Dolmuşçulara mahalleye giriş yasağı geldi

4 Kasım 2019 Pazartesi 13:29

Ereğli Haber

Dolmuşçulara mahalleye giriş yasağı geldi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Delihakkı Subaşı durağı dolmuşçularını 30 yıldır yolcu taşıdıkları Ören Mahallesi'ne bu sabah sokmadı. Sabah karşılarında zabıta ordusunu gören 31 minibüsçü duruma tepki gösterip eylem başlattı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Delihakkı Subaşı güzergâhına çalışan 31 dolmuşçu ruhsatlarında yazmasına rağmen Ören Mahallesi’ne girişlerine Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta ekiplerinin bu gün sabah izin vermemesi üzerine duruma tepki gösterip eylem yaptı.
Kdz. Ereğli ilçesi Belediyesi’nin 7 yıl önce mahalle olan Ören Mahallesi’ne uzun süredir burada yolcu taşımacılığı yapan Delihakkı Subaşı dolmuşlarının kendilerine hiçbir tebligat yapılmadan girişlerine izin vermeyip Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi’ni güzergâha sokması tepkiye neden oldu. Sabah saatlerinde çok sayıda zabıta ekibi Ören Mahallesi girişine gelerek Delihakkı Subaşı durağı dolmuşlarının önünü kesti. Duruma tepki gösteren Delihakkı Subaşı Dolmuşları durağında çalışan minibüsçüler ise ruhsatlarında güzergâh olarak Ören Mahallesi’nin de yer aldığını ve bu ruhsatın kendilerine bir ay önce Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından verildiğini söyledi.
Ortamın gerilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Delihakkı Subaşı dolmuş sürücüleri ile Çilek Halk Otobüsü Kooperatifi’ne çalışan otobüs şoförleri arasında daha da gerilmemesi için devreye giren Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürü Ferdi Kuyu iki tarafı da sakinleştirdi. Kuyu, Kdz. Ereğli Belediyesi yetkililerinden Delihakkı Subaşı durağında çalışan dolmuşçuların güzergâhlarının belirlenmesini ve ruhsatlarını değiştirmelerini istedi. Delihakkı Subaşı Dolmuş Durağı Başkanı Recep Günaydın, kendilerine hiçbir tebligat yapılmadan mahalleye girişlerinin engellenmesinin yasal olmadığını söyledi. Günaydın konuşmasında “Şu anda 10553 sayılı bakanlar kurulu kararı gereği M plakası hat ve durak verilen araçlar 30 yıldan beri çalıştığı hatlarda aksine bir karar olmadığı halde zabıta tarafından engellenmekteyiz. Ne yapılacaksa bize yazılı tebligat yapılmasını istiyoruz. Şu anda zabıta yolumuzu kesmiş durumda. Ticaretimizi engellemiş durumda. Sayın Kaymakamımızın 31 araca yazısı var; ‘Ören, Pınarcık, Soğanlıyörük ve Aydınlar Köyleri tamamı mahalle olmadan belediye Ören’e giremez’ diyor. Buraya Sayın Valimizi ve Kaymakamımızı bekliyoruz” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi yetkililerinin söylemlerine kızan durak başkanı Günaydın sinir krizi geçirince olay yerine çağırılan ambulans ile Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta ekipleri bölgede nöbet beklerken, Delihakkı Subaşı Dolmuş sürücüleri haklarını yasal yollardan arayacaklarını belirterek olay çıkmaması için Ören Mahallesi girişinden ayrıldı.

Seçimden önce "Biz ekmek almaya değil ekmek vermeye geliyoruz" diyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın bir uygulaması daha şehirde tansiyonu yükseltti.

Yorumlar

Oksijen cihazına bağlı yaşayan Gül öldü...

4 Kasım 2019 Pazartesi 11:00

Oksijen cihazına bağlı yaşayan Gül öldü...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşamını oksijen cihazına bağlı sürdüren 15 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti.

En son BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören 15 yaşındaki Gül Çavdar, hastaneden çıkmasının ardından evinde 2 gün kaldıktan sonra Cuma günü bir anda fenalaştı. Yaşamını oksijen cihazına bağlı sürdüren Gül, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde kızının sağlığı için çok büyük çaba gösteren baba Ferat Çavdar, acı haberi sosyal medya hesabından "Bir yıldız gibi ellerimin arasından kayıp gittin bir tanem. Bu ayrılık hiç yakışmadı canım kızım sensiz hayat bir hiçmiş. Sen melek olup ayrıldın aramızdan. Biz sensiz nasıl yaşayacağız, annen baban seni hiçbir zaman yalnız bırakmayacak, melek kızım benim" ifadeleri ile dile getirdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , gül ,

Yorumlar

Kılıç ikinci kez baba oldu...

2 Kasım 2019 Cumartesi 10:09

Kılıç ikinci kez baba oldu...

İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç ve Oksana Kılıç çiftinin 2. bebekleri Echomar Hastanesi'nde dünyaya geldi.

İHA Muhabiri Vedat ve Oksana Kılıç çiftinin oğulları Alper'in ardından Armina adını verdikleri bir kız çocukları daha oldu. İz Medya Prodüksiyon ve Ereğli Haber ailesi olarak, Vedat&Oksana Kılıç çiftini tebrik eder, Armina'ya sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileriz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar
  • çağlar özcan
    2 Kasım 2019 Cumartesi 18:16

    değerli kardeşim gözün aydın rabbim analı babalı büyütsün tebriklerimi sunarım örencik mahallesi muhtarı

  • Mehmet Arif YILDIZ
    2 Kasım 2019 Cumartesi 17:59

    Allah analı babalı büyütsün. Allah Hayırlı sağlıklı mutlu ve uzun ömürler versin Maaşallah. Göz aydınlığın olsun Vedat kardeşim

Çocuk Korosu, Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkardı

1 Kasım 2019 Cuma 14:28

Çocuk Korosu, Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkardı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Çocuk Korosu’nun Cumhuriyetin 96. yılı nedeniyle verdiği konser ayakta alkışlandı.

Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu’nun Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı nedeniyle verdiği konser büyük beğeni aldı. Müzik Öğretmeni Nuray Bahadır’ın yönettiği Çocuk Korosu konserini Sibel Dilsiz sundu. Topluluk Başkanı Hamza Başören’in bir sunuş konuşması yaptığı konseri Çaycuma Kaymakamı Mustafa Coşgun, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Dündar, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk’ün yanı sıra bazı Belediye Meclisi Üyeleri, daire amirleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. 
Şafak Temel’in piyano, Uğur Kandemir’in klarnet, Emre Savaş’ın perküsyon, Anıl Bahadır’ın bateriyle eşlik ettiği ve 37 çocuktan oluşan koro, farklı tarzlarda 16 parçayı seslendirdi. Söylediği her şarkı büyük beğeni alan koronun son parça olarak seslendirdiği İzmir Marşı salondaki coşkuyu doruklara çıkarırken, marşa, tüm katılımcılar tempolu alkışlarla eşlik etti. Konserin sonunda Çaycuma Kaymakamı Mustafa Coşgun Koro Şefi Nuray Bahadır’a çiçek takdim etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çocuk , Korosu , Cumhuriyet , Çoşkusu

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 1 Kasım 2019

1 Kasım 2019 Cuma 12:43

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 1 Kasım 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Bugün Venüs 26 Kasım’a kadar kalacağı Yay burcuna geçiyor. Hem ilişkilerde hem de parayla ilgili konularda artık daha rahat hatta vurdumduymaz davranabiliriz. Yakın ilişkilerde kıskanç ve manipüle olmaktan vazgeçip heveslendirici, harekete geçirici ve neşelendirici olabiliriz. Aslında tipik ”iyi düşün, iyi olsun” felsefesi devreye girebilir.

KOÇ; bugün kariyerin için oldukça hırslı bir şekilde çalışabilir, başarına eski deneyimlerini de katarak yol alabilirsin. Hedef odaklı olman öğleden sonra işlerine hız vermeni sağlayabilir. Olumlu haberler moralini yükseltebilir ve destekleyici koşullar sayesinde yarım kalmış işlerini tamamlamak için belli başlı şanslar yakalayabilirsin.

BOĞA; bugün motivasyonun yüksek ve hislerinin ön planda olması, seni daha önce çok ilgilenmediğin alanlara yönlendirebilir. Başka insanların yardımlarını geri çevirmeyebilir ve onlardan birçok şey öğrenebilirsin. Ortaklaşa alanlarda başarı sağlayabilir ya da aşk hayatında hoş vakitler geçirebilirsin.

İKİZLER; parasal konular üzerinde ciddi şekilde durmak gereken bir gündesin. Ekonomik konular gündeminde yerini alabilir, borçlarına odaklanabilir ve finansman anlamda iyi haberler ve başkalarından destek alabilirsin. Bu ara internet üzerinden yapabileceğin alışverişler sıkıntılı veya tatmin edici olmayabilir.

YENGEÇ; geride bırakmış olduğun gergin ve karmaşık günlerin getirdiği yoğunluktan sonra, bugün partnerinle geçirebileceğin romantik zamanlar sana çok iyi gelecektir. Ancak geçmiş bazı konuları gündeme getirmen biraz gerginlik yaratabilir. Sakin olup, sınırlarını bilerek ve koruyarak hareket etmende fayda var.

ASLAN; iş ve günlük hayatında sorumlulukların artabilir. Üstlendiğin görevler baskıya neden olsa da başarıyla altlarından kalkabilirsin. Fakat yapacağın görüşmelerde daha temkinli ve toleranslı olmalısın. Seni duygusal açıdan etkileyen konularla yakından ilgilenebilirsin. Günün ikinci yarısı senin için aktif ve akıcı olabilir.

BAŞAK; aşk hayatın için yeni başlangıçların olduğu ve zorlanmaların geride kaldığı bir güne başlıyorsun. Sorumluluk sahibi ve sabırlı olman, ağır ama sağlam adımlarla ilerlemene neden olabilir. Özel hayatında yaşadığın veya detaylara takıldığın konuların sevginin önüne geçmesine izin vermemelisin.

TERAZİ; yoğun bir temponun ardından bugün zamanını evde ve ailenle birlikte geçirmek isteyebilirsin. Daha önce gezmek veya seyahat etmek için planlar yapmak istemiş olabilir fakat iş hayatının yoğunluğu nedeniyle uygulayamamış olabilsin, bugün bu planları hayata geçirmek için uygun bir gün olabilir.

AKREP; geçtiğimiz günlerin getirmiş olduğu tepkisizlik ve yorgunluğun ardından, bugün sosyalleşmek ve konuşmak için yanına kardeşini, kuzenini veya dostlarını alıp gezebilirsin. Kafa dağıtmak için kültürel etkinliklere katılabilir veya yeni eğitim olanakları yakalayıp kendini geliştirmek isteyebilirsin.

YAY; bugün finansal açıdan kendini harcama yapmaya programlamış olabilirsin. İş ortamında kazandığın başarılar, gelirlerini olumlu yönde etkileyebilir. Ekonomik açıdan çok fazla açılmaman gerektiğini ve görev bilinciyle davranman gereken bir günde olduğunu bilmeli, sınırlarını geçmeden hareket etmelisin.

OĞLAK; bugün yaşamını ilgilendiren konularda önemli ve sorumluluk altına girmene neden olacak kararlar alabilirsin. Değişim ve dönüşüm açısından şanslı bir gündesin. Her şeyi kontrol altına almak isteğin, karşındakilerin duygu ve düşüncelerine kulak tıkamana ve kırgınlıklara yol açabilir.

KOVA; hafta sonuna karamsar bir ruh haliyle başlayabilir, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kendini yorgun hissedebilirsin. Zihninin dağınık olması, düşüncelerini toparlamana engel olabilir. Olayların gidişatını kontrol edememekten dolayı hırsa kapılmak yerine akışa teslim olmalı ve koşullara tarafsız bakabilmelisin.

BALIK; motivasyonunun yüksek olduğu ve güzel gelişmelerin yaşanabileceği bir günde olabilirsin. Sosyal yardım kuruluşları için destek vermen ve kendini hedeflerine adaman mümkün olabileceği gibi, eline geçebilecek şansları çevrenle paylaşmak isteyebilir, etrafındaki kişilerden olumlu dönüşler alabilirsin.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar