Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğlili 2 muhtarı İspanya'ya gönderdi

18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğlili 2 muhtarı İspanya'ya gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlık müessesine verdiği özel öneme istinaden başlatılan muhtarların yurt dışı gezileri kapsamında Kdz. Ereğlili muhtarlar İspanya’ya gitti.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen, muhtarların farklı ülkelerin yerel yönetim anlayışlarını yerinde görmelerini ve değişik kültürlerle etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konulan proje Zonguldak ve çevre illerin muhtarları ile devam etti. Farklı illerden toplamda 49 muhtarın katıldığı İspanya gezisine Zonguldak’tan 9 muhtar katılırken, Kdz. Ereğli’den Sarıkorkmaz Mahallesi Muhtarı Ali Kocatürk ve Ortaköy Muhtarı Erol Özsoy katıldı.
Ereğlili Muhtarlar Kocatürk ve Özsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, İspanya gezisinden oldukça memnun olduklarını söyledi.

Yorumlar

Başkan Yılmaz, halk gününde vatandaşları dinledi...

18 Temmuz 2018 Çarşamba 15:08

Başkan Yılmaz, halk gününde vatandaşları dinledi...

Kozlu Belediye Başkanlığınca Salı günleri sabah 10:00 ile 12:30 perşembe günleri 14:00 ile 16:00 arasında düzenlenen halk günü Kozlu belediyesi Nikah Salonunda gerçekleşti.

Vatandaşların yoğun olarak katıldığı halk gününde Başkan Yılmaz vatandaşların tek tek sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için çözüm yolları üretti. Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada "Yeni hizmet binamızda vatandaşlarımıza daha iyi daha kaliteli hizmet vermek ve birebir Vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek için salı günleri Sabah 10 ile 12. 30 arası perşembe günleri saat 2 ile 4 arası halk günü oluşturduk. Zaten ben sürekli mahallelerde vatandaşlarımız ile bir arada olduğum için vatandaşlar bana çok rahat ulaşabiliyorlar ama bazı vatandaşlarımız ben işte oluyorum Başkanım sizi göremiyorum belli bir günler saat olsa biz de ona iş yerimizden izin alıp sizle görüşebilir miyiz dedikleri için ben de vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak için Salı ve Perşembe günleri Halk Günü ilan ettim bu demek değildir ki Sadece bu günler görüş yapıyoruz Ben 7 gün 24 saat vatandaşlarımız ile bir aradayım telefonum sürekli açık belediyemizin Beyaz Masa birimi sürekli Vatandaşlarımızın istek dilek şikayetlerini alıyor ve biz bu dilekçelerin sonucunda vatandaşlarımıza geri dönüş yapıyoruz yapılan hizmetten memnun musunuz memnun değil misiniz diye sıkıntılı olan konuları biz tekrardan ela alıp değerlendiriyoruz Vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alması için çalışmalarımız devam etmektedir" dedi. 
Halk gününe katılan vatandaşlar belediyenin böyle bir hizmetinden dolayı teşekkür ettiler. Vatandaşlar, "Zaten biz başkanımızı devamlı mahallemizde yolda görüyoruz. Telefonla aradığımızda o an ulaşamazsak bile bize geri dönüş yapıyor. Kendisine yaptığı çalışmalarda başarılar diliyoruz" dediler. 

Yorumlar

Akaryakıt kazandıran alışveriş...

18 Temmuz 2018 Çarşamba 11:51

Akaryakıt kazandıran alışveriş...

Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilerek, Zonguldak’a yeni bir yaşam alanı sunan Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi kazandırmaya devam ediyor.

Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi’nden 16 Temmuz - 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında alışveriş yapan ziyaretçiler, anında Opet’ten benzin ve motorin alımlarında geçerli yakıt puan kazanıyor. 
Aynı gün içinde toplamda 200 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçilere 15 TL değerinde yakıt puan akaryakıt ediliyor. Esas 67 Burda Alışveriş Merkezi, tüm Opet istasyonlarında geçerli olacak akaryakıt kampanyası için ziyaretçilerini bekliyor. 

Yorumlar

Çocuklara kötü örnek olabileceği düşünüldü...

18 Temmuz 2018 Çarşamba 11:33

Çocuklara kötü örnek olabileceği düşünüldü...

Zonguldak'ta bir parkın duvarına çizilen çizgi film karakterlerinden Temel Reis'in ağzındaki piposu "Vicdanı rahatsız ediyor. Çocukların zihnine işliyor normalleştiriyor" talebi üzerine silinerek çiçek resmi konuldu.

Bahçelievler Mahallesi Rotary Parkı'nın duvarlarına çizgi film karakterlerinin resmi yapıldı. Çizilen resimlerin arasında Temel Reis'in ağzında bulunan piposu parka çocuklarını getiren bir aileyi rahatsız etti. İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı'ya sosyal paylaşım sitesi üzerinden ulaşan aile "Temel Reis'in ağzındaki pipo vicdanı rahatsız ediyor. Çocukların zihnine işliyor normalleştiriyor" diye çağrıda bulundu. Bunun üzerine piponun yerine çiçek resmi çizildi. Vatandaşlar talebin yerine getirilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken kötü alışkanların çocuklarının bilinç altına yerleşmemesi için böyle bir talepte bulundukları öğrenildi. 

Yorumlar

Uysal ekibini topladı, Kepez’e gitti…

17 Temmuz 2018 Salı 20:44

Uysal ekibini topladı, Kepez’e gitti…

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mahallelerde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mahalle muhtarlarıyla birlikte yapılan gezi sonrası tespit edilen aksaklıkları gidermek için başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.
Başkan Hüseyin Uysal, beraberinde Başkan yardımcısı Deniz Koca, Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Önder Bayraktar ile, mahallelerde sürdürülen çalışmaları gezerek yerinde takip etti.
Kepez Mahalle Muhtarı Baki Karaarslan’ın da katıldığı incelemede Başkan Uysal, Solak yol ayrımı bölgesinde devam eden asfaltlama çalışmalarını, asfaltlanacak yolları, aynı bölgelerde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünce sürdürülen alt yapı çalışmalarını yerinde takip etti.
“Alt yapıya ayrı bir önem veriyoruz”
Başkan Uysal, Katılımcı, Kültürel, Çevreci ve Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdikleri bir çok etkinlik ve çalışmaların yanında Hizmet Belediyeciliği alanında da özellikle alt yapıya ayrı bir önem verdiklerini söyledi. 31 mahallenin hepsinde ayrı ayrı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Uysal, “Bu yılda mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri ekiplerimiz ayrı ayrı noktalarda çalışarak gerçekleştiriyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren görüldüğü gibi gelişen ve değişen Ereğli’mizde alt yapıya ayrı bir önem veriyoruz” dedi.
Başkan Uysal, sıcak havada asfaltlama çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ederek başarılar diledi.

 

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , kepez ,

Yorumlar
 • Vatandas
  21 Temmuz 2018 Cumartesi 01:04

  Bu yaz da bitti ama hala yollar köy yolunu aratmıyor. Anca çiçek sulama yapılıyor. Merkezdeki yollar berbat Ereğli ye yakışmıyor. Kepez zaten hiç sorma...

 • Vatandaş
  20 Temmuz 2018 Cuma 22:32

  Göz boyama sadece sahil içler acısı heryer berbat seçimler geldiğinde ne ile oy isteyecek

 • Zafer Bayram
  19 Temmuz 2018 Perşembe 00:19

  Ereğlinin merkezi, mahalle aralarındaki sokaklar, ana caddeler adeta stabilize veya şose yola dönmüş durumda. Yolların çukurları bir yana yarısı asfalt yarısı beton yarısı kilit taşı olanlar Ereğli'ye de Belediyesine de hiç yakışmıyor. Asfaltlama çalışması yapılmazsa sonbahar ve kış aylarında daha da kötü olacaktır. Başkanın dikkatini kimse bu konuya çekmiyor mu?

 • Vatandaş
  17 Temmuz 2018 Salı 22:15

  Çünkü yerel seçimlere yatırım yapmak lazım başkanım öneminiz keşke seçimlere yakın olmasaydı..