Direksiyon başında kalp krizi geçirip kaza yaptı

27 Kasım 2018 Salı 13:32

Direksiyon başında kalp krizi geçirip kaza yaptı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde kamyonla seyir halindeyken kalp krizi geçirip kaza yapan sürücü, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgiye göre kaza Çaycuma ilçesi Uğur Mumcu Caddesi'nde yaşandı. Kadir Çaylıoğlu (67) idaresindeki 33 TKP 42 plakalı kamyon ile seyir halindeyken Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü'ne ait park halindeki minibüse çarparak durabildi. Çaylıoğlu'nun olay yerinde rahatsızlandığını fark eden vatandaşlar durumu sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri talihsiz sürücünün kalp krizi geçirdiğini belirledi. Olay yerinde uzun süre kalp masajı yapılan talihsiz sürücü kaldırıldığı Çaycuma Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Yorumlar

Tek katlı ev yangında kullanılamaz hale geldi

27 Kasım 2018 Salı 13:28

Tek katlı ev yangında kullanılamaz hale geldi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde tek katlı bir evde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın nedeniyle ev kullanılmaz hale geldi.

Yangın Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Akköy Merkez Mahallesi Göltarlası mevkiindeki tek katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Hakki Saydam ve ailesinin yaşadığı evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Komşularının durumu fark etmesi üzerine itfaiye ekiplerine haber verildi. İlçe merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafede yer alan yangına Kdz. Ereğli ve Ormanlı Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. İtfaiye ekipleri yangının çıkış sebebini araştırırken, ev kullanılamaz hale geldi.
Savcılık çıkan yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar

Sakindere’de değişim sürüyor

27 Kasım 2018 Salı 13:10

Sakindere’de değişim sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından sürdürülen projenin alt yapısı tamamlanırken, ağaçlandırma ve üst yapı düzenleme çalışmalarına başlandı.

Sakindere projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bölgede elektrik hatlarının yer altına alınması, alt yapı, taş duvar, kaldırım düzenleme, korkuluk ve asfaltlama çalışmalarının ardından yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmaları,oturma grupları, çocuk parkı, açık hava spor aletleri, basketbol, voleybol ve futbol oynanabilecek sahanın başlandığını söyledi. Başkan Uysal, “Bağlık Mahallesi’nin özlemle beklediği proje kapsamında Su ve Kanalizasyon ile Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarını büyük ölçüde tamamlarken, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzde alandaki yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına başladı” dedi. Sakindere Proje alanına ladin, göknar, piramit mazı, top akasya, top ligustrum türlerinin aralarında bulunduğu 100 ağaç dikileceğini, ayrıca ağaçlandırmanın yanı sıra alanda oturma grupları, çocuk parkı, açık hava spor aletleri, baskebolt, voleybol ve futbol oynanabilecek sahanın yer alacağını söyleyen Başkan Uysal, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz söz konusu çalışmaları 2 ay içinde tamamlayacak ve Sakindere bambaşka bir görünüme kavuşacak” dedi.

Yorumlar

AK Parti’nin adayı anketle belirlenecek

26 Kasım 2018 Pazartesi 19:00

AK Parti’nin adayı anketle belirlenecek

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın adı AK Parti Genel Merkezinin Ereğli’de yapacağı ankette yer alacak.

31 Mart yerel seçimler öncesinde AK Parti Genel Merkezi Ereğli Belediye Başkan Adayını belirlemek üzere Ereğli’de anket yapacak. Geçtiğimiz haftalarda yapılan temayül yoklamasının ardından, AK Parti Genel Merkezi Ereğli’de anket yapmaya karar verdi.

AK Parti Genel Merkezi’nden edinilen bilgiye göre geçtiğimiz hafta yapılan temayül yoklamasından AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın adı ilk sıralarda yer aldı. Bunun üzerine AK Parti Genel Merkezi Ereğli’de yapacağı ankette Fatih Çakır’ın da ismi yer alacak.

Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığına yaklaşık 21 kişi talip olmuştu. Bu isimlerden öne çıkan birkaç kişinin yanı sıra Fatih Çakır’ın ismi de ankette olacak.  AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılacak olan anket sonucuna göre, Ereğli Belediye Başkan Adayı açıklanacak.

 

Yorumlar
  • Doğru söz
    27 Kasım 2018 Salı 11:26

    Kesinlikle İBRAHİM SEZER aday gösterilmeli

  • Ekrem bozkurt
    26 Kasım 2018 Pazartesi 19:35

    Belediye başkanın görmek isdedigim sayın saffet bozkurt tür neden o derseniz hakikatli neyin nerede yapılacağını bilen kişiliğe sahip yapın baskan

Yaşar Ciğer’in enerjisi bitmiyor

26 Kasım 2018 Pazartesi 18:18

Yaşar Ciğer’in enerjisi bitmiyor

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı olan eğitimci Yaşar Ciğer, sahaya indiği günden bu yana dur durak bilmiyor. Ciğer bu günde Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda yaptığı konuşmada ilçede yaşanan trafik sorununun Şoförler Odasıyla ortak akılla kısa sürede çözülebileceğini söyledi.


Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ve 2. Başkan Ahmet Küçük’ü makamında ziyaret etti.
Ciğer ziyarette ilçede yaşanan trafik sorunlarıyla ilgili Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile ortak akıl oluşturup kısa sürede çözüm üretmenin mümkün olduğunu söyledi. Ciğer konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Ereğli’de trafik sorunlarını ortak akılla, birlikte karar verip çözmeliyiz. Bunun içinde Şoförler Odası’nın görüş ve önerileri çok önemli. Şehrin rahatlaması ve planlanması için trafik sorununun birlikte konuşulup, ortak anlayışla, görüş alışverişinde bulunulursa her şey çözülebilir. Kdz. Ereğli Belediyesi ile Şoförler ve Otomobilciler Odası birlikte el ele verip her türlü çalışmalarda yer alması gerekir. Bunun için Belediye Başkanı öncülüğünde her türlü çalışmaya hazırız” dedi.
Başkan Civelek, Ciğer’e Belediye Başkan Adaylığı yolunda başarılar dilerken, kendilerinin sorunların çözümü noktasında her türlü iş birliğine ve diyaloğa hazır olduklarını vurguladı.

Yaşar Ciğer kimdir ? 

1974 yılında Kandilli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kandilli’de tamamladı. 1996 yılı Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu ve Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Fakültesi yüksek lisans eğitimi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde kamu eğitimi görmüş olup 1996 yılında İstanbul’da öğretmenliğe başladı. İki yıl İstanbul’da görev yaptıktan sonra 1998-2001 yılları arasında Bitlis’in Tatvan ilçesinde öğretmenlik yaptı.

2001 yılında Kdz. Ereğli’ye öğretmen olarak atanan Yaşar Ciğer, Ereğli’de birçok okulda idarecilik görevi ve 2012 yılında Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim’de Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. Milli Eğitim’de birçok başarılı çalışmaları olan Ciğer, 2004 ve 2011 yıllarında aylıkta ödüllendirilme, 2012 yılında başarı, 2016’da üstün başarı ve 2017 yılında da onur belgesi almıştır.

1986 yılında Kandilli Geyikbeli Spor ve 1988 yılında Gümeli Spor’da futbol oynadı. 1996 yılında Edirne PTT Spor’da futbolcu olan Yaşar Ciğer, Satranç il hakemliği, masa tenisi antrenörlüğü, futbol hakemliği, masa tenisi ve kort tenisi hakemliği ve sporculuğu yanında, bocce antrenörlüğü ve eskrim spor kulübü yöneticiliği, kort tenisinde KETA (Karadeniz Ereğli Teni Akademisi) spor yöneticiliği yapmış olup, halen aktif olarak tenis sporu yapmaktadır.

2007  yılında Armutçuk Lisesi Mezunlar Derneği kurucu başkanlığı, 2011 yılında (ERİDAK) Ereğli Gönüllü İtfaiyeciler Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği başkan yardımcılığı, 2013 yılında (TEGEV) Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 2014 yılında Kdz. Ereğli Eskrim Spor Kulübü yöneticiliği, 2017 yılında KETA tenis akademisinde yöneticilikler yapmıştır.

2008 yılında AK Parti’nin Türkiye genelinde başlattığı Zonguldak, Bartın, Karabük illerinden katılımcıların oluşturduğu ‘Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi’ programının sonunda yapılan sınavda üçüncü olarak dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödülünü almıştır.

1993’te Milli Gençlik Vakfı (MGV) Edirne İl Başkan Yardımcılığı, 1996 yılında İstanbul Sultanbeyli İlçesi Milli Gençlik Başkanı, 2009 yılında AK Parti Kandilli Belediye Başkan adayı olmuştur.

2012 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi denetimi alanında Yüksek Lisansını yaptı.

Çeşitli gazete ve dergilerde şiir, makale ve yazıları yazılan Yaşar Ciğer’in eşi de öğretmen olup, biri erkek biri kız olmak üzere ikiz çocukları vardır.

Yorumlar