Divanev Mobilya Mağazası açıldı

12 Eylül 2020 Cumartesi 17:20

Divanev Mobilya Mağazası açıldı

Kdz. Ereğli’de yatırımlarını aralıksız sürdüren Tanyıldız Grup Türkiye’nin önde gelen markası Divanev Mobilya Mağazası’nı bölge halkının hizmetine açtı.

Divanev mobilya Tanyıldız Grup bünyesinde Müftü Mahallesi, Şehit Ömer Halis Demir Bulvarı’nda hizmete açıldı. Divanev yemek odası takımı, yatak odası takımı, koltuk takımı, genç odası, tv üniteleri, halı ve ev aksesuarları ürün gruplarında bölgeye hizmet vermektedir. Açılışa özel %30’a varan indirimler ve 2 ay erteleme fırsatından yararlanmak için Divanev sizleri yeni açılan mağazasına bekliyor.

Yorumlar

Başkan Bozkurt alkışlar ile karşılandı

12 Eylül 2020 Cumartesi 15:29

Başkan Bozkurt alkışlar ile karşılandı

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kurtlar Köyü esnafını ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, yönetim kurulu üyeleri ve il genel meclis üyeleri ile beraber Kaptaş Bölgesine giderek esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Kaptaş ziyareti öncesinde çevre köylerin muhtarları Başkan Bozkurt’u köy girişinde alkışlarla karşıladı. Başkan Bozkurt esnafların sıkıntılarını dinleyerek, onlarla hasbihal etti. Başkan Bozkurt’u gören esnaflar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, görevinin hayırlı olması temennisinde bulundular.
Bundan sonra sık sık bir araya geleceklerini ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, köylerdeki vatandaşların sorunlarını iletmekte sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi. Bozkurt konuşmasında, “Bundan sonra sık sık bir araya geleceğiz. Sorunlarınızı iletmekte sıkıntı yaşamayacaksınız. Beni de kendi ailenizden biri olarak görebilirsiniz. Ayrımcılık yapmayacağız, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Her zaman bir kapınız var, kapım sonuna kadar bütün vatandaşlarımıza açık. Telefonumda 24 saat açık, dilediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Bende bu bölgenin çocuğuyum. Sizlere hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Teşkilatımız ile beraber Ereğli’ye en güzel şekilde hizmet etmeye çalışacağız” dedi.
Vatandaşlar Başkan Bozkurt’a ikramlarda bulunarak, kendi bölgelerinden bir başkan çıkmasına mutlu olduklarını, ilçe başkanlığı görevini layığıyla yapacağına inandıklarını söylediler.

Yorumlar

İzolasyon koşullarını ihlal eden süreci yurtta tamamlayacak

12 Eylül 2020 Cumartesi 11:56

İzolasyon koşullarını ihlal eden süreci yurtta tamamlayacak

Zonguldak'ta İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlar doğrultusunda; izolasyon koşullarını ihlal eden ya da izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan, geçici nitelikte yerlerde konaklayan kişilerin izolasyon süreçlerini geçirmek/tamamlatmak üzere Valilikçe yurt/pansiyon gibi yerler belirlenecek. Kurallara uymayanlara ise idari para cezası ile adli işlem uygulanacak.

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. Maddesi gereği Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanarak İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarih E.14810 ve E.14811 sayılı genelgeleri doğrultusunda kararlar aldı. Buna göre izolasyon koşullarını ihlal eden ya da izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan, geçici nitelikte yerlerde konaklayan kişilerin izolasyon süreçlerini geçirmek-tamamlatmak üzere Valilikçe yurt-pansiyon gibi yerler belirlenecek. Yurt veya pansiyonların yönetimi Vali tarafından görevlendirilecek mülki idare amirinin genel koordinasyonunda mevcut yöneticilerle sağlanacak.
Gerekli görülmesi halinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarından da Valilik tarafından personel görevlendirilmesi yapılarak bu yurt veya pansiyonların personel ihtiyacı karşılanacak. Yurt veya pansiyonların her türlü temizlik hizmetleri ve diğer lojistik ihtiyaçları AFAD tarafından karşılanacak. Yurt veya pansiyonlarda izolasyona tabi tutulması kararlaştırılan kişiler ile görevlendirilen personelin beslenme ihtiyaçları AFAD koordinasyonunda Kızılay tarafından karşılanacak. Yurt veya pansiyonlarda izolasyona tabi tutulması kararlaştırılan kişilerin sağlık durumlarını gözlemlemek, tıbben gerekli durumlarda sağlık kuruluşlarına sevkini koordine etmek ve görevlendirilen personelin salgınla mücadelede belirlenen tedbirlere uygun çalışmasını sağlamak üzere yeterli sağlık personeli Valilik tarafından görevlendirilecek. Yurt veya pansiyonlara ziyaretçi kabul edilmeyecek.
24 saat esasına göre kesintisiz sürdürülecek olan güvenlik önlemleri mülki idare amirinin gözetiminde yeteri kadar güvenlik ve kolluk personeli ile sağlanacak. Hakkında evde/ikametinde izolasyon kararı verilmiş olmakla birlikte geçici ve mevsimlik işlerde çalışan tarım ve inşaat işçileri ile değişik sebeplerden ötürü izolasyon sürecini geçirecek uygun bir meskeni olmayan kişiler; tahsis edilen yurtlara veya pansiyonlara yerleştirilecek ve izolasyon süresi burada tamamlatılacak.
Bu kişilerin izolasyon süresince tahakkuk edecek iaşe ve ibate bedeli valilikçe karşılanacak.Evde izolasyonda olması gerekirken yapılan denetimler sonucunda konutlarını terk etmek başta olmak üzere değişik şekillerde izolasyon kararına aykırı hareket eden kişiler hakkında İçişleri Bakanlığının 30.07.2020 tarih ve 12682 sayılı, 14.08.2020 tarih ve 13180 sayılı, 20.08.2020 tarih ve 13429 sayılı Genelgeleri çerçevesinde gerekli idari işlemler yapılacak ve TCK 195'nci Maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunulacak. Ayrıca izolasyon sürecini tamamlatmak üzere yurtlara veya pansiyonlara sevk edilerek zorunlu izolasyona tabi tutulacak.

Şehirler arası yolcu taşımacılığında HES kodu
Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan firmalar (otobüs, midibüs, minibüs vb.) tarafından her türlü biletleme işlemi (internet-telefon üzerinden veya yüz yüze) esnasında müşterilerden HES kodu talep edilecek ve HES kodu olmadan bilet satışı yapılmayacak. Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan araçlara yolcu alınma esnasında da yolcuların HES kodu kontrol edilecek, araca binmesinde herhangi bir sakınca olmadığı anlaşılan yolcular araçlara binebilecekler. Gerek bilet satışı gerekse araca alınma esnasındaki HES kodu kontrolünde; Covid-19 tanılı ya da temaslısı olduğu tespit edilen kişiler için gerekli bildirim ilgili firma yetkililerince kolluk birimlerine ve sağlık kuruluşlarına yapılacak.Başta trafik birimleri olmak üzere kolluk birimlerince HES kodu olmaksızın bilet satışı yapılmaması ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan araçlara yolcu alınmaması hususları etkin şekilde denetlenecek. Yapılan denetimler sonucunda HES kodu olmayan yolcuya bilet satışı yapan firmalara mülki idare amirlerince gerekli idari para cezası uygulanacak. HES kodu olmaksızın yolcu kabul eden araçlar ise 10 gün süre ile seferden men edilecek. Denetimler sonucunda Covid-19 tanılı veya temaslısı olduğu halde HES kodu olmadan şehirler arası toplu taşıma araçlarıyla seyahat ettiği tespit edilen kişiler İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarih ve 14810 sayılı Genelgesi çerçevesinde belirlenen yurt veya pansiyonlarda zorunlu izolasyona tabi tutulacak.Uygulamada herhangi bir aksaklığa ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan şahıslara Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereğince 392,00 TL idari para cezası, alınan kararlara uymayan iş yerlerine/işletmelere/kurumlara ise Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince 3.180,00 TL idari para cezası verilmesi, maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca 900,00 TL idari para cezası uygulanmasına, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Yorumlar

Bozkurt “Ormanlı'ya borcumuzu hizmet ederek ödeyeceğim”

11 Eylül 2020 Cuma 17:20

Bozkurt “Ormanlı'ya borcumuzu hizmet ederek ödeyeceğim”

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Saffet Bozkurt, yönetim kurulu üyeleriyle ile beraber ilk Belde ziyaretini gerçekleştirdi. Başkan Bozkurt, AK Parti İlçe Yönetim kurulu üyeleriyle beraber büyüdüğü yer olan Ormanlı Beldesi’ne ziyarette bulundu. Başkan Bozkurt’u, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ormanlı Belde Teşkilat Başkanı İsmail Üstün ve Bölge Muhtarları ile çok sayıda esnaf belde girişinde çiçeklerle karşıladı.

İlk olarak Ormanlı Beldesi’nde esnafları ziyaret eden Bozkurt daha sonra Ormanlı Belediyesi’ne geçti. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Ormanlı’nın bir evladının İlçe Başkanı olmasında dolayı gurur duyduklarını söyledi. Başol konuşmasında “Ormanlı’nın evladı Saffet Bozkurt’un İlçe Başkanı olmasından çok mutlu olduk. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için birlik beraberlik içerisinde çalışacağımıza inanıyoruz. Bölgemize yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Başkan Bozkurt, Ormanlı Belediye Başkanı yapmış olduğu ziyarette Ormanlı’ya en iyi hizmeti getirmeye çalışacaklarını ifade etti. Bozkurt konuşmasında şu sözlere yer verdi “Beldemizi yapmış olduğum ziyarette güzel karşılamalarından dolayı başkanlarımıza teşekkür ederim. Ben Ormanlı’nın evladıyım. Ormanlı’ya bir borcumuz var. Bu borcumuzu hizmet ederek ödeyeceğiz. Borcumuzu ödeme zamanı gelmiştir. Yapacağımız görev süreci içerisinde amacımız hizmet etmek, insanlarımızın rızasını kazanabilmek. Geçmişe çok takılmayacağız. Önümüze bakacağız. Ormanlı’mıza en iyi hizmeti getirmeyi çalışacağız.”
Bozkurt, Ormanlı Belediye Başkanı ve beraberindekilerle Cuma namazına geçti. Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra AK Parti Ormanlı Belde Teşkilatı ardından da Ormanlı esnaflarına ziyarete devam etti.
Ormanlı’lı vatandaşların davul zurna çalıp karşılamak istedikleri Bozkurt buna izin vermeyerek kendilerine teşekkür etti.

Yorumlar

Mütercimler'in İHL mezunlarına hakaretine suç duyurusu

11 Eylül 2020 Cuma 16:24

Mütercimler'in İHL mezunlarına hakaretine suç duyurusu

Ensar Vakfı Kdz. Ereğli şubesi İmam hatip mezunlarına ve mensuplarına hakaret ettiği iddiasıyla Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kdz. Ereğli Ensar Vakfı Şube Başkanı Hüseyin Doğru ve vakıf üyeleri Kdz. Ereğli adliyesine giderek katıldığı bir televizyon programında İmam hatip mezunlarına ve mensuplarına hakaret içeren sözler sarf ettiği iddiasıyla Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Son dönemlerde Müslümanlara yönelik sözlü saldırıların arttığını dikkat çeken Ensar Vakfı Şube Başkanı Hüseyin Doğru: “Ülkemizdeki muhafazakârlara ve bizlerin değer verdiği kurumlara karşı sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız. Her gün sosyal medyada ve televizyon ekranlarında değerlerimize karşı hakaretler, iftiralar, çarpıtmalar, ithamlar bir şekilde yer buluyor ve bunları yapan kişi veya örgütlü yapıların yaptıkları yanlarına kâr kalıyor. Sapkın bir adamın dini kendi çıkarları, şöhreti ve şehveti için istismar etmesinin sorumlusu olarak tüm Müslümanlar hedef tahtasına oturtulmaya çalışılıyor. Yine aynı sapkın adamın işlediği cürümün gündem yapıldığı bir televizyon kanalında konu her nedense İmam Hatip okullarına ve bu okulların mezunlarına getiriliyor. Evet, önceki gün Haber Global televizyonunda Erol Mütercimler açık bir şekilde İmam Hatip mezunlarına, mensuplarına, buralarda çocuklarını okutan ailelere ve bu okullara gönül veren milyonlarca insana hakaret etme küstahlığı göstermiştir. Milyonları rencide eden bir nefret suçu işlemiştir. Bu ifadeler öylesine, anlık, dil sürçmesi, meramını yanlış ifade etme şeklinde ortaya çıkan cümleler değildir. Planlı, bilinçli, yerleşik bir zihniyetin ürünü olarak sarf edilmiş ifadelerdir. Bu cümleleri sarf eden şahıs 28 Şubat yıllarından günümüze kadar Müslümanlara karşı kinini, nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen bir figürdür. Bu yüzden diyoruz ki; Milli ve manevi değerlerimize karşı her kim kem söz söylüyorsa, her kim nefret tohumları saçıyorsa, her kim düşmanlık ediyorsa bunlar karşısında susmayacağız ve hakikati gür sesle haykıracağız. Bugün burada açtığımız dava bir başlangıçtır, bundan sonra kim değerlerimize karşı tahkir edici bir söylemin içerisine girerse hesabını mahkemelerde vereceğini iyi bilmelidir. Erol Mütercimler gibi İslam düşmanı tiplerin televizyon kanallarında boy göstermesine razı değiliz. Milletine ve değerlerine düşman bu gibi patolojik zihinlerin ürettiği bir şey yoktur. Bunlar sürekli değerlerimizi aşındırmakla görevli memurlardır. Özellikle halkımızı bu gibi tiplerin boy gösterdiği yayınları izlememeye ve bu kişileri boykot etmeye davet ediyoruz. Ülkesinden, toplumundan ve değerlerinden nefret eden bu zihniyet bugün Erol Mütercimler suretiyle karşımıza çıkmıştır, yarın başka bir surette karşımıza çıkacaktır. Ancak bunlarla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”dedi.

Yorumlar