Depo hırsızı jandarma tarafından yakalandı

1 Mart 2017 Çarşamba 18:00

Ereğli Haber

Depo hırsızı jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde girdiği depodan çaldığı yaklaşık 7 bin TL değerindeki eşyaları 2. El mağazasına satmaya çalışan hırsızlık zanlısı jandarma tarafından yakalandı.

Olay Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre T.T. (52) kendisine ait depoda bulunan çamaşır makinesi, kepenk, elektronik tartı ve mutfak tüpü gibi yaklaşık 7 bin TL değerindeki eşyalarının çalındığını fark edince durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Hırsızlık olayı sonrası 2. El eşya satan bir dükkandan gelen ihbarı değerlendiren Kandilli Jandarma Karakolu ekipleri Celal A. (46) isimli bir şahsın çalınan ürünleri satmak istediğini belirledi. 2. El eşya satan dükkanın sahibi kendisine çalıntı malzemeleri satmaya çalışan kişinin eşkalini vermesi üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri Celal A.’yı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Savcılıktaki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Celal A. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yorumlar

Erdemir'de eylem

1 Mart 2017 Çarşamba 08:46

Erdemir'de eylem

Erdemir'de servisleri kaldırılan taşeron işçiler Bağlık kapı önünde eylem yapıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’ de (ERDEMİR) çalışan taşeron işçiler sabah işçi servislerine alınmadıkları gerekçesi ile eylem yaptı.

ERDEMİR yönetiminin 1 Mart 2017 tarihi itibari ile taşeronda çalışan işçilerin personel işçi servislerinden yararlanamayacağına yönelik karar alması taşeron işçilerinin tepkisine neden oldu. Sabah 07.30’da fabrikanın Bağlık kapı girişinde toplanan yaklaşık 200 kadar taşeron işçisi yönetimin kararını protesto etti. İş bırakma eylemi başlatan işçiler aralarından seçtikleri temsilcilerinin Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile yaptıkları görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Taşeron işçilerden Cevdet Yaman, fabrika yönetiminin 1 Mart’tan itibaren kendilerini işçi servislerine almama yönünde vardıkların kararın kaldırılmasını istedi. Yaman konuşmasında “3 arkadaşımızla birlikte kaymakamımızla görüştük. Böyle bir şeyin olamayacağını ve kendisinin bizzat bu işi takip edeceğini söyledi. Bizim amacımız tüm müteahhit personelde çalışan arkadaşlarımızın servislerden faydalanmasını sağlamak. Erdemir bildiğim kadarı ile servisleri ikiye böldü, iç alımlar ve hizmet alımları diye. İç alımları servislere aldı, hizmet alımlarını ise almadı. Biz hepimiz Erdemir’e hizmet ediyoruz ve çoğu arkadaşımız asgari ücretle çalışıyor. Ereğli göç veriyor, neden veriyor? İşte bunun için veriyor. Nasıl olacak bu iş kimse anlamış değil. 1 Mart’tan itibaren servislere alınmayacağımıza dair mail geldi” dedi.

Taşeron işçilerin çoğunun ilçeye bağlı 50-60 tane köyden geldiğini anlatan taşeron işçilerden Ahmet Şen, yol ücretinin günlük 10 TL’den 300 TL tutacağını ve bin 400 TL asgari ücret alan arkadaşlarının bunu ödeyemeyeceğini ifade etti. Şen konuşmasında şu sözlere yer verdi “Bu gün çoğu arkadaşımız servis olmadığı için işe gelemedi. Köylerde yarısı mağdur kaldı. Burada toplanan 150-200 kişi kadar en 150 kişide işe gelemedi. Biz servislerimize geri dönüp işimize gelip-girmek istiyoruz.”

Fabrika yönetiminin sendikalı personel ile taşeron personel arasında ayrım yapmasını istemediğini belirten İzzet Can ise 2. Sınıf insan muamelesi görmek istemediklerini dile getirdi. Kendilerinin sendikalı personelden daha fazla iş yaptığını belirten Can şunları ifade etti; “Biz hepimiz Erdemir’e hizmet ediyoruz. Burada taşeron, müteahhit ayrımı olmaması gerekir. Civar köylerden gelen arkadaşlarımız işe yetişemeyeceği için işinden olacak. Biz burada 2., 3. Sınıf insan muamelesi görmek istemiyoruz. Eğer biz Erdemir’e hizmet ediyorsak, bu servislerden faydalanalım. İlçe merkezinde oturan yürüyerek gelir belki ama köylerde oturanlar işe gelemeyecekler” dedi.

Geçtiğimiz aylarda sendikalı işçiler grev yaptığında taşeron işçiler olarak kendilerine destek olduklarını belirten taşeron işçiler, bu günde sendikanın kendilerine destek olmasını istedi.

İşçiler sorun çözülmediği takdirde Cuma günü sabah saatlerinde Bağlık kapı girişinde toplanıp ofis binasına kadar yürüyeceklerini belirterek, yetkililerin seslerini duymasını istedi.

Yorumlar
 • özlem
  2 Mart 2017 Perşembe 08:35

  hiç uzatmaya gerek yok allah topunuzun belasını versin olan heryerde garibana oluyor yazık

 • izzet
  2 Mart 2017 Perşembe 08:21

  Balik baştan kokmuş.. Taşeron sistemini getiren.. Adeletsizlik ve kalkinamam partisine selamlarimi sunuyorum

 • muhammet ali
  2 Mart 2017 Perşembe 08:01

  erdemir ne yapsa haklila 3kurusa 15 kofte nerde gorulmus o ama bizim eregkinin gencleri ve iscileri 1700liraya suanda bile ustalik yapjyorlar ta zamanindanberi piyasanin coook altinda calisiyorlar disaridan gelenler bizim maasimizi 5 3 ce katliyorlae bize ne yapsalar haktir hadi versinler servis parasinida simdi calissinlar ucuza

 • Mustafa
  1 Mart 2017 Çarşamba 21:39

  Mart 2014 te size söz veren bir belediye başkanı ve sendikacı vardı hesap sorun kardeşim

 • Osmanlı
  1 Mart 2017 Çarşamba 20:15

  Özkan ne içtin sen kim yatarak para verir işçisine ağzınıza dolamışsınız erdemir işçisi söyle böyle yeter kardeşim bu nasıl anlayış

 • muhammet
  1 Mart 2017 Çarşamba 19:16

  hadi bakalım taşeron abilerim arkadaşlarım sizlerin onlara destek olduğunuz gibi kadrolularda size destek olcakmı acaba zannetmiyorum çünkü en çok onlar sevinmişlerdir diye düşünüyorum inşallah yanılıyorumdur

 • Barış
  1 Mart 2017 Çarşamba 16:11

  Yazıklar olsun bu insanlara 2.sınıf muamelesi yapan yönetime.Zaten aldıkları iki kuruş onuda evine getiremeden elinden alıyorlar.YAZIKLAR OLSUNNN..

 • Ferdi
  1 Mart 2017 Çarşamba 15:34

  Daha 2 hafta önce iş arkadaşımızı verdik toprağa ne için kimin için erdemirin işi için değilmi siz personel arkadaşlar taserondan gelmediniz mi erdemire şimdi ne bu kibir

 • ZALİMİ SEVEMEM ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM,
  1 Mart 2017 Çarşamba 13:13

  Hangi çağda yaşıyoruz böyle ayrımcılık olur mu,hem şu an personel olan işçiler kendileri de bir zamanlar taşerön olarak çalıştılar halden anlamaları lazım sahip çıkmaları lazım,kendileri hak arayışına girdiklerinde bu arkadaşlar kendilerine destek vermişler şimdi niye sahip çıkmıyorlar bu arkadaşlara,ayıptır,Neredesin Türk Metal sendikası bu mu senin emeğe emekçiye olan saygın.

 • Muhtar
  1 Mart 2017 Çarşamba 13:08

  Erdemir yönetimine ve sorumlulara tek kelime yazıklar olsun fazla söze gerek yok

 • VATANDAŞ
  1 Mart 2017 Çarşamba 10:09

  TAŞORANA ÇOK PARA VERİYORLAR ÖZEL ARAÇLARI İLE GELSİNLER NASIL BİR ÜST AKIL BU GEMİDE BERABERİZ İYİ DÜŞÜNÜN İYİ BİRİLERİ HAVYARA PARA YETİŞTİREMEZ BORSALARDA PARA OYNAR GARİP TAŞAŞORONA İNCE HESAP NEYSE AZ KALDI YENİ GENEL MÜDÜR ELİ KULAĞINDA.SLM

 • Ozkan
  1 Mart 2017 Çarşamba 09:47

  Adamlar hakli personel yattigi yerden para kazaniyor bu adamlar kadar calismiyorlar. Yinede ayakta gdyrm die adamlari cekemiyorlar. Bu personelleri şahlandiranlar utansinnn

 • Onur
  1 Mart 2017 Çarşamba 09:02

  Adamlar hakli kendi iscilerine hersey var taseronlar afrika muamelesi paraniz batsin hakkimiz varsa haram olsun

Liseli kızlar işte böyle kavga etti

28 Şubat 2017 Salı 20:21

Ereğli Haber

Liseli kızlar işte böyle kavga etti

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki liseli kızın kavgasını arkadaşları cep telefonu ile görüntüledi. Birbirlerine saldıran iki öfkeli liseli kızı o sırada yanlarından geçen vatandaşlar ayırdı.

Olay Kdz. Ereğli ilçesi sahilinde bulunan amfi tiyatroda meydana geldi. İddiaya göre Y.T. isimli lise öğrencisinden hoşlanan iki liseli genç kız B.A. (15) ve B.Y. (15) kavga etmek için amfi tiyatroda buluşma kararı aldı. Okul çıkışında amfi tiyatroya gelen iki liseli kısa süren tartışmanın ardından kavgaya tutuştu. Birbirlerinin saçlarını çekip yere yatırıp sürüklemeye çalışan liseli kızları diğer arkadaşları da hem cep telefonu ile kaydetti hem de eğlenerek izledi. Kavgayı fark eden vatandaşlar duruma müdahale ederek liseli kızları ayırdı. Liseli iki kız ve diğer arkadaşları kavganın ardından amfi tiyatrodan ayrıldı.

Yorumlar
 • Gençlik
  7 Mart 2017 Salı 09:27

  1.vatandaş

 • muhammet
  1 Mart 2017 Çarşamba 15:01

  Yanıyorum himmet ağa.

 • VATANDAŞ
  1 Mart 2017 Çarşamba 10:05

  TOPLUM NE HALE GELDİ OKULLARDA AHLAK DERSİ SINIFTA KALMA SEBEBİ OLMALI NİYEMİ AHLAKSIZ OLUPDA KRAL OLSAN NE YAZAR AHA ESED TABİR CAİZ,SE SLM

 • Rumuz
  1 Mart 2017 Çarşamba 06:50

  Evlatlarini okumaya yolluyor ana baba bunlar erkek için kavga ediyor yaşınız kaç yazık çok yazık

Kar maskeli hırsız marketi böyle soydu

27 Şubat 2017 Pazartesi 17:27

Ereğli Haber

Kar maskeli hırsız marketi böyle soydu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir markete giren kar maskeli hırsız yaklaşık 100 paket sigara, 17 şişe içki ve kasadaki paraları çaldı. Hırsızlık anı marketin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilirken, zanlı jandarma ve polisin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışma ile kısa sürede yakalandı.

Hırsızlık olayı Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Çayırlı Köyü girişindeki bir markette meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kiraladığı bir araç ile köye gelen İsmail A. (49) gece saat 02.15 sıralarında marketin önüne gelerek bir süre gözetleme yaptı. Etrafta kimsenin olmadığını belirleyen zanlı kar maskesini takarak tornavida ve murç kullanarak kapıyı açtı. Kar maskeli hırsız marketin kasasında ki paraları aldıktan sonra çöp poşetlerine raflardaki sigaraları ve içki şişelerini doldurup aracın bagajına koydu. Gürültüye uyanan vatandaşlar iş yeri sahibine haber verdi. Marketin sahibi Necati Günay, iş yerine geldiğinde soyulduğunu anlayınca durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri hırsızlık zanlısının kullandığı aracın plakasını belirleyerek polise haber verdi. MOBESE kayıtlarını inceleyerek ilçeye giriş yapan aracın güzergâhını belirleyen asayiş ekipleri kar maskeli hırsızı kiraladığı araç ve içerisinde marketten çaldığı ürünlerle birlikte Beyçayırı Stadı mevkiinde yakaladı.
Polis tarafından jandarmaya teslim edilen İsmail A., suçunu itiraf ederken, kiraladığı araçta detaylı arama yapıldı. Yapılan aramada marketten çalınan sigara paketleri ile içki şişelerinin yanı sıra hırsızlıkta kullanılan kar maskesi, el feneri, tornavida ve murç ele geçirildi.
Hırsızlık anı saniye saniye güvenlik kamerasında
Kar maskeli hırsızın markette ki soygun anı iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde tornavida ve murç ile kapıyı açan hırsızın önce kasadaki paraları aldığı, ardından da sakin tavırlarla raflardaki sigara paketleri ile içki şişelerini çöp poşetlerine doldurup dışarı çıktığı görülüyor.

Çalınan malzemeler iş yeri sahibine teslim edilirken, hırsızlık zanlısı İsmail A. ile gözaltına alınan zanlının kullandığı otomobilin sahibi R.G. ise jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İsmail A. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, R.G. ise serbest bırakıldı.

Yorumlar

Yol verme kavgası böyle görüntülendi

25 Şubat 2017 Cumartesi 20:22

Ereğli Haber

Yol verme kavgası böyle görüntülendi

Kdz. Ereğli ilçesinde iki araç sürücü arasında yol verme nedeniyle başlayan kavga vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde yol verme nedeniyle iki araç sürücüsü arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Tartıştığı sürücünün otomobilini durdurup tekme atan sürücüyü araya giren arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Kavga nedeniyle trafikte bir süre aksama olurken, kavga eden sürücülerin araçları ile olay yerinden ayrılması ile yol yeniden açıldı.

Yorumlar
 • Vatandaş
  26 Şubat 2017 Pazar 20:12

  İnsana yakışır tavırlar değil

 • kadir erdogan
  26 Şubat 2017 Pazar 13:11

  o kavgami be sevismisler