Destici “Zonguldak ve Ereğli milletvekiliyim”

24 Mart 2019 Pazar 21:26

Ereğli Haber

Destici “Zonguldak ve Ereğli milletvekiliyim”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Kdz. Ereğli'ye gelerek Belediye Başkanı ve BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Hüseyin Uysal'a destek verdi. Destici, "Ben Türkiye'nin Zonguldak'ın ve Ereğli'nin milletvekiliyim." dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kdz. Ereğli ilçesine gelerek halka hitap etti. Partisinin belediye başkan adayına destek isteyen Destici “Bütün ortak değerlerimizi temsil eden bir belediye başkanımız var ve şimdi tekrar bu göreve talip. İnşallah tekrar devam edecek. Hizmetlerini biliyorum. Bu hizmetlerin yarım kalmaması lazım. Kalan hizmetleri hep birlikte tamamlayacağız. Başkanımızın gücü yetmediği yerde Ankara'dan sonuna kadar yanında olacağım. 31 Martta siz yetkiyi kime verirseniz, size hizmeti de o getirecek. Ucuz ve haram propagandalara, sırf oy almak isteyenlere oy vermeyin. Ben Türkiye'nin Zonguldak'ın ve Ereğli'nin de milletvekiliyim. En rahat oyu siz isteyeceksiniz. Bizim alnımız ak, başımız dik. Ellerimiz kire, pasa bulaşmadı. Hesap veremeyeceğimiz hiç bir şeyde bizim imzamız yok. Belediye başkanımızın da, adayımızın da yok. Onun için sizin en rahat oy isteyeceğiniz seçim. Hem Hüseyin başkana hem partimize. En çok sizin hakkınız çünkü başarılı bir belediye başkanınız var. Sizler her zaman yüreği devlet, vatan, millet, bayrak sevgisi ile atan insanlarsınız. Onun için oyunuzu burada da kullanırken bunu dikkate alacaksınız. Siyasi bölücülerle başka şehir ve ilçelerde işbirliği yapana değil, sizin gibi devlet, vatan, millet, bayrak dendiğinde her şeyini ortaya koyan Hüseyin başkana oy vereceksiniz. "
BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal ise konuşmasında hizmetlerinin yarım kaldığını ve seçildiği takdirde yarım kalan hizmetlerini tamamlamak istediğini söyledi. Uysal konuşmasında CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ı isim vermeden eleştiren Uysal şu ifadeleri kullandı “Bir adayla birlikte doktora gitsek ondan beyin MR'ı benden diz MR'ı isterler. Birlikte Çilek Halk Otobüslerine binsek, ondan ücret almazlar benden alırlar. Malum 65 üstü ücretsiz. Notere gitsek ondan sağlık raporu, benden ise imza isterler. Bizle beraber Ereğli'de rant olmayacak. Bizim dönemimizde, yeni gelecekte yeni bir şahlanış başlayacak. Sizlerle birlikte Kdz. Ereğli'de hep beraber bir zafer kazanalım, bir tarih yazalım.”

Yorumlar

İşte Halil Posbıyık'lı yıllar...

22 Mart 2019 Cuma 20:49

İşte Halil Posbıyık'lı yıllar...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın geçmiş dönemlerdeki belediye başkanlığı sırasında, “sergilediği “kavgacı” tavırlarını içeren video, sosyal medyada yayınlandı.

BAKAN İLE KAVGASI!

“Posbıyık’lı Yıllar” diye başlayan söz konusu videoda, dönemin Sanayi Bakanı’nın, beraberinde eski Zonguldak Valilerinden Erdal Ata ile birlikte Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ilçedeki sanayici ve işadamları ile gerçekleştirdiği toplantıda sergilediği sert tavırlar yer alıyor. Videoda bu tavırları toplantıya katılanların şaşkınlık ve endişeyle izlediği görülen videoda, Bakan ile Vali’nin tepkileri de yansıyor.

MECLİS ÜYESİNE TAVRI!

“Kavgacı değilim” diyen Posbıyık’ın, belediye meclis toplantısında kendi listesinden Meclis Üyesi seçilen Nejat Bakan’a, “Ulan, Nejat, stadyumda mı bağırıyorsun, sesini keseceğim senin” diyerek tehditvari söylemlerde bulunduğu dikkat çeken videoda, dönemin AK Partili Belediye Meclis Üyesini ise yaptığı eleştiriler yüzünden, zabıtalar vasıtasıyla Meclis Toplantısından attırmaya, ub nedenle de arbede yaşanmasına kadar varıyor.

KENDİ MECLİS ÜYESİNDEN TAVIR!

Aynı videoda, yine kendisi tarafından meclise alına ancak ilerleyen süreçte Posbıyık’a tepki nedeniyle partiden istifa eden CHP’li Meclis Üyesi Fevzi Ekşi’nin, Merhum Belediye başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu döneminden gelen pazaryeri projesinin Posbıyık tarafından 20 yıllık sürede kullanıldığına dikkat çekmesi ve yaptığı çalışmayı da ‘modern Pazaryeri’ diyerek ‘esnafı kandırdığını’ Meclis Toplantısında dillendirmesi yer alıyor.

TÜRK METAL VE ERDEMİR’ E SÖZLERİ

Çeşitli Meclis toplantılarından alıntılarla; Posbıyık’ı sert ve kaba tavırlarına yer verilen videoda, bugünlerde “kavga etmiyorum, hepsini unuttum” dediği Türk Metal Sendikası ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yönetimlerine ilişkin ağır sözleri dikkat çekiyor.

İŞÇİNİN TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Erdemir’deki ve işçinin kullanıma ait sosyal tesisleri mühürlemesi nedeniyle, yaklaşık 3000 Erdemir işçisinin yürüyerek çıktığı fabrikadan, Belediye binası önüne gelerek “posbıyık istifa” diye sloganlar atarak tepkisine yer verilen videoda, bir grubun, ellerinde siyah çelenk ile sendika binası önüne gelmeleri ve buradaki işçilerle arbade yaşanması da görüntülerde yer buldu.

Bu sırada ise Posbıyık’ın, eski belediye binası önünde megafon ile Türk Metal Sendikası’na ve dönemin Erdemir Genel Müdürü Oğuz Nuri Özgen’ei thamlarda bulunduğu dikkat çekti.

İŞ YERLERİNE KAPATMA!!!

Posbıyık’ın uzun yıllar birlikte çalıştığı, bir çok kez oturup dertleştiği eski Belediye meclis Üyelerinden Aydın Karadağ başta olmak üzere başı iş yerlerini mühürletme girişimi de videoda detaylarıyla yer alıyor.

BASINA YANSIYAN TAVIRLARI

Videoda, CHP Belediye başkan adayı Halil Posbıyık’ın, belediye başkanılğı döneminde basına yansıyan, “vatandaşı azarladığı, bazı işadamlarının evlerinde yıkım, Erdemir’e yönelik açıklamaları ve “Örgütün Başı Özgendir” gibi sert ifadeleri de yer alıyor.

Video, “Özlediniz mi?” söylemi ile sona eriyor.

Yorumlar
 • Ereglili
  27 Mart 2019 Çarşamba 10:01

  Yanı hakikatten soğudum belediye baskaniyim diye önemli adamlari,kusteren insan,ama ne yazıkki kdz ereğli sahlandiriyor seni,niyeki anlamista değilimim sahsen,

 • AHMET YALÇIN
  23 Mart 2019 Cumartesi 10:47

  VEDAT ABİ GEÇMİŞ OLSUN.2,5 AYDIR DİYORUM YİNE DİYORUM SEÇİM SONUCU BELLİ 1200.1700 OY ARASI KAZANAN ADAYI SANA YAZDIM VE İDDİA EDİYORUM

 • Birkan
  23 Mart 2019 Cumartesi 08:17

  Seçilirse bunlardan daha kötüsünü yapması kuvvetle muhtemel.

 • Adsız
  22 Mart 2019 Cuma 23:02

  Kavga ettiklerinin Ereğli'ye attıkları kazıkların da videosu var mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Celil Uzun’a tam destek

20 Mart 2019 Çarşamba 14:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Celil Uzun’a tam destek

Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tekrar tam destek geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Alaplı adayı Celil Uzun’a tam destek olduğunu paylaştığı bir mesajda tekrar dile getirmesi Alaplı’nın bölgede en şansı ilçelerinden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Celil Uzun’a olan güvenini gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan Alaplı’ya gösterdiği özel ilgiyi, Alaplı’nın kalkınması ileri seviyelere gelmesi, Zonguldak’ın ve Batı Karadeniz girişi olma özelliği taşıyan Alaplı ilçesinin marka olma yolunda her türlü desteği vereceğini söyleyen Erdoğan, ”Bizim derdimiz Alaplı’yı, üst yapısıyla şanına yakışır hale getirip, ilçenin ihtiyacı olan projeleri Alaplı halkı ile paylaşmaktır. Tüm desteğim seninle beraber”diyen Alaplı’ya olan özel ilgisini bir kez daha dile getirdi.
Celil Uzun kendisine duyulan bu güven ile seçim çalışmalarında adeta tek kişilik bir ordu gibi çalışıp, her dakikasını vatandaşlara projelerini, hedeflerini,Cumhurbaşkanın projelerin arkasında olduğunu her seferinde yineleyerek, Alaplı’ya yapılacak olan yatırımları anlatmakla ve halkın sıkıntılarını, arzu ve dileklerini dinleyerek geçirmek için gerçekten üstün gayret gösteriyor. " Tek hedefimiz Alaplı'yı bölgenin yıldızı, vatandaşlarımızla beraber yapacağız" diyen Uzun ”Alaplı’nın hizmetkarı olmaya geldim” diyerek; Alaplı’nın geleceği için daha seçilmeden, Alaplı’nın kaybedecek vakti olmadığını söyleyerek projelerinin altyapıları hazırlamaya başladı,
Özelikle bir çok noktada saha ve proje çalışmalara hız veren Celil Uzun seçildikten hemen sonra bunları hızla hayata geçirecek.
Öncelikli ilk olarak işsizlik ve sağlık yatırımlarına verecek olan Uzun, Belediyede işten çıkartacak algı söylemlerine karşı "Kimse kimsenin ekmeğiyle oynayamaz buna asla müsaade etmeyiz" diyen Uzun, "Alaplı’mızı halkımızla birlikte yönetmek istiyoruz, herkesten tam destek bekliyoruz, Alaplı sadece bizim geleceğimiz değil, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği ve biz bu geleceğe sahip çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanımız tarafından tam destek gören bir İlçe Alaplı, bunu çok çok iyi değerlendirmek lazım böyle bir fırsat bir daha Alaplı’ya’nın eline geçmez" dedi.

Yorumlar

Bu sözler Hüseyin Uysal’a

19 Mart 2019 Salı 17:52

Bu sözler Hüseyin Uysal’a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı isim vermeden sert bir dille eleştirdi “bu kapının dışına çıkıp da hâlâ AK Parti’nin gölgesinde yürümeye çalışanlara da hiç kusura bakmasınlar, en küçük bir muhabbetimiz olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu gün Ereğli’de düzenlenen mitingde 30 bin kişiye hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’den istifa edip ayrılan Hüseyin Uysal’a artık kapıların sonuna kadar kapalı olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan isim vermeden yaptığı konuya ilişkin açıklamada şu sözlere yer verdi; “AK Parti’nin kapıları, ülkesine ve şehrine hizmet etmek isteyen herkese açıktır. Ama bu kapının dışına çıkıp da hâlâ AK Parti’nin gölgesinde yürümeye çalışanlara da hiç kusura bakmasınlar, en küçük bir muhabbetimiz olmaz. Her görev gibi belediye başkanlığı da bir bayrak yarışıdır. İsimler değişir, ama hedef ve yol değişmez. Ereğlili kardeşlerimin 31 Mart’ta en doğru kararı vereceklerine inanıyorum.”

Yorumlar

Uzun, asılsız haberleri yargıya taşıyacağını açıkladı

16 Mart 2019 Cumartesi 16:49

Uzun, asılsız haberleri yargıya taşıyacağını açıkladı

AK Parti Zonguldak Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, hakkındaki sosyal medyada yapılan asılsız paylaşımlarla ilgili hukuki girişimlerde bulunacaklarını söyleyerek, “Bizim söylemediğimiz bütün söylemleri keserek gündeme getirerek yayınlayarak bizim üzerimizde algı operasyonu yapma ihtiyaç duyup, paylaşanlar adalet önünde hesap verecek” dedi.

Yerel seçimler için geri sayımı geçilirken,adaylar propaganda çalışmalarını sürdürüyor. Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, hakkında çıkan haberle ilgili basın açıklaması yaptı. Uzun, "Birkaç gündür bizim bir canlı yayında yaptığımız açıklamadan istinaden maalesef bu yaptığımız canlı yayın konuşmalarımız belirli derecede kesip kendilerine göre dizayn edip propaganda haline getirip yayınlayan bir takım kişilerin bu yaptıkları yayından neticesinde maalesef Alaplı halkımızda yanlış algılara sebep veren, yalan ve asılsız haberleriyle kamuoyunu meşgul etmekte" diye konuştu.
"Biz hiç bir zaman ne Nuri Tekin'e PKK'lı dedik, ne Alaplı Halkından bu şekilde bahsettik. Böyle haber yapıp yayanları yargıya taşıyacağız" diyen Uzun, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Biz bu yayındaki propagandadaki algı operasyonundaki şeyi hiç bir şeyi Kabul etmiyoruz. Çünkü neden biz kendi yayınladığımız yayınlarda görülecek ki hiç birisinde onların bahsettiği konulara değinmediğimiz ortadadır. Sanki biz Alaplı halkını bir şekilde PKK ile özleştirilmiş gibi veya bir takım kimseleri bu konuda suçlamış gibi açıklama yapmaktadırlar. Burada gördüğümüz üzüldüğümüz tek nokta burada Başkanımız danışmanı diye adı geçen bir takım kesimlerin yapıldığı görmekteyiz. Bizde bunu nedenini araştırdığımızda şöyle kanıya vardık. Demek ki başkanımız çok sıkışmış, bizim söylemediğimiz bütün söylemleri keserek gündeme getirerek yayınlayarak bizim üzerimizde algı operasyonu yapma ihtiyaç durmuştur. Aynı nasıl oldu, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanımıza yaptığı gibi, Meral Akşener'in Genel Başkanımıza attığı iftiralar gibi, çamur at izi kalsın felsefesiyle bunlarla başarı çalışmakta. Halbuki böyle bir şey yoktu. Bunu bizim yayınladığımız videolardan sonra bizim hiç sözümüzde Alaplı Halkını töhmet altında bırakılacak bir söz olmadığı ortada. Ben her zaman şunu söyledim. Sözlerim her zaman arkasındayım. Tekrar tekrar ederek söylüyorum. Diyorum ki bakın ben o görüşmemde yayında HDP'nin Genel Başkanının ve eş Başkanın bir sözü üzerinden hareket ettim. Ne diyor Genel Başkanı ve eş Başkanı, Doğu'da diyemiyor, Kürdistan'da bütün Belediyeleri Kayyumdan alacağız ve batıda AK Parti ve MHP'ye seçim kaybettireceğiz. Biz Doğuda anladığımızı söyledik. Peki batıda nasıl oluyor. Batıda hiç bir adayı yokken, İstanbul'da ,Ankara'da İzmir'de ve diğer 30'ya yakın illerde adayları yokken AK Parti'ye nasıl seçim kaybettirir hatta Zonguldak'da dahil olmak üzere. Biz bunu dile getirdik ve bunlar açık açık şunu beyan ettiler. Her yerde söylüyorlar videolarla ortada. Biz seçimlerde CHP'yi destekliyoruz. Bakın en son farkında mısınız bilmiyorum Bartın Milletvekili CHP'li geriye gitmeye gerek yok. CHP Bartın Milletvekilinin yaptığı açıklamasında sözleri var. Alaplılılar bu söylemleri biliyorsunuz bu söylemleri duydunuz. Onun içinde lütfen PKK'nın isteklerini dile getirmeyiniz. PKK batıda AK Parti'yi mağlup edeceğiz diyor. AK Parti'nin mağlup etme şartı CHP'ne destek vermek. Biz hiç bir zaman ne Nuri Tekin'ne PKK'lı dedik, ne Alaplı Halkından bu şekilde bahsettik. hatta çok enteresan bir şey söyleyeyim, Nuri Tekin kendi Genel Başkanın söylemlerinden rahatsız olduğu için bu konularda, arabasında Broşürlerinde seçim bürolarında Genel Başkanın fotoğrafını bile asmamaktadır. Ama maalesef Nuri Tekin'nin danışmanlarının onu yanlış yönlendirme neticesinde bize çamur at izi kalsın felsefesiyle bu hareketleri yapıyorlar. Hiç boşuna uğraşmasınlar bakın en son şehit cenazesi üzerinden bunu bile siyaset alt ederek fotoğraflarını koydular. Bu fotoğrafları niçin çektirdiklerini bu günlerde kullanacaklarını biliyorduk. Şehit cenazesinde fotoğraflar bu olayla propaganda aracı yapılır mı? O şehit cenazesinde bende vardım. Ama biz reklam peşinde hiç bir zaman olmadığımız için öyle fotoğraf karelere girmeye duymadım. biz şehidimize orada sadece dua ettik. İkincisi,sadece Alaplı'da değil, Ereğli'de Ormanlıda Çaycuma'da, Bartın'da bütün şehit cenazelerinde biz olduk. Ama sizler şunları hatırlarsınız. CHP'li yöneticileri Genel Başkanları, Başkanları çeşitli Şehit cenazelerine katılmışlardır. Oradaki vatandaşlarımız onlara tepkileri biliyorsunuz. Hatta orada bazıları yuhalanmışlardır. Çelenkleri atılmıştır.bunların hepsi gerçektir. Çünkü şehit ailelerinin çocuklarının şehit olmasında en fazla üzerinde düşündükleri sebebiyet veren partilerden bir tanesi CHP oldukları düşündüklerinden yapmaktadırlar. Bu bizim görüşümüz değil, bu şehit ailelerin görüşleri. Şehit ailelerin bu işlerin propaganda malzemenin yapmanın ne anlamı vardır.biz onun için şöyle söylüyorum,Bu arkadaşı zaten, bunları yapan Alaplı'ya nifak sokmaya çalışan bunun üzerinden prim yapmaya çalışanlar adliye önünde hesaplaşacağız. Ama birde sandıkta hesaplaşacağız. bunu vatandaşımız biliyor. Bugün TOKİ'ye gittik. TOKİ'de çalışmalarımızda onlar gibi biz dışarıdan bindirme insanlarla miting yapmadık. Orada öz ve orada oturan 100'e yakın insanlarla mitingler yaptık. Bu bizim için bir göstergedir. Onların korkusu bunlardan kaynaklanmaktadır. Onun için ben Alaplı halkına tekrar bu konuyu iyi değerlendirmelerini lütfen söylemediğimiz söylemlerin onlar tarafından bundan sonrada propaganda aracıyla yapılacağı kötü niyeti kullanacaklarını biliyoruz. Onun için bizim açıklamalarımızı seyretmeden, bizim açıklamalarımızı duymadan , dinlemeden bir karara varmalarını kesinlikle istemiyoruz. İnşallah bu seçimlerde kesinlikle belediyede AK Parti bayrağını dikeceğiz. AK Parti olarak Belediye Başkanlığında kazanacağız. Bakın kaç tane anket yapıp sonuçlarını açıklayamıyorlar. Buradan Alaplı halkına sesleniyorum. İnşallah bize destek vermelerini istiyorum. Sadece seçim kazanmak değil. Biz Belediye Meclisinde de inşallah güçlü bir şekilde geliyoruz. Alaplı Halkına da buradan basın huzurunda teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar