Denizcilik sektörü masaya yatırıldı

5 Nisan 2021 Pazartesi 17:50

Denizcilik sektörü masaya yatırıldı

Kdz. Ereğli Gemi Acente yetkilisi oda üyeleri, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ile makamında görüşülen ziyarette Ustaoğlu Gemi Tersanesi sahibi Kamil Ustaoğlu, Taneri Acente Sahibi Rifat Taneri, Sude Denizcilik Sahibi Oğuz Ünlüer, Varol Acente Sahibi Varol Erdem, Akay Lojistik Sahibi Burak Gürdal ve Nehir Denizcilik Sahibi Kağan Boy yer aldı.

İlçe ekonomisi ve denizcilik sektörünün durumu hakkında karşılıklı görüş ve bilgi alış verişinde bulunuldu. Deniz acenteleri üyeleri, Başkan Arslan Keleş’e sektör adına vermiş olduğu mücadeleden ve yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, Başkan Keleş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek üyelere teşekkür etti.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , denizcilik , arslan keleş , gemi

Yorumlar

Başkan Keleş’ten işadamı Aydın’a ziyaret

3 Nisan 2021 Cumartesi 12:05

Başkan Keleş’ten işadamı Aydın’a ziyaret

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Opel Aysa Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Aydın’ı ziyaret etti.

Samimi ortamda gerçekleşen görüşmede, Ereğli gündemi, bölge ve ülke ekonomisi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

İş adamı Muhammet Aydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TSO Başkanı Keleş’e teşekkür etti. İkili ilişkilerin süreceği ifade edildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , opel aysa , tso , arslan keleş , muhammet aydın

Yorumlar
  • Sonalp
    4 Nisan 2021 Pazar 10:41

    İki arslan bir arada

  • Sonalp
    4 Nisan 2021 Pazar 02:44

    Ereğlinin parlayan yıldızı iş adamı Muhammet aydın ALLAH seni hep güldürsün inşallah

Balıkçılar umduğunu bulamadı

2 Nisan 2021 Cuma 09:28

Balıkçılar umduğunu bulamadı

Zonguldaklı balıkçılar bu sene az ve pahalı olan hamsinin tezgahlarda rağbet görmediğini açıkladı.

Zonguldak'ta av yasağına günler kala balıkçılar tezgahlarda tuttukları balıkları satmaya devam etti. Bu sene denizden istediğini tam olarak bulamayan balıkçılar, hamsinin pahalı ve az olmasından dert yandı. Tezgahlarda istavrit 15 TL, mezgit 30 TL ve levrek 35 TL olarak yer aldı. Balıkçı Kemal Özçep, hamsinin satılmadığını söyleyerek, ''Nisan'ın 15'inde büyük takımların işleri bitiyor. Ondan sonra ufak takımların balıkçıların işleri başlıyor. Yaz balıkçılığı kıyı balıkçılığı olur. Barbun, istavrit, bunlar parça parça tezgahlarımızda olacak. Somon ve levrek her zaman olacak. Bu saatten sonra hamsi de olmaz. Denizde Rabbim bir şeyler verdi. Ancak pandemiden dolayı her şey pahalı. 25-30 TL'ye hamsi satılmıyor. İnsanların alım gücü yok. Önceden 5-10 TL’ye satılan hamsi artık kalmadı. Denizde hiçbir şey çıkmadı diyemeyiz. Palamut, istavrit, mezgit ve hamsi oldu. Hamsinin pahalı olmasından dolayı rağbet görmedi” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , balık , hamsi ,

Yorumlar

Tam kadro ziyaret

1 Nisan 2021 Perşembe 15:18

Tam kadro ziyaret

GMİS, Türk Metal Sendikası'nı ziyaret etti.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, sendikanın 'tam kadro’ ziyaretinde Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz ile ekibine başarı dileğinde bulundu.

Sendika Başkanı Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette; GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel merkez yöneticileri ile bazı GMİS Şube Başkanları da yer aldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , gmis , türk metal

Yorumlar

Söyleşide öğrencilerle buluştu

1 Nisan 2021 Perşembe 14:40

Söyleşide öğrencilerle buluştu

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş Meslek ve Kariyer Günü söyleşisine konuşmacı olarak katıldı.

Kdz.Ereğli  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Meslek ve Kariyer Günü söyleşisi düzenlendi. Söyleşiye konuşmacı olarak katılan Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş kendi özgeçmişinden, iş hayatından, gençlerin meslek seçimlerinde ve sosyal hayatlarında nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsetti. Söyleşi sonunda Keleş, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yaklaşık 1 saat süren söyleşi sonrasında TOBB, TOBB Ekonomi Üniversitesi ve Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  işbirliği sonucu oluşturulan Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda okulun gelecekteki faaliyetleri görüşüldü.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , arslan keleş , tso

Yorumlar