Devrek Bastonu Azerilere tanıtıldı

27 Nisan 2017 Perşembe 17:06

Devrek Bastonu Azerilere tanıtıldı

Devrekli iş adamı, ilçenin sembolü olan Devrek Bastonunu yabancı iş adamlarına tanıtmak için seferber oldu.

Azerbaycan’da Devrek ekmeği üreten Devrekli iş-adamı Kemal Yıldız, ilçeyi ve ilçenin sembolü olan Devrek bastonunu tanıtmak için Azerbaycan’dan misafirlerini ağırladı. Birisi bankacı diğeri ise çay fabrikası sahibi olan iş adamlarını ilçede ağırlamaktan ve Devrek Bastonunu tanıtmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Kemal Yıldız, "Misafirlerimize bölgemizde faaliyet gösteren bazı fabrikaları gezdirdim bunun yanı sıra istedimki bastonumuzu da tanıtalım. Baston imalatını yerinde görmelerini istedim, kendileri de bundan çok memnun oldular. Bastonlarımızı görünce çok beğendiler. İnşallah Azerbaycan’da ekmeğimizden sonra bastonumuzu da tanıtıp pazarlamayı hedefliyoruz” dedi.
Devrek'te ağırlanmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden iş adamları Perviz Şabanov ve Sabuhi Muhtarov ise, "Devrek bastonunu memleketimizde duyuyorduk ancak içeriği hakkında bilgi sahibi değildik. Bastonun imalatını yerinde gördük işlenmesinden son haline gelme aşamasını ustalarımız bizlere gösterdiler. Bizde bastonu sadece yaşlılar kullanıyor. Halbuki Türkiye’de ve bir çok ülkede asaletin simgesi olarak bilinir. Adeta bir süs eşyası olarak ofislerin ve evlerin duvarlarının en güzel yerlerinde yerini almaktadır. Bizlerde ülkemize Devrek bastonunu götürerek iç piyasada tanıtıp pazarlamayı hedefliyoruz” diye konuştular.

Etiketler:

devrek , baston , zonguldak , azerbaycan ,

Yorumlar

Kapatılmayan çukurlar bu kez ayak kırdı...

27 Nisan 2017 Perşembe 16:59

Kapatılmayan çukurlar bu kez ayak kırdı...

Zonguldak'ta evine gitmek isteyen 45 yaşındaki Yılmaz Karakurluk, halk otobüsünden inerken, ayağı fark etmediği çukura girdi. Ayağı kırılan talihsiz adam hastanelik oldu.

45 yaşındaki Yılmaz Karakurluk, geçen pazartesi günü talihsiz bir olay yaşadı. Kent merkezinden özel halk otobüsüne binen Karakurluk, ikamet ettiği Yeni Mahalle'ye geldiğinde halk otobüsünden inmek istedi. Talihsiz adam otobüsten indiği sırada fark etmediği çukura düştü. Düşmenin etkisiyle ayağı kırıldı. Yaşadığı şokla evine giden Yılmaz Karakurluk, ayağının ağrısına dayanamayıp hastaneye müracaat etti. Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne giden Karakurluk, yapılan muayenede ayağının kırıldığını fark etti.
Ortopedi Servisi'nde ameliyata alınan Karakurluk, yaşadığı olay sebebiyle seyyar satıcılık yaptığı işine de gidemedi. Beş gündür hastanede tedavisi devam eden Karakurluk, yaşadıklarını söyle anlattı:
"Olay gecesi saat 22.00 arabasıydı eve gelmek için belediyeden iner inmez çukura düştüm. Ayağım ters döndü. İlk önce burkuldu zannettim eve gittim ayağım şişmeye başladı evde ağrıdan duramadım. Acile gittim ayağımın kırıldığını söylediler. Hastanede ayağımı alçıya alarak Pazartesi günü gelmem üzere beni eve gönderdiler. Pazartesi günü geldim ameliyat olacağımı ayağıma platin takılacağını söylediler. Şuan ameliyat oldum iyiyim. Ben seyyar satıcıyım Ereğli, Alaplı, Devrek, Bartın gittiğim yerlerde hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Geldim kendi mahallemde düştüm."
Kapatılmayan çukur sebebiyle böyle bir olay yaşadığını anlatan Karakurluk, "Dava açmayı düşünüyorum fakat kazanıp kazanmayacağımı bilmiyorum şansımı deneyeceğim" diye konuştu. Yılmaz Karakurluk, iyileşip ayağının üzerine basacağı günü bekliyor. Çukur ise halen kapatılmadı.

Etiketler:

çukur , ayağı kırıldı ,

Yorumlar

Pazaryerinde rehabilitasyon çalışması başladı...

27 Nisan 2017 Perşembe 13:08

Pazaryerinde rehabilitasyon çalışması başladı...

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Pazaryerinde başlatılan 2. Etap çalışmalar kapsamında, Şehit Rıdvan Caddesinde bulunan dükkanlardaki çıkmaların yıkımına başlandı, ardından trafik düzenlemesi ve yaya yolu yapılacak.

Kdz.Ereğli’de merkez Pazaryerinin yerinde rehabilitasyonu kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.
Geçtiğimiz yıl 1. etap çalışmaların tamamlandığı Pazaryerinde, 2.etap rehabilitasyon çalışmaları kapsamında bu kez Pazaryerinden Bağlık mahallesine çıkış istikametinde bulunan Şehit Rıdvan Sokak üzerindeki çalışmalara başlandı.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ziyaret ettiği esnaflarla varılan mutabakat sonrası bugün sabahtan itibaren Zabıta Müdürlüğü kontrolünde başlayan çalışma ile belediye dükkanlarına sonradan yapılan çıkmalar yıkılıyor.
Çalışmalar bittiğinde, cadde üzerindeki dükkanların çıkmaları geri çekilerek yaya yolu yapılacak ve trafik düzenlemesiyle de hem araç hem de yaya trafiğinin rahatlaması sağlanacak.
Pazaryerinin yerinde rehabilitasyonu kapsamındaki çalışmalar daha sonra çatı ve zemin değişimi ile devam edecek.

Etiketler:

kdz. ereğli , belediye , pazaryeri ,

Yorumlar

Orman köylüsünün sorunları konuşuldu

26 Nisan 2017 Çarşamba 20:27

Orman köylüsünün sorunları konuşuldu

Yığılca Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda orman köylüsünün sorunları görüşüldü.

Toplantıya ilçe Kaymakamı Furkan Sancaktutar, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, İl genel meclis üyeleri, muhtarlar katıldı.
Yığılca orman köylülerinin dikili kesim ile ilgili sorunlarının görüşüldüğü toplantı sonunda bir açıklama yapan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’in bugün bizlere gerçekleştirdiği ziyaret bizleri memnun etmekle beraber, orman köylülerimizin sorunlarını çözüme kavuşturma açısından da ayrıca önem arz ediyor. Sağ olsunlar dertlerimizi dinlediler ve alınan kararlar ve sonuç bizleri memnun etti. İlçem ve orman köylülerim adına Müdürümüze şükranlarımı sunuyorum ve gerçekleştirdikleri ziyaret için de ayrıca teşekkür ediyorum. İlçem adına da sonucun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Etiketler:

YIĞILCA , BELEDİYE BAŞKANI , MUZAFFER YİĞİT ,

Yorumlar

İşte festivale gelecek sanatçılar...

26 Nisan 2017 Çarşamba 19:03

İşte festivale gelecek sanatçılar...

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliklerinde, Grup 84, Betül Demir ve Kibariye’nin sahne alacağını açıklayarak, şenliklerde yer almak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

Kdz.Ereğli Belediyesinin bu yıl 19-20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri hazırlıkları için start verildi.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Osmanlı Çilek Şenlikleri için yapılacak etkinliklerde yer almak isteyen ve şenlikler için istek ve talepleri olan ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları başkan, temsilcileri ve muhtarlar ile bir araya gelerek görüşlerini aldı.
Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda düzenlenen toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, katılımcılara düzenlenecek şenliklerde yapılması planlanan etkinlikler hakkında bilgi verip, Sivil Toplum Örgütlerinin de öneri ve isteklerini dinledi.
GRUP 84, BETÜL DEMİR VE KİBARİYE SAHNE ALACAK
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bu yıl yapılacak şenliklerde kültürden sanata, yerel değerlerden sportif etkinliklere ve çilek yarışmalarına kadar bir çok program planlandığını belirterek, “19 Mayıs tarihinde Gençlik ve Spor Bayramını da dikkate alarak Grup 84, 20 Mayıs’ta Betül Demir ve 21 Mayıs’ta Kibariye, Ofis yolunda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun miting yaptığı alana kuracağımız sahnede şarkılarını seslendirecekler”   
“SAHNE HERKESE AÇIK”
Başkan Uysal, şenliklerde yer almak isteyen her kese kapılarının açık olduğunu belirterek; “Kdz.Ereğli’de müzik yapan, sanat yapan, kendini kanıtlamak isteyen, şair, ressam, müzisyen, profesyonel olabilir, amatör olabilir her kese kapımız açık. Ben farklı bir insanım, benim farklı bir becerilerim var diyen bütün arkadaşlarım, büyüklerim, küçüklerim her kes buyursunlar şenliklerde yer alsınlar. Kültür Müdürlüğümüze müracaat edip, etkinliklerde yer almak isteyenler istek ve taleplerini bildirsinler ve böylece hep birlikte program akışını da netleştirelim” dedi.
“BİZİ GÜÇLÜ KILAN KOZMOPOLİT YAPIMIZ”
Kdz.Ereğli’nin gücünün mozaik bir yapısı olmasından kaynaklandığını belirten Başkan Uysal; “Ereğli’yi güçlü kılan, kozmopolit yapısı. Farklı kültürlerin beraber bir arada yaşaması. Yerlisi, Karsı, Giresun’lusu, Ordu’lusu, Trabzonlu’su, Ankara, Çorum, Sinop’lusu, Gümüşhane, Ardahan, Bayburt’lu,Kastamonu, Düzce’lisi gibi bir arada yaşayan güçlü bir yapımız var. Gazimiz, şehidimiz, maden şehidimiz var. Bizde acı da var, gurbetçilik de var. Birbirimize dokunabilmeyi, ön yargılarımızdan kurtulmayı bilsek, birbirimizin güzellikleriyle sarılmayı bilsek, ayrımcılık ve farklılıklarımız üzerinden konuşmayı bir bıraksak, biz çok şeyi daha başaracağız. Birbirimizi kucaklamayı bilmemiz lazım. Ereğli’nin, ülkemizin de buna ihtiyacı var.
“BİZ HER SANATÇIYI GETİREBİLİRİZ, ANCAK..”
Başkan Uysal, şenliğe katılacak sanatçılara ilişkin bir katılımcının, “Başkanım Madonna gelecek diye söylentiler var” söylemine karşılık da; “Aslında biz her kesi getirebiliriz bu gücümüz var, ama öncelikle Şehrimizin girişi, çıkışı çok güzel olur, bütün sosyal donatı alanları yaparız. Ereğli’mizde bir marinamız yada yat parkımız olur, bir iki tane tiyatromuz olur, bir müze kenti oluruz, hafta sonları 5-10 bin iç turizmin geldiği bir yer oluruz, yılda 50-100 bin kış turizminden de yabancılarda gelmeye başlar, kocaman bir meydanımız olur, Ereğli’nin ötelenen ve gecikmiş tüm hizmetlerini yaparız, Futbol takımımız birinci ligde yada 2. Ligde oynar, Madonna’yı da ağırlayacak 5 yıldızlı otellerimiz olur, o zamanda Madonna’yı getiririz” şeklinde cevapladı.
Toplantının ardından katılımcılara istek ve taleplerini bildirebilecekleri formlar dağıtıldı.

Etiketler:

Osmanlı Çileği Kültür Festivali ,

Yorumlar