Devrek Belediyesinden yılın ilk meclis toplantısı

5 Mart 2020 Perşembe 17:34

Devrek Belediyesinden yılın ilk meclis toplantısı

Devrek Belediyesi tarafından 2020 yılının Mart ayı meclis toplantısı üyelerin katılımı ile hayata geçirildi.

 Zonguldak’ın Devrek Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen meclis toplantısının 2020 yılının üçüncü olağan toplantısında meclis kararları ele alındı.
7 gündem maddesiyle başkan Çetin Bozkurt tarafından açılan toplantıda, İmar Komisyonu Kararlarının görüşülmesi, Plan ve Bütçe Komisyonu Kararlarının görüşülmesi, İlçede yapılacak olan İlave-Revizyon İmar Planı Çalışmalarının görüşülmesi, Belediyede yapılan ve yapılacak olan hizmetlerde kullanılan menkul ve gayrimenkuller ile ilgili Kamu hizmetlerinde kullanıldığına dair karar alınması konusunun görüşülmesi, Belediye Dolmuş, Minibüs Çalışma Yönetmeliğine yeni maddelerin eklenmesi konusunun görüşülmesi, Özlem Pınar Opus ve Ümit Günsel’in, 2020/14 Sayılı Meclis Kararına itiraz dilekçelerinin görüşülmesi, İlçenin Karşıyaka Mahallesi 265 ada 6-7 parsellerde tevhid, yola terk ve hisse satışı yapılmasına dair Ömer Yetik’in talebinin görüşülmesi, talebinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Devrek , Belediye , Meclis toplantısı

Yorumlar

Şehitler için saygı duruşu

5 Mart 2020 Perşembe 16:44

Şehitler için saygı duruşu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Atatürk Düşünce Derneği (ADD), Suriye'nin Idlib kentinde şehit düşen askerler için bir araya geldi.


Tüm şehirde eş zamanlı olarak toplanan ADD, Çaycuma Şube binası önünde Suriye'nin İdlib kentinde ölen şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Katılanlar arasında Çaycuma ADD Şube Başkanı Ela Mantarlı Kurt, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Yoğun kalabalık karanfil dağıtımının ardından ADD Şube binasında toplandı.
Çaycuma ADD Şube Başkanı Ela Mantarlı Kurt, "Bugün burada İdlib'de şehit düşen askerlerimizi saygı ile anmak için toplanmış bulunmaktayız. Şehit hepimizin şehidi, acı hepimizin acısı. Kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar ve acılı ailelerimize, ulusumuza da baş sağlığı dileriz " dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Çaycuma , ADD , şehit , saygı duruşu

Yorumlar

'Çocuk ve Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele" semineri

5 Mart 2020 Perşembe 16:35

'Çocuk ve Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele" semineri

Devrek’te İl Jandarma Komutanlığı tarafından kadınlara yönelik seminer düzenlendi.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından “Çocuk ve Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Konulu” seminer düzenlendi.
Devrek Belediye Nikah Salonunda düzenlenen ve İl Jandarma Komutanlığı ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen seminerde İl Jandarma Komutanlığından Astsubay Çavuş Mihrican Şala ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü personeli Psikolog Tuğba Sargın tarafından davetlilere, "Şiddet, aile içi şiddet, kadına yönelik şiddet, kadına yönelik şiddetin türleri, fiziksel şiddet, kadına yönelik şiddet asla kabul edilemez, cinsel şiddet, yardım istemeyenlerin sesi siz olun, psikolojik şiddet, ekonomik şiddet, tek taraflı ısrarlı takip, dünyada mevcut durum, ülkemizde mevcut durum, erken yaşta zorla evlilikler, aile içi kadına yönelik şiddetin nedenleri, şiddet ihanettir. Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kanunlarımız, şiddet mağdurlarının başvurabileceği kurumlar. 6284 sayılı kanun nedir? Ve mülki amirler tarafından verilecek koruyucu tedbir kararları" konuları anlatıldı.
Düzenlenen seminere, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nurhan Yaban, Devrek Sosyal Hizmetler Müdürü Aziz Kalaycı ile çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Devrek , Jandarma , seminer

Yorumlar

Opel Corsa ve Opel Crossland X ayağınıza geldi

5 Mart 2020 Perşembe 12:48

Opel Corsa ve Opel Crossland X ayağınıza geldi

Opel’in 2020 model Corsa ve Crossland X modeli Kdz. Ereğli ilçe Merkezi’nde ki Ay City AVM önünde tanıtılmaya başlandı.

Ereğli Haber- Opel Aysa Taşıt Motorlu Araçlar Batı Karadeniz Bölge Bayii 2020 model yeni Corsa ve Crossland X Kdz. Ereğli ilçe merkezi Emniyet Müdürlüğü yanında bulunan AY City AVM önünde görücüye çıktı.
Sabah saatlerinden itibaren AVM önünde Opel Aysa Taşıt Motorlu Araçlar satış temsilcileri tarafından tanıtılmaya başlanan Corsa ve Crossland X, otomotiv tutkunlarının büyük ilgisini çekti.
Yeni nesil Opel Corsa; gelişmiş motorları, hafifletilmiş yapısı ve alçak oturma pozisyonu ile üstün sürüş dinamiklerini beraberinde getirdi. Yeni nesil Opel Corsa, verimli ve performanslı motorları ile gelişmiş sürüş keyfi ve yakıt verimliliği sunuyor. IntelliLux LED® matrix farlar ve otomatik acil durum freni sınıfının benzersiz özellikleri olarak öne çıkıyor.
Yeni nesil Corsa’nın geleneksel yakıtlı motorları daha verimli, daha dinamik ve daha atak sürüş özellikleri sunuyor. Alman otomobil üreticisinin 4,06 metre uzunluğundaki beş kapılı küçük sınıf modeli verimli benzinli ve dizel motorlarla satışa sunuldu. Motorların güç aralığı 75 HP (55 kW)’den başlayarak ve 130 HP’ye (96 kW) kadar uzanıyor. Sunulan tüm motor seçenekleri üstün sürüş özelliklerini makul tüketim değerleriyle harmanlıyor.
Yeni nesil Opel Corsa sportif ve çekici tasarımıyla da üstün sürüş dinamiklerini müjdeliyor. Baş mesafesinden ödün vermeden sağlanan düşük ağırlık merkezi yol tutuş ve sürüş dinamiklerine doğrudan katkı sağlıyor. Hafif tasarım prensibi de üstün sürüş dinamiklerini destekleyen bir diğer önemli unsur olarak öne çıkıyor.
Şanzıman seçeneklerinin tepe noktasını ise sekiz kademeli otomatik şanzıman oluşturuyor.. Gelişmiş sürüş destek sistemleri, yenilikçi bilgi-eğlence sistemleri yeni Opel Corsa’yı sınıfının en gözde modellerinden biri yapıyor.
Üstün Teknolojide Güç Gösterisi: Sürüş Destek Sistemleri ve LED Matrix Farlar

Opel, yeni nesil Corsa ile tüketicinin daha çok üst sınıf otomobillerden tanıdığı teknoloji ve sürüş destek sistemlerini sunuyor. Alman otomobil üreticisinin küçük otomobil segmentinde ilk kez yaygın olarak kullanıma sunacağı IntelliLux LED®Matrix Farlar çok özel bir donanım olarak fark yaratıyor. Yeni nesil yüksek çözünürlüklü ön kamera tarafından kontrol edilen sekiz adet LED hücresi, ışık hüzmesini sürekli ve otomatik olarak yol ve trafik koşullarına göre uyarlıyor.

“Her şey için hazır, hayata hazır”

Herşey için hayata hazır sloganı ile dikkatleri üzerine çeken Opel Crossland X Enjoy donanım üzerine; 17 ” Çok kollu teknik gri alaşımlı jantlar, Led arka stoplar, Siyah tavan (Yada /beyaz) , Krom kapı eşiği, Elektrikli ve ısıtmalı, otomatik katlanan tavan rengi yan aynalar, Gelişmiş park plotu, Kör nokta uyarı sistemİ, Anahtarsız giriş ve anahtarsız çalıştırma, Karartılmış arka camlar, Ön yolcu ve sürücü koltuk ısıtma, Direksiyon ısıtması, Yorgunluk tespit sistemi, Ön çarpışma ikazı, Aktif acil frenleme ile harika bir sürüş deneyimi yaşatıyor.
Yeni Opel Corsa ve Crossland X iki gün Ay City AVM önünde Ereğli halkı buluşacak, detaylı bilgi için Opel Aysa showroomuna davetlisiniz.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , opel , opel aysa ,

Yorumlar
  • Türkay
    6 Mart 2020 Cuma 18:13

    Güzel

Teknopark Ar-Ge Ortak Kullanım Laboratuvarı açıldı!

5 Mart 2020 Perşembe 12:17

Teknopark Ar-Ge Ortak Kullanım Laboratuvarı açıldı!

Zonguldak Teknopark firmalarının ve ön-kuluçka girişimcilerinin projelerinde ihtiyaç duyacakları temel ekipmanları içeren Ar-Ge Laboratuvarı hizmete açıldı.

 Açılış, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Vali Yardımcısı Turgut Subaşı tarafından yapıldı. Açılış töreninin ardından laboratuvarı gezen Rektör ve Subaşı, içeride bulunan ekipmanları inceleyerek bilgi aldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Teknopark Ar-Ge Ortak Kullanım Laboratuvarı , BEÜ

Yorumlar