Dolmuşçulardan Mehmetçik’e destek selamı

18 Ekim 2019 Cuma 12:47

Dolmuşçulardan Mehmetçik’e destek selamı

Zonguldak’ta dolmuş durağı şoförleri Barış Pınarı Harekâtına destek amacıyla dev Türk bayrağı açıp Mehmetçik’e destek selamı verdiler.

 Zonguldak’ta Asma Dolmuş Durağı şoförleri sabah saatlerinde durak önünde toplanarak Barış Pınarı Harekâtına destek amacıyla Türk ordusunun yanında olduklarını ifade ederek Türk bayrağı açarak selam durdular. 
Asma dolmuş durağı esnafı Dursun Sarıkaya yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekâtında Türk askerinin yanında olduklarını ifade ederek “Mehmetçiğimizin ve Türk ordumuzun yanındayız. Gerekirse bu yaşta bizde savaşa hazırız. Asma dolmuş durağı ve Türk milleti olarak sonuna kadar devletimizin hükümetimizin yanındayız. Amerika’yı dize getirmesini bildik. Alınan karara çok memnun olduk. Başkanımızın ve Türk milletinin dik duruşu batılı ülkeleri dize getirmesini bildi” dedi. 
Yapılan etkinliğin ardından Asma Dolmuş durağı şoförleri minibüslerine binerek işlerine devam ettiler. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Asma Dolmuş Durağı , şoförler , Barış , Pınarı , harekatı , Destek

Yorumlar

Rektör Çufalı, akademik genel kurul toplantısına katıldı

18 Ekim 2019 Cuma 12:03

Rektör Çufalı, akademik genel kurul toplantısına katıldı

BEÜ İncirharmanı Kampüsünde Yabancı Diller Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Genel Kurul Toplantısı BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın katılımıyla Yabancı Diller Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Müdür yardımcıları, öğretim elemanları ve yüksekokul sekreterinin yer aldığı toplantıda Müdür Öğr. Gör. Okşan Dağlı tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Yabancı Diller Yüksekokulu’nun tarihçesi, vizyon ve misyonu, akademik ve idari personel profili, yayın sayıları, öğrenci sayıları ve başarı durumu, akademik ve idari sosyal faaliyetler, akreditasyon ve kalite süreçleri, güçlü ve zayıf yönleri, yapılan yatırımlar ve bütçe hesabı, üniversite personeline ve bölge halkına yönelik faaliyetler, öğretim elemanlarına yönelik hizmet-içi eğitim faaliyetleri, bir yıllık genel değerlendirmesi ve bunlarla ilgili istatistiklerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirildi.
Sunumun ardından konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversite ve Yabancı Diller Yüksekokulu ile ilgili gözlem ve düşüncelerini öğretim elemanlarıyla paylaşarak tüm akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve her zaman destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.
Toplantı akademik personelin soru, görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Beü , Konferans

Yorumlar

50 yıldır yaptığı mesleği yaşatmaya çalışıyor

18 Ekim 2019 Cuma 11:34

50 yıldır yaptığı mesleği yaşatmaya çalışıyor

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde kalaycılık yapan Macit Çekeneci, 50 yıldır yaptığı mesleğini sürdürme mücadelesi veriyor.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde 50 yıldan bu yana kalaycılık yapan Hüseyin Macit Çekeneci adlı usta kaybolmaya yüz tutmuş kalaycılık mesleğini zor şartlar altında yürütmeye çalışıyor.
Devrek’in Demirciler Çarşısında 50 yıldan bu yana baba mesleği olan kalaycılığı yürüten Macit Çekeneci, "Babamdan teslim aldığım ve 50 yıldan bu yana devam ettirdiğim mesleği zor şartlar altında devam ettirmeye çalışıyorum. Artık bu mesleğin son temsilcileri arasında yer alıyorum. Şu ana kadar bu sanatta yetişen yeni bir eleman yok yani sizin anlayacağız bir sanat daha tarihe karışma aşamasına geldi. Bölgede de çok kalaycı ustası olmadığı için çevre il ve ilçelerden de iş yaptırmaya gelen esnaf ve vatandaşlarımız var. Ama dediğim gibi artık biz son nesiliz bu meslekte” diye konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Kalaycı , Meslek , Mücadele

Yorumlar

Günlük Burç Yorumu 18 Ekim 2019

18 Ekim 2019 Cuma 10:02

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 18 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Bugün oldukça iniş çıkışlı bir gün geçirebiliriz. Sürekli büyük beklentiler içinde olup ama bir türlü karar veremeyebiliriz. İkilem içinde bir ileri bir geri hareket etmekten kafamız karışabilir. Tabii bu arada yanılgılar ve aldatılmalar da devrede olabilir. Büyük hayal kırıklığı yaşamamak için aşırılıklardan uzak durmalı, mümkün olduğunca risk almamalı ve aceleci davranmamalıyız. Zihinsel ve duygusal bu karmaşa yanlış yöne gitmemize ve aslında ne istediğimizi bilememize neden olabilir. Büyük alış verişler, görüşmeler ve anlaşmalar için başka bir zamanı beklemek daha uygun olabilir.

KOÇ; bugün kendini ifade etmekte zorlanabilir ya da yalan yanlış bilgilerle kendini aldatılmış hissedebilirsin. Yeni bir işe girişmek yerine yakın çevre ilişkilerine odaklanabilir, kardeş, komşu ve kuzenlerle bir araya gelebilirsin. Verdiğin sözleri tutmakta zorlanabileceğinden abartılı ifadeler kullanmamalısın.

BOĞA; kazançlarını daha akılcı değerlendirmek için çaba sarf ederken seni yanlış yönlendiren kişilere karşı dikkatli olmalısın. Bugün fazla iyimser davranarak sahip olduklarının değerlerini çok abartmamanda fayda var. Adım atmadan önce içinde bulunduğun koşulların netleşmesini beklemelisin.

İKİZLER; bir yandan girişimlerde bulunmanı sağlayacak heves ve heyecanı hissettiğin bir yandan da nereye gideceğini bilemediğin bir gün geçirebilirsin. Karşındakilerin cesaretlendirmesiyle her organizasyonda yer almak isteyebilirsin ancak hemen akabinde vazgeçebilir ya da doğru bilgilendirilmediğini anlayabilirsin.

YENGEÇ; bugün eyleme geçmek yerine olan biteni izlemeyi ve kulağına gelen gizli bilgileri ve dedikoduları değerlendirmeyi tercih etmelisin. Görüşlerinden bir türlü emin olamadığından kendini ifade edemeyebilir ya da her fikre abartılı tepkiler vererek düşmanlıkları harekete geçirebilirsin.

ASLAN; kazançlarını artırmak için yaptığın planların boşa çıkma ihtimalini göz önüne alarak aşırı beklenti içine girmemeli, finansal konularda dikkatli olmalısın. Bugün sevdiklerinle bir araya gelmekten keyif alsan da biraz daha temkinli gitmeli, harcamalarını kontrol altına almalısın.

BAŞAK; bugün aldığın kararları uygulamakta zorlanabilir, yapacağın sunum ve toplantılarda aksilikler yaşayabilirsin. Danıştığın, fikir aldığın kişilerin seni yanlış bilgilendirebileceğini dikkate alarak adım atmalı, her konuda görüş beyan etmemeli ve biraz daha temkinli ilerlemelisin.

TERAZİ; sosyal medyadan gelen bilgileri fazla dikkate almasan iyi edersin. Üstü kapalı söylemler ya da belirsizlik içeren programlar seni yanıltabilir. Çıkacağın bir yolculuk veya katılacağın bir eğitim içinde fazla heveslenmemeli, abartılı beklentiler içine girmemelisin. Hayal kırıklığına uğramamak için biraz ağırdan almanda fayda var.

AKREP; bugün beklediğin bir ödemeyi almakta zorlanabilir, doğru ve net sonuca ulaşamayabilirsin. Finansal konularla ilgili girişimlerinde, eksik evrak gibi işler yüzünden ertelemeler yaşayabilirsin. Bir yandan da gelecek paraya güvenip abartılı harcamalar yaparak bütçeni zorlayabilirsin.

YAY; yakın ilişkide olduğun kişilerin tavırları senin de karar almanı zorlaştırabilir. İyimser ve iyiniyetli olmana rağmen karşındakiler yüzünden planlarını uygulayamayabilirsin.  Bugün şartları fazla zorlamamalı önemli görüşme ve girişimlerde bulunmamalı, mümkün olduğunca akışta kalmalısın.

OĞLAK; çalışma ortamında yaşanan hareketlilik kontrolünde olmayabilir, ucu açık ya da netleşmemiş konu ve projeler üstünde çalışman beklenebilir. Her işe koşturmaya çalışırken eksik bilgilerden dolayı sıkıntılar yaşayabilirsin. Tutamayacağın sözler vermekten veya çok fazla iş üstlenmekten kaçınmalısın.

KOVA; bugün çevrendekilerle iletişim halinde olmak ve sürekli bir yerlere gitmek hoşuna gidecektir. Alış veriş yapmak ve entelektüel organizasyonlar içinde bulunmak isteyebilirsin. Fakat geleceğe dair beklentilerini fazla abartman, kararlarını uygulamanı ve verdiğin sözleri tutmanı zorlaştıracaktır.

BALIK; ev ve aile ile ilgili konular gündeme gelebilir, iş ve özel yaşamın arasında kararsız kalabilirsin. Bugün düşüncelerini tekrar gözden geçirmen iyi olabilir çünkü fazla iyimser davranıp risk alıyor olabilirsin. Her işi bir arada yapmak istemen yetersizliğe ve işlere yetişememene yol açabilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Devrek’te kadınlara yönelik eğitim programı

18 Ekim 2019 Cuma 09:25

Devrek’te kadınlara yönelik eğitim programı

Devrek’te düzenlenen eğitim programına kadınlar büyük ilgi gösterdi.

 
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde hayata geçirilen “Kadın Kooperatifleri Eğitim Programı’na” Devrekli kadınlar büyük ilgi gösterdi. 
Cumhurbaşkanlığı birinci 100 günlük İcraat Programı kapsamında gerçekleştirilen ve kadınların kooperatifleşme yoluyla güçlenmeleri amacıyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetlere Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında imzalanan “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapsamında Engelsiz Yaşam Merkezi faaliyete geçmişti. Merkezde düzenlenen eğitim programında konuşan Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yardımcısı Hasan Turgal,” Bir ülkenin gelişmiş olarak kabul edilmesinin en önemli göstergelerden biri, o ülkedeki kadınların ekonomik ve sosyal hayata erkeklere eşit oranda ve etkin bir şekilde katılıp katılmadıgıdır. Unutulmamalıdır ki kalkınmanın temelinde kadınlarımızın eğitimi yatmaktadır. Kadınları eğitilmesi demek nesillerin eğitilmesi demektir. Çünkü nesilleri eğiten kadınlardır. Bu çerçevede bizler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak kadınlarımızın özellikle mesleki eğitim noktasında kendilerini geliştirebilmeleri için pek çok çalışmaya imza attık. Bugün de kadın iş gücünün ekonomiye kazandırılması, kadınları sosyal ve kültürel faaliyetlerinin geliştirilmesi, desteklenmesi, kadın istihdamının artırılması amacıyla kadın girişimcilerin talepleri doğrultusunda İl Müdürlüğümüzce kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Cumhurbaşkanımızın birinci 100 günlük icraat programı kapsamında yer alan ““Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi” çalışmasıyla kadın girişimcilerin sayısının çoğalmasına vesile olacak bu tür kooperatiflerin sayısının çoğalması önem arz etmektedir. Kooperatifler kadınlarımızın eğitimlerini ve mesleki kabiliyetlerini artırmalarında önemli katkılar sağlamaktadır” diye konuştu. 
Programın ardından eğitim programına katılan kadınlara katılım sertifikası verildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek

Yorumlar