Denizcilik kursları artık Denizcilik Lisesi'nde verilecek

17 Temmuz 2017 Pazartesi 18:06

Ereğli Haber

Denizcilik kursları artık Denizcilik Lisesi'nde verilecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde denizcilik kurslarının başlayacağı bildirildi.

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığının Denizcilik alanında yetkilendirdiği, Kdz. Ereğli Hatice Erdem Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi (Denizcilik Lisesi) bünyesinde Gemi Adamı, STCW, Balıkçı Tayfası, Birleştirilmiş Güvenlik Eğitimleri gibi denizcilik alanında çalışanlara ya da çalışmayı düşünenlere yönelik kursların düzenlendiği ve kurs sonunda katılımcılara belge verilmeye başlandığı öğrenildi. Yapılan açıklamada kurslarla ilgili ayrıntılı bilgiye okulun internet sitesi okulun internet sitesi http://headml.meb.k12.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Yorumlar

BEÜ’den büyük başarı… İnsansız hava aracı ürettiler

17 Temmuz 2017 Pazartesi 13:19

BEÜ’den büyük başarı… İnsansız hava aracı ürettiler

Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi International TUBITAK UAV Turkey 2017 yarışlarında dereceye girerek 3’üncü oldu.

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Erdem Gökşen ile Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emre Kaya’dan oluşan BEÜ UAV takımı, 13-16 Temmuz 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen yarışlarda BEÜ’yü başarıyla temsil etti. Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ile Öğr. Gör. Aytaç Altan’ın danışmanlığında ürettikleri Black Crow adlı insansız hava aracı (İHA) ile yarışlara katılan öğrenciler, yarış kuralları kapsamında verilen tüm görevleri başarı ile tamamlayarak 3.’lük ödülünün sahibi oldular. Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde TAİ kampüsünde düzenlenen yarışlara farklı üniversitelerden 243 takım başvuruda bulundu; 97 takım ön elemeleri geçerek yarışma hakkı kazandı.
Uzun ve zorlu bir süreç geçirdiklerini ifade eden BEÜ’lü gençler Erdem Gökşen ve Emre Kaya, önümüzdeki yıllarda yapılacak yarışlarda birinciliği hedeflediklerini söylediler. Gökşen ve Kaya “Uzun ve zor bir hazırlık süreci geçirdik. İHA’nın mekanik parçalarını kendi yaptığımız 3D printer ile ürettik. Hocalarımız Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ve Öğr. Gör. Aytaç Altan, çalışmalarımızın her aşamasında bize yol gösterici oldu. Uçuş ve yük bırakma konusunda birlikte oluşturduğumuz stratejilerdeki önerileri sayesinde görevleri başarı ile tamamladık. Yarışlar sırasında da hocalarımızın destekleri bize güç verdi. Onlara teşekkür ediyoruz. Özellikle Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e Üniversitemizdeki öğrencilere sağladığı destekler için sonsuz teşekkür ediyoruz. Rektörümüzün bizlere sağladığı bu destekler sayesinde artık bizim üniversitemizde de dünya üniversiteleri ile yarışan öğrenci projeleri üretiliyor. Gelecek dönemlerde yerimizi alacak arkadaşlarımız da umarız aynı heyecan ile bu projeleri devam ettirir. Üniversitemizin önümüzdeki yıllarda yapılacak yarışlarda birinciliği kazanması en büyük dileğimiz” dediler.
BEÜ UAV Takımının akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu, “Üniversitemizi ve Zonguldak’ı başarı ile temsil etmenin onurunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz büyük heyecan ve azimle çalıştılar, kendi ürettikleri İHA ile yarışlarda verilen görevleri tamamladılar. Sıralamadaki ilk üç takım arasında görev tamamlama sürelerinde küçük farklar var. Gelecek yıllardaki yarışlarda daha yüksek performansları hedefliyoruz. Yarışların 15 Temmuz tarihine denk gelmesinin anlamı da bizim için çok önemli. Böyle özel bir günde elde ettiğimiz bu başarıyı daha anlamlı hale getiriyor. Uluslararası alanda aldığımız bu başarıyı Bülent Ecevit Üniversitesi’ne ve Zonguldak’a armağan ediyoruz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’in destekleri her çalışmamızda olduğu gibi bu yarışta da bize güç kattı. Burada önemle belirtmem gereken iki nokta var; bu bir öğrenci projesidir, bizler sadece yol gösterici olarak yanlarında olduk; her aşaması öğrencilerimizin emeğidir. Ayrıca iki farklı mühendislik disiplininden öğrencimiz bir araya gelerek bu projeyi gerçekleştirmiştir; bu da Üniversitemizin bilimde multidsipliner yaklaşımlarının güzel bir örneğidir. Gelecek yıllarda Üniversitemizin adını ilk sıraya yazdırmak amacıyla çalışmaya ve birlikte başarmaya devam edeceğiz.” dedi.
BEÜ UAV Takımının başarılarından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, öğrenci merkezli üniversiteler oluşturma yolunda olduklarını belirtti. Özer konuşmasında, “Dünyada akademik eğitim, yeni nesil üniversite yaklaşımı ile öğrenci merkezli üniversiteler oluşturma yolunda ilerliyor. Bülent Ecevit Üniversitesinin tüm çalışmalarında, kalite güvencesi, sürdürülebilirlik ve öğrenci merkezli üniversite olmak üzere üç temel değeri, farklı disiplinler arası bilimsel işbirliği çalışmaları ile ön planda tutuyoruz. Bu yaklaşımımız artık bir hedef değil sonuç haline gelmeye başladı. Her alanda Üniversitemizin adını üst sıralara yazdırmaya başladık. Öğrenci projeleri ile ses getiren bir üniversite olmak bize ayrı bir gurur veriyor. TÜBİTAK’ın uluslararası katılımla düzenlediği UAV yarışları, alanında dünya çapında izlenen yarışlardan biridir. BEÜ UAV Takımının kazandığı 3.’lük ödülü Üniversitemizin artık dünya çapında bir akademik kurum olduğunun net bir göstergesi. 15 Temmuz gibi çok özel bir tarihte Zonguldak’a getirdikleri bu başarıyla bizleri ayrı bir mutluluk yaşatan Takımımız, Üniversitemizin ve Zonguldak’ın gururu olmuştur. Projeye emek veren öğrencilerimiz Erdem Gökşen ve Emre Kaya’yı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Takımın akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ve Öğr. Gör. Aytaç Altan’a teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Etiketler:

beü , tubitak ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü açılıyor

11 Temmuz 2017 Salı 18:44

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü açılıyor

Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü’nün, Ağustos’un ilk haftasında düzenlenecek törenle hizmete gireceği bildirildi.

Ereğli Haber- Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli Müdürü Eda Ülkü, yapımına geçtiğimiz yılsonlarında başlanan Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü inşaatının tamamlandığını, iç donanımlarının da tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.

TAM BİR EKİP ÇALIŞMASI
Ülkü, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde hizmet verecek kolejde, sınıf mobilyalarının düzenlenmesi, spor alanlarındaki çalışmalar, konferans salonu çalışmaları ile çevre ve peyzaj çalışmalarına devam ettiklerini anlatarak, şunları kaydetti: “Kampüsümüzü, Ağustos’un ilk haftasında açacak olmanın tatlı heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük kampüslerinden birinin 6 ay gibi bir zamanda biteceğine inanmak zor olsa gerek. Bu süre içerisinde hava şartları nedeniyle 45 günlük bir gecikme yaşamamıza rağmen kampüsümüzü son aşamaya getirdik. Bu konuda başta kampüsümüzün kurucusu Sayın Oğuz Karahan olmak üzere inanmış bir ekiple çalışmanın farkını hep birlikte yaşadık. Rekor bir sürede kampüsümüzü hazır hale getiriyoruz. Öğrencilerimize ve velilerimize yakışır bir kampüs olması için elimizden geleni yapıyoruz. Kampüsümüzde çalışan ve emeği geçen her kademedeki çalışma arkadaşlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.”

GÖSTERİLEN İLGİYE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Kolej Müdürü Eda Ülkü, kuruluş aşamasından itibaren Ereğli, Alaplı ve bölge halkına verdikleri mesajlardan bekledikleri olumlu karşılığı aldıklarını hatırlattığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Okulumuza Ereğli ve Alaplı’nın yanı sıra çevre ilçelerimiz ve bölgelerimizden de büyük ilgi var. Kampüsümüzü gezdirdiğimiz velilerimize, tüm detaylı bilgileri aktarıyoruz. İlçemizden ve ülke genelinden oluşturduğumuz, konusunda uzman eğitim kadromuzla kurumumuzda verilecek eğitim, sosyal, kültürel ve sportif hizmetleri tekrarlıyoruz. Onlar da beğenilerini ifade ederlerken, kayıtlara gösterdikleri hassasiyet de bizi son derece mutlu ediyor.
Heyecanlıyız ve bölgemizde böylesine bir kurumun eğitim verecek olmasından dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

AÇILIŞIMIZ İLE BİRLİKTE…
Ağustos ayının ilk haftasında gerçekleştireceğimiz açılışımız ardından eğitim anlamında çalışmalarımıza başlıyoruz. Öncelikle; Ağustos’un ilk haftası okulumuzda 2. sınıftan 8. Sınıfa kadar bütün öğrencilerimizin katılacağı İngilizce Seviye Tespit Sınavı olan ‘Hazır Bulunuşluk’ sınavını gerçekleştirilecek. 70 puan altında not alan öğrencilerimizi yaklaşık 3 hafta süre ile İngilizce hazırlık eğitimlerine başlayacağız. Ağustos ayı bizim için eğitim anlamında yoğun bir ay olacak. Yine Ağustos ayı içerisinde Üniversite ve TEOG Hazırlık öğrencilerimizin eğitimlerine başlayacağız. İngilizce oryantasyon programlarımızla öğrencilerimizin seviyelerini yükselteceğiz.
Dünyanın birçok ülkesinden öğretmenlerimiz de okulumuzda bizimle birlikte olacak. Öğrencilerimizin yabancı dil eğitimlerini dünya standartlarının üzerine çıkarmak hedefindeyiz. Diğer öğretmenlerimizle birlikte Karadeniz Ereğli’de eğitim seviyesinde dünya okulu oluşturmak”

DOĞRU OLANI YAPTIK, YAPIYORUZ
Ülkü, hedeflenen yolda, doğru ve emin adımlar atarak ilerlediklerinin altını çizdiği konuşmasında, zaman zaman bazı çevrelerce üretilen dedikodulara ise üzüldüklerini dile getirdi.
Bu tür asılsız söylemde bulunanları da kampüsü ziyarete beklediklerini anlatan Ülkü, “zaman zaman kamuoyunda bilerek ya da bilmeyerek okulun yetişmeyeceği yönünde çeşitli söylentiler ve dedikodular kulağımıza geliyor. Onlara kırılmıyoruz ancak, bu dedikoduları yapan ve yaymaya çalışan şahısları da kampüsümüze ziyarete bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ MERHABA DEDİ…

21 Haziran 2017 Çarşamba 16:58

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ MERHABA DEDİ…

Bahçeşehir Koleji dün akşam Eski Bağlık Salonu’nda yeni aile fertleriyle bir araya gelerek iftar açtılar.

Bahçeşehir Koleji Kurucusu Oğuz Karahan ve Kampüs Müdürü Eda Ülkü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda bu büyük ailenin öğretmenleri birbiriyle kaynaştı. Öğretmenlerin oluşturduğu yüksek enerji Bahçeşehir Koleji Kdz Ereğli Kampüsü’nün gelecekteki büyük başarılarının ilk işareti olarak algılandı.

Yorumlar

Utku'nun TEOG şampiyonları ödüllendirildi

10 Haziran 2017 Cumartesi 19:07

Utku'nun TEOG şampiyonları ödüllendirildi

Kdz. Ereğli’de Utku Koleji Eğitim Kurumları Ortaokulu’nun son sınıf öğrencileri düzenlenen törenle mezun edildi.

Kdz. Ereğli’de Utku Koleji Eğitim Kurumları Özel Ortaokulu’ndan 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında mezun olan 77 öğrenci için kep atma töreni düzenlendi.

Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri bünyesindeki kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törene; okulun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı ile eşi Utku Eğitim Kurumları Müdürü Hülya Çataklı, kurucu üye Nazım Efe, okul idarecileri ve öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Mezun öğrencilerin kırmızı halıdan geçerek salondaki yerlerini almasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

KOCA; “TÜRKİYE’DE İLK 100’E GİREN OKUL OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Ortaokulu Müdürü Hasan Koca, yaptığı açılış konuşmasında; 1986 yılında kurulan Utku Koleji Eğitim Kurumları’nın akademik, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarıyla bölgede bir marka haline geldiğini ve Türkiye’de ilk 100’e giren okul olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, “büyük özverilerle TEOG sınavına hazırladığımız öğrencilerimizin başarıları bizleri gururlandırdı. Kasım ayında yapılan ilk sınavda bir öğrencimiz, Nisan ayında yapğılan ikinci sınavda da yedi öğrencimiz Türkiye birincisi oldu. Her iki sınavda da elde ettiğimiz birinciliklerimiz; istikrarlı, kendinden emin, planlı çalışmalarımızın bir göstergesidir. Bütün öğrencilerimizi ve onlara emeği geçen tüm öğretmenlerimizi gönülden kutluyor, bizlere bu mutluluğu ve onuru yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

“YOLUNUZ AÇIK VE AYDINLIK OLSUN”

Konuşmasında öğrencilere seslenen Koca; “bugün seçkin bir okuldan Liseye doğru yol almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorsunuz. Yoğun ve disiplinli çalışmalarınızın ödülünü aldınız. Hepinizi yürekten kutluyorum. Sizlerin daha da başarılı olacağınıza, çok iyi yerlere geleceğinize tüm kalbimle inanıyorum. Utku ailesi olarak biliyoruz ki; okulumuzdan aldığınız sizleri ve ülkemizi yükseltecek değerleri her zaman yüreğinizde ve hayatınızda taşıyacaksınız. Yolunuz açık ve aydınlık olsun" ifadelerini kullandı.

DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Daha sonra ise 8’inci sınıf ve 7’nci sınıf öğrencileri arasında bayrak ve filama devir teslim töreni yapıldı. Tören, okul birincisi Delfin Özdemir’e kurum müdürü Hülya Çataklı, okul ikincisi Onur Can Bakır’a kurum yönetim kurulu başkanı Ali Çataklı ve okul üçüncüsü Zeynep İpek Çelik’e kurucu üye Nazım Efe tarafından plaket ve ödüllerinin takdim edilmesiyle devam etti.

Ardından Okul birincisi Delfin Özdemir, yaş kütüğe isim künyesini çaktı ve kürsüye gelip duygu ve düşüncelerini paylaştı.

UTKU'NUN TEOG ŞAMPİYONLARI

Törende yine; TEOG sınavlarının her ikisinde de tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Zeynep İpek Çelik’e ve TEOG 2’de tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Zeynep Uzun, Delfin Özdemir, Bora Özdamar, Irmak Türüdü, Melih Akgün ve Berk Sönmez’e plaket ve ödülleri okul idarecileri tarafından verildi.

Tören tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin dağıtılması ve öğrencilerin keplerini fırlatması ile son buldu.

Etiketler:

kdz. ereğli ,

Yorumlar