Denetimler neticesinde 4,5 ton et imha edildi

6 Kasım 2018 Salı 16:22

Denetimler neticesinde 4,5 ton et imha edildi

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları denetimlerde kullanıma uygun olmayan 4,5 ton eti imha ettikleri belirtildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün 2014-2018 yılları arasında yatığı denetimlerde kullanıma uygun olmadığı tespit edilen 4 bin 463 kg et ve et ürününü imha ettiği açıklandı. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kurban satış noktalarında toplam 9 bin hayvanı sağlık taramasından geçirdiği belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Koruyucu hekimlik, mezbaha hizmetleri, halk ve çevre sağlığı alanında zararlı faktörlerle mücadele sokak hayvanları ve hayvan sevgisini arttırmaya yönelik çalışmalar 2014 yılından bu yana aralıksız olarak sürdüğüne vurgu yapılan videoda, yeni dönemde daha etkin ve hızlı çalışma adına Vektör İlaçlama Merkezinin hizmete açıldığı, tamamen yenilenen Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde 3 oda 12 kafes den oluşan Sokak Kedileri müşahede Bölümünün hizmete alındığı, belediye mezbahanesinin baştan aşağıya yenilediği ve müdürlük bünyesin de 1 olan araç sayısı ise 4’e çıkardığı vurgulandı. Son 4.5 yılda yapılan denetimler sonucu insan sağlığı açısından tüketime uygun bulunmayan 4 bin 463 kg et v et ürününü imha ettiği belirtilen Veteriner İşleri Müdürlüğünün kurban satış noktasında 9 bin hayvanı sağlık taramasından geçirdiği, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde, 305 kedi ve köpeğe ücretsiz kuduz aşısı uygulaması, aşı yapılan kedi ve köpeklere mikroçip takılması çalışmaları ile de bir ilke imza atıldığı belirtildi. Video da, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde sahipsiz ve güçten düşmüş sokak hayvanlarının tedavi, aşılama, kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra, her gün 200 köpeğin beslenme ihtiyacının karşılandığı, merkezde son 4,5 yılda 13.885 adet tıbbı işlem yapıldığı, aralarında vücudunun büyük bölümü ziftle kaplı, ayakları birbirine yapışmış halde bulunan ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce 54 gün süren tedavinin ardından sağlığına kavuşan Zift adını verdiğimiz yavru köpeğin de bulunduğu, 1166 köpek ise sahiplendirildiği vurgulandı. Müdürlük faaliyet videosunda program dahilinde de yatakları, sulak alanlar ve çöp deponil alanlarının düzenli olarak ilaçlandığı belirtilirken, İzmir de yapılan Biyosidal Kongresi’nde Müdürlük çalışmalarının örnek olarak gösterildiği ve bu dönemde alınan Geçici Hayvan Bakımevi, Biyosidal Ürün Uygulama ve İşletme Onay Belgeleri ile önemli mesafeler aldığı belirtiliyor.”

Yorumlar

Damada takı yerine ayva taktılar

5 Kasım 2018 Pazartesi 20:04

Damada takı yerine ayva taktılar

Zonguldak Alaplı ilçesinde bir düğün töreninde arkadaşları damada takı yerine ayva taktı.

Zonguldak Alaplı ilçesinde Özge- Onur Çakmakçı çiftinin düğününde damadın arkadaşları damada, ayva hediye ettiler.
Alaplı Yılmazlar Düğün Salonuna, çok sayıda davetlinin katıldığı düğünde, kesilen pastanın ardından düğünün en önemli yeri olan takı merasime gelindiğinde, damadın annesinin iş arkadaşları tarafından damada ilginç bir hediye takıldı. Kocaman bir ayvayı kolye haline dönüştürerek damadın boynuna asan arkadaşları ilginç bir ana sebep oldular.
Damat ilk defa karşılaştığı durum karşısında hayli şaşırdı. Düğün törenine katılanlar o sırada adeta kahkahaya boğuldu. Damadın arkadaşları ise ‘Damat Ayvayı Yedi’ diyerek espri yapmayı da ihmal etmediler.
Düğüne davetli olarak gelenlerin şaşkınlıkla izlediği değişik takı merasimi; arkadaşlarının daha sonra evlenen çifte altın ve para takması ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu. Değişik takılar takan Damadın arkadaşları, genç çiftle birlikte gece boyunca oyunlar oynadı.

Yorumlar

Manzara ve lezzetin buluştuğu adres, "EHLİKEYF"

5 Kasım 2018 Pazartesi 19:12

Manzara ve lezzetin buluştuğu adres, "EHLİKEYF"

Ehlikeyf, Zonguldak’ın Kozlu İlçesi Ilıksu Mevkii’nde Ilıksu Plajı’nın hemen yanında müşterilerine hizmet veriyor.

Senelerdir değişmeyen tadın adresi Ehlikeyf, doğal ortamda, manzara ve lezzeti birada buluşturuyor. Odun ateşinde, kiremitte köfte, pide çeşitleri, güveç çeşitleri ve ızgara çeşitleri ile etin en güzel halini sizlere sunuyor. Ailenizle beraber vakit geçirebileceğiniz, aynı zamanda çocuğunuza oyun alanları sunan Ehlikey’te, iki kişilik serpme kahvaltı 50’TL.
Geniş ve ferah mekanı ile Ehlikeyf, düğün, nişan, kına, toplu yemek ve organizasyonlarınızda yanınızda… Uygun fiyat ve güvenin adresi Ehlikeyf, sizleri bekliyor.

Rezervasyon: (0372) 261 00 83

Etiketler:

zonguldak , kozlu , ılıksu , ehlikeyf , kiremitte köfte , kahvaltı , mekan , restaurant ,

Yorumlar

Sarıkamış Deniz Şehitleri için tören yapılacak

5 Kasım 2018 Pazartesi 18:38

Sarıkamış Deniz Şehitleri için tören yapılacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sarıkamış Deniz Şehitleri anılacak.

Sarıkamış’ta donarak şehit olan 90 bin askere kışlık giyecek, erzak ve mühimmat götürürken, 7 Kasım 1914’te Kdz. Ereğli açıklarında Rus donanması tarafından batırılan “Bezm-i Alem”, “Bahr-i Ahmer” ve “Mithat Paşa” gemilerinin şehit olan mürettebatı için, Kdz. Ereğli’de anma töreni düzenlenecek.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yaptığı yazılı açıklamasında Sarıkamış Deniz Şehitlerini saygı ve şükranla andıklarını ifade etti. Tören, 7 Kasım Çarşamba günü saat 13.30’da Amfi Tiyatro yanında bulunan Sarıkamış Deniz Şehitleri Anıtı’nda düzenlenecek. Törenin, hava şartları el vermemesi durumunda Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda düzenleneceği anma törenine Ereğli halkı davet edildi.

Yorumlar

AK Parti’de ilk başvuruyu o yaptı

5 Kasım 2018 Pazartesi 17:56

Ereğli Haber

AK Parti’de ilk başvuruyu o yaptı

AK Parti’de aday adaylığı başvuruları bu gün başladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için ilk başvuruyu Kdz. Ereğli Eski İlçe Tarım Müdürü Ahmet Kızmaz yaptı.

Ereğli Haber- AK Parti Genel Merkezi’nin yerel seçimlere ilişkin aday adaylığı başvurularının 5-12 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacağını açıklamasının ardından ilk gün Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığı için sadece Ahmet Fikri Kızmaz başvuruda bulundu. Kdz. Ereğli Eski İlçe Tarım Müdürü Kızmaz başvurusunu AK Parti Zonguldak İl Başkanlığına yaptı.

İşte aday adaylığı başvurusu yapacak isimler
AK Parti’de Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için mevcut ilçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, AK Parti Eski Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan ile Prof. Dr. Ercan Candan, AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanları Muhammet Köse, Mustafa Demiray ve Erol Şahin, Av. Ahmet Köse, Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, Yusuf Kalay, Av. Saffet Bozkurt, İbrahim Sezer, Yüksel Balcı, Cevat Kır, Eski Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Mustafa Kalkan’ın kesin başvuru yapması beklenirken, sayının 20’yi bulacağı tahmin ediliyor.

Uysal başvuru yapmayacak

AK Partili Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal genel merkezin aldığı karar doğrultusunda aday adaylığı başvurusu yapmayacak. AK Parti Genel Merkezi mevcut belediye başkanlarının durumunu merkez yoklaması ile değerlendirip, yeniden aday olup olmayacaklarına karar verecek.


Ahmet Fikri Kızmaz kimdir?
1960 Kdz. Ereğli doğumlu.
Geniş bir aile yapısına sahip olup Ereğli ve Köylerinde yaşayan çok sayıda akrabam vardır.
İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimimi Kdz. Ereğli’de tamamladım.(Kdz.Ereğli Lisesi)
Üniversite eğitimimi Ankara Ün. Veteriner Fakültesinde 1983 yılında tamamladım.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji okumaktayım.
Askerlik görevimi 1985 yılında Yedek Subay olarak Bandırma’da tamamladım.

İş Deneyimi :
1984 Yılında Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü’ne Veteriner Hekimi
Mayıs 1986-Aralık 1989 yılları arası Şanlıurfa-Akçakale İlçesinde Tarım İlçe Müdürü,
1990-1993 arası Kdz.Ereğli Tarım İlçe Müdürlüğü-Hükümet Veteriner Hekimi,
1993-2007 Yılları arası Ereğli Tarım İlçe Müdürü olarak Kamu hizmetlerinde 14 yılı aşkın süre yöneticilik görevlerini ifa ettim.

Tarım Müdürlüğü’nde görev yaparken ayrıca;
Mayıs 1986-Aralık 1989 arası Akçakale Belediyesi Tabii Encümen Üyeliği
1990-1994 arası Ereğli Gülüç Belediyesi Encümen üyeliği
1994-2002 Ağustos ayına kadar Ereğli Belediye Encümen Üyeliği görevlerini yürüterek Belediye çalışmaları içinde bulundum.
2012 -2018 Yılları Arası Ereğli TSO Meclis Üyeliğinde bulundum.
2007 yılında emekli olmamdan itibaren halen Kdz.Ereğli Merkezli Elmaks Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş. de Kurucu şirket ortağı ve Şirket Müdürü olarak öncelikle bölgede Proje hazırlama ve danışmanlığı,(Tarım Bakanlığı, Bakka, Kosgeb), biyosidal mücadele ve personel çalıştırma işleri yapmaktayım.
Şubat 2007-Haziran 2008 arası MÜSİAD Akademi Liderlik MBA eğitimi
2002 yılında Genel seçimler Ak Parti Millet Vekili Aday Adaylığı

Diğer Bilgileri:
Evli ve (eşim ev ekonomisti) 3 çocuk babasıyım. (Çocuklarımın mesleği Elektrik Mühendisi, Öğretmen ve Mimar)
İyi derece de İngilizce konuşma

Yorumlar