Demirtaş Gülüç halkına müjdeyi verdi

24 Aralık 2018 Pazartesi 18:13

Demirtaş Gülüç halkına müjdeyi verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gülüç merkezinde Şehirlerarası otobüsler için yolcu indirme ve bindirme yeri sorununun çözüldüğünü söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, vatandaşlar için uzun zamandan beri sorun olan Şehirlerarası otobüslerin yolcu indirme sorununun çözüldüğünü söyledi. Başkan Demirtaş konu tarafları ile yapılan yazışma ve görüşme sonrası alınan neticeyle artık Gülüç güzergâhının 2 noktasında da yolcu indirilebileceğini ve bindirilebileceğini belirtti. Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi, "Artık, otobüs firmaları Gülüç güzergâhının üzerinde 2 noktada da yolcu indirilebilecek ve bindirilebilecektir. Gülüç girişi güzergâhında “Yolcu bindirme ve Yolcu İndirme’’, Çengel burnu Ahos oteli yanındaki güzergâhta ise ''Yolcu indirme’’ yapabilecekler"

Yorumlar
 • Sevinc yamaner
  26 Aralık 2018 Çarşamba 09:06

  Cok guzel

 • Vaandaş
  24 Aralık 2018 Pazartesi 20:17

  Sayin başkanim birde butik terminal yaparsaniz cok seviniriz .bunuda yapacaginizi biliyorum tesekurler.

Ölen kedinin yavrusuna sahip çıktı

24 Aralık 2018 Pazartesi 15:46

Ölen kedinin yavrusuna sahip çıktı

Zonguldak’ta trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden kedinin yavrusuna, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan tesis sorumlusu Ayhan Hotan sahip çıktı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde tesis sorumlusu olarak görev yapan 52 yaşında ki Ayhan Hotan, tesisin önünde trafik kazası sonucunda hayatının kaybeden anne kedinin yavrusuna sahip çıktı.
Hotan, “mırmır” ismini verdiği yavru kedinin bakımına üstlenerek tesiste bakıyor. Ayhan Hotan evladı gibi gördüğü yavru kediyi, salam, sucuk ve sosis alarak besliyor.
52 yaşında ki tesis sorumlusu Ayhan Hotan, mırmır ismini verdiği kedinin annesinin trafik kazasında öldüğünü söyleyerek, “2 ay önce yavru kedinin annesi trafik kazasında öldü. Bende yavrunun kedinin dışarıda ki köpeklerin saldırmaması için sahip çıktım. Ben mırmır’ı kendi evladım gibi görüyorum. Ona cebimden para harcayarak salam, sosis ve sucuk olarak besliyorum. O da beni babası gibi görüyor. Tesisimizden ayrılmıyor. Buranın bekçisi gibi oldu. Başka kedi ya da köpek girince pençe atarak kovuyor. Ömrüm yettiğince yavru kediye bakacağım” diye konuştu.

Yorumlar
 • rukiye
  25 Aralık 2018 Salı 15:08

  bu sorunun çözülmesine çok sevindim.:)

Martıların simit kapma yarışı

24 Aralık 2018 Pazartesi 11:11

 Martıların simit kapma yarışı

Zonguldak'ta vatandaşlar havanın soğuk olması nedeniyle aç kalan martıları simit atarak besledi.

Kent merkezinde birkaç gündür devam eden sağanak yağışların yerini güneşli havaya bırakmasının ardından vatandaşlar kendilerini sahil kenarına attı. Özellikle sahil kenarında bankta oturan vatandaşlar, havanın soğuk olması nedeniyle aç kalan martıları simit atarak besledi. Vatandaşların martılara simit atmasıyla birlikte onlarca martı gökyüzünde simit yakalamak için sıraya girdi.

Yorumlar

83 yıllık fabrika bacası tarihe ışık tutuyor

24 Aralık 2018 Pazartesi 11:10

83 yıllık fabrika bacası tarihe ışık tutuyor

Zonguldak’ta 1988 yılında ekonomik ömrünü tamamladığı gerekçesiyle yıkılan Üzülmez Kok Fabrikasının hala duran 63 metre uzunluğundaki bacası tarihe ışık tutuyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu 15 fabrikadan biri olarak bilinen Zonguldak Antrasit Fabrikası, 10 Aralık 1935'de hizmete girdi. Zonguldak’tan çıkan kömür cevherini işlemek için kurulan fabrika, Cumhuriyet’in birinci Beş Yıllık Sanayi Programı'nın bir parçasını oluşturdu. Baştarla Mahallesi’nde dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından açılışı yapılan antrasit fabrikası, benzin ve tolüen karışımı bir akaryakıt olan benzolün yanı sıra yağ çeşitleri, naftalin, briket kömürü ile 32 çeşit ürün üreterek kömür sanayisine hizmet verdi. Teknolojik yatırımlar yapılmadığı ve ekonomik ömrünü tamamlandığı gerekçesiyle kapatılan fabrika, 1988 yılında yıkıldı.

Pisa Kulesi’ni andırıyor
Fabrikanın 63 metre uzunluğundaki bacası ise yıkımı gerçekleştiren müteahhit firmanın girişimiyle Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunca sanayi mirası olarak koruma altına alındı. Çubuk demirlerin etrafına tuğla örülerek yapılan bacanın üst kısmı zamanla eğildi. Havadan görüntülenen baca, İtalya’da bulunan Pisa Kulesi’ni andırıyor.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de 2 kazada 2 kişi yaralandı

22 Aralık 2018 Cumartesi 18:00

 Kdz. Ereğli’de 2 kazada 2 kişi yaralandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen 2 ayrı trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ilk kaza Ereğli-Alaplı arası karayolunun Göktepe Mahallesi Huzurevi mevkisinde yaşandı.

Edinilen bilgiye göre Eyüp M. idaresindeki 78 BP 099 plakalı kamyon, duramayarak kırmızı ışıkta bekleyen Ersin S. idaresindeki 81 EP 875 plakalı kamyona çarptı. Kazada 78 BP 099 plakalı kamyonun sürücüsü yaralı olarak kendi imkanları ile dışarı çıktı. Kaza nedeniyle Ereğli-Alaplı karayolunun bir bölümü tek şeritten ilerleyebildi. Kaza yapan kamyon çekiciyle kaldırılırken, yol yeniden trafiğe açıldı.
İkinci kaza ise Uzun Mehmet Mahallesi Doktorlar Sitesi mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Birol B. idaresindeki kamyonet, freni tutmayınca yokuş aşağı sürüklenmeye başladı. Kamyonette bulunan Hüseyin K. hareket halindeyken araçtan atlayarak yara almadan kurtulurken, içinde sürücünün bulunduğu kamyonet kontrollü bir şekilde istinat duvarına çarparak şarampole yuvarlandı. Sürücü hurdaya dönen kamyonetten Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralı sürücü daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sürücünün hayati tehlikesi devam ederken, savcılık her iki kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar