Demirtaş durmuyor, Gülüç hizmete doyuyor...

26 Haziran 2020 Cuma 19:59

Demirtaş durmuyor, Gülüç hizmete doyuyor...

2014 yılında göreve gelmesiyle adeta köy görünümündeki Gülüç'ü yaptığı hizmetlerle herkesin yaşamak istediği bir kent haline getiren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hizmette dur durak bilmiyor. Demirtaş Gülüç'ü Batı Karadeniz'in parlayan yıldızı yapmak için çalışmalara devam edeceğini söyledi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Çengel Mahallesi’nde ki yollara 400 ton sıcak asfalt döküldü.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, Gülüç halkının yaşamını daha konforlu hale getirmek için 6 yıldır çalıştıklarını belirterek, eksik olan hizmetleride tamamlamaya devam ettiklerini söyledi. Çengel Mahallesi Şehit Halis Çınar ile 14 katlılar mevkisine sıcak 400 ton sıcak asfalt döktüklerini belirten Demirtaş “Beldemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek ve halkımızın yaşam konforunu yükseltmek için sosyal, kültürel ve alt yapı çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Gülüç’te şu ana kadar bir çok mahallemizde cadde ve sokakları gerek asfalt, gerek beton ve gerek kilit parke ile daha modern hale getirdik. Eksik kalan yerlerde de çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Bu günde Çengel Mahallesi Şehit Halis Çınar ve 14 Katlılar bölgesine 400 ton asfalt döküyoruz. İlçe Başkanımız ve belediye meclis üyelerimizle çalışmaları yerinde inceliyoruz. Gülüç Beldemize yapılan çalışmalarla ilgili olarak desteklerini bizden esirgemeyen milletvekillerimize, il başkanımıza, Ereğli İlçe Başkanımız Sayın Fatih Çakır ile teşkilatımıza belde halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Demirtaş Gülüç Beldesi’nde yeni yolların yapım ve bakımlarına aralıksız devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

'Her türlü tedbir alındı'

26 Haziran 2020 Cuma 15:40

'Her türlü tedbir alındı'

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Göktepe Mahallesi mevkisinde bulunan Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’nda bulunan kumsal özel araçla temizlenerek halkın kullanımına açıldı.

Eski Erdemir Plajı’nı da alarak ‘Barış Plajı’ adı altında halkın kullanımına ücretsiz olarak açan Belediye, 2 kilometrelik plajda kumsal temizliği yaptı. Bölgede nadir olarak kullanılan kumsal temizleme aracıyla taşlar temizlendi, kumsal çıplak ayakla yürümek isteyenler için cam kırığı gibi kesici materyallerden arındırıldı.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’nda pandemi koşullarına göre her türlü tedbirin alındığını belirtti. Mesire alanında yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte bölgenin en iyi, en yeşil plajı haline geldiğini söyleyen Başkan Posbıyık, “Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’na sadece Ereğli değil tüm bölge halkımız ilgi gösteriyor. Batı Karadeniz'in en güzel plajı burada. Böyle bir kumsal hiç bir yerde yok. Kumsalı da temizlettik. Hem yeşil hem deniz. Bölgenin en iyi, en yeşil plajı oldu. Halkımız rahat bir sezon geçirsin istiyoruz” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , belediye plaj , temizliği ,

Yorumlar

'Devletimizin köylerdeki temsilcisi sizlersiniz'

26 Haziran 2020 Cuma 15:22

'Devletimizin köylerdeki temsilcisi sizlersiniz'

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz; Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak’ ı ziyaret ederek ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı.

Ardından Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla ayrıca Kurum amirleri ile bir araya gelerek kendilerinden beklentilerini sıraladı. Muhtarlara önem verdiklerini vurgulayarak ‘’Devletimizin köylerdeki temsilcisi sizlersiniz, vatandaşlarımıza her alanda en iyi hizmeti vermek için bu görevlerdeyiz. Verilen hizmetlerin kalitesini sizlerde takip edin, Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak görevimiz ve sorumluluğumuzdur’’ dedi. Muhtarlardan gelen talepleri takip edeceğini belirterek ‘’Bana 24 saat ulaşabilirsiniz’’ dedi.
Vali Tutulmaz, daha sonra vatani görevini yaparken şehit olan şehit Burak Saraçlı’ nın annesi Fatime Saraçlı ve babası Kamil Saraçlı’ yı Gökçebey Hacımusa Köyü’ndeki evlerinde ziyaret etti. Şehidin kabrini de ziyaret eden Vali Tutulmaz köy meydanında vatandaşlarla sohbet etti. Yöresel Herkime evinde ve Süzek Kanyonunda da incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Namazgah Köyü Alimler Mahallesindeki beton döküm çalışmasını izledi, yetkililerden bilgi aldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , vali tutulmaz ,

Yorumlar

“Çay 1 TL olacak”

26 Haziran 2020 Cuma 14:48

“Çay 1 TL olacak”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi eski su ürünleri bölgesinde modern tarzda, ucuz ve kaliteli hizmet verecek ‘Halk Kafe’ yapımı çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çayın 1 liradan satılacağı ve diğer kafelere de örnek olacağını söylediği kafeye ‘Halk Kafe’ adını verdiklerini söyledi.

Başkan Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle çalışmaları yerinde inceledi, brifing aldı. Yaz ayları bitmeden çalışmaların tamamlanması talimatını veren Başkan Posbıyık, Ereğli halkına modern tarzda, ucuz ve kaliteli bir mekan kazandıracaklarını söyledi.

“Çay 1 TL olacak”
‘Halk Kafe’de çayın 1 liradan satılacağını ve Belediye olarak işleteceklerini açıklayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi; “Öncelikle Su Ürünleri lafını kaldırıyoruz buraya ‘Halk Kafe’ adını veriyoruz. Burası halkın kafesi olacak. Kdz. Ereğli halkının ve çevreden gelen misafirlerimizin en beğendiği mekan. Denize sıfır çok güzel bir mekan. Modern bir proje yaptık. Titizlikle hazırlanan bu projeyi yaklaşık 2 milyon civarında ihaleye çıkardık. Sözleşme bitim tarihi Eylül 10. Ancak müteahhit daha önce bitirebilir. En yakın zamanda halkımıza yeni ürünlerle, yeni içecek malzemeleriyle çayın da 1 liradan satılacağı, modern bir şekilde sunumda bulunacağız. Halk Kafe sadece Ereğli halkına hizmet açısından değil, aynı zamanda çevredeki kafelere de örnek olacak, yenileşmeye gitmelerini sağlayacak. Buraya çok modern bir kafe yapıyoruz. İnşallah halkımızla birlikte açılışımızı yapacağız, birlikte çayımızı içeceğiz. İşletmeciliğini Belediye yapacak. Personelimiz çalışacak. Çay ocakları ve yeme içme bölümünde de belediye elemanları hizmet edecek. Halkımıza ucuz çay ikram edeceğiz. Bundan evvelki fiyatların aynısı olacak. Projemizi kışın da kullanabileceğimiz şekilde hazırladık. Açıp, kapanan cam mekanlar olacak. Manzarayı kesmeyecek şekilde proje hazırlandı. Yaz, kış burada hizmet devam edecek. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , halil posbıyık , çay bahçesi ,

Yorumlar

Yusuf Ziya Odabaş Erdemir'e geldi...

25 Haziran 2020 Perşembe 18:27

Yusuf Ziya Odabaş Erdemir'e geldi...

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın, Kdz. Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (Erdemir) iş yeri temsilcileri ile bir araya geldiği bildirildi.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesinin sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilerde, Odabaş’ın, Erdemir Göztepe tesislerinde Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Yöneticileri, İş Yeri Baştemsilcisi ve iş yeri temsilcileri İle bir araya geldiği yemekte Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak’ın selamlarını ilettiği belirtildi.
Korona Virüs (Covid-19) süreci başta olmak üzere, Kıdem Tazminatı Fonu ile bölgesel konuların gündeme geldiği ve görüş alış verişinde bulunulduğu anlatılan açıklamada, “Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş’a ziyaret ve aktarmış olduğu bilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, emeğin mücadelesinde bizlere ışık olmasından dolayı onur duyuyoruz” denildi.

Yorumlar