Demirtaş Ereğli için birlik beraberliğe çağırdı

5 Mayıs 2017 Cuma 20:43

Demirtaş Ereğli için birlik beraberliğe çağırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

 Demirtaş ziyarette yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verirken “Kazanan Ereğli olsun” dedi.
Kdz. Ereğli MHP’de geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yapılan olağan kongrede başkanlığa seçilen Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri protokol ziyaretleri çerçevesinde bu gün Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamlarında ziyaret etti.
Madenoğlu ile Camgöz başarı diledi
Demirtürk ve ekibi ilk olarak Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz’e ziyaret gerçekleştirdi. Başsavcı Camgöz, göreve yeni seçilen İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi. MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk’te protokol ziyaretleri çerçevesinde Başsavcılığı da ziyaret ettiklerini belirterek kendilerini kabulünden dolayı Camgöz’e teşekkür etti.
Demirtürk ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu ziyaret etti. Kaymakam Madenoğlu Rahman Demirtürk ve yönetim kurulu üyeleri ile tek tek tanışarak kendilerine seçildikleri yeni görevlerinde başarılar diledi.
Demirtaş “Kazanan Ereğli olsun”
Demirtürk ve ekibi bu gün son olarak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş birlik ve beraberlik mesajları verdi. Siyasi parti ve siyasi görüş ayırt etmeden Ereğli geneli için atılacak her adımda destek olmaya hazır olduğunu dile getiren Demirtaş “Allah sizlere birlik ve beraberlik içerisinde güle güle çalışmak nasip etsin. Başta Başkanımız Rahman Demirtürk olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Nazik ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ereğli’ye hizmet noktasında MHP, DSP, AK Parti ayrımı gözetmeden birlik ve beraberlik içerisinde abi kardeş gibi çalışmamız lazım. Bizlerin peşinden evlatlarımız yetişiyor. Onlara güzel bir gelecek hazırlamamız lazım. 2014’te biz seçildik, dosyayı kapattık, ‘Biz herkesin başkanıyız’ dedik. İnsanların fikir ve düşüncelerine saygı göstermek lazım. Beş parmağın beşi bir değil, herkesin farklı düşüncesi olabilir. Ereğli’nin ortak çıkarına ne varsa onun etrafında olmamız lazım. Kazanan Ereğli, kazanan geleceğimiz çocuklarımız olsun. Ben bu düşüncelerle burada görev yapmaya çalışıyorum” dedi.
Demirtürk “Hizmet edeni takdir etmek lazım”
Başkan Demirtaş’ın görüşlerine katıldığını ifade eden MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’te konuşmasında Ereğli’nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa ona göre tavır ortaya koyacaklarını anlattı. Demirtürk konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Hiç kimse tek başına bir şey yapamaz. O yüzden bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Siyasi görüşü ne olursa olsun hizmet önemli. Buradaki hizmetleriniz güzel. Toplumda sizinle ilgili düşünce tabi ki olumlu ve güzel. Hizmet edeni takdir etmek lazım.”
Ziyaretin ardından Başkan Demirtaş, MHP heyeti ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

Gökhan Demirtaş , gülüç belediyesi , rahman demirtürk , nazım madenoğlu , mhp ,

Yorumlar

Sahile ölü inek vurdu

5 Mayıs 2017 Cuma 19:47

Sahile ölü inek vurdu

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde sahile vurmuş ölü inek bulundu.

Kozlu ilçesinde akşam saatlerinde sahile kenarına vurmuş ölü inek görenleri şaşkına çevirdi. Sahilde gezerken inek ölüsü ile karşılaştıklarını ifade eden üniversite öğrencisi Poyraz Cem Kocatüfek, "Biyoloji son sınıf öğrencisiyim sahilde arkadaşlarla gezerken karşılaştık. Epeydir de burada herhalde kokuyor. İnsan sağlığına zarar verebilir. Çünkü burada balık tutuluyor. Belediyenin bir şeyler yapması lazım. Çok ilginç ben böyle bir şeyle ilk defa karşılaştım şaşkınım” şeklinde konuştu.
İhbarı alan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin inek ölüsünün bulunduğu bölgeden numune alarak inceleme başlatacağı öğrenildi.

Etiketler:

kozlu , zonguldak , inek , sahil ,

Yorumlar

"Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" tamamlandı

5 Mayıs 2017 Cuma 19:37

"Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" tamamlandı

Zonguldak Valiliği koordinatörlüğünde BAKKA tarafından düzenlenen "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" tanıtım çalışmasının lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında içlerinde tur firması temsilcileri, basın mensupları, akademisyenler, blogger ve bir sosyal medya fenomeninin bulunduğu kafilenin, Zonguldak, Karabük ve Bartın illerini kapsayan gezisi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirilen lansman toplantısı ile sona erdi. Zonguldak Valisi Ali Kaban başta olmak üzere TTK Genel Müdür Vekili Kazım Eroğlu, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, TSO Başkanı Metin Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, BAKKA Genel Sekreter Vekili Recep Serkan Alkan ve davetliler katıldı.
Programda Zonguldak-Bartın ve Karabük'ü kapsayan gezilerin yer aldığı video sunumu gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ali Kaban, "Bu projeye gönül veren başta bu fikri bizlere ilk kez ifade eden daha önceki yazılarıyla gündeme getiren Ekrem Murat Zaman beye teşekkür ediyorum. Ekrem beyi bize tanıştıran TSO Başkanımız Metin Demir'e teşekkür ediyorum. Projenin gerçekleşmesi için gerçekten büyük gayret sarf eden BAKKA Genel Sekreterimiz Serkan bey, Mehmet Bey ve adını sayamadığım diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buraya kadar gelip bu projede yer alan gezi ayağını şu dört gündür sürdürerek bugün burada nihayetlendiren bütün konuklarımıza, bu projeyi kitap halinde gelecekte de bakılıp yeniden istifade edilecek, kalıcı bir şekilde bize bırakan Nurettin beye teşekkür ediyorum. BAKKA Yönetim Kurulu'nun buraya kadar gelen çok değerli üyelerine, gelemeyen üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum. Buradaki amaç gerçekten gerek doğasıyla, gerekse endüstriyel anlamdaki tarihi ve mirasıyla bir değer ifade eden Batı Karadenzi Bölgesi'nin üç önemli vilayetinin Zonguldak-Bartın ve Karabük'ün daha iyi tanıtılması ve insanlarımızın buraların güzelliklerinden yaşayarak istifade etmesinin önünü açmak üzere başlatılmış bir çalışmaydı. Bundan sonra da bu çalışmanın aynı heyecanla, aynı hızla devam ettirilmesini diliyorum. Arkadaşlarımızın hakikaten bu konuda gayretli çabalarının sürdürülmesini diliyorum. Tabii ki kömür ile varolan bu kentlerin en büyük emektarı Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım bey başta olmak üzere bütün emekçilerinin buradan anılmasını ve onlara bir teşekkürü borç biliyorum" dedi.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Elpek Bezi , Osmanlı Çileği , Cehennemazğı mağarası , BAKKA , Vali Ali Kaban ,

Yorumlar

Halk otobüsünde bebek arabası kavgası

5 Mayıs 2017 Cuma 18:31

Halk otobüsünde bebek arabası kavgası

Zonguldak'ta özel halk otobüsüne bebek arabasıyla binen kadın ile başka bir kadın yolcu arasında kavga çıktı.

 Bebek arabasının koridoru kapattığı iddiasıyla kadınlar arasında çıkan kavga güvenlik kamerasına yansıdı.
Zonguldak şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüsünde meydana gelen kavga kameralara saniye saniye yansıdı. Tartışma, bir kadının halk otobüsüne bebek arabasıyla binmesiyle başladı. Kadınların oturduğu koltuğun hemen arkasında oturan iki kadın ise bebek arabasının koridoru kapattığını iddia ederek duruma tepki gösterdi. Bir süre devam eden sözlü tartışma arka koltukta oturan kadınların ineceği sırada kavgaya dönüştü. Bir süre saç saça baş başa devam eden kadınların kavgası sırasında bebekler korku ve endişe yaşadı.
Otobüsteki diğer yolcular ise kavgayı ayırmakta zorlandı. Kavga anı ise saniye saniye otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Etiketler:

güvenlik kamerası , kavga , halk otobüsü , bebek arabası ,

Yorumlar

Yiğit’e sürpriz doğum günü kutlaması...

5 Mayıs 2017 Cuma 18:26

Yiğit’e sürpriz doğum günü kutlaması...

Düzce’nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Yığılca Ziraat Odası Başkanı ve İGM üyesi Hüseyin tarafından hazırlanan sürpriz doğum günü kutlamasına Yığılca Kaymakamı M. Faruk Sancaktutar, Yığılca Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, İGM üyesi Hüseyin Yılgın, İlçe Jandarma Komutanı Mansur Çağan ve Yığılca Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Sürpriz kutlama sırasında Başkan Yiğit, şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi.

Etiketler:

yığılca , belediye başkanı Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar