Daire almak artık çok daha kolay...

3 Nisan 2018 Salı 13:07

Daire almak artık çok daha kolay...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Eyüp Karaarslan İnşaat, Nirvana Gold projesini Özdemir AVM’de görücüye çıkardı. İnşaat sektöründe kaliteden ödün vermeyen Eyüp Karaarslan İnşaat, vizyon projesi olan Nirvana Gold projesini “60 ay sıfır faiz” kampanyası ile Ereğli halkının ilgi odağı oldu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli’de inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Eyüp Karaarslan İnşaat Bağlık mevkiinde yapıma başladığı kent merkezine yakınlığı ve modern mimari anlayışı ile göz dolduran Nirvana Gold projesini Mart ayı içinde Özdemir Park AVM’nin ana giriş katında Ereğlililer ile buluşturdu. Nisan aynın sonuna kadar tanıtım standının açık olacağını belirten yetkililer, tanıtıma özel 60 ay sıfır faiz kampanyasının da bu süre zarfında geçerli olacağını bildirdiler.
Geniş Otopark, Havuz, Spor ve Yürüyüş Alanları
70 nitelikli daireden oluşan Nirvana Gold projesinde yaşamınız kolaylaştıracak ve siz siteniz içinde iken de huzurlu ve mutlu yapacak herşey düşünüldü.
Geniş otoparkı, çocuk havuzunun da bulunduğu yüzme havuzu, havuz başında cafe, spor sahaları, yürüyüş alanları ile kendinizi mini bir tatil köyünde hiisedeceksiniz.
Şehre 360 derece Bakış İmkanı
Konum olarak özellikle 10. Katlardan itibaren tüm şehri 360 derece açı ile kuşbakışı seyredebileceğiniz Nirvana Gold konutlarının teras ve balkonları da sizi büyülemeye yetecek cinsten.
Her yere en fazla 10 Dakika yürüme mesafesinde…
Nirvana Gold’un her yere yakınlığının çok ilgi çektiğini belirten yetkililer; Belediye, Hastaneler, Pazaryeri, Şehir Merkezi ve AVM gibi sosyal ve kurumsal alanlara yakın olan projelerinin bu avantajı ile ziyaretçilerin ilgi odağı olduğunu belirtirken halkımızın sınırlı sayıda kalan daireler ve bu tanıtım günlerine özel 60 aya sıfır faiz kampanyasından faydalanmalarını istediler.
Eyüp Karaarslan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Karaarslan ve firma yetkilileri Emre ve Emrah Karaarslan AVM’deki yoğun ilgiden memnun olduklarını dile getirdiler.

Etiketler:

Karaarslan İnşaat , Nirvana Gold , Özdemir AVM , Eyüp Karaarslan , Emre Karaarslan , Emrah Karaarslan ,

Yorumlar

Otizm farkındalık günü coşkuyla kutlandı...

2 Nisan 2018 Pazartesi 19:51

Otizm farkındalık günü coşkuyla kutlandı...

‘02 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ dolayısıyla Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi ile ‘Otizmi Fark Ettirmek için El ele’ adlı bir program düzenledi.

Bozhane’den sahilinden Anfi Tiyatro’ya yapılan 1 kilometre uzunluğunda el ele tutuşanların oluşturduğu insan zinciri ile farkındalığa dikkat çekilirken, Amfi Tiyatro’da yapılan özel çocukların gösterisini de ilgi ile izlendi.
Karadeniz Ereğli’de ‘02 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ etkinlikleri dolu dolu geçti. Renkli görüntülere sahip olan etkinlikler kapsamında ilçenin Bozhane Çınaraltı mevkiinden Amfi Tiyatro önüne kadar olan sahil boyunca bir farkındalık zinciri oluşturulurken, tüm katılımcılara da belediye tarafından mavi tişört şapka ve balon dağıtıldı.
Katılımcıların mavi tişört, şapka ve balonlarla yaklaşık 2 bin kişinin oluşturduğu farkındalık zinciri dikkat çekerken, 1 kilometre uzunluğunda renkli bir görüntü oluşturdu.
Amfi Tiyatroda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Azar, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri, Askeri ve Mülki Erkân, üniversite öğrencileri, İlçedeki Rehabilitasyon Merkezlerinin Öğretmen ve Öğrencileri, özel çocuklar ve aileleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Bugün 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü. Bugün sahilde el ele tutuşarak farklı ve özel çocuklarımıza dikkat çekerek destek olduk. Dün ve bugün olduğu gibi yarında özel çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitim alan çocuklarımıza ve onları yetiştiren ailelerine ve hocalarımıza ve ilçe halkımıza farkındalıkları gösterdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
Program sonrası Başkan Uysal’a, Amiral Manioğlu’na ve Dekan Azar’a özel eğitim rehabilitasyon merkezleri hocaları tarafından özel çocuklara verdikleri destekten dolayı birer verildi. Özel çocuklar daha sonra Amfi Tiyatroda çeşitli gösteriler yaptı. Katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yorumlar

Akçaokoca "mevcut başkanla devam" dedi

2 Nisan 2018 Pazartesi 19:45

Kaynak: http://www.akcakocatv.com

Akçaokoca "mevcut başkanla devam" dedi

600 üyesi bulunan TSO’da 329 seçmen bugün oy kullandı. 329 seçmenden Pazvant grubuna 165 Sevinç grubuna 123 oy çıktı. Oğuzhan Sevinç kendi meslek grubunda seçilemedi.

Akçakoca’nın en güçlü ve en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan iş dünyasının çatısı Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonuçlandı. Seçimi Mehmet Pazvant ve ekibi 11-3 kazandı.

Oğuz Sevinç'in grubu İnşaatta 2 Sanayi grubunda 1 kişi çıkardı .
Oğuzhan Sevinç kendi parakende gurugunda seçimi kazanamadı.

Sabah saat 10’dan itibaren üyelerin yoğun ilgi gösterdiği seçimlerde 7 meslek grubuna giren isimler belli oldu.

MESLEK KOMİTELERİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU...

1- Unlu mamuller: İsmail Küçük ve Recep Aydın

2- İmalatçılar: Hüsnü Koç

3- Akaryakıt ticareti yapanlar. Mehmet Pazvant ve Hakan Solak

4- Perakendeciler: Ziya Denizgez Nusret Kırma

5- Turizm sektörü: Oğuzhan Yemenici ve Yücel Çelik

6- İnşaat: Yusuf Sağlam

7- Fındık ve marketçiler: Dinçer Pazvant ve Evren İnceoğlu

Yorumlar

Mevcut TSO yönetimi kazandı

2 Nisan 2018 Pazartesi 19:36

Mevcut TSO yönetimi kazandı

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ertelenen seçim bugün yapıldı.

Zonguldak Alaplı Ticaret ve Sanayi Odasında öğlen başlayan oy verme işlemi sonrası sonuçlar açıklandı. Sonuçlara göre seçimi Recep Ocak'ın listesi kazandı.
İki adayın yarıştığı seçimde oy verme işlemleri öğlen 13.00 itibariyle başladı. 350 üzerinde üyenin oy kullandığı seçimde mevcut başkan Recep Ocak ile İş adamı Murat Yılmaz grupları yarıştı.
Oy verme işleminin ardından sandıklar tek tek açılarak oylar sayıldı.
5 komitenin 4'de Recep Ocak listeleri birinci gelirken Yılmaz'ın listesi komitede listesinde yer alamadı.4.cü Komite'deki Gürkan Yazıcı ile Gökhan Güney arasındaki sandıktan çıkan oylar eşit çıkınca , isim çekilişe geçildi.Çekilişte Gökhan Güney Çıkınca Recep Ocak'ın tüm Komiteleri listede yer almış oldu.
Seçimi kazanan Recep Ocak beraberindekilerle coşkulu kutlama yaptı.
Daha sonra bir teşekkür konuşması yapan Ocak, "Allah Alaplı'ya hayırlı uğurlu etsin. Burada gerçekten Alaplı iş adamları sesimizi duydu. Alaplı bize teveccüh gösterdi, yapacağımız çalışmalarımızla Alaplı'ya mahcup olmayacağız. Bugüne kadar ruhunu kaybetmiş bir ticaret odasının ruhunu yeniden kazandırıp, katma değer oluşturmak için memleketimize elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Buradaki arkadaşlarımızın içerisinde kaybedenler de bizim kardeşimiz, kazananlar da bizim kardeşimizdir. Bundan sonra hiçbir ayrımcılık olmadan herkesin oda başkanı olacağız. Odanın imkanlarından bütün arkadaşlarımız eşit bir şekilde yararlanacaktır. Adalete önem vereceğiz ve ayrımcılık yapmayacağız. Allah hepinizden, Alaplı halkından razı olsun. Esnaflara mesajımız, herkese hizmet etmeye çalışacağız" diye konuştu.

Yorumlar

Parke hizmetine onay çıkmadı

2 Nisan 2018 Pazartesi 16:59

Parke hizmetine onay çıkmadı

Alaplı Belediyesi 2018 yılı Nisan meclis toplantısı Belediye Başkanı Nuri Tekin başkanlığında gerçekleştirildi.

Zonguldak Alaplı Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında gündeme gelen, Belediye Başkanı Nuri Tekin’in kredi kullanma yetki verilmesini içeren Hükümet Caddesi'ne parke yapım maddesi AK Parti üyelerin oylarıyla red edilirken, CHP'li bir üyelinin toplantıya katılmaması nedeniyle salt çoğunluğuna ulaşılmayınca parke taşı için kredi onay çıkmadı. Alaplı’ya yapılacak her türlü hizmete destek vereceklerini ifade eden meclis üyelerinin verdikleri red oyuyla çelişkiye düştüklerini belirten Başkan Nuri Tekin, “Alaplı için çok konuşuyorsunuz, Alaplı’ya bir şey yapılmasını istemiyorsunuz. Oylama geldiğinde vermiyorsunuz. Ama biz bugüne kadar nasıl olduysa tüm engellemelere rağmen Alaplı’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Alaplı Belediyesi’nin yapılan hizmetlerin devamı için önemli olan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün kredi kullanımına ilişkin; İç İşleri Bakanlığı’ndan gerekli borçlanma izni alınmasına yönelik işlemler için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususundaki görüşüldüğü toplantıda, asfalt yapımı için İller Bankası'ndan kredi kullanılması oy çokluğuyla kabul edildi. Parke yapımı için İller Bankası'ndan kredi kullanılması ise, CHP'li bir üyenin katılmaması nedeniyle salt çoğunluğuna ulaşılmayınca Parke taşı için kredi onay verilmedi.
Borçlanma konusunda hakkında bilgi veren Mali Hizmetler Müdürü Tüzim Aslan, İller Bankası'ndan kullanılmak üzere 84 ay ödemeli, 2 milyon 300 bin lira asfalt kredisi için yetki istediklerini söyledi. Meclis toplantısında söz alan Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Alaplı yollarımızda sıkıntı var. Yollarımızı yapmak İller Bankası'ndan 7 yıl vadeli üzerinden kredi talebemiz var. Bu kredi aldığımızda asfalt problemini ile yollarımızı iyi konumuna getireceğiz. Bizim dönemimizde yollar ile ilgili güzel çalışmalarımız oldu. Yapacağımız en son bir asfalt çalışmamız olacak" diye konuştu.
Toplantının bir diğer gündem maddesinde ise 2018 çalışma programına alınan Hükümet Caddesindeki kaldırımların parke taşı ile kaplanması ve kaldırım bordürlerinin yenilenmesi teklifine ilişkin görüş bildirildi. Yapılan oylamada parke yapımı için İller Bankası'ndan kredi kullanılması ise gerekli olan salt çoğunluk sağlanamadığı için kabul edilmedi.

Etiketler:

Alaplı , Nuri Tekin , Parke ,

Yorumlar