’nde 2016-2019 yılları arasında doğum uzmanlığı olarak görev yapan Çelik 2019 yılında Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak göreve başladı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Vildan Türkeli göreve yeni başlayan hekimlere başarı temennisinde bulunurken, Kdz. Ereğli ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar
  • Evrim
    20 Şubat 2020 Perşembe 02:22

    Fatih Bey çok kaliteli işinin uzmanı işini ciddiyetle yerine getiren bir doktor. Sezeryan doğum yaptım ve gebelik sürecim hep riskli ve takibi sıkı yapılması gereken türdendi. Kendisi yakından takip etti ve saglıkla kucağıma aldım evladımı. Doğumda ve sonrasında da sürekli ilgilendi.Kendisine teşekkür ediyor Ereğliye hayırlı olsun diyorum.

500 maden işçisi alımı için başvurular başladı

6 Mayıs 2019 Pazartesi 14:10

500 maden işçisi alımı için başvurular başladı

Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini kapsayan 500 maden işçisi alımı için İŞKUR İl Müdürlüklerince müracaatlar kabul edilmeye başlandı. Kura çekimi ise üç ilde de 23 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak mitinginde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bin 500 maden işçisi alınacağı müjdesinin ardından Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini kapsayan alımlarda bin işçi kura ile belirlenmişti. 350'si Zonguldak, 50'si Karabük ve 100'ü Bartın'dan olmak üzere toplam 500 işçinin alımı için bugün itibariyle İŞKUR İl Müdürlükleri ve kurumun e-şube portalı üzerinden online olarak başvurular gerçekleştirilebilecek.
Bin işçi alımı sırasında mesai saatinin başlamasına saatler kala geceden kuyruğa giren vatandaşlar, 500 işçinin alımında ise kuruma başvurmak yerine başvurularını internetten e-şube, Alo 170 üzerinden yapmayı tercih etti. Herhangi bir yoğunluğun yaşanmadığı kuruma yapılan müracaatlar ise görevli personel tarafından alınıyor.
Maden işçiliği için 18-32 yaş sınırı ile askerlikle ilişiği olmayan adaylar başvurabilecek. Başvuru sürecinin ardından kura çekimi 23 Mayıs 2019 tarihinde Bahçelievler Mahallesi'ndeki Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Yorumlar

Madencilerin yerin 300 metre altında ilk sahuru

6 Mayıs 2019 Pazartesi 14:03

Madencilerin yerin 300 metre altında ilk sahuru

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında çalışan işçiler yılın ilk sahurunu yerin metrelerce altında yaptı.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Arılar Madencilik isimli özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler, yılın ilk sahurunu birlikte yaptı. Domates, biber, peynir, soğan, ve ekmekten oluşan sahur menüsünde sohbet eden işçiler, yerin yaklaşık 300 metre altında ailelerinden uzak sahur yaptı.
Ramazan ayının gelmesine sevinen işçiler, ailelerinden uzak sahur yapmanın burukluğunu yaşadı. Yerin metrelerce altında zor şartlarda hem oruç tutup hem çalıştıklarını ifade eden maden mühendisi Bayram Barutçu, “Hayırlısıyla Ramazan ayına başlamayı Allah yine bu sene nasip etti. Tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan ayını hayırlı bir şekilde geçirmesini diliyorum. İnşallah bayramı da neşe içinde geçirmeyi Allah da bize nasip eder. Madenciler olarak yerin 300 metre altında bugün ilk orucumuzu tutmak üzere arkadaşlarla beraber ilk sahurumuzu yaptık. İşimiz emek yoğun bir iş olduğu için şartlarımız zor. Yalnız bu bizim ibadetimizde bir sıkıntı oluşturmuyor. Yeraltında da sahuru yapıp orucumuza niyetleniyoruz. Ay boyunca da tutmayı düşünüyoruz. Aslında pek fark eden bir şey yok. Sadece farklılığımız aile ortamı olmadığındandır. Ama Allah nasip ederse iftarda ailemizle beraber olacağız. Bunun güzelliğiyle olabiliyoruz. Yiyecek içecek bakımından evimizde ne yiyorsak burada da niyetleneceğiz. Bu bizde bir burukluk oluşturmuyor” dedi.
15 yıllık maden işçisi Halil Horoz ise “Bizim için fark etmiyor. Yeraltında her zaman böyle yapıyoruz. İlk sahur burada denk geliyor. Bazen evde denk geliyor. Tüm İslam Alemi’ne hayırlı uğurlu olsun. Herkese kazasız belasız çalışmayı nasip etsin. Şartlar zor ama bize bir zorluğu gelmiyor” ifadelerine yer verdi.
İşçiler, yemek sonrası yapılan duaların ardından çalışmaya devam etti.

Yorumlar

Yine bir Verem Dede klasiği... O bunu hep yapıyor...

6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:55

Ereğli Haber

Yine bir Verem Dede klasiği... O bunu hep yapıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Ramazan ayı öncesinde köylere giderek ihtiyaç sahibi 50 aileye kumanya yardımında bulundu.

Kdz. Ereğli ilçesinde veremle mücadelenin yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ile 50 yıla yakın zamandır Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği’nde mücadele veren Başkan Hasan Erdoğan her yıl olduğu gibi bu yıl Ramazan ayı öncesinde de kırsal kesimde ihtiyaç sahibi 50 aileye kumanya yardımında bulundu. Bu gün eşi Hacıkadın Erdoğan ile birlikte Osmanlar Köyü’ne daha önce dağıttığı kumanyalara ilaveten 8 paket kumanya getiren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan “50 yıldır bu mücadelenin içerisindeyiz. Gençliğimizi veremle mücadelede harcadık. Köy köy gezerek hasta olan insanlarımızın ayağına ilaçlarını getirdik. Veremle mücadele ederken Verem Hastanesi, 32 derslikli Süleyman Demirel İlk ve Ortaokulu’nu, Sağlık Meslek Lisesi’ni, camiler, ihtiyaç sahiplerine evler gibi bir çok köye 10’larca kalıcı eser kazandırdık. Biz sadece Ramazan ayında değil diğer aylarda da özellikle Ereğli ve Alaplı’nın köylerinde tespit ettiğimiz yada bize ulaşan ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve yakacak yardımlarında bulunuyoruz. Her yıl Ramazan aylarında ortalama 300-400 aileye ulaşıyoruz. Bu yılda Ramazan ayı öncesinde yardımlarımızı yerlerine ulaştırıyoruz. Ramazan ayı içerisinde de bu yardımlarımız devam edecek. Cenab-ı Allah bize sağlıklı ömür verdiği müddetçe biz bu gönül işini sürdüreceğiz. Örneğin geçtiğimiz günlerde Osmanlar Köyü Camii’ne ek bina yaptık ve camimizi bakımdan geçirdik. Yine burada bir ailemizin evini temelden, içerisinin eşyalarına varana kadar temin ettik. Bu işler gönül ve sevda işidir. Ben bu çalışmalardan mutlu oluyorum. Benim çocuklarım okudular; biri doktor, biri avukat, biri yüksek ebe (emekli oldu) oğlum Hacette mezunu. Eşimle birlikte bizde gönüllü olarak bu yardımları köylerimizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Elbette bizler bu eserleri ve yardımları yaparken benimde mensubu bulunduğum YAR-KİM Kimya Sanayii Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şengönül, Eczacı Kemal Haberal, Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İlhami Yazıcıoğlu, Erol İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çivici, Bozkuşlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Celal Bozkuş, Tatsan Çelik Konsrüksiyon Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tatlıbaş, Yıldırımlar Market Sahibi (Merhum) Hacı Mehmet Yıldırım, Turay Perde Sahibi Fevzi Turan, AK Parti Önceki Dönem Milletvekillerimizden Sayın Fazlı Erdoğan, Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Alp Demir Zorlu, Kardeşler ekmek Fırını Sahibi İşadamı Bayram Özkayıkçı, Erdoğan Et Market Sahibi Bayram Erdoğan ve Gülhanlar Yapı Malzemeleri Şirketi Sahibi Şaban Gülhan gibi hayır sever iş adamlarımız sayesinde yapıyoruz. Ben buradan sizler aracılığı ile bu saydığım tüm iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Erdoğan elde edilen kumanya yardımlarını ihtiyaç sahiplerine verdikten sonra yapımı tamamlanan Osmanlar Köyü Camii’nde de incelemelerde bulundu.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Türkçülük Gününü kutladı

4 Mayıs 2019 Cumartesi 17:29

Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Türkçülük Gününü kutladı

Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı.

Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Günü programı dolayısıyla Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesini ve Erdemir İlkokulu tarafından düzenlenen Kan bağışı kampanyasına teşkilat olarak giderek destek verdi. Kdz Ereğli Ülkü Ocaklarında ki değişiminden sonra ilk defa bir araya gelen üniversite teşkilatı, kalabalık bir ekiple Kdz Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Safa Tel ve yönetimini karşıladı. Fakülte önünde yapılan yürüyüşün ardından 3 Mayıs Milliyetçiler Günü nedeniyle konuşma yapılarak, Ülkücü Yemininin yapılmasının ardından sona erdi.
Kdz Ereğli Ülkü Ocakları Malazgirt 1071 kampanyasına destek verdi:
Üniversitede ki 3 Mayıs Türkçülük Günü programının ardından Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları, Safa Tel Başkanlığında Kızılay’ın düzenlemiş olduğu Gençlik ve Spor Merkezindeki kan verme etkinliğine katıldı. 3 Mayıs Türkçülük Gününde hedefini 1071 ünite olarak belirleyen Kızılay’a çok sayıda ki Ülkü Ocakları mensubu kan vererek destek oldu.
Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Zonguldak’ta durum değerlendirmesi yaptı:
Son olarak Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanlığının düzenlediği 3 Mayıs Türkçülük Günü programına katılan Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Derneği, yapılan toplantıda Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Teşkilatının durum değerlendirmesini yaptı. Toplantıda konuşan Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuzhan Karadeniz “ Kdz Ereğli’ deki değişimin takibindeyiz, olumlu gelişmeler var, yeni yönetim genç ve dinamik, gayretlerinin farkındayız, kendilerine başarılar diliyoruz. Ayrıca bugün programımıza katıldıkları için de başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi. Yoğun geçen günün değerlendirmesini yapan Kdz Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Safa Tel şu ana kadar önemli bir mesafe kat ettiklerini belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “3 Mayıs Türkçülük Gününü yoğun bir program zinciri ile değerlendirdik. Yaklaşık 3 haftadır görevdeyiz. Tüm teşkilatlarımızı toparlama sürecindeyiz ve şu ana kadar önemli mesafe kat ettik. Üniversite teşkilatı bizim için önemli. Neredeyse yok olma noktasına gelmiş üniversite teşkilatımız hızla toparlanıyor, burada ki kardeşlerimiz bizim samimiyetimize samimiyetle karşılık verdiler ve bugün kalabalık bir teşkilat olarak bizleri karşıladılar ardından da güzel bir program gerçekleştirdik. Sonrasında yine hep beraber Kızılay’ın 1071 ünite hedefli kan verme etkinliğine katıldık ve daha sonrasında da Zonguldak Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük Günü programına tüm teşkilatlarımızla birlikte katılım gösterdik. Göreve geldiğimizden beri bizlere destek olan ve ayrıca bugün bu güzel programı hazırlayan İl Başkanımız Sayın Oğuzhan Karadeniz ve yönetimine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorumlar