Denizcilik mezunlarından “Mavi Vatan” konferansı

18 Mayıs 2022 Çarşamba 18:17

Denizcilik mezunlarından “Mavi Vatan” konferansı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği tarafından (BÜDEMDER) "Ukrayna-Rusya Savaşı Ekseninde Mavi Vatan" konulu konferans düzenlendi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği'nin (BÜDEMDER) düzenlemiş olduğu "Ukrayna-Rusya Savaşı Ekseninde Mavi Vatan" konulu konferans Mavi Vatan Doktirinin yazarı, Türk DEGS Kurucu Başkanı, İstanbul Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi Eski Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı'nın sunumuyla 16 Mayıs 2022 tarihinde Doğa Koleji Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Konferansa Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Dekan Prof. Dr. Adnan Topuz, öğretim üyeleri, belediye ve kaymakamlık temsilcileri, liman başkanları, özel sektör temsilcileri ve öğrenciler ile yaklaşık 350 kişi katıldı. Konferans, Atatürk ve şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, denizcilik sektörünün kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması açısından BÜDEMDER'in düzenlediği etkinliklerin önemine değinerek derneğin yönetim kurulunu tebrik etti. Sunumun başlamasıyla interaktif bir konferans veren Doç. Dr. Cihat Yaycı ilk olarak Türkiye'nin konumunun denizci toplum oluşturmak için çok uygun olduğunu ve bu konuda milletin bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Denizci toplumların uygar medeniyetler seviyesinde olduğunu belirten Yaycı, deniz ve toplum ilişkisinden Kuzey Kıbrıs'ın tanınması konusuna kadar uzun ve detaylı bir konferans gerçekleştirdi. Sunumun ardından Doç. Dr. Yaycı’ya teşekkür plaketi ve çiçeğini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal verdi.

Yorumlar

Başkan Demirtaş bir hayali daha gerçeğe dönüştürdü

18 Mayıs 2022 Çarşamba 17:50

Başkan Demirtaş bir hayali daha gerçeğe dönüştürdü

Yaklaşık 50 yıldır hayali kurulan Gülüç Sahil Projesi'ni göreve geldiği 2014 yılından sonra her türlü zorluğa rağmen hayata geçirmeyi başaran Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş bölgede bir hayali daha gerçekleştirdi. Başkan Demirtaş, bölgede ilk kez kürek yarışları düzenlenmesini sağladı. Gülüç  Irmağı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde kürek yarışı yapıldı.
Gülüç Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kano Kulübü’nün açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri dahilinde Gülüç Irmağı’nda veteranlar takımı sporcularının katılımı ile kürek yarışları yapıldı. Sporcular yarış sonunda Türk Bayrağı açarak güzel bir görsel oluşturdu. Dünya ve Avrupa’da birçok şampiyonluğu bulunan Fatih Örer’in katıldığı programda sporcular gösteri amaçla yarıştı. Düzenlenen yarışmanın ardından dereceye giren sporculara madalya verildi.
Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Çelik, Gülüç’te Spor Bakanlığı ve Spor Toto’nun destekleri ile yapılan kano tesisinin açılışı için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, tesis ile birlikte Ereğli’de amaçlarının yeni sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi.
Dünya ve Avrupa’da birçok kez ülkemizi temsil edip şampiyon olan Fatih Örer ise Gülüç Beldesi’ne böyle bir tesisin kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Örer konuşmasında, “Ben İstanbul’da yaşıyorum. 45 yıldır kürek sporcu ile uğraşıyorum. 22 yıldır da masterlerde Türkiye’yi temsil ediyorum. 5 kez dünya ve 8 kez Avrupa Şampiyonluğum var. Burada böyle bir etkinliğe destek veren master arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu olay burada yeniden küllerinden doğup alev olacak” dedi.
Gülüç Belediyesi olarak kendileri için hayal olan bir projeyi hayata geçirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, amaçlarının yeni tesis ile birlikte hem dünya çapındaki sporcuları Gülüç’e getirmek hem de yeni sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Demirtaş gazetecilere yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Gülüç için bu proje bizlerin bir hayaliydi. Bizde bu hayali gerçekleştirmek için yolunda bulunduk. İleriki günlerde burada hem kano kürek eğitimleri verilecek hem de bölgeyi turizme açacağız. Dünya çapında sporcular buraya gelip yarışacaklar. Bizim hedefimiz Gülüç’ü daha da güzel bir hale getirmek. Bugün Gülüç Irmağında bu yarışların yapılması ve protokolümüzün ve diğer misafirlerinde gelmesi bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. İleriki günlerde kano kürek sporunu küçük yaşta çocuklarımıza da aşılamaya başlayacağız. Onları da spora yönlendireceğiz. Alt yapı olarak spor Bakanlığımız ve Spor Toto’nun destekleri ile Kano Kulübümüzün binasını, içerisinde soyunma giyinme odaları, duşlar ve kano malzemelerin konulabileceği bir yer yapıyoruz. 6 tane kano aldık. İleriki günlerde daha küçüklerini alıp ufak çocuklarımıza eğitim vereceğiz. Hemen yanına sosyal tesislerimize kazandırdık. Buraya eğitime gelen çocuklarımızın aileleri gelip çocuklarını izleyebilecek. Burada bin 800 metre uzunluğunda bir parkurumuz var. Aynı zamanda derenin kenarında yürüyüş alanlarımız var. Parkur boyunca aileler izleyebilecek. Böyle bir alan Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Bizim için bulunmaz bir nimetti. Bizde bunu en güzel şekilde değerlendirdik. Halkımıza hayırlı olsun.”

Yorumlar

Başkan Keleş, İzmir ve Muğla’da teknik geziye katıldı

18 Mayıs 2022 Çarşamba 17:39

Başkan Keleş, İzmir ve Muğla’da teknik geziye katıldı

Kdz. Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Zonguldak ve ilçelerindeki TSO Başkan ve yöneticileri ile İzmir ve Muğla illerine yönelik düzenlenen teknik gezi ve tecrübe paylaşımı ziyaretlerine katıldı.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Genel Sekreter Gündüz Acar, Zonguldak ve ilçelerindeki TSO Başkan ve yöneticileri ile birlikte Zonguldak’ta sektörel çeşitliliğin sağlanması, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat kapasitesinin artması amacıyla İzmir ve Muğla illerine düzenlenen geziye katıldı. Başkan Keleş ve beraberindekiler Zonguldak’ta kurulum çalışmaları devam eden, Zonguldak İli Su Ürünleri Yetiştiriciliği projesinin hayata geçmesi için yapılan çalışmalar dahilinde; bilimsel çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak, iyi uygulama örneklerini yerinde inceleyerek tecrübe paylaşımı sağlamak adına, İzmir ve Muğla illerine gerçekleşen teknik ziyarette yer aldı.
Başkan Keleş ve beraberindekiler ilk olarak Gümüşdoğa Entegre Su Ürünleri’nin Muğla’da ki tesislerini ziyaret etti. Firma yetkilileri tarafından heyete; Tesis hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak, sektör ve geleceği hakkında değerlendirmeler yapıldı. Üretim, ihracat, girdi maliyetleri konularında heyete bilgiler verildi. Sonrasında ise tesise ait Kuluçkahane incelemesi gerçekleştirildi.
Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, bölgede sektörel çeşitliliğin artırılması ve yeni yatırımlar yapılması noktasında bu tür gezileri Zonguldak ve ilçelerindeki TSO Başkan ve yöneticileri ile yaptıklarını belirterek, İzmir ve Muğla illerine yapılan gezilerinde faydalı geçtiğini söyledi. Başkan Keleş “Son yıllarda Türkiye’nin değişik illerine farklı konularda iş gezileri yapıyoruz. O bölgede ki TSO yöneticileri ile farklı sektörleri inceleme ve tecrübe paylaşımları yapıyoruz. Burada amacımız bölgemizdeki sektörel çeşitliliği artırma adına ne gibi yatırımlar yapılabilir, bunları inceliyor. İzmir ve Muğla illerine yaptığımız gezilerde bu açıdan güzel oldu. Bizleri karşılaşıp tesislerini gezdiren ve tecrübelerini paylaşan Gümüşdoğa Entegre Su Ürünleri Tesisleri yetkililerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar

Kızılay’dan Erdemir Genel Müdürü Oral’a teşekkür plaketi

18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:14

Kızılay’dan Erdemir Genel Müdürü Oral’a teşekkür plaketi

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Kazanım Uzmanı Özcan Güler ile birlikte Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) Genel Müdürü Salih Cem Oral’ı ziyaret ederek kurumsal bronz levha ve teşekkür plaketi verdi.

Kdz. Ereğli Kızılay Şube Başkanı Kürşat Yağız, Yönetim Kurulu Üyesi Kaya Karatepe ve Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Kazanım Uzmanı Özcan Güler ile birlikte Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yağız ve beraberindekiler Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın selamlarını ileterek kendisi adına bronz levha ve teşekkür plaketi takdim etti.
Başkan Yağız ziyarette ayrıca Kızılay olarak hayata geçirmeyi planladıkları projeler ve yaptıkları organizasyonlar hakkında Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a bilgi verdi.
Kdz. Ereğli Kızılay Şube Başkanı Kürşat Yağız, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a Kızılay’a verdikleri destekler ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kızılay , kan , bağış , erdemir

Yorumlar

Kayıp şahıstan 8 aydır haber alınamıyor

18 Mayıs 2022 Çarşamba 09:11

Kayıp şahıstan 8 aydır haber alınamıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz yıl Eylül ayında evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 4 çocuk babası Necati Gün 8 aydır süren çalışmalara rağmen bulunamadı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gebe Köyü’nde yaşayan 33 yaşındaki Necati Gün’ün 25 Eylül 2021 tarihinde sabah saatlerinde kullandığı araç terk edilmiş halde bulundu. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri araçta inceleme yapıp ailesi ile görüştü. Kendisine ulaşılamayan Gün için 27 Eylül 2021 tarihinde Zonguldak AFAD, jandarma komando timleri, arama kurtarma köpekleri ve köylüler Gebe Köyü ve civarında uzun süre arama yaptı. Yapılan aramalardan bir sonuç alınamazken evli ve 4 çocuk babası olan Necati Gün’den 8 aydır henüz haber alınamadı.
Gebe Köyü Muhtarı Adnan Alar, jandarma ekiplerinin Necati gün ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kendisinin şu ana kadar bulunamadığını söyledi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kayıp , cinayet , gebe köyü

Yorumlar