Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergisi açıldı

13 Temmuz 2020 Pazartesi 12:54

Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergisi açıldı

Zonguldak’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

TÜGVA tarafından düzenlenen sergide, interaktif ekranlar sayesinde fotoğraflar elektronik ortamda videoya dönüştü. Sergiyi gezenler o anlara yeniden şahit oldu.
Zonguldak Valiliği ve TÜGVA İl temsilciliği tarafından Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonunda gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü fotoğraf sergisi açılışına Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Vali yardımcısı Turgut Subaşı, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Zonguldak Belediye Başkan yardımcısı Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, ve vatandaşlar katıldı.
Sergi açılışı sonrasında Zonguldak Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler sergide yer alan 15 Temmuz hain darbe girişimine ait fotoğrafları inceledi. Vali Tutulmaz, özel uygulanan tabletli fotoğrafa doğru tutarak interaktif video gösterimini izledi.
Sergiyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Vali Tutulmaz "4 yıl önce bugün ülkemiz adına önemli bir gün yaşandı. Bağımsızlığına, birliğine bugün bir kez daha sahip çıktı. Bu tür sergilerde gençlerimiz bu günleri unutmamalıdır. Bu hafta değişik etkinliklerle haftayı değerlendireceğiz. Yeniden milli birliğimize, demokrasimize sahip çıktığımızı göstereceğiz. Ancak bu yıl pandemi nedeniyle etkinlikler sembolik olacak. Allah tekrar bu millete bu sıkıntıyı yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , açılış , sergi , 15temmuz , şehit , şehitler ,

Yorumlar

Salyangoz fabrikasında buhar kazanı patladı

13 Temmuz 2020 Pazartesi 12:01

Salyangoz fabrikasında buhar kazanı patladı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde salyangoz işleme fabrikasında meydana gelen buhar kazanı patlamasında 1 kişi öldü.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde ilçeye bağlı Çaydeğirmeni Beldesi'nde yer alan salyangoz işleme fabrikasının buhar kazanı bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama sırasında olay yerinde bulunan işçi Bahattin Oruç(55) ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde talihsiz işçinin hayatını kaybetti belirlendi.
Fabrika çevresinde geniş güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından Oruç’un cenazesi Devrek Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Devrek Cumhuriyet Başsavcılığı patlama ile ilgili soruşturma başlattı.
Olay yerine gelen Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, güne patlama ile uyandıklarını ifade ederek, patlama ile ilgili bilgiler aldı.
Başkan Gebeş, patlamada yaşamını yitiren işçinin ailesine de baş sağlığı diledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kaza , buhar , kazan , patlama , yaralı , ölü ,

Yorumlar

MÜSİAD "İlk günkü öfkeyle kınıyoruz"

13 Temmuz 2020 Pazartesi 11:27

MÜSİAD "İlk günkü öfkeyle kınıyoruz"

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin dördüncü yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada darbe girişimini aradan geçen zamana rağmen hala ilk tank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınadıklarını ifade etti.

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar yazılı bir şunları kaydetti: “4 yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni, aradan geçen zamana rağmen hala ilk tank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınıyoruz. Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu demokrasi katline, tüm dünyaya ders olacak nitelikteki cevabı, en mert ve yiğit şekliyle Türk Milleti vermiş, demokrasisine, vatanına ve devletine sahip çıkmanın tarihte eşine ender rastlanan bir örneğini canı pahasına sergilemiştir. 15 Temmuz gecesinde; genciyle, yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle kendi hayatını hiçe sayarak, vatan savunmasını her şeyin önüne koyup sokaklara çıkan aziz milletimiz, darbecilere geçit vermemiştir. FETÖ’nün hain emellerini boşa çıkaran bu azim, kararlılık ve vatan sevdası, bir daha böyle bir kalkışmaya bu topraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatıdır. Türk halkının ortaya koyduğu güçlü demokrasi mücadelesi, dillendirilmese dahi, biliyoruz ki tüm dünyanın gıpta ettiği, örnek aldığı bir beraberlik örneği olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüz yıllardır bu topraklarda sergileyen milletimiz, bu hazin (hain) kalkışmayla birlikte; ülkemize yöneltilen saldırılara karşı “vatan savunmasını” esas alarak birlikte karşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir. Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana tavır alarak, ona yönelen her tehdidin karşısında tereddütsüz durmuştur. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üzerinden henüz saatler geçmişken, tavrını, hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde açıkça ortaya koyan MÜSİAD, devletinin ve milletinin yanında olduğunu açıklamıştır. Yine çok kısa zaman içinde, bu hain kalkışmaya karşı verilen örnek mücadeleyi, yanlış bilinenleri, FETÖ eliyle çarpıtılan doğruları, Türkiye içinde 89 şubesinin yanında 95 ülkedeki 225 şube ve temsilcilik yaygınlığını ve gücünü ortaya koyarak tüm dünyaya aktarmak ve kamuoyuna anlatmak için, hiçbir bahanenin arkasına saklanmadan var gücüyle çalışmıştır. Çünkü biz biliyoruz ki vatan, bahanelerle savunulmaz. MÜSİAD olarak, demokrasinin, bir ülkenin can damarı olduğu bilincinden hareketle, geçmişte olduğu gibi bugün de her koşulda demokrasi mücadelesinin içinde yer alıyoruz. Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin fedakârlığıyla kurulan ülkemizin, demokrasi ve halk düşmanı terör örgütleri tarafından tehdit altında tutulmasına, dış mihraklar tarafından hain planlara dâhil edilmesine hiçbir zaman izin vermedik, vermeyeceğiz. Üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına rağmen, acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi, unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin yazmış olduğu destanın yıldönümüne geldiğimiz bu günlerde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.”

Yorumlar

Kdz. Ereğli BİLSEM yeni bir buluşa imza attı

12 Temmuz 2020 Pazar 14:44

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli BİLSEM yeni bir buluşa imza attı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Korona Virüs salgını sürecinde laringoskop ve ventilatör den sonra kandaki oksijen ve nabzı aynı anda ölçen Oksimetre üretti.

Kdz. Ereğli BİLSEM Korona Virüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına destek olmak için şimdiye dek ürettiği maske, siperlik, dezenfektan ve tıbbi görüntülemede kullanılan laringoskop aparatı ve ventilatörün ardından kandaki oksijeni ve nabzı aynı anda ölçen Oksimetre üretmeyi başardı. Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni Taylan Çağatay Akın, Oksimetre’nin hem pille hem de adaptörle çalıştırılabildiğini ifade etti. Akın “Kızılötesi LED ile algılayıcılar sayesinde kanın ışık geçirgenliğinden yararlanarak alyuvarlarda taşınan hemoglobin miktarını ölçebilmektedir. Nabız değerlerini de ölçen cihaz bu değerleri ekranda göstermektedir. Cihaz açık kaynak kodlu olma özelliği ile herkesin kullanımına ve geliştirmesine açıktır” dedi.

Yorumlar

VHP Grup büyümeye devam ediyor

11 Temmuz 2020 Cumartesi 18:17

VHP Grup büyümeye devam ediyor

Kdz. Ereğli İlçesinin başarılı iş adamlarından VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut VHP-Akbaharat mağazalarının 11’inci şubesini Akçakoca’da açtı. Kdz. Ereğli, Zonguldak, Alaplı, Çaycuma’da ki şubelerinin ardından Akçakoca’da ki şubesinin açılışını yapan Akbulut, franchise hizmeti vermeye başladıklarını duyurdu.

Şifalı bitkiler, bitkisel yağlar, bitkisel çaylar, bitkisel kozmetik ürünler, gıda takviyeleri, ekstractlar, kuruyemiş ve baharat alanında hizmet veren VHP Grup, Akçakoca’da ki vatandaşları şubesine bekliyor.
Kaliteden ödün vermeden, her geçen gün kendilerini geliştirerek yola devam ettiklerini söyleyen VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut, amaçlarının kaliteyi bozmadan, firmalarına sahip çıkarak büyümeye devam edeceklerini belirtti. Akbulut konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Baba mesleği olan aktarlığı, 1974’ten beri süre gelen zamandan bu zamana kadar geliştirmeye çalıştık. Şuanda 11. şubemizi de açtık. Ürünlerimizin çoğunu biz üretiyoruz. Bizim amacımız kaliteli ürünü daha ucuza sunabilmek.
Biz aslında baharat firmasıyız baharat ve şifalı bitkiler odaklı üretimimiz var. Türkiye ve ülke dışında da pazarlamasını yapıyoruz. Ek olarak kuruyemişi de ortak firmalarla anlaşarak halkımıza sunmaya çalışıyoruz.Aynı zamanda da gıda takviyeleri için üretim yapıyoruz. Ve şimdi Franchise hizmeti vermeye başladık. Bizim belli bir konseptimiz var zaten, metrekarelerimiz belli. Kişi buna niyetlendiği zaman anahtar teslim kuruyoruz. Bu konuda talep çok fakat biz doğru yerde olmadığı sürece kabul etmiyoruz. Franchise hizmeti verdiğimiz kişiye iş yeri konseptini de belli bir bilgiye sahip olmaları için ilk 3 ay personellerini de biz sunuyoruz. Biz bilindiği üzere Kdz. Ereğli kökenli bir firmayız. Burada 7 ayrı şubemiz var. Diğer firmalarımız; Alaplı, Çaycuma, Zonguldak(Merkez), ve şimdi de 11.şubemiz Akçakoca’da açıldı. Kalitemizi bozmadan Düzce, Bolu, Devrek olarak sahip çıkarak dağılımımız devam edecek. Franchise hizmetimiz Türkiye’nin her yerinde olabilir hatta Avrupa’ya bile verebiliriz.
Akçakoca bizim sevdiğimiz bir yerdi, dostlarımızın ısrarları vardı. Onların ısrarları üzerine burada ki kurulumumuzu öne aldık. Biz işimizi hizmet olarak görüyoruz, kaliteli ürün, sağlık ve istihdamı görev sayıyoruz. VHP olarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , VHP GRUP , vahab akbulut , aktar , akçakoca , şube ,

Yorumlar