Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'ye geliyor...

2 Haziran 2018 Cumartesi 15:41

Ereğli Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'ye geliyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 Haziran Salı günü akşam saat 21.00'de Ereğli'de düzenlenecek mitingde halka hitap edecek.

AK Parti Kdz. Ereğli seçim koordinasyon kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Haziran'da ki Zonguldak merkez mitinginin ardından Ereğli'ye geleceğini duyurdu. Açıklamada Erdoğan'ın saat 21.00'de Erdemir ofis yolu üzerinde düzenlenecek mitingte Ereğli halkına sesleneceği belirtildi.

Yorumlar

Tekin'den personele iftar...

2 Haziran 2018 Cumartesi 15:10

Tekin'den personele iftar...

Zonguldak Alaplı İlçe Belediye Başkanı Nuri Tekin, belediyede personele iftar yemeği verdi.

Alaplı Fiskomar Düğün salonunda gerçekleştirilen iftar yemeğine; Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Başkan Yardımcı, Birim Müdürleri, Memurlar, İşçiler, Taşeron İşçiler, itfaiye Çalışanları ve aileleri katıldı. Yemek öncesi alandaki tüm sofraları gezen Başkan Tekin ve eşi; Belediye personelinin Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi.
iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Başkan Nuri Tekin, belediye çalışanları ile birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtip, personel ve ailelerinin Ramazan ayını tebrik etti. Alaplı için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini anlatan Tekin, hep birlikte Alaplı'lıları güzel, kalıcı hizmetler getirmek ve sunmak için var gücüyle çalışacaklarını belirtti.
Daveti üzerine iftar yemeğine icabet ettikleri için tüm personele teşekkürlerini sunan Tekin, "İlçemize en iyi hizmeti ve en kalıcı hizmeti beraber yapacağız. Her gün bir önceki günden daha fazla çalışacağız, çalışmak zorundayız.Alaplı halkı bizlerden hizmet bekliyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Cumhur ittifakında şok... O sözleri kim söyledi ?

2 Haziran 2018 Cumartesi 15:01

Ereğli Haber

Cumhur ittifakında şok... O sözleri kim söyledi ?

MHP Zonguldak 1. Sıra Adayı Hamdi Ayan’ın ‘MHP Milletvekili çıkaramaz’ şeklinde propaganda yapılmasına yönelik tepkisi üzerine gözler AK Parti’ye çevrildi. “MHP milletvekili çıkaramaz” şeklindeki sözleri AK Parti’nin 1. Sıra Adayı Polat Türkmen’in söylediği iddia ediliyor.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak 1.sıra milletvekili Adayı Hamdi Ayan Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Aşağıdağ Köyü’ne yaptığı seçim destek ziyaretinde Cumhur İttifakında olan ve aynı zamanda AK Parti milletvekilleri adaylarının “MHP Zonguldak’tan milletvekili çıkaramaz” söylemlerine karşı sert konuştu. Ayan, “Ak Parti’nin İl ve İlçe Başkanları söylediklerine dikkat edecekler” dedi.
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri kapsamında destek ziyaretlerine devam eden MHP Zonguldak Milletvekili adayı Hamdi Ayan, Alaplı ilçesinin Aşağıdağ köyünde vatandaşlarla iftar sonrası kıraathane de bir araya geldi.

“Çıktığınız yolda adam satmayın”
Son zamanlarda Cumhur İttifakında yer Alan Ak Parti’nin Zonguldak Milletvekili adaylarının “MHP Zonguldak’tan milletvekili çıkaramayacak” sözlerine istinaden açıklama yapan Ayan şöyle devam etti; “Zonguldak’ta MHP’nin seçim alamaz dedikodusu yaymaya başladılar. Dolayısıyla bir saldırı olduğunun farkındayız. Şimdi MHP’nin içinde olan vatandaşımız bu süreçte kriz ve düzenlenen sınır ötesi harekatın içinde destek olursa olsun, hükümetin tam dizlerinin çöktürüldüğü anda Sayın Genel Başkanımızın sahip çıkmasından dolayı MHP bu kadar özverili davranırken, MHP’nin çıkaracağı 1-2 milletvekilinin önünü kesmek için bir gaflete düşen arkadaşlarımızı buradan uyarıyorum. Bunların yaptığı yanlıştır. Kaybedecekleri milletvekilidir, kazanacağı bir Türkiye vardır. Bunu asla unutmasınlar. Ben yola çıktığımdan bu yana Cumhur İttifakı 4 yapsın istiyorum. Neden? Bu ülkenin bekaya ihtiyacı var. Yoksa bu şahısları ele aldığım takdirde Zonguldak’ta benden başka kimse siyaset yarışı yapamaz. Şimdi bakınca MHP’nin tüm adayları tertemizdir ve yıpranmamıştır. Bunlar takdire şahnen olduğu için MHP’nin oyları artıyor. Yine diğer yandan baktığımızda siyasi partilerin yaptığı listelerde de tepki oyları var. Cenab-ı Allah veriyor, ne yapalım, almayalım mı? Ama siz burada CHP 2’den 1’e düşecek, Ak Parti 3’den 2’ye düşecek diye ittifakı unutup MHP’nin adayları ile uğraşıyorsa bütün samimiyetimle söylüyorum benle kimse uğraşamaz. Biz MHP olarak bağımsız, özgür yaşamayı özlemiş bir milletiz. Bizim özümüz, sözümüz birdir. Çıktığınız yolda adam satmayın. Bugün MHP aksi bir şey söylediği takdirde ne Cumhur İttifakı ortada kalır, ne de milletvekili adayları ortada kalır. Bunu söyleyen arkadaşları buradan uyarıyorum. Başta milletvekili adayları olmak üzere özellikle ittifak ortağımız olan Ak Parti’nin İl ve İlçe Başkanları söylediklerine dikkat edecekler. Biz ittifakın ve Yenikapı ruhunu unutmadık, buradan devam ediyoruz. Mesele milletvekili çıkarmak değildir. Mesele Türkiye’nin bekasıdır.”

Polat Türkmen’den açıklama bekleniyor
Söz konusu söylemleri seçim çalışmaları sırasında AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in kullandığı iddia ediliyor. Ortaya atılan iddialar ve Hamdi Ayan’ın açıklamaları ile ilgili olarak Polat Türkmen’in yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Yorumlar

Gülüçte 2 bin kişi iftarda buluştu

2 Haziran 2018 Cumartesi 02:45

Ereğli Haber

Gülüçte 2 bin kişi iftarda buluştu

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen halk iftarı Gülüç Belediyesi Düğün Salonu önünde gerçekleştirildi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından yaklaşık 2 bin kişiye iftar verildi. Başkan Demirtaş iftar öncesi masaları eşi Işıl Demirtaş ile birlikte tek tek dolaştı.
İftar programına CHP Zonguldak Milletvekili ve 27’nci Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gülüç Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda okunan Kur’anı Kerim’in ardından Ezan ile birlikte vatandaşlar oruçlarını açtı. İftar sonrası vatandaşlara hitaben konuşma yapan Başkan Demirtaş göreve geldiğinden bu yana verdiği sözleri yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadığını söyledi. Demirtaş konuşmasında “Saygıdeğer eşim ve ben sizlere minnettarız. Biz seçim zamanı Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı yapacağımıza sizlere söz vermiştik. Gülüç’ü, hizmetten hizmete koşturacağız demiştik ve sözümüzü yerine getirdik. Yapılan çalışmalarımız ortada, görüldüğü üzere her şeyimizle dört dörtlük yolumuza devam ediyoruz. Ben sizlere hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. Çünkü bu koltuklara sizler bizleri getirdiniz, sizler layık gördünüz, sizlere verdiğimiz sözlerin her zaman arkasındayız” dedi.
İftar programında sunulan semazen gösterisi büyük beğeni topladı. İftar programı Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan 'Aşuk ile Maşuk' gösterisi ve arından fasıl dinletisi ile sona erdi.

Yorumlar

Vekilsiz Ereğli'de çalışmaları Uysal yürütüyor...

1 Haziran 2018 Cuma 19:23

Ereğli Haber

Vekilsiz Ereğli'de çalışmaları Uysal yürütüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, partililerle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyasına bağışta bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr Hüseyin Uysal ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş ve beraberindeki partililer bağış için bugün saat: 14.00’da Ziraat bankasına gitti. AK Parti İlçe Yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerinin oluşturduğu uzun kuyruk nedeniyle bankanın ayrı bölümlerinde işlemler gerçekleştirildi.

İlk bağışı bayanlar yaptı
İlk bağışı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Uysal’ın eşi Sevim Uysal yaptı. Ardından ise Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fadime Doğru bağışta bulundu. Daha sonra ise İlçe Kadın Kolları üyeleri, partilere hazine tarafından yapılan ödenekten yararlanamayan ve vatandaşlardan aldığı bağışlarla seçim çalışması yapmak durumunda olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek için açılan banka hesabına sırasıyla bağış yaptı.


Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal daha sonra partililerle birlite Çınaraltı’nda ki kafeteryalar ile çarşı merkezindeki esnafları gezdi. Geziye AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Kumaş, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Esra Alpago, Kdz. Ereğli Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Hüseyin Engin, Kdz. Ereğli Önceki Dönem İlçe Başkanları M. Fatih Çakır, Muhammet Köse, Belediye Meclis Üyeleri Fevzi Ekşi, Hasan Pınarcık, parti ana kademesi, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş ve yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru, yöneticileri ve kalabalık partili grubu eşlik etti.

Yorumlar