Demirtaş'tan Aras'a tokat gibi cevap...

11 Aralık 2018 Salı 15:51

Demirtaş'tan Aras'a tokat gibi cevap...

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP’nin Kdz. Ereğli’de (Biri kendisinin) 3 oy alıp seçilemeyince anti demokratik bir şekilde partinin başına getirilen Sevdekar Aras’ın yaptığı açıklamanın tümüyle yalanlarla dolu ve uydurmalardan ibaret olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde CHP’den AK Parti’ye geçen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ın kendisi hakkında yaptığı iddialara yanıt verdi.
CHP İl, İlçe teşkilatları ve Milletvekillerinin görev yaptığı süre zarfında hiçbir şekilde destek görmediğini, destek olmadıkları gibi düzenlediği hiçbir etkinliğe parti teşkilatının katılmadığını ifade etti. Demirtaş açıklamasında, “Gülüç Belediye Başkanı olarak 2014 yılı Mart ayından bu yana Gülüç Beldemize ve halkımıza hak ettiği hizmetleri yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Yaklaşık 4,5 yıllık görev süremiz içerisinde de Gülüç’ün her noktasına dokunduk ve beldemizi daha yaşanılır bir kent haline getirdik.
Bizler Gülüç’te bu hizmetleri yaparken 2014 yılında aday olduğum CHP’nin ne il, ne ilçe teşkilatı nede milletvekillerinden hiçbir destek görmediğim gibi, düzenlediğimiz hiçbir etkinlikte de yer almamışlardır. Gülüç’te bayramlaşma yapılırken dahi bölgeye gelen milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri beldemize uğramadan yanı başımızdan gelip geçmişlerdir.
Gülüç Beldesi’ne CHP tarafından bu güne kadar tek bir hizmet sağlanmamıştır. Destek vermek bir tarafa yaptığımız hizmetlere sürekli engel olmaya çalışmışlardır.

“Hakkımda tek bir soruşturma yok”

Gülüç Beldesi’nin yolunu dahi bilmeyen CHP’nin Kdz. Ereğli’de (Biri kendisinin) 3 oy alıp seçilemeyince anti demokratik bir şekilde partinin başına getirilen Sevdekar Aras’ın bu gün yaptığı açıklama tümüyle yalanlarla dolu ve uydurmalardan ibarettir. Gülüç’ün yolunu dahi bilmeyen birisinin çıkıp kamuoyuna şahsımla alakalı yaptığı yorumlar ‘Yavuz hırsız ev sahibi bastırır’ mantığından öteye geçmemektedir.
CHP’nin başına anti demokratik şekilde gelen Sevdekar Aras’ın hakkımda yürütülen soruşturmalar olduğu yönündeki söylemleri de tamamıyla asılsızdır. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş olarak hakkımda bu güne kadar açılmış hiçbir soruşturma bulunmamaktadır.
Burada şunu da sormak istiyorum; madem hakkımda o kadar soruşturma vardı; bir milletvekili, il ya da ilçe yöneticisi bir kez bile yanımıza gelip ‘Ne oluyor?’ diye neden sormadı?

“Başarılarımızı sindirememiş”

Adaylıkla ilgili olarak son güne kadar beklediğimizi söyleyen Sevdekar Aras’ın bu söylemi de gerçeği yansıtmamaktadır. Yaklaşık 2,5 ay önce Musa’nın yerinde il başkanı, ilçe başkanı ve belediye başkanlarının yer aldığı yemekli toplantıda CHP’den aday olmayacağımı gerekçeleriyle birlikte yüzlerine karşı söyledim.
Gülüç’te yaptığımız hizmetlerle elde ettiğimiz başarıyı içlerine sindiremeyenler iftira ve karalama yöntemleri ile şahsımı hedef almaya çalıştıkları aşikârdır. Ancak bilinmesini isterim ki biz Gülüç halkı ile birlik ve beraberlik içerisinde tam bir aile olduk. Bu birlik ve beraberliği bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
CHP kanadından hizmetlerimize elinden geldiğince destek olmaya çalışan, her etkinliğimizde yanımızda duran tek isim Belde Başkanı Halil Demirer ve yönetimi olmuştur. Yaşanan süreci bizzat benimle birlikte yaşayan Sayın Halil Demirer’in gerçekleri açıklaması anti demokratik yöntemlerle CHP’nin başına gelen Sevdekar Aras’ı zoruna gitmiş ve gerçeklerin altından kalkabilmek için tarafıma iftira atma yolunu seçmiştir.
Güneş balçıkla sıvanmaz. AK Parti ailesine katıldığım için son derece mutlu ve gururluyum. 4,5 yıllık süreçte hizmetlerimizi ve başarımızı engelleyemeyenler bu günden sonrada hüsrana uğrayacaklardır. Kamuoyuna saygılarımla” dedi.

 

Yorumlar
 • gülüçlü
  13 Aralık 2018 Perşembe 01:19

  ÖRENCİK MAH. başkan.Diğer başkanlar gibi sende unuttun orayı

 • serap
  12 Aralık 2018 Çarşamba 10:04

  gökhan bey tebrikler ...

Sosyal Medya’yı iyi kullanan kazanacak

8 Aralık 2018 Cumartesi 20:18

Ereğli Haber

Sosyal Medya’yı iyi kullanan kazanacak

Dünya’nın gelişmiş yada gelişmekte olan ülkelerinde artık seçim kampanyaları daha çok dijital medya üzerinden yürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama da eski tarz seçim kampanyalarını rafa kaldırarak Türkiye’de de artık seçim kampanyalarının büyük bölümünün dijital medya üzerinden yürüyeceğini söyledi.

Sosyal Medya kullanımının önemine değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan twitter’de 12 milyon, facebook’ta ise 9 milyon takipçisi bulunduğunu açıkladı. Sosyal medya da bir paylaşımın görüntülenme sayısının 12 milyonu geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı’da 1,5 milyon insanın bir araya getirildiği düşünüldüğünde twetter’da ki her bir paylaşımın birkaç Yenikapı mitingi yapmış kadar olduğunu vurguladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni seçim kampanyası ile çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ile birlikte hem maddi hem de manevi yönden tasarruf sağlanacağını dile getirdi.

Yorumlar

AK Parti Belediye Başkan Adayı belli oldu

5 Aralık 2018 Çarşamba 16:23

Pusula Gazetesi

AK Parti Belediye Başkan Adayı belli oldu

Ak Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Doktor Ömer Selim alan oldu.

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun'un, Doktor Ömer Selim Alan'ı arayarak yarın saat 10.00'da Ak Parti Genel Merkezi'nde olmasını istediği öğrenildi.

Doktor Ömer Selim Alan, "Yarın saat 10.00'da adaylık açıklaması için Ak Parti Genel Merkez'ine çağrıldım. Tüm Zonguldak'a hayırlı olsun" dedi.

Yorumlar
 • Osman karakaya
  6 Aralık 2018 Perşembe 16:41

  Hayırlı olsun Allah yardımcınız olsun inşallah bayragı dikeriz

 • MEHMET ERTURK
  6 Aralık 2018 Perşembe 14:53

  HAYIRLI OLSUN

 • Hüseyin Arıman
  6 Aralık 2018 Perşembe 09:22

  İlk önce akp'ye hayırlı olsun derken,asıl mesele ZONG.BLD.sinin tekrar CHP'ye bırakılmak istenmesine de lanet ediyorum.Yeminin var giderim bu şehirden...!!!

Başkan Uysal yetki istedi, CHP'li üye itiraz etti...

5 Aralık 2018 Çarşamba 12:53

Ereğli Haber

Başkan Uysal yetki istedi, CHP'li üye itiraz etti...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın katı atık depolama alanında yapılacak çalışma için gerekli olan paranın iller bankasından borçlanılarak karşılanmasına CHP'li Belediye Meclis Üyesi Fikret Fota seçimlere az bir süre kala borçlanmanın doğru olmadığını söyleyerek itiraz etti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Aralık ayı toplantılarının birinci oturumu yapıldı.
Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Aralık ayı toplantılarının birinci oturumu Atatürk Kültür Merkezi (AKM) toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Partili meclis üyeleri Esra Alpago ve Hacı Mahmut Kırkpınar ile CHP’li meclis üyeleri Sertan Ocakçı, Özkan Özyağcı ve Osman Yavuz mazeret bildirerek katılmadı.
Meclis toplantısında imar komisyonundan istifa eden Sertan Ocakçı ile Serkan Yalçın’ın yerine CHP’li meclis üyelerinden Nezih Anıl ile Güler Demiroğlu seçildi.
Gündem de yer alan Kdz. Ereğli Belediyesi’nin katı atık bertaraf tesisinde yapılacak çalışmalar için gerekli olan 6 milyon 950 bin TL paradan Kdz. Ereğli Belediyesi payına düşen 1 milyon 391 TL’nin iller bankasından borçlanılarak temin edilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi maddesi Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Fikret Fota itirazda bulunarak, Başkan Uysal’a seçimlere az bir süre kala belediyeyi borçlandırmayacağını söylediğini hatırlattı. Başkan Uysal ise borçlanmanın kişisel değil belediye işi için olduğunu söyledi.
Toplantıda Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün personel, araç ve diğer giderleri için toplamda 2 Milyon 300 bin lira tutarında ödeneğin İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ile diğer müdürlüklerden aktarılarak karşılanması maddesi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında gerçekleşecek olan “Hayalimdekini Yapmam Çok Kolay” isimli projeye maddi katkı sağlanması protokolünün imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste son olarak 2019 mali yılı gelir tarifesinin görüşülmesine ilişkin madde plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemde yer alan diğer maddeler 06 Aralık 2018 Perşembe günü görüşülecek.

Yorumlar

AK Parti'den Gülüç çıkartması... Yüzler gülüyor...

29 Kasım 2018 Perşembe 18:47

Ereğli Haber

AK Parti'den Gülüç çıkartması... Yüzler gülüyor...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, partisinin Gülüç Belde ve birim başkanları ile Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Başkan Demirtaş Gülüç ve bölgesinin AK Parti ile daha fazla hizmet alacağını söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fadime Doğru, Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a makamında ziyaret gerçekleştirdi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Gülüç’e güzel hizmetler yaptığını ifade eden Başkan Çakır, AK Parti ile bu hizmetlerin daha da artacağını dile getirdi. Çakır konuşmasında “AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır “AK Parti’ye katılımlarınız hepimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah el birliği ile bölgemize, Ereğlimize ve Gülüçüçümüze hizmet edeceğiz. Ben başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Teşkilatımız, belde teşkilatımız, sizlerle hep birlikte bölgemize hizmet edeceğiz. Burada yaşayanlar bizim insanlarımız. Zaten tempoluydunuz, bizde destek verip bu tempoyu daha da artıracağız. El birliği ile Gülüçümüze inşallah çok daha güzel eserler kazandıracağız” dedi.

AK Parti’ye geçiş ile ilk meyve alındı
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, AK Parti’ye geçişi sonrasında bunun ilk meyvesini aldıklarını ve Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu’nun bulunduğu alana yeni okullar yapılması kararının hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Demirtaş 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Gülüç ile birlikte bölgedeki tüm belediyeleri kazanacaklarını belirterek konuşmasını şunları söyledi; “Ben öncelikle ilçe başkanımız, belde başkanımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ile yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz aslında AK Parti’ye yeni katılanların değiliz. Daha öncede AK Parti’de görev yapmıştık. Bizim isteğimiz Gülüç’ün daha fazla hizmetler alması. İktidarın gücünden daha fazla faydalanmak için böyle bir işin içerisine girdik. Gayemiz AK Parti ailesi olarak Gülüç’e daha güzel hizmetler yapmak. Biz bu işin semeresini hemen aldık aslında. Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu’nun olduğu yere Anaokulu ve yeni okul binaları yapılması kararı çıktı. Bu konuda Ereğli Kaymakamımıza, İlçe ve Belde başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İleriki günlerde Gülüç’e daha çok projeler kazandıracağımıza inanıyorum. Ereğli, Alaplı, Gülüç hepsi de bizim. Birlik ve beraberlik içerisinde burada yaşayan vatandaşlarımıza ne kadar hizmet edersek, o kadar hoşnut etmiş oluruz. Biz bu görevlere hizmet etmek amacıyla geldik. Bu hizmetlerimizi kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. 31 Mart 2019’da yerel seçimler var. Ben AK Parti’nin bu bölgede tüm belediyeleri alacağına yürekten inanıyorum. Ben inanıyorum ki bu saatten sonra Ereğli, Gülüç ve köylerinde daha güzel hizmetler olacak.”
Yapılan açıklamaların ardından ziyaret basına kapalı olarak istişare halinde devam etti.

Yorumlar