Demirtürk dur durak bilmiyor...

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:26

Demirtürk dur durak bilmiyor...

Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri İşçi Emeklileri Derneği, Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğini ziyaret etti.

İlk ziyaretini İşçi Emeklileri Derneğine yapan MHP ilçe Başkanı Rahman Demirtürk emekli maaşlarına dikkat çekti. Demirtürk konuşmasında, “Bu memlekette ve bugün geçmişte asgari ücretle çalışarak emekli olan vatandaşlarımız var. Emekli maaşları 1000 ilâ 4000 lira arası farklılar olması ürkütücüdür. Bu durumun bir denge unsuru gözetilerek düzene sokulması gerekir. Bende yeni emekli oldum. 10.000 iş günü prim ödeyerek aldığım emekli maaşı yanımda çalıştırıp emekli ettiğim personeliminkinden daha düşük. Yetkilileri, böyle saçma uygulamaları dikkate alarak bir düzenleme yapmaları gerekmektedir'' dedi.
Emekliler Derneği Başkanı Ali Ayhan’da MHP ilçe teşkilatına teşekkür ederek, her zaman yanlarında olduklarını ve yapılan ziyaretin kendilerine moral verdiğini söyledi.
Başkan Demirtürk ve beraberinde ki heyet daha sonra ilçede yeni kurulan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Abdullah Arslan ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Demirtürk “Köy ve mahalle muhtarları derneği Başkanımız Abdullah Arslan ve yönetimi bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardı. Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığı olarak iadeyi ziyaret etmek istedik. Bu nedenle de ziyaretimizi yapıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi bizler MHP olarak yapılacak tüm çalışmalarda desteğe hazırız” ifadelerine yer verdi.
Köy ve mahalle muhtarları derneği Başkanı Abdullah Arslan’da yapılan ziyaretten dolayı son derece mutlu olduklarını Başkan Demirtürk ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiğini söyledi.
Şehit aileleri Rahman Demirtürk’ü ziyaret etti
Maden Şehitleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit yönetim kurulu ve dernek üyeleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetimini parti binasında ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili olarak açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, Maden Şehitleri derneği başkanı Çetin Yiğit yönetim kurulu ve dernek üyelerinin ziyaretinden dolayı son derece memnuniyet duyduğunu söyledi. Demirtürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi : “Arkadaşlarımız partimizi ziyaret ettiler. Bu ziyaretten son derece memnun kaldık. Milliyetçi Hareket Partisi’ni de ziyaret ettikleri için kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. Gönüllerimiz bir. Ereğli’ de birlikte neler yapacağız. Ereğli’ye neler katacağız. Bunları konuşmak için buradayız. Ziyaretlerinden dolayı da memnun olduk. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

Maden Şehitleri derneği başkanı Çetin Yiğit ise konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli ilçe başkanı Rahman Demirtürk ve ekibine görevlerinden ve yeni yerlerine taşınmalarından dolayı hayırlı olsun demek için ziyaret ettiklerini söyledi. Yiğit konuşmasında “Öncelikle bende başkanıma teşekkür ediyorum. Bizlerde hem görevi hem de yeni yerine hayırlı olsun demek için ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bizleri kabul ettiği için kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Başbakan’ımız açıklamıştı. Maden şehitleri ailelerine kadrolu iş istihdamı sağlanacak diye. Biz aileler olarak son derece mutlu olduk. Önemli olan bundan sonraki süreçte yasal düzenlemenin en hızlı şekilde yapılıp, ailelerin bir an önce bu hakka kavuşması için olayı takip edeceğiz. İnşallah bundan sonrası güzel sonuçlanır. Ben bu vesile ile bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan ziyaret Milliyetçi Hareket Partisi yeni binasının gezilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

MHP , Kdz. Ereğli , ziyaret , Şehit Aileleri Derneği , Muhtarlar Derneği , İşçi Emeklileri Derneği , Rahman Demirtürk ,

Yorumlar

Ereğli Belediyesi şirket kuracak...

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:58

Ereğli Haber

Ereğli Belediyesi şirket kuracak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Meclisi taşeron işçilerin kadroya geçişlerini hızlandırmak için belediye bünyesinde limited şirketi kurulması kararı için olağanüstü toplandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi taşeron işçilerin daimi işçi kadrosuna geçiş işlemlerinin hızlandırılması amacıyla gerekli olan şirketin kurulması kararı için Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’ndan tek gündem maddesi ile olağanüstü toplandı.
Toplantıda CHP Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi Grup Sözcüsü Sertan Ocakçı’nın işçilerin daha önce kazanılmış haklarının kaybolacağı ve farklı sendikaya geçmeleri için baskı yapıldığı yönündeki iddialarını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yalanladı. Daimi kadroya geçecek işçilerin işlemlerinin verilen sürede yetiştirilebilmesi için şirketin kurulduğunu anlatan Uysal, hiçbir işçiye farklı bir sendikaya üye olmaları yönünde baskı yapmadıklarını söyledi. Uysal, taşeron işçilerin soğuk havadan sıcak havaya geçiş gibi daha güvenli bir ortama geçişlerini sağladıklarını anlattı.
Kdz. Ereğli Belediyesi bünyesinde şirket kurulması kararı AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.


Belediyespor için kampanya başlatıldı
Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Kdz. Ereğli Belediyespor için yardım kampanyası başlattıklarını ve kampanyaya ilk desteği kendisinin bin 67 TL ile yaptığını söyledi. Belediye meclis üyelerinden, kulüp yönetimine, futbolculardan, teknik heyete, taraftarına ve malzemecisine kadar şampiyonluğa inandıklarını belirten Uysal, sonu 67 ile biten reklamlara herkesin destek sağlamasını istedi.

Yorumlar

Anadolu Hastanesi hekim kadrosu güçleniyor…

31 Ocak 2018 Çarşamba 12:45

Anadolu Hastanesi hekim kadrosu güçleniyor…

Karadeniz Ereğli ilçesinde hizmete açıldığından bu yana alanında başarılı hekimlerle 10 binlerce hastaya şifa dağıtan Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi’nde çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum ve Noröloji branşlarında üç doktor daha göreve başladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi doktor kadrosunu her geçen gün dahada güçlendiriyor.
İlçede 10 yılı aşkın süredir son teknoloji tıbbi cihazlar ve alanında uzman doktorlar ile 10 binlerce hastaya şifa veren Özel Kdz. Ereğli Anadolu Hastanesi’nde 3 hekim daha göreve başladı.
Edinilen bilgiye göre Kdz. Ereğli Anadolu Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Suzan Hangül, Kadın Hastalıkları ve Doğum dalında Op. Dr. Mülkiye Kabakçı, Nöroloji Uzmanı Dr. Aytekin Ceviz hasta kabulüne başladı.

“En iyi sağlık hizmetini sunmak için”
Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Şahin Elçi, bölge halkına en iyi sağlık hizmetini sunabilmek için hekim kadrolarını her geçen gün daha da güçlendirdiklerini söyledi. Elçi açıklamasında “Hastanemiz her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor. Ereğli ve bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun. Daha kaliteli ve daha iyi bir sağlık hizmeti için doktor kadromuza yeni isimler katmayı sürdürüyoruz. 2018 yılı içerisinde de yüksek olan kalite standardımızı daha da yükselterek halkımıza daha çok branşta daha iyi sağlık hizmeti sunmak adına yeniliklerimize devam etmeyi planlıyoruz. Kadromuza katılan yeni doktorlarımıza ‘hoş geldin’ diyerek, ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunuyorum. Önümüzdeki zamanlarda da yenilikler artarak devam edecektir” dedi.

Anadolu Hastanesi’nde göreve başlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirten doktorlar ise hastalarına sağlıklı bir yaşam dileğinde bulundu.

Yorumlar
  • Emine kara
    15 Temmuz 2018 Pazar 09:56

    Onkoloji doktoru atıyorum, nerde bulurum,

Son yolculuğuna uğurlandı...

30 Ocak 2018 Salı 16:39

Son yolculuğuna uğurlandı...

Zonguldak Ziraat Odası eski Başkanı Hasan Kabarık, son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 5 aydır Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Hasan Kabarık, dün sabaha karşı hayatını kaybetti.
Kabarık'ın cenazesi Merkez ilçeye bağlı Elvanpazarcık beldesinin Elvan Mahallesi'nde bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.
Cenaze törenine; Vali Ahmet Çınar, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, CHP Merkez ilçe Başkanı Fikret Zaman, Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, siyasi partililerin il-ilçe başkanları, STK temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Hasan Kabarık , defnedildi , öldü ,

Yorumlar

Kış çayına başlamanın tam vakti...

30 Ocak 2018 Salı 16:37

Kış çayına başlamanın tam vakti...

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve sürekli değişen hava sıcaklarında aktarlar grip ve soğuk algınlığına karşı uyarıyor. Aktar İsmail Yılmaz, kış çaylarına ilginin arttığını ve hastalıklardan korunmak için bitki çayına başlamanın tam vakti olduğunu söyledi. Özellikle 6 bitkilerden oluşan kış çaylarının ilgi gördüğünü söyledi.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava ve aniden yaşanan sıcaklık düşüşleri gribal enfeksiyona sebep oluyor. Grip ve soğuk algınlığından korunmak isteyen vatandaşlar aktarlara hücum ediyor. Gribe ve soğuk algınlığına iyi gelen kış çayı içerisinde zencefil, adaçayı, ıhlamur, papatya, tarçın ve karanfil bulunuyor. Sürekli yaşanan sıcaklık değişimleri nedeniyle vatandaşların gripten korunmak için kış çayına büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Aktar İsmail Yılmaz, “Havalarda yaşanan ani sıcaklık değişiklikleri ile birlikte başta ıhlamur olmak üzere kış çaylarına ilgi arttı. Özellikle yaşlıların kış çaylarına ilgisi oldukça fazla. Yaşlılar daha çok doktoru ikinci planda bırakarak, bitkisel ürünler ile sağlıklı kalmanın yollarını arıyor. Ancak bunun yanı sıra önceki yıllara göre gençler de bitkisel ürünlere önem vermeye başladı. Bu mevsimde en çok ıhlamur, adaçayı, papatya çayları ön plana çıkıyor. Bu mevsimde en çok soğuk algınlığına karşı ürünler tercih ediliyor. Ayrıca bala karıştırmak için satılan zencefil tozu da en çok sattığımız ürünler arasında yer alıyor. Balgam söktürücü ve öksürük kesici özellik taşıyor. Bunun yanı sıra 6’lı özel karışımımız da ilgi görüyor. İçerisinde kuşburnu, adaçayı, ıhlamur, ayva yaprağı, zencefil, zerdeçal, havlıcan, narçiçeği ve hatmi çiçeği bulunan karışım mevsimsel geçişlerde çok fazla tercih ediliyor” şeklinde konuştu.
"Kendi karışımını kendi yapanlar da var"
Bazı müşterilerin dükkanda kendilerinin kış çayı için karışım yaptığının dile getiren İsmail Yılmaz, “Bazı müşteriler, dükkanda istedikleri ürünlerden kendileri karışım yapabiliyor. Bir komşusundan ya da televizyondan gördüğü duyduğu karışımları alıyor. Yine özel karışımlardan oluşan macunlar da kış mevsiminin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. İçerisinde zencefil, andız, dut pekmezi ve 50 ayrı baharat içeren macunun fiyatı da bir ay yetecek miktarı 15 lira olarak satılıyor. Bu da balgam söktürücü ve öksürük kesici özellik taşıyor” dedi.

Etiketler:

kış , çay , grip , aktar ,

Yorumlar