Cumhurbaşkanına hazırladığı kimliği hediye etti

18 Haziran 2018 Pazartesi 18:23

Cumhurbaşkanına hazırladığı kimliği hediye etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan bir vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı nüfus cüzdanını kendisine hediye etti.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesinde yaşayan Fevzi Ömer Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziran 2018 tarihinde miting için geldiği ilçede kendisi için hazırladığı nüfus cüzdanını takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırladığı nüfus cüzdanında unvanını “T.C. 1.Başkanı” işini "Hizmet”, gücünü millet, kitlesini “Ümmeti Muhammed”, hedefini “Güçlü Türkiye” olarak yazan Yıldız, kan grubunu ise “Millet” diye yazdı.
Hazırladığı nüfus cüzdanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğini ve çok mutlu olduğunu dile getiren Yıldız, vatandaş olarak en büyük isteğinin ise Külliye’de kendisini ziyaret edebilmek olduğunu ifade etti. Yıldız konuşmasında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziran 2018 tarihinde Kdz. Ereğli ilçesine geleceğini öğrendim. Kendilerinin Ereğli’ye teşriflerinden dolayı çok memnun oldum. Vatandaşın sesini duyacağına inanarak 1 aydır yapmış olduğum çalışmayı kendilerine takdim etmek istedim. İnanın vatandaşın sesini Cumhurbaşkanımız duydu. Zorluklara rağmen ulaşabildim. Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkanı olarak yazdım. Gücünü milletten alan bir Cumhurbaşkanı olduğu içinde kan grubunu millet yaptım. Hazırlamış olduğum çalışmayı plaket olarak kendilerine arz ettim. Cumhurbaşkanımızda çok memnun olduğunu bana ifade etti. İnşallah bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanlığı külliyesine de gidip, sesimizi duyurmak istediğimizi anlattım. İnşallah sesimizi duyacaktır. Allah onun yolunu, bahtını açık etsin. Güçlü Türkiye ve Güçlü meclis için milletimizin gerekeni yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.
Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırladığı nüfus cüzdanını kendisine takdim ettiği sırada çekilen fotoğraflarını da gazetecilerle paylaştı.

Yorumlar
 • Reklam
  19 Haziran 2018 Salı 16:13

  Reklam. Kokan hareketler . Telini de yazmayı ihmal etmemiş

 • Öğretim Üyesi
  18 Haziran 2018 Pazartesi 23:29

  ÇOK Güzel ÇOK Özel Çalışma Gerçekten... EREĞLİ BELEDİYESİ OLARAK ÇALIŞMA BAŞLATILMASI ÇOK GÜZEL OLUR

 • Yeliz
  18 Haziran 2018 Pazartesi 22:05

  Vay Vay Vay Sözün bittiği yer BELEDİYE NEYAPILIM DİYE DÜŞÜNÜRİKEN VATANDAŞIN DÜŞÜNCESİNE BAK VALLAHİ ÇOK HOŞ OLMUŞ

 • Erkan
  18 Haziran 2018 Pazartesi 19:58

  Belediye uyuma sahip çık..

 • T.S.O
  18 Haziran 2018 Pazartesi 18:57

  Azmin Zaferi Helal olsun

Tatmetal'de kritik grev oylaması sonuçlandı...

18 Haziran 2018 Pazartesi 17:42

Ereğli Haber

Tatmetal'de kritik grev oylaması sonuçlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tatmetal Çelik Sanayi A.Ş.’de Türk Metal Sendikası tarafından alınan grev kararı ile ilgili olarak yapılan oylamada işçilerin çoğunluğu “greve evet” kararı verdi.

Kdz. Ereğli Organize sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tatmetal Çelik A.Ş.’de yetkili sendika 273 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanınca 20 Haziran’da uygulanmak üzere grev kararı aldı. Grev kararına itiraz eden fabrika yönetimi oylama yapılmasını talep etti. Bu gün saat 12.00’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri tarafından gerçekleştirilen oylamada sendika üyesi 272, sendika üyesi olmayan 216 olmak üzere toplam 488 personel oy kullandı. Saat 16.00’da sona eren oylama sonucunda 272 personel greve evet, 216 personel greve hayır yönünde oy kullanırken, 2 oyda geçersiz sayıldı.
Oylama sonucuna ilişkin Tatmetal A.Ş. ile Türk Metal Sendikası yöneticilerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Türk Metal Sendikası daha önce 20 Haziran’da Tatmetal Çelik A.Ş.’de aldığı grev kararını uygulayacağını açıklamıştı.

Yorumlar

Yılanlar korku dolu anlar yaşatıyor

18 Haziran 2018 Pazartesi 17:34

Yılanlar korku dolu anlar yaşatıyor

Son günlerde havaların da ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan yılanlar vatandaşlara korku dolu günler yaşatıyor.

Edinilen bilgiye göre, Bolu’da havaların ısınması ve ekim yapılan arazilere iş makinelerinin girmesiyle birlikte yılanlar, insanların yaşadıkları bölgelere gitmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne arka arkaya gelen yılan ihbarlarına ekipler anında müdahale ederek herhangi bir olumsuz durum yaşanmamasını sağladılar.
Gelen ihbar üzerine Bolu merkeze bağlı Rüzgarlar Köyü’nde yaşayan bir vatandaşın evine ve Kılıçarslan Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde bulunan bir sitenin bahçesine giren yılanlar itfaiye ekiplerinin kullandığı özel aletle yakalanarak doğaya salındı.

Etiketler:

yılan , bolu ,

Yorumlar

"MHP’nin önü açıktı, şimdi daha açık”

18 Haziran 2018 Pazartesi 14:21

"MHP’nin önü açıktı, şimdi daha açık”

27. Dönem MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan seçim gezilerini tam süratle devam ediyor. Ayan, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir dizi seçim ziyaretleri yaptık ve destek istedi.

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan, beraberinde İl Başkanı Metin Soydaş, Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Milletvekili Adayları Abdullah Bekar, Fehmi Nuhoğlu ile birlikte ilk olarak MHP İlçe Başkanlığında Ramazan bayramı dolayısıyla partililerle bayramlaştı. Burada açıklama yapan Ayan, “Bir yemin verdik, yola çıktık. Neydi yeminimiz? 8 maddede, 8 ilçemizin kalkınması. Dedik ki; kadınlarımız, özgür ve ekonomik kalkınmanın içerisinde olmalıdır. Ezilmemeli, dik durması gerekir dedik. Bir madde de kadınlarımıza yazdık. Bunun yanında da Türk milletini ve Türk devletini emanet edeceğimiz 18-25 yaş arasında olan gençlerimizi de unutmadık. İstihdam sağlayacağımız tüm alanlarda bunlara yüzde 40 kota uygulayacağımızı söyledik” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Böylesi bir heyecan ve böylesi bir teveccüh ile bizleri beklemenizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Evet, bir guru içerisindeyiz. Bu gurur, hepimizin gururu. Şunun şurasında malumun ilanına artık 6-7 gün gibi bir zaman kaldı. Uzun yıllar siyasetin içerisinde yer alan, siyasetin her kademesinde görev yapmış bir arkadaşınız olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki; MHP’nin bütün mensupları, geçmişte görev yapmış bütün arkadaşlarımız bu seçime dört elle sarılmışlardır. Önemli olan yanı zaten burası. İnanç hedefli olan her şey mutlaka hedefe ulaşacaktır. Tabi ki sonuçlar Cenab-ı Allah’ın takdiridir. Buna asla bir itirazımız olmayacak.”
“Zonguldak’ta MHP’nin önü açıktı, şimdi daha açık”
Zonguldak’ın MHP’ye ve adaylarına ihtiyacı olduğunu ifade eden Ayan, “24 Haziran’da sandık iradesi, bizim Zonguldaklı seçmenlerimizin iradesi olacaktır. Bu süreç içerisinde şunu görmüşüzdür ki, Zonguldak’ın MHP’ye ve adaylarına ihtiyacı olduğunu açık ve net bir şekilde gördük. Aslında bu gün burada malumun ilanını konuşuyoruz. Zonguldak MHP’nin önünü açmıştır. Tabi ki buralara kolay gelinmedi. Bizler sıkıntılı dönemler yaşadık. Ama böylesi bir zamanda, teşkilatlarımızın içerisinden çıkmış bu listelerimizin güzel bir karşılık bulduğunu, bunda da en büyük pay sahibinin sizler olduğunu buradan net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bir yemin verdik, yola çıktık. Neydi yeminimiz? 8 maddede, 8 ilçemizin kalkınması. Dedik ki; kadınlarımız, özgür ve ekonomik kalkınmanın içerisinde olmalıdır. Ezilmemeli, dik durması gerekir dedik. Bir madde de kadınlarımıza yazdık. Bunun yanında da Türk milletini ve Türk devletini emanet edeceğimiz 18-25 yaş arasında olan gençlerimizi de unutmadık. İstihdam sağlayacağımız tüm alanlarda bunlara yüzde 40 kota uygulayacağımızı söyledik. Bunun millette karşılığı olmuştur ve tutmuştur. Bunlar bizim teveccüh alıpta, Cenab-ı Allah’ın takdiri ile meclise gittiğimiz gün MHP’nin Zonguldak raporları olacaktır. 10 maddelik bir broşür yazdık, bunları anlatmaya çalıştık. Neden? Zonguldak göç veriyor. Ekonomiye, istihdama bağlı sıkıntılar yaşıyoruz. 1989 yılından bu yana Zonguldak'ımız kaybeden bir şehir durumuna gelmiştir. Bizler bunları hak etmediğimizi söylüyoruz. Birilerinin buna dur demesi gerekiyordu. Birilerinin artık bu gidişe ‘Yeter’ demesi gerekiyordu. Cenab-ı Allah’ın izniyle biz buna talip olduk ve yollardayız.”
“Ben bu şehirde ekmek kazandım”
Söz ve yeminle yola çıktıklarını ifade eden MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan, “Siyasi bir kamplaşmanın içerisinde değiliz. Hiçbir arkadaşımızı kötülemiyoruz. Ama diyoruz ki; biz sözümüzle yeminimizle yola çıktık, sizde böyle yapın. Duyuyorsunuzdur; MHP’nin önünü kesmek için ‘Seçim alamayacak’ diyenlerde var. ‘Şu kadar oy alacak’ diyenlerde var. Bütün samimiyetimle söylüyorum; bu seçimin galibi MHP’dir. Zonguldak’tan Ereğli’ye kadar gelirken, korna çalmaktan arkadaşlarımızın kolları yoruldu. İşte bu doğru yolda olan teşkilatımız ve adaylarımızın bir inancının karşılığının halkımızda olduğunu göstermektedir. Ne derlerse desinler; burada kazanacak olan MHP ile birlikte Zonguldak halkından başkası değildir. Bu şehrin bize ihtiyacı vardır. Zonguldak 30 sene önce Türkiye ekonomisinin 5.’si, nüfusta 7. Sırasındayken bu gün 45. Sıraya gerilemiştir. Zonguldak bunu hak etmedi. Bunu yapmaya da kimsenin hakkı yok. Cenab-ı Allah’ın izniyle buna müsaade etmeyeceğiz, her yerde söylüyorum bunu. Çünkü ben bu şehirde doğmuş ve yaşamış bir insanım. Ben bu şehirde ekmek kazandım, çoluk-çocuk sahibi oldum, şahsiyetlendim. Dolayısıyla bu şehir bunu hak etmiyor. Bazı arkadaşlarımız ‘Bunları niye söylüyorsun?’ diye bize kızıyor. Biz doğruları söyleriz” şeklinde konuştu.
“Yok, öyle Ankara’da oturmak, yatmak”
Bu şehrin artık toparlanması gerektiğini sözlerine ekleyen MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan “24 Haziran’a kadar ilke ve ülkülerimizi Zonguldak halkına anlatmakla görevliyiz. Ucu kime değerse değsin, hiç mesele değil, önemli değil. Bir gerçek var ki; bu şehrin artık toparlanması lazım. Köy meydanlarını geziyoruz, bayram vesilesi ile Köyler kalabalık. Nereden geldi bu insanlar? Ankara, İstanbul, Bursa’dan gelmişler. Eskiden Zonguldak olarak inşalar memleketlerine giderdi. Şimdi Zonguldak halkı memleketine bayramlaşmaya geliyor. Söz sözü açıyor. İşin sonuna yaklaştık. Hiçbir problem yok, her şey yolunda gidiyor. Zonguldaklı hemşerilerimiz bizim ve sizlerin arkasında. Bu saatten sonra yapacağımız sadece milletimize güler yüzümüzü göstermek. Tamamıyla bu siyaseti birlikte yapacağımızı anlatacağız. Dün hacılar köyünde söyledim; Cenab-ı Allah bize bir imkan sağladı. Diğer seçilecek olan milletvekillerini de getireceğiz buralara. Gelmek zorundalar. Yok, öyle Ankara’da oturmak, yatmak. Siyasi parti farkı gözetmeyeceğiz. Zonguldak’ın buna ihtiyacı var. Pırıl pırıl bir liste yaptık, arkadaşlarımızla yollardayız. Tevekkül edeceğiz ama bir gerçek varki; Zonguldak halkı bizi sevmiştir. Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum; Cenab-ı Allah nice bayramları daha birlikte geçirmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.
MHP Milletvekili Adayı Hamdi Ayan daha sonra ziyaretlerini Türk Eğitim-Sen Ereğli Şubesinde, ilçede olan iki sünnet düğünü ve iki köy düğüne iştirak etti ve mutluluklar diledi.

Etiketler:

Hamdi ayan , MHP ,

Yorumlar

Ereğli Fransız işgalinden bugün kurtuldu...

18 Haziran 2018 Pazartesi 14:05

Ereğli Fransız işgalinden bugün kurtuldu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin 18 Haziran Fransız işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

18 Haziran Kdz. Ereğli’nin düşman işgalinden kurtuluş günü için Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Atatürk anıtına çelenk konuldu, halk oyunları gösterisi yapıldı.
Burada günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 8 Mart 1919’da Zonguldak’ı işgal eden Fransızların 18 Haziran 1920 tarihinde Ereğli’ye asker çıkarttığını ancak ilçe halkının karşılık vermesi sonucu düşmanın püskürtüldüğünü söyledi. Ereğli ve Alaplı’nın köylerinden gelen vatanseverler tarafından başlatılan mücadelede Ramazan Bayramı’nın son günü ilçenin düşman işgalinden kurtarıldığını belirten Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; “11 ayın sultanı Ramazan’ın ardından Ramazan Bayramını hep birlikte kutladık. Bugün bir bayram daha yaşıyoruz. Kdz. Ereğli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını kutluyoruz. 4 bin 500 yıllık şanlı bir tarihe sahip bu şehir, bir Ramazan ayında Fransızların işgaline uğradı. 8 Mart 1919’da Zonguldak’ı işgal eden Fransızlar, bir yıl sonra 18 Haziran 1920 tarihinde Kdz. Ereğli topraklarını işgal etmek istemiş, denizden savaş gemileriyle top atışına tutarak topraklarımıza düşman askeri çıkartmışlardır. Ancak, unuttukları şey, Kdz. Ereğli halkının milli ruhu, vatan sevgisi, birlik ve beraberliğidir. Belediye başkanı Akmanoğlu Raşit ve Rüşdiye öğretmeni Nimet Hoca önderliğinde işgale karşı hızla müdafaa-ı hukuk cemiyeti kurulmuş, o yıllarda milli mücadele çalışmalarını yürüten, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal’e durum bildirilmiştir. Kdz. Ereğli’nin işgal edildiği ilk günden itibaren her safhadan haberi bulunan, verdiği direktiflerle savaşa yön veren ve yardım sağlayan Mustafa Kemal, Karadeniz Ereğli’ye bir taraftan destek kuvveti gönderirken, egemenliğine ve bağımsızlığına düşkün Kdz. Ereğli halkı da boş durmamış, Müdafaa-ı Hukuk cemiyeti adı altında toplanarak, Fransızlara ilk kurşunu sıkıp topraklarımızda direnişe başlamıştır. Ramazan ayının son on gününde, bölgemizin tüm yerleşim noktalarından, Alaplı’nın köyleri, Gülüç ve Kaptaş’tan, Cuma ve Yalı boyundan gelerek, Emekli Yüzbaşı, Kuvay-ı Milliye Komutanı İzzet Dura komutasında direnişe geçen vatanseverlerimiz, 10 gün süren milli mücadele sonunda Ramazan bayramı sabahı Kdz. Ereğli’yi düşman işgalinden kurtarmıştır. Yüzbaşı Cevat Bey, Devrekli Muharrem, İpsiz Recep de şanlı direnişe destek olmuş ve Kdz. Ereğli “Gazi Ereğli” ismiyle şanlı tarihimizde yerini almıştır. Milli birlik ve beraberlik ruhunu en zor günlerde, hiç kaybetmeden ortaya koyan Kdz Ereğli halkı, 98 yıl önce verilen mücadelede olduğu gibi, her zaman, her koşulda bu birlik ve beraberliğini üst düzeyde tutacaktır. Tarihi şereflerle dolu bu kentte yaşamaktan gurur duyan bizler, Nimet Hocaları, Recep Kâhyaları, şanlı tarihe imza atan ve bu uğurda şehit düşen büyüklerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Gelecek nesillerimiz, böylesine büyük tarihi değerlere sahip olmaktan gurur duyacak, bu şanlı tarihe ve Kdz. Ereğli’mize sahip çıkacaklardır. İlçenin Belediye Başkanı olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güvenim tamdır. Kurtuluşumuzun 98.yılında, İlçemizi özgürlüğüne kavuşturan, böylesi bir şanlı tarihe sahip olmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, şehitlerimizi ve bugün aramızda olmayan gazilerimizi rahmetle anıyor, onların torunlarını saygı ve minnetle selamlıyorum. Tüm halkımızın kurtuluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Yapılan konuşmanın ardından protokol ve törene katılanlar Ereğli’nin kurtuluşunda rol alan kahramanların heykellerinin ve şehitliğin yer aldığı alana geçerek burada tüm şehitler için dua yapıldı.
Törene Alaplı Kaymakamı ve Kdz. Ereğli Kaymakam Vekili Saim Eskioğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Aykut Manioğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Aslan Keleş, siyasi partilerin ilçe başkanları, Şehit Aileleri ve Gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Öte yandan, protokol üyelerince Abdi İpekçi Sergi Salonu'nda Cumhuriyet Halkevleri Kurs Öğretmeni Serap Ay ve kursiyerlerinin el emeklerinden oluşan serginin açılışı da gerçekleştirildi.

Yorumlar