Devrek Kaymakamlığı yeni kararları açıkladı!

9 Mayıs 2020 Cumartesi 11:52

Devrek Kaymakamlığı yeni kararları açıkladı!

Devrek Kaymakamı Ümit Altay tarafından alınan yeni kararla ile ilgili açıklama yapıldı.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesi Kaymakamı Ümit Altay tarafından Korona virüs ile ilgili mücadele kapsamında yeni açıklama gerçekleştirildi. Altay yaptığı açıklamada,” Koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni aldığımız Hıfzıssıhha Kurulu kararlarımızda önemli hususlar mevcuttur. 11 Mayıs itibarıyla faaliyetine tekrar başlayacak esnaflarımızın belirtilen tedbirlere uymaları kamu sağlığı için çok önemli ve gereklidir. 
Destek çalışmalarımız kapsamında bugüne kadar yaklaşık 100 küçük esnafımıza 1200 TL kira yardımında bulunduk. 11 Mayısta açılacak iş yerleri için de ilk haftaya mahsus olmak üzere maske desteği sağlayacağız. Bununla ilgili başvuru yapılmasına gerek yoktur. Bu konuda Vefa destek merkezimizden görevlilerimiz sizleri arayacaklardır. Pazar günü sokağa çıkmasına kısmen izin verilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan maskesi olmayanlar o gün sahada denetimle görevli emniyet ekiplerimizden maske temin edebileceklerdir. 
Şimdiden bu vesile ile bütün annelerin Anneler Gününü kutlar, mutlu ve sağlıklı bir hafta sonu geçirmenizi temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , kaymakam

Yorumlar

Sobadan sızan gazdan zehirlendi...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 11:50

Sobadan sızan gazdan zehirlendi...

Zonguldak'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen İlayda Y.(23)hastanede tedavi altına alındı.

 Olay, akşam saatlerinde Çaydamar Mahallesi Kazımkarabekir Caddesi üzerinde meydana geldi. İlayda Y. dün akşam saatlerinde sobayı yaktıktan sonra uyudu. Zehirlendiğini anlayan İlayda Y., 112 sağlık görevlilerini aradı. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri İlayda Y.'ye ilk müdahaleyi yaparak Atatürk Devlet Hastanesine götürdü. Hastanede tedavi altına alınan İlay Y.'nin durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , soba , gaz

Yorumlar

Ormanda kayboldu... İz arama köpeği buldu...

9 Mayıs 2020 Cumartesi 11:47

Ormanda kayboldu... İz arama köpeği buldu...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 2 gün önce kaybolan şizofreni hastası ormanda gezerken çalılıklar arasında bulundu. Ailesine teslim edilen kişiyi iz arama köpeği yastığından buldu.

 Olay, Alaplı ilçesi Gümeli beldesine bağlı Kale Mahallesi'nde meydana geldi. Ailesi, Alaplı Jandarma Karakol Komutanlığını arayarak şizofreni hastası oğulları C.Ç.'nin (29) iki gün önce evden ayrıldığını ve dönmediğini bildirdi. Yapılan ihbarla harekete geçen jandarma ekipleri, çevrede arama çalışmalarına başladı. Bunun üzerine olayla ilgili olarak Gümeli Kale Mahallesi'nde şahsı aramak için 2 jandarma komando timi, 1 iz takip köpek unsuru, jandarma asayiş ve güvenlik korucu timleri, 1 AFAT Timi ve mahalle sakinleri ile birlikte arama tarama faaliyeti başlatıldı. Aramalara katılan iz takip köpeği kayıp hastanın yastığını koklayarak, bölgede kayalar ve çalılar arasında C.Ç.’nin yerini tespit etti. Bulunduğunda 2 gün arazide kalmaktan dolayı vücut direncinin düştüğünü ve rakımın yüksek olmasından dolayı gece üşüdüğünü belirten C.Ç., bulunduğu yerden jandarma komando timleri ve jandarma arama kurtarma timleri yardımıyla köye indirildi. Şahıs, sağlık kontrolünün yapılması için ambulans ile tedavi amaçlı hastaneye gönderildi. Yapılan sağlık kontrollerinin ardından şizofreni hastası olan C.Ç. ailesine teslim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , alaplı

Yorumlar

Tanzim satış mağazasından Ereğli Haber'e açıklama...

8 Mayıs 2020 Cuma 19:24

 Tanzim satış mağazasından Ereğli Haber'e açıklama...

Eren 44 Tarım Ürünleri firması bünyesinde faaliyet gösteren Tanzim Satış Mağazası ile ilgili olarak yayınladığımız habere yanıt geldi.

 Eren 44 Tarım Ürünleri firmasından gazetemize gönderilen açıklama da şu ifadelere yer verildi:"07.05.2020 tarihinde aleyhimize hazırlanan haberde mağazamız olarak çöpe attığımız iddia edilen ürünler nakliye esnasında zarar gören ürünlerdir. Bu ürünler geldiğinde ayıklanır ve mağaza önüne koyularak ihtiyaç sahiplerinin faydalanması amacıyla ücretsiz dağıtılmaktadır.

Ayıklandıktan sonra geri kalanları çürümüş, yenilemeyecek durumda olanlar mecburen çöpe atıyoruz. Durum bundan ibarettir.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , manav , sebze ve meyve , kasa kasa sebze ve meyve çöpe atılırken görüntülendi

Yorumlar

Alaplı'da çınar ağacı binanın üzerine yıkıldı

8 Mayıs 2020 Cuma 18:42

Alaplı'da çınar ağacı binanın üzerine yıkıldı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yol düzenleme çalışması sırasında kökleri zayıflayan bir çınar ağacı binanın üzerine devrildi. Olay sırasında binanın önünden geçen iki kişi şans eseri yara almadan kurtuldu.

 Alaplı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlatılan kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları sırasında, köklerinin zayıflamasına daha fazla dayanamayan çınar ağacının, şans eseri binanın üzerine yavaş yavaş devrilmesi ile birlikte faciayı önlendi. Tonlarca ağırlığındaki ağacın devrildiğini gören vatandaşlar da hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Ölen ya da yaralanın olmadığı olay sonrası çevreden geçen vatandaşlar; diğer ağaçların da tehlike oluşturabileceğini ifade ederek tepki gösterdiler. Olay sonrası bölgeye gelen belediye ekipleri cadde üzerindeki diğer ağaçları korumaya aldı. Binanın üzerine yıkılan çınar ağacı itfaiye ekipleri tarafından parçalara ayrılarak kaldırıldı. 
Olayın şokunu atamadığını söyleyen Adil Özmen "Çınar ağacının yanından geçerken çatırdama sesleri gelmeye başladı. Ardından da yavaş yavaş binanın üzerine devrildi. Yola doğru devrilmediği için şükrediyoruz. Kimsenin zarar görmemesi bizi sevindirdi. Verilmiş sadakamız varmış. Buna benzer üç adet daha çınar ağacı var. Acilen bu ağaçların köklerine toprak ilave edilerek koruma altına alınmasını istiyoruz” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ALAPLI

Yorumlar