Devlet hastanesinin hekim kadrosu güçleniyor...

1 Şubat 2018 Perşembe 19:24

Devlet hastanesinin hekim kadrosu güçleniyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’nde yıl içi tayin dönemi sürecinde 4 doktor başka illere tayin edilirken yerlerine 8 yeni doktor geldi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde yönetim boşluğu nedeniyle 6 doktorun ilçeden ayrılmak istediği yönündeki haberlerin doğruyu yansıtmadığı bildirildi. Hastane yöneticilerinden alınan bilgiye göre 2018 yılı isteğe bağlı yer değiştirme kuralarına göre Beyin Cerrahisi Uzmanı Zeki Dağlıoğlu, Fizik Tedavi Uzmanı Aynur Temiz, Göz hastalıkları uzmanı Sertaç Karayeğen ve Dahiliye Uzmanı Ali Gamlı başka illerde görev yapacak. Kurada isimleri çıkan Ortopedi Uzmanı Seçkin Yakup Duman ve Beyin Cerrahi Uzmanı Mustafa Kaya’nın ise Ereğli’de ki görevlerine devam etmek istedikleri ifade edildi. Ereğli’den başka illere tayini çıkan 4 hekim ise hastane yönetimi ile hiçbir sorun yaşamadıklarını tam aksine tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek, tayin isteklerinin tamamen ailevi sebepler olduğunu dile getirdi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nden 4 hekim ayrılması kesinleşirken 8 yeni hekimin ise göreve başlayacağı öğrenildi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde önümüzdeki günlerde Anestesi Uzmanı Candan Hayrutal, Beyin Cerrahi Uzmanı Cem Atilla Gökduman, KBB Uzmanı Elif Karalı, Göz uzmanı Elif Kılıç ve Üroloji Uzmanı Osman Gençoğlu’nun göreve başlaması bekleniyor.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’da bazı yerel gazetelerde çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirterek hastanede hekim sayısının azalmadığını tam aksine arttığını söyledi.

Etiketler:

kdz. ereğli devlet hastanesi , hekim , doktor , kadro ,

Yorumlar

Kaza anı mobeseye yansıdı...

1 Şubat 2018 Perşembe 17:29

Kaza anı mobeseye  yansıdı...

Zonguldak’ta kontrolden çıkarak manevralar yapan bir otomobil karşı yönden gelen araca çarptı. Mobeseye yansıyan kazada şans eseri can kaybı yaşanmadı.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı mobese kamerasına yansıyan trafik kazasında şans eseri can kaybı yaşanmadı. Kent merkezinden Üzülmez istikametine giden bir otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine seyir halindeyken manevralar yapmaya başladı.
Kontrolden çıkan otomobil bu sırada yolun kent merkezi istikametine gelen otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Geçen 28 Aralık günü meydana gelen kazada can kaybı yaşanmadı. Bu sırada yolu kullanan bir kişi ise çarpışma sırasında araçların altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu. Yaşadığı şoku atlatan yaya ise yolun karşısına geçerek olay yerinden ayrıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı tarafından paylaşılan görüntüde iseu.

Etiketler:

kaza , zonguldak , hız , mobese ,

Yorumlar

5 ton fındık çalındı...

1 Şubat 2018 Perşembe 17:22

5 ton fındık çalındı...

Zonguldak Alaplı ilçesinde bir tüccarın deposunda muhafaza ettiği yaklaşık 5 ton fındık çalındı.

Alınan bilgiye göre, Alaplı ilçesinde fındık tüccarına ait depodan çuvallarla muhafaza ettiği yaklaşık 5 ton fındığın çalındığı öne sürüldü. İddiaya göre, sabah iş yerine gelen çalışanlar, depodan fındık çuvallarının çalındığını fark ederek durumu polis ekiplerine haber verdiler. İhbar üzerine olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili fındık deposunun eski çalışanı olduğu iddia edilen E.Y. ve yardım ettiği öne sürülen İ.E.'yi gözaltına aldı.
Fındık tüccarı K.K. yaklaşık bir aydır depoyu açmadıklarını belirterek, "Depoyu açtığımızda fındığın çalındığını fark ettik. Hırsızlık yapan eski çalışanımız. Kendisi yedek anahtar çektirmiş sonra zaman içerisinde buraya gelip fındık çuvalları arabasına yükleyip götürmüş. Olayı polise bildirdik" diye iddia etti.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldığı belirtildi.

Etiketler:

Alaplı , Fındık , 5 ton , çalındı ,

Yorumlar

Demir ve ekibi Başkan Demirtaş'ı ziyaret etti...

1 Şubat 2018 Perşembe 17:02

Demir ve ekibi Başkan Demirtaş'ı ziyaret etti...

Zonguldak Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Genel Başkanı Kemal Demir ve yönetim kurulu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret eden Zonguldak Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Genel Başkanı Kemal Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak'ta amatör sporun yapısı ve sorunlarını konuşarak fikir alışverişinde bulundu.
Amatör spor kulüplerine değer verdiklerini söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, her zaman yanlarında olduğunu ifade etti. Demirtaş, “Göreve geldiğimizden zamandan bu zamana kadar, spora ve sporcuya destek verdik. Destek vermeye de devam edeceğiz. Amatör spor kulüpleri bizler için değerlidir. Kemal Demir ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Gülüç , Belediyesi , Gökhan Demirtaş , Amatör spor kulüpleri ,

Yorumlar

Okan ve Seçil çiftinin nur topu gibi oğulları oldu

1 Şubat 2018 Perşembe 11:36

Okan ve Seçil çiftinin nur topu gibi oğulları oldu

Özdemir AVM’de faaliyet gösteren Mobicaps mağazası Sorumlu Müdürü Okan Ummak baba oldu.

Okan Ummak ve eşi hemşire Seçil Ummak çiftinin erkek olan ve 2 kilo 450 gram doğan ilk çocuklarına Pamir Ali Ummak adı verildi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde dünyaya gelen Pamir Ali bebek, Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutuluyor. Ummak çiftini kutluyor, dünyaya gelen Pamir Ali bebeğe hoş geldin diyor, sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Etiketler:

Pamir Ali Ummak , dünyaya geldi , Okan Ummak , Seçil Ummak ,

Yorumlar
  • rabia güner
    1 Şubat 2018 Perşembe 16:22

    Allah sağlıklı ümürlü analı babalı büyütsün inşallah gözünüzü aydın olsun