Demirtaş Kur-an öğrenen çocuklara hediyeler verdi

7 Temmuz 2017 Cuma 12:54

Demirtaş Kur-an öğrenen çocuklara hediyeler verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Beldesi’nde yaz Kur-an Kursu açıldı.

Gülüç Belediye Başkanlığı tarafından her yaz düzenlenen yaz Kur-an Kursu bugün Gülüç Site Cami önünde düzenlenen törenle açıldı. Törene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Belediye Meclis üyeleri Ahmet Yalçın, Çetin Demirci ve Mustafa Sarı, mahalle muhtarları Çağlar Özcan ve İhsan Arslan, Gülüç Vesile Dikmen İlköğretim Müdürü Sadrettin Anar, cami imamları ve vatandaşlar katıldı.
Cami açılışında yaklaşık üç yüz öğrenciye üzerinde'' Camiye koşuyorum, Kuran Öğreniyorum '' yazan tişört ve şal hediye eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş çocuklara Ahlaklı olmanın önemini vurguladı. Demirtaş konuşmasında, “Sevgili çocuklar dün açılışı yaptığımız Yaz Spor Okulunun açılışında ne demiştim önce ahlak, bugünde Yaz dönemi Cami Kur'an kursları açılışında önce ''Maneviyat ve Ahlak'' diyorum. Maneviyattan ve güzel ahlaktan mahrum olan milletler yok olmaya mahkûmdur. Kim ne derse desin, hangi görüşten olursak olalım, Cumhuriyet, Laiklik, Dinimiz ve ahlaki manevi değerlerimiz bizim bir gerçeğimizdir. Bunlardan asla vazgeçemeyiz, taviz veremeyiz. Bunlardan vazgeçtiğimiz takdirde millette bizden vazgeçer ve yok olur gideriz. Millet olarak yok olmamak, kaybolmamak için bu saydığım değerlerimize sımsıkı sarılmalı önem vermeliyiz. Ne Cumhuriyet ve Laiklikle din, ahlak ve maneviyat yıkılır nede din, ahlak ve maneviyatla Cumhuriyet ve Laiklik yıkılır '' dedi.

Konuşmasının ardından Demirtaş çocuklara pide ve ayran dağıttı.

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş , Yaz Kuran Kursu ,

Yorumlar

Çakır Armutçuk'da ziyaretlerde bulundu

7 Temmuz 2017 Cuma 11:57

Çakır Armutçuk'da ziyaretlerde bulundu

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, bugün İlçeye bağlı Kandilli Beldesinde bir dizi ziyarette bulundu.

Beraberinde Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, partisinin Kandilli Belde Başkanı Yusuf Ziya Eryiğit, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ve Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ilk olarak TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğüne getirilen Ali Hekim’i makamında ziyaret eden Çakır; yeni Müdür Hekim’e ‘hayırlı olsun’ diyerek görevinde başarılar diledi.
Ziyarette TTK ile ilgili görüş alışverişine bulunulurken, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ile TTK Armutçuk Müessese Müdürü Ali Hekim, TTK’nın daha iyi noktalara gelmesi için sürekli olarak istişare içerisinde olacaklarını ifade ettiler.
TTK Armutçuk Müessese Müdürü Ali Hekim, kendisine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan AK Parti heyetine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.
İKİNCİ ZİYARET GMİS ŞUBESİNE
AK Parti heyeti, Kandilli beldesindeki ikinci ziyaretini Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şubesine gerçekleştirdi. Sendika ziyaretinde, Çakır ve beraberindeki heyet ile GMİS Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri, HEMA ve Toplu İş Sözleşmesi konularında değerlendirmelerde bulundular.
GMİS Şube Başkanı Eşitmez, Yönetim Kurulu Üyeleri ve madenciler adına, ziyaretlerinden dolayı AK Parti heyetine teşekkür etti.

Etiketler:

Armutçuk , Fatih Çakır , AK Parti ,

Yorumlar

Başol, Ormanlı’dan 50 kişiyi Çanakkale’ye götürdü

6 Temmuz 2017 Perşembe 19:17

 Başol, Ormanlı’dan 50 kişiyi Çanakkale’ye götürdü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol 50 kişiyi 2 günlük Çanakkale gezisine götürdü.

Ormanlı Belediyesi Başkanı Başol düzenlediği Kültür gezisinde 50 kişi ile 2 gün boyunca Çanakkale Şehitliği’ni ve Çanakkale’de tarihi mekanları ziyaret etti.
Ormanlı Beldesi halkı için alt yapı ve sosyal hizmetlerin yanı sıra bu tür kültürel etkinliklere de önem verdiklerini anlatan Başol, geziye katılanların memnuniyetinin kendisini de mutlu ettiğini söyledi. Başol geziye ilişkin olarak “Çanakkale’nin tarihi, önemi ve özellikle oradaki manevi atmosferi anlatmaya gerek yok. Türk tarihinin en büyük destanlarından biri olan Çanakkale destanının nasıl yazıldığını, orada neler yaşandığını yaptığımız bu geziler ile vatandaşlarımıza daha iyi anlatma fırsatı buluyoruz. Belediyeciliğin sadece alt yapı hizmetleri, yol yapmak yada temizlik yapmaktan geçmediğini en iyi bilenlerdenim. Bunlar zaten bizim yapmamız gereken asli görevlerimiz. Gezimize katılan vatandaşlarımızla beraber Çanakkale ruhunu adeta yeniden yaşadık. Çanakkale’de yatan şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ettik. Seyit Onbaşı’nın dediği gibi “Bu vatan için birilerinin bir şeyler yapması lazım.” Bizlerde bu vatan için elimizden gelenleri yapmaya çalışıyoruz. Düzenlediğimiz Kültür gezimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Çanakkale gezimizi tekrarını yapacağız” dedi.

Etiketler:

ormanlı , belediyesi , bayram başol , çanakkale ,

Yorumlar

Tekin, Vali Çınar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

6 Temmuz 2017 Perşembe 18:55

Tekin, Vali Çınar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Belediye Meclisi üyeleri, hafta başında Zonguldak’taki görevine başlayan Vali Ahmet Çınar’a “hayırlı olsun” temennisinde bulunarak başarılar dilediler. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in Alaplı ilçesiyle ilgili kısa bilgiler verdiği ziyarette, bölgenin ekonomik ve sosyal durumuyla ilgili olarak da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Vali Ahmet Çınar, en kısa süre içerisinde Alaplı ilçesini de ziyaret edeceğini belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti.
Ziyarette, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Vali Ahmet Çınar’a yöresel ürünlerden oluşan ve Alaplı’yı simgeleyen hediyeler verdi.

Etiketler:

Alaplı Belediyesi , Nuri Tekin , Vali Ahmet Çınar ,

Yorumlar

Uysal'dan engellilere "Engelsiz Yaşam Alanı" müjdesi

6 Temmuz 2017 Perşembe 14:04

Uysal'dan engellilere "Engelsiz Yaşam Alanı" müjdesi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Engelsiz yaşam alanı oluşturuluyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temmuz ayı ikinci oturumunda, engellilere sahil bandında ‘Engelsiz Yaşam Alanı’ tahsis edildi. Başkan Hüseyin Uysal; “Engellilerimiz için engelsiz yaşam için sahilde yeni bir mekân tahsisi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Engellilerimizin sorunlarını biliyor, çözümü için çabalıyoruz. Bu tahsisi bir başlangıç olarak kabul ediyorum. Bu mekân onların hakkıydı, orada güle güle otursunlar. İnanıyorum ki engellilerimiz için daha güzel hizmetler yapacağız” dedi.
Kdz. Ereğli Belediye Meclisinin Temmuz ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında yapıldı. Dün yapılan ve ilgili komisyona havale edilen konuların görüşüldüğü toplantıya, Süleymanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1 adresindeki belediye tarafından işletilen Sahil Kafe’nin yanında bulunan alanın Engelsiz Yaşam Alanı olarak belirlenmesinin görüşülmesi nedeniyle engelli aileleri de izleyici olarak katıldı.
Oy birliği ile alınan karara ilişkin konuşan Başkan Uysal, “Engellilerimiz için engelsiz yaşam için sahilde yeni bir mekân tahsisi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Engellilerimizin sorunlarını biliyor, çözümü için çabalıyoruz. Bu tahsisi bir başlangıç olarak kabul ediyorum. Bu mekan onların hakkıydı, orada güle güle otursunlar. İnanıyorum ki engellilerimiz için daha güzel hizmetler yapacağız.”dedi.
Başkan Uysal gündem dışı konuşmada da Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı ziyareti, Kırmacı daki çöplük rehabilitasyonu ve Kışla-Kepez güzergâhında yapımına başlanacak cepler, durak yerleri ve Kavaklık çıkışına ilişkin şu ifadelere yer verdi; “Sayın Valimiz Ahmet Çınar’ı ziyaret ederek, kendisine hayırlı olsun temennisinde bulunarak ilçemiz ile ilgili bir dosya sundum. Kendisi vatanı görevini Ereğli’de yaptı ve askerliğini yaptığı ilçenin iline Vali olarak atandı. Ereğli’ye daha farklı bir pencereden bakacağına inancım sonsuz. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerken, bir önceki Valimiz Sayın Ali Kaban’a da Ereğli ve ilimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.
Çöplük alanının rehabilitasyonu ve yaşam alanına dönüştürülmesine ilişkin çabamız devam ediyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde ihale süreci tamamlanacak.
Kışla- Kepez güzergâhında alt yapısı tamamlanan yolda cepler ve duraklar ve yol çıkış noktalarında çalışmalara başladık. Yol yapımı bittiğinden beri üzerinde çalışıyoruz. Bölgede 34 cep gerekiyor, kısmen bazılarını açmıştık. Durak yerleri de tespit edildi. Gereken çalışmalar başlayacak. Ayrıca Düğün salonu ve Kavaklık çıkışı noktasında da çalışmalarımız olacak.”
Toplantı da Haziran ayı meclisinde Sakindere için İller Bankası’ndan kredi alınmasının reddedilmesi üzerine hazırlanan bütçe içi aktarım talebi kapsamında Sakindere rekreasyon alanının yapımı için çeşitli müdürlüklerden Su Kanalizasyon Müdürlüğü Tesis Yapımı kalemine toplam 1 milyon 800 bin liralık bütçe aktarımı da gerçekleştirildi.
Ağustos ayını tatil olarak geçirecek Ereğli Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını Eylül ayında yapacak.

Etiketler:

ereğli , belediye başkanlığı , Hüseyin Uysal , engelsiz yaşam alanı ,

Yorumlar