Demirtaş'tan üniversite öğrencilerinin etkinliğine destek

22 Ocak 2018 Pazartesi 17:07

Ereğli Haber

Demirtaş'tan üniversite öğrencilerinin etkinliğine destek

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nden bir grup öğrenci köy okulları için topladıkları yardımların ulaştırılmasında kendilerine destek olan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür için ziyaret gerçekleştirdi.

BEÜ’ye bağlı Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ilçedeki köy okullarındaki öğrenciler kitap, kırtasiye ve giyim yardımları topladı. Yardımların ulaştırılması için Gülüç Belediyesi’nden yardım isteyen öğrenciler köy köy dolaşarak kitap, kırtasiye ve giyim gibi malzemeleri köy okullarında ki öğrencilere ulaştırdı.
Yardımların yerine ulaştırılmasının ardından Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret eden öğrenciler kendisine teşekkür etti.
Böyle bir sosyal projeye küçükte olsa katkı sunmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta üniversite öğrencilerini duyarlılıklarından dolayı tebrik etti.

Yorumlar

“Geleceğe Sinyal Ver”

19 Ocak 2018 Cuma 16:47

“Geleceğe Sinyal Ver”

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden “Geleceğe Sinyal Ver” projesi gerçekleştirildi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Teknolojisi programı öğrencilerinden Muhammed Arif Kurum, Mustafa Kılıç, Şule Konak, Melisa Balaban; Öğr. Gör. Turgay Erdemir danışmanlığında sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “Geleceğe Sinyal Ver” isimli projeyi gerçekleştirdi. Projenin amacının her yıl binlerce can ve mal kaybına sebep olan trafik kazalarının sebeplerinden biri olan sinyal vermeme problemine farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi. Turgay Erdemir, özellikle Kdz. Ereğli ilçesinde basit olan bu kurala uyulmadığı gözlemlendiğini, proje konusunun bu doğrultuda ortaya çıktığını belirtti. Proje kapsamında öğrenciler hazırlamış oldukları el broşürlerini ve afişleri yetkili kurumlardan aldıkları izinler doğrultusunda Kdz. Ereğli’de yer alan araçlara dağıttı. Ayrıca sinyal vermenin önemini ve nasıl yapılması gerektiğini anlatan videoyu Ereğli sosyal medya gruplarında paylaştı. Öğrencilerden Muhammed Arif Kurum küçük ve basit kurallara uymanın büyük kayıpların önüne geçeceğini vurgulamış ve hemen direksiyonun solunda bulunan sinyal kolunun yerini hatırlattı. Öğrenciler projeye destek olan direksiyon eğitmeni Zafer Aksoy'a teşekkür ettiklerini belirttiler.

Etiketler:

beü , kdz. ereğli , “Geleceğe Sinyal Ver” ,

Yorumlar

Hasan Sarıhan görevinden istifa etti

8 Ocak 2018 Pazartesi 19:33

Ereğli Haber

Hasan Sarıhan görevinden istifa etti

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Sarıhan görevinden istifa etti.

Kdz. Ereğli ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü yaparken başarılı çalışmaları sonrası Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür yardımcılığına getirilen Hasan Sarıhan’ın istifasını sunduğu öğrenildi.
Yaklaşık 15 aydır Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sarıhan’ın istifasında sağlık sorunlarını gerekçe gösterdiği belirtildi.

Yorumlar

2017 yılının yorgunluğunu attılar

25 Aralık 2017 Pazartesi 12:13

2017 yılının yorgunluğunu attılar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri 2017 yılının yorgunluğunu atmak ve kaynaşmayı artırmak için etkinlik düzenledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi düğün salonunda düzenlenen etkinlikte müzikli eğlencenin yanı sıra çeşitli yarışmalar ve çekilişler düzenlendi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kışla Mahallesi Muhtarı Muhammet Demir, Okul Müdürü Reşat Atar’ın katıldığı etkinlikte öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık bin kişi hem bir yılın stresini attı hem de gönüllerine eğlenerek kaynaşma sağladı. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen öğrenci velileri ve okul yöneticilerine teşekkür eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Başkan Uysal konuşmasında “Buradaki etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta okul yöneticilerimiz olmak üzere tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimde elde edilen başarıların yanı sıra bu tür etkinliklerde sosyalleşme ve kaynaşma açısından çok önemli. Bu açıdan okul yöneticilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Tüm sosyal tesislerimiz okullarımızın bu tür etkinliklerine her zaman açıktır. Göreve geldiğim günden bu yana okullarımıza ve eğitime ayrı bir önem gösteriyoruz. Çünkü okullarımızda geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini istiyoruz. Bundan sonra eğitime desteğimiz yüzde 100 devam edecek” dedi.
Öğlen saatlerinde başlayan etkinlikte öğrenciler Başkan Hüseyin Uysal ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Gülşen Utku Anaokulu'ndan öğretmenlere eğitim

18 Aralık 2017 Pazartesi 18:55

Ereğli Haber

Gülşen Utku Anaokulu'ndan öğretmenlere eğitim

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Gülşen Utku Anaokulu, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ile okul öncesi öğretmenlerine özel hikaye anlatıcılığı eğitimi veriliyor.

Kdz. Ereğli Gülşen Utku Anaokulu Müdürü Demirhan Döl, BAKKA iş birliği ile Okul Öncesi öğretmenlerine özel hikaye anlatıcılığı eğitimi verildiğini ifade etti. Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda bu gün ilki gerçekleştirilen kursların 5 gün süreceğini dile getiren Döl, öğretmenlere ‘Söz İmaj, bilinçli söz söyleme, bilinçli konuşma, imajlar oluşturma, oluşturduğu imajları görme, hafıza teknikleri, hikayeyi anlama, anlatım teknikleri, anlatım biçimleri, doğaçlama, anlatıcı, dinleyici ve hikaye arasındaki ilişki, beden farkındalığı, beden ve mekan ilişkisi’ konularında eğitim verileceğini anlattı.
Gülşen Utku Anaokulu ile BAKKA iş birliğince düzenlenen eğitimleri veren Özgür Erdenoğlu, amaçlarının okul öncesi öğretmenlerinin alacakları eğitim ile çocuklara daha fazla fayda sağlamak olduğunu söyledi. Erdenoğlu konuşmasında “Okul öncesi öğretmenlerine hikaye ve masal anlatma tekniklerini, beden farkındalığını, imaj ve söz olarak bedensel olarak ta ‘çocuklara nasıl faydalı olabiliriz?’ ile ilgili bir eğitim içeriğimiz var. 5 gün boyunca öğretmenlerimizle beraber bu eğitimleri sürdüreceğiz” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren bağımsız anaokulları kategorisinde yer alan Gülşen Utku Anaokulu okul öncesi eğitim yaygınlaştırılması amacı taşıyan projeye, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014-2023 Batı Karadeniz Bölge Planı çerçevesinde sürdürülebilir sosyal kalkınmaya faydalı olacak faaliyetler kapsamında destek verdi.

Yorumlar