Dergimizin Kapak Konusu ses getirdi...

12 Mayıs 2018 Cumartesi 12:27

Ereğli Haber

Dergimizin Kapak Konusu ses getirdi...

İZ Medya Prodüksiyon bünyesinde yayın yapan İz Medya Dergisi'nin ikinci sayısında yer alan "Sosyal sorumsuz Erdemir" başlıklı haberimiz üzerine Çevre Bakanlığı harekete geçti. Çevre Bakanlığı'nın seyyar hava ölçüm cihazı hava kalitesini ölçmeye başladı.

İz Medya Dergisi'nin geçen ayki sayısının kapak konusu "Sosyal sorumsuz Erdemir" başlıklı analiz haberimiz ses getirdi. İz Medya Dergisi'nde yer alan haber sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçerek ilçedeki hava kalitesini ölçmeye başladı. Yetkililer yapılan haberi ve halktan gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçerek Kdz. Ereğli ilçesinde hava kalitesini ölçmeye başladı.

Bilindiği üzere Erdemir 2007 yılında özelleşmesinin ardından göreve gelen yönetim Ereğli ilçesine sırtını dönmüş ve hiç bir sosyal sorumluluğunu yeriğne getirmedi. Ereğli ilçesine ekonomik anlamda büyük darbeler vuran Erdemir yönetimi, bununlada yetinmedi zehrini sık sık şehre salmaya başladı. Ereğli Haber'in internet sitesi başta olmak üzere Erdemir'in hava kirlettiğine dair video ve fotoğraf görüntüleri ulusal basında da zaman zaman yer aldı.

Son olarak İz Medya Dergisi'nin tüm bakanlıklar ve resmi kurumlara ulaşmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ereğli halkının sağlığını dikkate alarak harekete geçti.

Hava ölçümleri sırasında Erdemir'in Ereğli ilçesine zehirli gazları salıp salmayacağı merak edilirken, vatandaşlar hava kalitesi ölçümlerinin tek noktada değil, farklı yerlerde yapılmasını talep etti.

Erdemir'den kaynaklı hava kalitesinin kötü çıkması durumunda Erdemir'e ağır cezaların yanı sıra ağır yaptırımlar bekliyor.

Yorumlar
 • RIFAT YILMAZ
  15 Mayıs 2018 Salı 21:55

  BETER OLSUNLAR

 • Ahmet
  13 Mayıs 2018 Pazar 20:25

  İnşallah ceza alır. Sürekli gürültü ve pis hava salıyor. Filtre kullanmıyor. Hele akşam 7 den sonra başlıyor gürültü.

 • selo67
  12 Mayıs 2018 Cumartesi 17:25

  teşekkürler İZ MEDYA

MHP'li aday adayları sahaya indi... Yoğun ilgi gördü...

12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:47

Ereğli Haber

MHP'li aday adayları sahaya indi... Yoğun ilgi gördü...

Milliyetçi, Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayları Kdz. Ereğli'de merkez pazar yerini gezerek esnaflarla buluştu. MHP'de 1. sıra milletvekili adayı olması beklenen Hamdi Ayan halkın kendilerine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri öncülüğünde Ereğli ilçe merkezindeki pazaryerini gezdi. Burada hem köylü pazarı hemde diğer bölümlerdeki pazarcı esnafından destek isteyen MHP Milletvekili aday adayları gördükleri ilgiden memnun kaldı. MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk vatandaşların milletvekili aday adaylarına tam not verdiğini, adaylıklar kesinleştiğinde ilginin ve desteğin dahada artacağından emin olduğunu vurguladı.

 Milletvekili aday adaylarından Hamdi Ayan ise konuşmasında “Halkımız bizlere büyük bir teveccüh gösteriyor. Bizlerde bu teveccühe layık olmaya çalışıyoruz. Bugün arkadaşlarımız Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve üyeleri ile birlikte pazaryeri esnafınızı gezdik. Halkımızın göstermiş ldfuğu ilgi ve alakadan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ereğli’ de ciddi bir ivme kazandığının göstergesidir. 24 Haziran seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi için güzel bir seçim olacaktır” dedi. ,

Yorumlar

Yalçın ve Çivici İz Medya’yı kutladı

11 Mayıs 2018 Cuma 18:40

Yalçın ve Çivici İz Medya’yı kutladı

Kdz. Ereğli önceki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici İz Medya Prodüksiyon’un birinci yılını pasta keserek kutladı.

Kdz. Ereğli’de bir yıl önce kurulan ve yeni bir sektör ile insanların karşısına çıkan İz Medya Prodüksiyon’un birinci yılını önceki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici pasta keserek kutladı.
Yalçın ve Çivici, İz Medya Prodüksiyon ailesine hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi. Yalçın ve Çivici konuşmasında, “İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak bölgemizde olmayan bir işi Ereğli’ye kazandırdığınız için ve yaptığınız güzel projelerden dolayı tebrik ederiz. Birinci yılınızın hayırlı olmasını diler, daha güzel işlere imza atmanızı temenni ederiz.” ifadelerine yer verdi.
İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak, nazik ziyaretlerinden dolayı Ereğli önceki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve beraberinde Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Çivici’ye teşekkür ederek, şükranlarımızı sunarız.

 

Etiketler:

İz Medya Prodüksiyon , birinci yıl , Vedat Kılıç , Yeşim Özdoğan , Sertan Yalçın , Mehmet Çivici

Yorumlar

Batı Karadeniz'in en büyük mağarası turizme açılıyor...

11 Mayıs 2018 Cuma 13:28

Batı Karadeniz'in en büyük mağarası turizme açılıyor...

Düzce’nin Yığılca ilçesi’nde Batı Karadeniz’in en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası hizmete açılıyor.

Yığılca'da bulunan, Batı Karadeniz'in en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası, Düzce Valiliği'nin önderliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde, 13 Mayıs Pazar günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın katılımı ile yapılacak olan büyük açılış töreniyle ziyaretçilerini ağırlayacak.
Yığılca merkezine 11 km. mesafede olan Sarıkaya Mağarası'nın toplam uzunluğu 1,5 km, ziyarete açık olan ana galerinin boyu 75 metre, uzunluğu 510 metre, genişliği 80 metre, yüksekliği ise 50 metre. İçerisinde küçük bir derenin aktığı mağarada gölet ve 1 adette şelale bulunuyor. Sarkıt, dikit ve sütunların rahatça gözlendiği mağara, milyonlarca yıl önce başlayan oluşumuna hala devam etmekte. Ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan mağara, henüz ziyaret etmeyenlerde de heyecan yaratıyor.
13 Mayıs Pazar günü yapılacak olan açılış ile kapılarını resmi olarak ziyaretçilerine açacak olan Sarıkaya Mağarası Düzce ve bölge turizmi için yeni bir soluk oldu. Açılış törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile birlikte Düzce Protokolünden birçok ismin katılması bekleniyor.
Yürütülen çalışmalar ve açılış programı hakkında bilgi veren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit mutlu sona ulaştıklarını söyledi. Yiğit konuşmasında, “Göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana 4 yıldır üzerinde özenle çalıştığımız ve yakinen takipçisi olduğumuz Sarıkaya Mağarası'nın turizme kazandırılması çalışmalarımızda nihayet mutlu sona ulaştık. Büyük gayretler sarf ettiğimiz çalışmalara Düzce Valiliğimiz ve çok kıymetli Sayın Düzce Valimiz Dr. Zülkif Dağlı'nın yoğun gayretleri neticesinde nihayet Sarıkaya Mağaramızı Düzce ve Yığılca turizmine kazandırdık. Üzerini önemle çizdiğim gibi bu mağaramızın projelendirilmesinden tamamlanmasına kadar geçen süreçte Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı'nın bireysel gayretleri çok çok fazla. Bu nedenle kendilerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Nihayet 13 Mayıs Pazar günü Sarıkaya Mağaramızın açılışını yaparak, kapılarını değerli ziyaretçilerine açacağız. Bilindiği gibi mağaramız Batı Karadeniz'in en büyük mağarası. Şahsen gezip görme imkanı bulmuş biri olarak çok etkilendim. Herkesin de aynı şekilde etkileneceğinden eminim. Açılış törenimizi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ve Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı yapacaklar. Mağaramız yalnızca Yığılca turizmine soluk getirmekle kalmayacak, Düzce ve Bölge Turizminde yeni bir heyecan olacak. Sarıkaya Mağaramızın turizme kazandırılması çalışmalarında en başından en sonuna kadar geçen süreçte emek ve katkıları olan başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü'ye, Düzce Valimiz Dr. Zülkif Dağlı'ya, Sayın Milletvekillerimize, Ak Parti Düzce İl Başkanı Sayın Hikmet Keskin'e, İGM üyelerimize, Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek'e, Yığılca Eski Kaymakamı M.Furkan Sancakturar'a ve adını sayamadığım küçük de olsa katkısı bulunan herkese ilçem ve ülke turizmi adına sonsuz teşekkürler ediyor, açılış programımıza sesimizi duyan herkesi davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Genel Sekreterler Trabzon’da toplandı

10 Mayıs 2018 Perşembe 18:05

Genel Sekreterler Trabzon’da toplandı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Genel Sekreterler Toplantısına katıldı.

Toplantıda 11. Kalkınma Planı Hazırlık Çalışmaları, İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi, Destinasyon Yönetimi ve Sosyal Girişimcilik konuları gündeme alındı. Çalışmaların daha verimli olması için mevzuat ve uygulamalarda yapılması gereken iyileştirmeler istişare edildi.
BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan adına Müsteşar Yardımcısı Vekili Fatih Hasdemir’den 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamındaki çalışmaları için teşekkür belgesi aldı.

Yorumlar