Çorbacıdan acil sağlık personeline örnek destek

20 Mart 2020 Cuma 23:05

Çorbacıdan acil sağlık personeline örnek destek

Kdz. Ereğli AK Parti Belediyesi Meclis Üyesi, Kızılay Kdz. Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Çorbacı'nın ortağı Kürşat Yağız korona virüs salgını nedeniyle yoğun şartlarda görev yapan 112 ve hastanelerin acil servislerinde görev yapan sağlık personeline destek vermek amacıyla ücretsiz çorba servisi yapma kararı aldı.

 Yağız konuya ilişkin yaptığı açıklamada 'ülkemizde yaşanan Korona virüs salgını nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte elbette işin en zor kısmını sağlık çalışanlarımız yürütüyor. Kendi sağlıklarını riske atarak başkalarının hayatlarını kurtarmayı öncelikli görev sayan sağlık çalışanlarımıza bende bir esnaf olarak destek vermek istedim. Bu nedenle Kdz.Eregli Devlet Hastanesi, Özel Anadolu Hastanesi ve Özel Echomar Hastanesi ile 112'de gece görev yapan tüm çalışanlara ücretsiz çorba servisi yapmayı düşündük. Talep eden sağlık çalışanlarımıza gece istedikleri saatte bizleri arayarak talep etmeleri durumunda ücretsiz çorba ikramımızı yapacağız. 'Çorbada bizim de tuzumuz olsun' diyerek sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik' dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , çorbacı , sağlık çalışanları , alkış , korona virüs , salgın tedbir

Yorumlar

Gemide fenalaşan mürettebatın imdadına ekipler yetişti!

20 Mart 2020 Cuma 22:58

Gemide fenalaşan mürettebatın imdadına ekipler yetişti!

Zonguldak açıklarındaki tanker gemisinde fenalaşan mürettebatın imdadına ekipler yetişti.

 Kocaeli'nin Derince ilçesinden Rusya'nın Tuapse ilçesine yola çıkan Hope A isimli tanker gemisinde fenalaşan mürettebat için ekipler seferber oldu. Zonguldakaçıklarındaki gemiden telsiz irtibatının ardından harekete geçen Sahil Güvenlik botu tankere yanaşarak rahatsızlanan mürettebata ulaştı. İsmi belirlenemeyen yabancı uyruklu mürettebat, özel donanımlı ekipler tarafından limanda bekletilen ambulansa alındı. Ambulansta ilk müdahalesi yapılan personel Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Beyin damarlarında tıkanıklık olması sebebiyle fenalaştığı öğrenilen mürettebatın hastanedeki tedavisi sürüyor. Ayrıca hastaneye tercüman da getirildiği öğrenildi. Geminin dün 15.00 sıralarında Derince'den yola çıktığı öğrenildi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli'de koronavirüste son durum...

20 Mart 2020 Cuma 19:19

Kdz. Ereğli'de koronavirüste son durum...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Sırbistan’dan Ereğli ve Alaplı ilçelerine gelen 7 kişiden ikisinin hastanede gözetim altında olduğunu ve test sonuçlarının beklendiğini ifade etti. Kaymakam Çorumluoğlu her iki ilçede de şu anda sıkıntılı bir durum olmadığını belirtti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ilçede koronovirüs ile ilgili yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Sırbistan’dan yurda dönen biri Ereğli diğer altısı Alaplı’da olan 7 kişiden ikisinin yüksek ateş nedeniyle Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutulduğunu ve test sonuçlarının beklendiğini ifade etti. Her iki ilçede de şu ana kadar sıkıntılı bir durum olmadığını dile getiren Kaymakam Çorumluoğlu “Sırbistan’dan gelen biri Ereğli diğer altısı Alaplı ilçemizden 7 vatandaşımız var. 7 kişiden ikisi yüksek ateş şikayeti ile hastanemize başvurunca gözetim altına alındılar. Test sonuçlarını bekliyoruz. Diğer 5 kişide evlerinde kendilerini izole etmiş durumdalar. Onlarında takibi yapılıyor. Şu ana kadar her iki ilçemizde de testleri pozitif çıkan hastamız yok. Buda sevindirici bir durum. Hastanemizde sağlık personelimiz süreci çok iyi götürüyor. Bizde sürekli takibini yapıyoruz. Bu süreçte testler yapılmaya devam ediyor. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızda önümüzdeki Çarşamba günü 14 günlük süreç doluyor. Sağlık Bakanlığımız ülkemizde olduğu gibi burada da süreci çok iyi bir şekilde yönetiyor. Her şey şeffaf bir şekilde açıklanıyor. Kamuoyundan gizlenen, saklanan bir bilgi yok, olması da mümkün değil. Vatandaşlarımızın korkuya yada paniğe kapılacakları bir durum yok. Bakanlığımız tarafından önerilen tedbirlere uymaya devam etsinler” dedi.
Kaymakam Çorumluoğlu halkı yalan yanlış bilgilerle korku ve paniğe sevk edecek paylaşımlarda bulunanlara karşıda gerekli cezai yaptırımları uyguladıklarını ifade etti.

Yorumlar

Zonguldak Limanı'nda karona virüs tedbirleri!

20 Mart 2020 Cuma 18:10

Zonguldak Limanı'nda karona virüs tedbirleri!

Zonguldak Valiliği, limanda koronavirüs tedbirlerine ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

 Zonguldak Valiliğince yapılan açıklamada riskli bölgelerden gelen gemilerin açıkta bekletildiği, sağlık görevlilerince mürettebatın gemide muayene edildiği kaydedildi. Muayene bulguları normal ise geminin limana yanaştırılıp, taşıdığı yükün boşaltılmasına izin verildiği belirtildi. Mürettebatın ise şehre girişine izin verilmediği belirtildi. 
Ro-Ro gemilerinde ise şoförlerin muayene edilip, bulgu varsa hastanede karantinaya alındığı ifade edildi. Bulgu olmayanların ise 14 gün boyunca limanda bekletildiği; günlük muayenelerinin yapıldığı ve 14. günün sonunda bulgu yok ise şehre girişlerine izin verildiği belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Alaplı'ya 14 Milyon lira Fındık destek parası...

20 Mart 2020 Cuma 17:46

Alaplı'ya 14 Milyon lira Fındık destek parası...

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, fındık alan bazlı destek ödemeleriyle, ilçeye 14 Milyon lira sıcak para gireceğini, çiftçiye, esnafa, tüccara ve her kesime can suyu olacağını söyledi.

 Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu yaptığı açıklamada, alan bazlı gelir desteği ödemelerinin 20 Mart 2020 tarihinde başlayacağını ve 10 Nisan 2020´de son ödemenin gerçekleşeceğini belirtti. Alan bazlı gelir desteği ödemesinin fındık üreticilerinin TC kimlik numaralarının son hanelerine göre ödeneceğini belirten Türkoğlu, ödemelerin üç grup halinde yapılacağını kaydetti. 
Şeref Türkoğlu, "Alaplı´da bu sene 8 bin fındık üreticisi alan bazlı gelir desteği ödemesinden faydalanacak. Ödemeler TC kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılacak. Buna göre kimlik numarası 0 ve 2 ile bitenler 27 Mart, 4 bitenler 3 Nisan, 6 ile 8 bitenler ise 10 Nisan tarihinde ödemelerini alacaklar. İlçeye 14 Milyon lira sıcak para girecek. Bu para çiftçiye, esnafa, tüccara ve her kesime can suyu olacak, ilçe ekonomisi rahat bir nefes alacak." şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , FINDIK

Yorumlar