Çorbacı’nın yeni şubesi Düzce’de açıldı…

2 Mart 2020 Pazartesi 16:32

Çorbacı’nın yeni şubesi Düzce’de açıldı…

Kdz. Ereğli’nin sevilen esnaflarından Kürşat Yağız, damak tadına hitap eden Çorbacı’yı büyüterek, Düzce’de yeni şubesini açtı.

 İçinizi ısıtacak bir çorba sloganı ile yola çıkan ve Ereğli’nin bir numaralı Çorbacısı, Ereğli’nin ardından Düzce’de açıldı. Kültür Mahallesi, İstanbul Caddesi, No/ 128, Ümit Eczanesi karşısında hizmete açılan Çorbacı, damak tadına önem verenlerin ve çorba severlerin gözdesi olacak. Ereğli’nin sevilen esnaflarından Kürşat Yağız, yolu düşen herkesi yeni şubesine bekliyor. Yağız açıklamasında, “İçinizi ısıstacak çorba sloganı ile yıllardır Kdz. Ereğli’de hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Kdz. Ereğli’nin ardından bir şubemizi de Düzce’de açtık. Eminim ki Düzce halkıda çorbamızı beğenecektir, yolu düşen herkesi ve tüm Düzce halkını çorbamızdan tatmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Kdz. Ereğli Haber Ailesi olarak, Kürşat Yağız ve Çorbacı ailesine hayırlı olmasını temenni eder, hayırlı kazançlar dileriz.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , çorbacım , Kürşat Yağız , Düzce

Yorumlar

E-KPSS'ye hazırlık kursu başladı...

2 Mart 2020 Pazartesi 16:01

E-KPSS'ye hazırlık kursu başladı...

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi tarafından Nisan ayında gerçekleştirilecek olan E-KPSS için evet halk eğitim işbirliğinde hazırlık kursu başlatıldığını söyledi. Engellilere hazırlık kursuna katılmaları çağrısında bulunan Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, şunları kaydetti.

 "Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak bilindiği gibi her yıl engellilere düzenlenen E-KPSS kursu için hazırlık kursu açıyoruz. İlimizde bu sınava girecek olan engellilerin bilgi yönünden daha iyi hazırlanmaları aşamasında bu kursa katılmalarını istiyoruz. Bu yıl bu zamana kadar yaptığımız kurslardan aldığımız iyi sonuçlara istinaden bu kursu tekrar bu yıl da açmak için gerekli girişimleri yaptık. Milli Eğitim Halk Eğitim merkezi ile yapmış olduğumuz istişare sonucu bu kursla ilgili bütün hazırlığı yaptık. Ancak bugüne kadar bu kursu düzenleyecek yer bulmamızdan dolayı biraz gecikme oldu. Ama bugün itibarıyla bu kursu başlatmış bulunmaktayız. Milli Eğitim'e bağlı özel eğitim okulunda yani Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün yeni binasının yanında bulunan özel eğitim okulunda bir sınıf açarak bu kurs bugün başladı. Ben buradan bütün engelli arkadaşlarımıza bu kursa katılmak isteyenler başvuran bilir. Kursa lise ön lisans ve lisans mezunları biliyorsunuz E-KPSS ye giriyor. İlkokul ve ortaokul mezunları bu sınava giremediği için onların bu kursa başvurmaları gerekiyor.Bu kursa katılmak isteyen engelli lise ve ön lisans lisans mezunu engelli arkadaşlar halk eğitim merkezine giderek müracaat edebilirler ve bu kursa katılabilirler. Ben bu aşamada tekrar bütün adayı arkadaşlarımıza engelli arkadaşlarımıza katılacakları E-KPSS için de büyük başarılar diliyorum." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Türkiye Sakatlar Derneği , kpss

Yorumlar

Uyuşturucu ile ilgili bilgilendirme eğitimi!

2 Mart 2020 Pazartesi 15:58

Uyuşturucu ile ilgili bilgilendirme eğitimi!

Devrek’te mahalle ve köy muhtarlarına yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Devrek Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından mahalle ve köy muhtarları ile ihtiyar heyetine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi. 
Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen programda kurum uzmanları Esra Ermiş ve Ümit Civak tarafından “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Programı” kapsamında madde bağımlılığı, sonuçları ile öncesi ve sonrasında alınması gereken önlemler hakkında bilgi sunumunda bulunuldu 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , EĞİTİM , MUHTARLAR

Yorumlar

STK’lardan “Bahar Kalkanı Harekatına” destek...

2 Mart 2020 Pazartesi 13:15

STK’lardan “Bahar Kalkanı Harekatına” destek...

Suriye’nin İdlib Kentinde, rejim güçleri tarafından 33 askerin şehit edilmesinin ardından Türkiye genelinde 81 ilde Eş zamanlı olarak TSK’dan başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’na TOBB öncülüğünde tüm odalar ortak basın açıklaması yaparak harekata destek verdi.

 Zonguldak Ticaret Sanayi Odasında yapılan basın açıklamasına il ve ilçelerde bulunan oda başkanları ve sivil toplum kuruluşunun başkanları katıldı. Grup adına açıklama Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, “Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız” dedi. 
Demir açıklamasında “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugünde, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüz binlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi” dedi. 

“Bu saldırı, asla kabul edilemez” 
Karşımızda canlara kast eden zihniyete sahip bir rejim olduğunu ifade eden Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, “Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kast eden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzu bahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , başkan , sivil , ülke , güvenlik , kahraman , kuruluş , ordu

Yorumlar

"Nerede Devrekli varsa emrindeyim"

2 Mart 2020 Pazartesi 13:05

"Nerede Devrekli varsa emrindeyim"

Avrupa Devrekliler Derneği 3’üncü olağan kongresini DİTİB Merkez Camii’de yaptı. Kongreye konuk olan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ise yeni yönetime başarılar dileyerek "Nerede Devrekli varsa emrindeyim" diye konuştu.

 Kongrenin divan heyeti Erol Yukarıbaş, Cevdet Koymalı ve Dursun Döngel’den oluştu. Faaliyet ve mali raporların okunmasından sonra yeni yönetim seçildi. Yeni yönetime Ufuk Saraç’ın Başkanlığında; Mustafa Yağcı Vedat Karagülle, Metin Göktepe, Mevlüd Özcan, Aytekin Gözsöz, Ramazan Topal, Özkan Yağcı, Yüksel Pekmezci,Cihan Bayram, Ayhan Karaustaoğlu, Yüksel Kafalı seçildi. 
Kongrenin konuğu Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Yeni yönetime de başarılar dileyen Başkan Bozkurt, "Nerede Devrekli varsa emrindeyim. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Yeni yönetimi kutluyorum, başarılar diliyorum. Önceki dönem görev yapanlara da teşekkür ediyorum" dedi. 
Başkanlığa seçilen Ufuk Saraç, kendini seçen herkese teşekkürlerini belirtti. Saraç, "Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , faaliyet , mali , birlik , beraberlik , konuşma

Yorumlar