Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

26 Temmuz 2019 Cuma 19:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatını açıkladı.

Bugün partisinin genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında fındık fiyatları konusunu ele alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatları hakkında açıklamada bulundu.

Fındık fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan olarak fındıkta iş birliği çalışmalarını başlattık. Önemli bir adım atmış olduk. Biz fındık üreticilerinin hep destekledik. Fındık üreticimize 8,5 milyar lira destekleme ödemesi yaptık. Fındık hasat döneminde üreticiler aleyhinde TMO’ yu görevlendirerek taban oluşturulmasını sağladık. TMO’nun taban fındık fiyatlarını açıklayarak müjde vermek istiyorum.

Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira, Levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat16,5 liradır. Mazot, gübre destek ve alan bazlı destekle fındık kilogram fiyatı 19lira ile 18,5 lira arasına gelmiş oluyor. Kurban bayramı akabininde alıma geçiliyor.”

İfadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Antrenörlük kursuna katılacak.

26 Temmuz 2019 Cuma 18:03

Antrenörlük kursuna katılacak.

Ereğlispor formasını 8 yıldır terleten 20 yaşındaki genç oyuncu Emre Kartal, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin açacağı C Antrenörlük kursuna katılacak. Kartal, kursu başarılı ile tamamlarsa Türkiye'nin en genç antrenörleri arasına girecek.


Zonguldak Ereğli'de amatör lig takımlarından Zonguldak Ereğlispor'da 8 yıldır top koşturan Emre Kartal, hocalık için ilk adımı attı. Genç oyuncu, ağustos ayında Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından yapılacak olan C Antrenör kursuna katılacak. 20 yaşında olmasına rağmen aralıksız 8 yıllık futbol kariyeri bulunan Emre, kursu başarı ile tamamlarsa Zonguldak tarihinin en genç antrenörü unvanına sahip olacak. Geçtiğimiz sezon Zonguldak Ereğlispor'daki başarı grafiğini U16 takımının hocalığını yaparak süsleyen Kartal, burada play-off oynama başarısı gösterdi. 
Emre Kartal'ın kursta başarılı olması halinde genç yaşta bu unvana kavuşacağından dolayı belgesini TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASK) Genel Başkanı Ali Düşmez tarafından alması bekleniyor. 

Yorumlar

Tarlasını domuzlardan korumak için ilginç çözüm buldu

26 Temmuz 2019 Cuma 12:40

Tarlasını domuzlardan korumak için ilginç çözüm buldu

Zonguldak Alaplı İlçesi Sabırlı Köyünde Fındık Üreticisi olan Ünver Bozkurt, Fındık Bahçesini domuzlardan korumak için ilginç bir yöntem keşfetti. Bozkurt, Fındık bahçesine domuzlar girmesin diye tarlasının etrafını berberlerden topladığı saç kıllarını fındık aralarına dökerek koruyor.

Alaplı İlçesi Sabırlı Köyünde Fındık Üreticiliği yapan Bozkurt , Fındık bahçesine yabani domuzlardan korumak için berberlerden topladığı saçları tarlasında bulunan Fındık Ağaçların dalların arasına koyarak, domuzların tarlaya girmesini engelliyor. Üretici Ünver Bozkurt, Temmuz aylarında fındığın tam olgunlaşma aşamasında olurken,domuzların bahçesine girerek talan ettiğini, böylece çiftçiye çok zarar verdiğini söyledi. Bu duruma karşı kendince bir taktik geliştiren Ünver Bozkurt, üç sene önce geliştirdiği saç kıllarını kullandığı andan itibaren tarlasını yabani domuzlar girmediğini ileri sürdü. Çiftçilerin bu yöntemle uyguladıkları saç kıllarını ağaçlarına asarak, mahsulleri yiyen domuz sürülerine karşı mücadele başlattıklarını kaydeden Ünver Bozkurt, "Yabani hayvanlar genellikle insanlardan kaçar, korkarlar. Hatta görmediği halde kokusunu dahi duysa kaçarlar. İnsan saçları da koku verdiği için ben bu yönteme başvurdum ve hakikaten başarılı oldum. Kurtulmuş olduk. Berberlerden topladığım insan saçlarını tarlamın çevresine etrafına döktüm. Daha sonra beklemeye başladım, bu yöntemle başarılı oldum. Uyguladığım bu yöntemle saçların üzerinde insan kokusu olduğu için domuzlar fındık bahçesine zarar vermiyor. Bu uygulamaya yaklaşık Üç yıldır yapıyorum . Bu yöntemle kesinlikle herhangi bir zarar görmeden fındığımı hasat sonunda fire vermeden topluyorum. Diğer çiftçilere de böyle yapmalarını tavsiye ederim" diye konuştu.

Yorumlar

Trabzonspor'un golcüsü Kömürspor'un gündeminde

26 Temmuz 2019 Cuma 09:32

 Trabzonspor'un golcüsü Kömürspor'un gündeminde

Zonguldak Kömürspor, Trabzonspor'un 19 yaşındaki santrforu Burak Temir'i gündemine aldı.

 
TFF 2. Lig temsilcisi Zonguldak Kömürspor, teknik direktör Serkan Afacan yönetiminde transfer çalışmalarına devam ediyor. Kırmızı-lacivertli takım, Trabzonspor'da bonservisi bulunan ve geçtiğimiz sezon 1461 Trabzonspor forması giyen 19 yaşındaki santrfor Burak Temir'i gündemine aldı. Öte yandan Trabzonspor'un teknik direktörü Ünal Karaman'ın genç oyuncu Burak Temir'in Kömürspor'a kiralamasına sıcak baktığı öğrenildi. 
Gençlerbirliğispor altyapısında yetişen genç oyuncu, kariyerinde U16 liginde 4 maç oynarken, U17 liginde 33 maç 28 gol, U19 liginde 25 maç 16 gol kaydetti. U21 liginde ise 5 maçta forma giyip 3 kez fileleri havalandırdı. 

Yorumlar

Öykü Arin ve anne Eylem Şen Yazıcı teşekkür kartı gönderdi

25 Temmuz 2019 Perşembe 17:30

Öykü Arin ve anne Eylem Şen Yazıcı teşekkür kartı gönderdi

Lösemi ile mücadele eden 4 yaşındaki Öykü Arin ve annesi Eylem Şen Yazıcı Çaycuma'da yürütülen kök hücre kampanyası nedeniyle kampanyası düzenlenmesi etkinliği için teşekkür kartı gönderdi.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliğinden yapılan açıklamada, "Bu güzel kartlar için Sevgili Öykü Arin’e ve annesi Eylem Şen Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz. Öykü Arin’in iyileşeceğine bütün kalbimizle inanıyoruz. Öykü Arin'i çok seviyoruz ve önümüzdeki yıl Çaycuma'da 16'ncısını yapacağımız uçurtma şenliğine bekliyoruz" denildi. Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği ve KESK Çaycuma Bileşenlerinin çağrısıyla geçtiğimiz ocak ayında Öykü Arin ve tüm lösemi hastaları için Çaycuma'da Kızılay aracılığıyla iki kez kök hücre kampanyası yapılmış, kampanyaya çok yoğun bir katılım olmuştu. 
Uygun ilik bulunamaması nedeniyle Öykü Arin için 2 buçuk ay önce annesi Eylem Şen Yazıcı'dan ilik nakledildi. İlik uyum sağlamayınca Öykü Arin'e bu kez babası Çağdaş Yazıcı'dan yarı uyumlu kök hücre nakli yapıldı. 3 Haziran'da yapılan naklin yüzde 98.5 oranında tuttuğu belirtildi. Öykü Arin’in tedavi süresi devam ediyor ve yarı uyumlu naklin tamamen başarılı olup olmadığını zaman gösterecek. 

Yorumlar