Demirtürk ve ekibi gazetecilerin gününü kutladı

12 Ocak 2018 Cuma 12:18

Ereğli Haber

Demirtürk ve ekibi gazetecilerin gününü kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanı Rahman Demirtürk,MHPZonguldak İl Başkan yardımcısı Kaya Karatepe ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile Gazeteciler Derneği başkanı Necati Günay ve yönetimini ziyaret etti.

MHP ilçe başkanı Rahman Demirtürk, MHP Zonguldak İl Başkan yardımcısı Kaya Karatepe ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Ereğli Gazeteciler Derneğini ziyaret etti. Demirtürk ve beraberindeki heyeti Gazeteciler Derneği başkanı Necati Günay ve ikinci başkan Sina Çıladır karşıladı. Yapılan kısa sohbetin ardından açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Rahman Demirtürk “Halkın ve kamuoyunun bilgilenmesi amacıyla ciddi bir görev almış gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana söylediğimiz bir sözümüz var. ‘Basın yoksa biz de yokuz’. Bugün burada bu sözümüzü bir kez daha tekrarlıyoruz. Bizlerin sesi bizlerin aynası basındır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler Ereğli’nin menfaatleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu düşüncelerle bir kez daha başta sizlerin olmak üzere tüm basın camiasının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz” dedi.

Ereğli Gazeteciler Derneği başkanı Necati Günay ise konuşmasında ilçede ki görev yapan gazetecilerin tek amacının kamuoyuna doğru ve hızlı haber aktarmak olduğunu söyledi. Günay açıklamasında “Bizler gazeteci olarak siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, vatandaş başta olmak üzere haber niteliği taşıyan her konuyu haber yapmakla mükelleftir. Sizlere ve diğer siyasi partilere de basına sahip çıkmak düşer. Bizler buraya gelip bu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan görüşme çay sohbetinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Demirtürk “Allah bildiği gibi yapsın”

5 Ocak 2018 Cuma 18:53

Ereğli Haber

Demirtürk “Allah bildiği gibi yapsın”

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve Yönetim Kurul Üyeleri Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu’yu ziyaret etti. Demirtürk hastanenin bölge için önemine değinerek varsa bürokratik engellerin kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Ereğli Haber- MHP İlçe Başkanı Demirtürk, beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri ile Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ile makamında bir araya geldi. Demirtürk ve Zorlu, burada gazetecilere değerlendirmede bulundular.

“Kim önünü keserse Allah bildiği gibi yapsın”
Demirtürk ziyaret sırasında yaptığı konuşmada şu mesajları verdi; “Biz MHP olarak göreve geldiğimiz günden bu yana kurumları ziyaret ediyoruz. Kurumlar hakkında bilgi ediniyoruz. Bize düşen bir görev var mı, bize ne düşüyor nasıl yardımcı olabiliriz soruyoruz. Yatırımlar dolayısıyla yatırımcımızı kutluyoruz. İnsanlara iş imkânı sağlamak kolay bir iş değil. İşveren olmak da kolay değil. Rızkı veren Allah’tır ama buna da birilerinin vesile olması gerekiyor. Vesile olanlardan biri de sizsiniz. Bu kurumun bir an önce hizmete açılmasını diliyoruz. İnşallah hastalarımıza katkı, Ereğli’mize fayda sağlamasını diliyoruz. Kurumların ayakta kalabilmesi adına hükümetin, yetkililerin de katkı sağlaması gerekir. Burada bir sürü insana ekmek veriyorsunuz. Ufak tefek eksikler olabilir, bunların üstünde durmamak gerekir. Eksiklikler giderilebilir ama kurumun en kısa zamanda açılmasından yana tavrımız var. Her zaman bu tür kurumlara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim programımız Karadeniz Ereğli’ye ne katabiliriz şeklinde. Karadeniz Ereğli’de 175 bin nüfus var. Böyle bir yerde insanlara iş imkanı sağlamak kolay değil, Bürokrasiyi hızlandırmak gerekir. İnsanları yormadan hızlandırırsanız yatırımları devam eder. Hizmet yolunda insanları bıktırırsanız, küstürürsünüz. Yatırımcının önünün açılması lazım. Biz MHP olarak kim bu Karadeniz Ereğli’ye bir çivi çakarsa ondan Allah Razı olsun, kim önünü keserse Allah onu bildiği gibi yapsın diyoruz. Niye diyoruz bunu?”

Demirtürk: “Hem ekonomik hem de hizmet anlamında sıkıntıya düşecekler…”
“Karadeniz Ereğli Zonguldak’a bakıyor, Karadeniz Ereğli hala üvey evlat muamelesi görüyorsa, son günlerde büyükşehir, bütün şehirle beraber ilçenin çok şey kaybedeceğini düşünüyoruz. Bunu MHP olarak biz söylüyoruz. Söylediğimizde haklı çıktığımız ortada. Yirmi gün önce Ankara’ya gittik, vekiller yok böyle bir şey dediler. On gün sonra böyle bir şeyin olduğunu duyuyoruz. MHP bunu 9. ayda söylemişti. Söylediğimizde haklı olduğumuzu düşünüyoruz, Karadeniz Ereğli halkının uyanmasını istiyoruz. Karadeniz Ereğli’de Ormanlı’nın, Kandilli’nin, Gümeli’nin, Gülüç’ün kapatılmasını istemiyoruz. Köylerimizin mahalleye dönmesini de istemiyoruz. Hem ekonomik anlamda sıkıntıya düşecekler, hem de hizmet anlamında sıkıntı yaşanacak. Bu anlamda tüm bürokrasiyi ziyaret ettik. Edemediğimiz yerlere de zaman buldukça gitmeye çalışıyoruz. Karadeniz Ereğli’nin menfaatlerinde birlikte yürümeyi taahhüt ediyoruz.
Türkiye’nin ekonomik manada ciddi sıkıntıları var. Burada bir işveren olarak yaptığınız hizmet takdire şayan olmalı. Bugün insanlara ekmek vermek için uğraşan kurumların çoğalması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu yapacak yüz tane iş adamı çıksa, bir dünya insana iş vermiş olur. İşveren bizim için önemli, işçi de bizim için önemli. Karadeniz Ereğli’ye yatırım yapılıyor, Ereğli’ye kim yatırım yapıyorsa, teşvik edilmeli, takdir edilmeli. MHP üzerine ne düşüyorsa, elini değil, ruhunu, bedenini koymaya hazır olduğunu, MHP’ye düşen bir şey varsa yanlarında olacağımızı söylüyoruz.”


“Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne de talibiz”
Biz Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne de talibiz. Esnafın ekonomik sıkıntılarını biliyoruz. Esnafın önünün açılması gerektiğini, Ereğli’nin önünün açılması gerektiğini düşünüyoruz.


Zorlu : “Hem kaliteli sağlık hizmeti hem de istihdam…”
Echomar Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zorlu konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Ziyaretiniz için teşekkür ederim. Bir yıl önce yoğun bir çalışma temposu içine girerek ek binamızı bitirdik. Bu ek bina ilave yüz civarında bir istihdam sağlayacak. Yapılmayan sağlık hizmetlerinin yapılır hale gelmesi ayrı bir konu. Şehrimize bizim de katkımız olduysa ne mutlu. Bizim gayretlerimiz, bürokratlarımızın önümüzü açmasıyla inşallah kısa zamanda devreye girecektir. Şehre hem kaliteli sağlık hizmeti getirmesi açısından, hem de istihdam sağlaması açısından inşallah hayırlı olur. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. İstihdam sağlamak önemli. Yatırımcının gayret içinde olması önemli ama sizler gibi insanların bizi ziyaret etmesi bizi teşvik ediyor, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerin arkamızda olması bize güç veriyor. Bu yüzden sizin ziyaretiniz bizim için çok değerli. İnşallah çalışmalarımız bundan sonra da birlik beraberlik içinde devam eder. Kdz. Ereğli’ye 2006’da geldim. O günlerde insanlar daha pozitifti. Belki Türkiye ortalaması böyle ama Karadeniz Ereğli daha güzel günler yaşadığı için insanlar çok etkilendi. İnşaatın bitmesiyle birlikte, iş talebi çok fazla. Üniversite mezunu kişiler en vasıfsız işlere bile talip oluyor. Biz yakıştıramıyoruz. İnsanlar artık diplomadan geçmiş, geçim derdine düşmüşler. İşsizlik çözülürse bu şehre yeniden moral da gelir, motivasyon da gelir. Hepimiz aynı gemideyiz. Birimizin işi iyiyken, diğerlerinin kötü olması diye bir şey olmaz. Esnafın hepsinin işi olacak ki birbirine faydası olsun. Özellikle yerel firmaların desteklenmesi çok önemli. Kartel firmalar geliyor, günübirlik Karadeniz Ereğli’den alıp götürüyor. Üstün Erçelik’e binerdik, Demir Abi diye bir şoförümüz vardı, İstanbul’a bizi götürürdü. Güvenilir bir firmaydı. Büyük karteller yerel firmaların sayısını azaltıyor. Halkın da bilinçli olması lazım. Açılan işletmeye sahip çıkması lazım” dedi.

Hastaneyi gezdiler…
Yapılan konuşmaların ardından MHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve üyeler, Echomar Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu ve Genel Müdür Karatepe eşliğinde yeni yapılan hastane binasını gezdi. Ziyaretin ardından gazetecilere yeni hastane binası hakkında da değerlendirmede bulundu. Demirtürk, “Ereğli Echomar Hastanesi yeni ek binasını da ziyaret ettik. Hastanemiz bölgenin gözbebeği olacak. Yapılan bu hizmetin bir an önce açılmasını temenni ediyoruz. Yetkililerin bir an önce mekanın açılması yönünde, bürokratik engeller var ise bu engellerin bir an önce aşılması yönünde yardımcı olmalarını istiyoruz. Çünkü Echomar Hastanemizi gezdik, gördük ki bu hastanemiz bölgemizin göz bebeği olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun“ dedi.
Yapılan ziyarete MHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve Yönetim Kurul Üyelerinin yanı sıra Echomar Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ve Genel Müdür Kaya Karatepe’de katılarak bilgi verdi.

 

Yorumlar

Başkan Uysal köylere çıktı...

1 Ocak 2018 Pazartesi 13:57

Ereğli Haber

Başkan Uysal köylere çıktı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, hafta sonunda Subaşı pazarını gezerek esnaf ve yöre halkıyla buluştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, geçtiğimiz hafta sonu Kaptaş bölgesine yaptığı ziyaretin ardından bu hafta sonu da Subaşı pazarını gezdi.
Başkan Uysal, beraberinde AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Ali Tarakçı ve Kazım Beceren, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve bölge muhtarlarıyla Subaşı pazarını gezerek esnaf ve yöre halkıyla buluştu.
Esnafın çayını içen Başkan Uysal, yöre halkıyla da bir süre hasbıhal etti. Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Eyüp Marankoz, Başkan Hüseyin Uysal’a kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek; “Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, 2 aydır köyümüze göndermiş olduğu, greyder, beton ve diğer tüm destekleri için halkım adına kendisine teşekkür ediyorum. Başkanımız biz muhtarların taleplerine kayıtsız kalmıyor ve her zaman destekliyor. Kendisini Subaşında ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Başkan Hüseyin Uysal ise her fırsat bulduğunda bölge insanıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Uysal, ayrıca Cumartesi günü de El İşi Pazarı (Gözlemeci) esnafını ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledi.

Yorumlar

Belediye Başkanı istifa etti

4 Aralık 2017 Pazartesi 16:05

Belediye Başkanı istifa etti

Zonguldak’ın Gökçebey İlçe Belediye Başkanı Vedat Öztürk, AK Parti’den ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, belediye binası önünde ilçe halkına hitap etti. Öztürk, 20 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde göreve seçildiğini aktararak, bazı şer odaklarının hizmetlerinin altını oymaya çalıştığını iddia etti.
Belediye meclis üyeleri ve belediye personeli ile de vedalaştığını aktaran Vedat Öztürk, “Caddelerde görüşeceğiz, yine buralardayız. Yurt dışına da kaçmıyorum. Yine buradayım. Bana kumpas kuranların hesabını tek tek soracağım” diye konuştu.

“Vaat ettiğimiz projelerin çoğunluğunu 44 ayda tamamladık”
44 ayda vaat edilen projelerin çoğunluğunu tamamladıklarını ifade eden Öztürk, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemizde yapılamayanları yapmak ve bunları halkımızın hizmetine sunmak için seçim bildirgemizde vaat ettiğimiz projelerimizi 44 ay gibi kısa bir zaman zarfında çoğunluğunu tamamladık. Belli bir kısmının da çalışmaları devam etmektedir. Biz bu göreve gelirken makam, mevki ve koltuk sevdalısı olmadık. Halkımızın hizmet sevdalısı olduk. Bizler Gökçebey’in gelişmesi, nitelikli bir ilçe olması için gecemizi gündüzümüze katarak çalışırken, bazı şer odakları da boş durmamış hizmetimizin altını oymaya çalışmışlardır” diye konuştu.
Vedat Öztürk, konuşmasının sonrasında vatandaşlarla vedalaştı.

Etiketler:

vedat öztürk , belediye başkanı , istifa , ak parti ,

Yorumlar

Başkanların 'çöp konteynırı' atışması...

26 Kasım 2017 Pazar 14:40

Ereğli Haber

Başkanların 'çöp konteynırı' atışması...

Gümelililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kaynaşma gecesinde Ereğli ve Alaplı Belediye Başkanları’nın Gümeli’ye verilen çöp konteyneri ile ilgili atışması damga vurdu. Geceye katılan Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ta Başkan Uysal’a göndermede bulundu.

Gümelililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kaynaşma gecesi Eski Bağlık Gazinosu’nda gerçekleştirildi. Gecede yapılan çekiliş ile maddi durumu yerinde olmayan hastalar ile öğrencilere yardım yapılması için gelir elde edildi.
Geceye Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Gümelili vatandaş katıldı.
Gecede konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal her türlü ayrımcılığa karşı olduğunu belirterek alevi vatandaşların diğer insanlardan hiçbir farkı olmadığını ve herkesin eşit yurttaş olduğunu söyledi. Başkan Uysal konuşmasında yapılacak çekilişe maddi olarak en yüksek katkıyı sunacağını ifade ederken, ZONÇEP Başkanı olarak Gümeli Beldesi’ne 25 adet çöp konteynırı verdiğini dile getirdi.
Uysal’ın ardından söz alan Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ise geceye katılımın yüksek olmasının kendisini son derece mutlu ettiğini, derneğin 1995 yılından bu yana maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler ile hastalara yardımcı olduğunu vurguladı.
Ereğli, Alaplı ve Gümeli’de yaşayan alevi vatandaşların kendisinin canı olduğunu belirten Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin konuşmasında Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı eleştirdi. Tekin konuşmasında ZONÇEP’ten Gümeli’ye çöp konteynırı verilmesi gündeme geldiğinde Uysal’ın sayıyı fazla bularak karşı çıktığını, kendisinin ise 25’in az olduğunu 50 tane verilmesi gerektiğini savunduğunu ve dönemin Kozlu Belediye Başkanının desteği ile sayının 25 olarak belirlendiğini ifade etti. Başkan Tekin ayrıca CHP Alaplı ilçe Başkanının da alevi olduğunu ve 9 Aralık’ta yapılacak kongrede kendisini destekleyeceğini açıkladı.
Gecede son konuşmayı yapan Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, orada seçilememiş ve Karadeniz bölgesinde ilk Cem Evi’ni yapan bir belediye başkanı olarak bulunduğunu söyledi. Posbıyık, Uysal’ın konuşması sırasında insan anatomisini bir hekim olarak anlatmasını alaya alarak “Hüseyin Uysal operasyonlardan, mide ameliyatından bahsetti. Ya kusura bakmayın doktor olmadığım için bunlardan bahsedemeyeceğim. Özür diliyorum. Ben burada Hopa’dan Trakya sahiline kadar sahil kesiminde ilk Cemevi’nin yapılmasında önder bir belediye başkanıyım. Ben doktor operasyonları ile değil yaptığım kültürel faaliyetlerle mutlu olurum” dedi.
Gümelililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Koçdemir, geceye katılan herkese teşekkür etti, faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Yorumlar