Çok önemli... 1000 TL yardım nasıl yapılacak açıklandı

31 Mart 2020 Salı 21:59

Çok önemli... 1000 TL yardım nasıl yapılacak açıklandı

Günlerdir ihtiyaç sahiplerine yapılacak 1000 TL’lik yardım için oluşan kalabalığın önüne geçmek için Kdz. Ereğli Kaymakamlığı yardımın nasıl yapılacağını ve ihtiyaç sahiplerinin yardımı nasıl alacağını açıkladı.

Kdz. Ereğli sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik tarafından yapılan açıklamada yapılacak yardımın detayları şu şekilde açıklandı;
1. Kdz Ereğli SYD Vakfımızca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın Ekonomik İstikrar Paketi Kapsamında düzenli merkezi sosyal yardım almakta olan hanelere 1000’er TL PTT Kanalıyla yardım yapılacaktır. PTT Kartı bulunan vatandaşlarımız PTT Kartıyla birlikte PTT atmleri veya Kamu Bankalarına ait atmlerden ücretsiz olarak ödemelerini çekebilecektir. PTT Kartı olmayanlar ise PTT Şubelerine giderek söz konusu destekten faydalanabilecektir.
Yardım ödemeleri hak sahibi vatandaşların doğum yılının son rakamına göre aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.
Doğum Yılının Son Rakamı Ödeme Tarihi
0 ve 5 Olanlar 1 Nisan
1 ve 6 Olanlar 2 Nisan
2 ve 7 Olanlar 3 Nisan
3 ve 8 Olanlar 4 Nisan
4 ve 9 Olanlar 5 Nisan
tarihlerinde yapılacaktır.
Bu konu ile ilgili vatandaşlarımızın vakıflara herhangi bir müracaatı olmayacaktır. Fayda sahipleri Genel Müdürlüğümüzün Alo 144 Sosyal Yardım Hattı, PTT Şubeleri ve SYD Vakfımızın 0 372 316 90 95 ve 0 372 323 03 43 nolu telefon hatlarından bilgi alabilecektir.
2. Kamuoyunda son zamanlarda COVİD-19 (Koronavirüs) nedeniyle geliri 5.000.-TL altında olan ailelere SYD Vakfımızdan yardım yapılacağı söylentileri yayılmış olup Kdz Ereğli SYD Vakfımızın önünde kuyruklar oluşmaktadır. Koronavirüs tehdidi nedeniyle hem kendi sağlığınızı hem de kurumların sağlığını tehdit edilmemesinde fayda vardır. Gerçek dışı haberlere itibar edilmemelidir. Gerçek ve doğru haberleri almak için lütfen SYD Vakfı Müdürlüğümüzün 0 372 316 90 95 ve 0 372 323 03 43 nolu telefonlarından başvurmanız yeterli olacaktır.
Ayrıca SYD Vakfımıza kayıtlı bulunan, ilk müracaat eden, düzenli yardımdan faydalanamayan ihtiyaç sahipleri için Vakıf Mütevelli Heyeti başkanlığınca yardımlar planlanmakta olup bu vatandaşlarımızın da mağduriyetleri giderilecektir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın talepleri vakfımızın yukarıda belirtilen telefon numaralarından alınacaktır.
Vakfımıza zaruri durumlar dışında gelinmemesi virüsün yayılmaması ve sağlığımızın korunması için önem arz etmektedir. Çok Değerli Kdz Ereğlililer Evinizde kalın.”

Yorumlar
  • Gülay yüksel
    17 Nisan 2020 Cuma 20:19

    Üç çocuğum var eşim inşaatta çalışıyor bende yararlanmak istiyorum yardiminizdan iki tanesi küçük cocugumun

Tamda ihtiyaç varken o ailelerin yüzünü güldürdü

31 Mart 2020 Salı 20:53

Tamda ihtiyaç varken o ailelerin yüzünü güldürdü

Korona virüs aileleri sadece hastalıkla değil ekonomiyle de vurdu. İş yeri kapanan ve zor durumda olan aileler kara kara düşünürken Ereğlili Av. Musa Yurtseven herkese örnek olacak bir davranış sergiledi ve 150 aileyi sevindirdi.

Dünya’da ve Ülkemizde etkisini gösteren korona virüs salgını nedeniyle bir taraftan salgınla mücadele edilirken kapanan işyerleri nedeniyle birçok aile ise ekonomik zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldı. Tamda böyle bir dönemde Kdz. Ereğli’nin sevilen Avukatlarından Musa Yurtseven örnek bir davranış göstererek 50 Lösemili çocuğun aileleri ile birlikte ihtiyaç sahibi 100 aileye kumanya yardımında bulundu. Tamda ihtiyaç sahibi aileler kara kara “Ne yapacağız biz” diye düşünürken Av. Musa Yurtseven örnek bir davranış sergileyerek, 50 Lösemili çocuğun ailesini ve ayrı 100 aileyi gıda yardımında bulunarak bir nebze yüzlerini güldürdü.
Herkesin evde kal çağrıları uymasını istediğini belirten Av. Yurtseven, yaptığı yardımın okyanusta su damlası olduğunu, imkanlar dahilinde bölge halkının yanında olmaya devam edeceğini belirterek, “ Bölgemizde 50 lösemili çocukların ailelerine, ilçemiz civar köylerine ve Gülüç beldesinde olmak üzere toplamda 100 aileye erzak ve gıda yardımda bulunarak bu zorlu günlerimizde hemşerilerimize destek olmaya çalıştık. Bizimkisi okyanusta bir su damlası. İmkanlarımız el verdikçe destek olmaya, çalışmaya devam edeceğim. Ben evde kal uyarılarına dikkat ediyorum. Vatandaşlarımızın da uymalarını umut ediyorum.” dedi

Yorumlar

27 bin öğrenciye uzaktan eğitim sistemi...

31 Mart 2020 Salı 17:28

27 bin öğrenciye uzaktan eğitim sistemi...

BEÜ’de 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Koronavirüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle uzaktan eğitimle sürdürülecek.

 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında lisansüstü eğitim programlarını uzaktan eğitimle yürütmeye başlayan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM), 2014 yılında üniversite genelinde yürütülen ortak zorunlu dersleri de uzaktan eğitim ortamına taşıyarak 15 binin üzerinde öğrenciye uzaktan eğitim aracılığı ile eğitim öğretim verilmesini sağlanıyor. Bu tecrübe sayesinde, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Bahar Döneminde yaşanan Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksatılmadan sürdürebilmesine imkan sağlandı. 
Yükseköğretim Kurulu tarafından 12 Mart 2020 tarihli eğitim-öğretime ara verilmesi kararından önce, üniversite ilgili birimleri ve akademik-idari personele ihtiyaç duyulması halinde uzaktan eğitime geçilebilmesi için hazırlıklara başlandı. Şu ana kadar Üniversitede yapılan tüm bilişim yatırımları, ölçeklenebilirlik göz önünde bulundurularak gerçekleştirildiği için, Üniversite genelindeki tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılmasına imkan verildi. Yükseköğretim Kurulu’nun 18 Mart 2020 tarihli, uzaktan eğitim kapasitesine sahip olan bütün üniversitelerin 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dijital imkânlar ile uzaktan öğretim sürecine başlamasına yönelik açıklamasının ardından; Üniversite genelinde 23 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitim sürecinin başlatılabilmesi için, UZEM ve Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) arasındaki veri aktarımları tamamlanmış, öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin sistemi nasıl kullanacaklarına ilişkin yazılı ve görsel bilgilendirilmeler yapılmıştır. 
23 Mart 2020 tarihi itibariyle Üniversite örgün öğretim programlarındaki teorik derslerin, pratik uygulaması ile birlikte yapılacak teorik derslerin ve ilgili bölüm ve programların uygun gördüğü bazı uygulamalı derslerin uzaktan eğitim aracılığıyla verilmesine başlandı. Bu dersler uzaktan eğitimle verilirken öğrencilerin mesleki yeterlilikleri için gerekli olan bilgi, becerilerde mağdur olmamasına dikkat edildi. Uzaktan eğitime başlanan ilk gün itibariyle sisteme giriş sayısı 4 bin 119’e ulaştı. Sisteme ilk hafta 157 bin 496, günlük ortalama 25 bin civarı kullanıcı girişi yapıldı. Sistemi 867’si eğitmen, 26 bin 312 öğrenci olmak üzere toplam 27 bin 179 kullanıcı haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz kullanmaktadır. Öğrenciler ve öğretim elemanları sisteme www.uzem.beun.edu.tr adresi üzerinden kişisel bilgisayarlarının yanı sıra tablet, akıllı telefon cihazlarla erişim sağlanabiliyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , beü , uzaktan eğitim sistemi , zbeü

Yorumlar

Mutlu: İkinci bir emre kadar madenciler...

31 Mart 2020 Salı 17:22

Mutlu: İkinci bir emre kadar madenciler...

Korona virüsü salgını nedeniyle maden işçilerinin süresiz yıllık izne çıkartıldığını belirten Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan yardımcısı İsa Mutlu, madencilerin sosyal haklar dışında herhangi bir gelir kaybının olmayacağını söyledi.

  Maden ocaklarında tedbir amaçlı çok az sayıda işçi bırakıldığını ve İki madenci dışında hiç bir madencide virüs görülmediğini belirten Mutlu, üretime ne zaman geçeceği konusunda tarihin belli olmadığını söyledi. 
Bakanlar kurulu kararıyla maden ocaklarının İsa Mutlu, “Daha önce kurum yetkilileri ve bakanlık düzeyinde yapılan toplantılar neticesinde kurumda çalışan arkadaşların bir kısmı izne çıkartılarak esnek mesai sistemine geçmiştik. Korona virüsten dolayı yapılan mücadelede işçinin tamamen izne çıkartılarak üretimin durması zaruri hale geldi. Ülke şu anda zor bir süreçten geçiyor. Kurumda çalışan işçi sayısının yüksek olması Zonguldak’ta durumunun ciddiyetinden dolayı üretim durdurulmuştur. Sadece iş yerlerinde zaruri nedenlerden dolayı çok az sayıda işçi görevlendirilmiştir. İşçi kardeşlerimiz idari izinli olduğundan dolayı senelik izindeymiş gibi haklarını alacaklardır. Sürecin nasıl olacağını kestiremedimiz için idari izin konusunda bir tarih yok. Şu anda ikinci bir emre kadar işçi arkadaşlarımız izne çıkartıldı. Gelişmelerin durumuna göre iş yerindeki çalışma hayatını şekillendireceğiz” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TTK , MADENCİLER , MADENCİ

Yorumlar

PTT’den sosyal mesafe kuralı...

31 Mart 2020 Salı 15:50

PTT’den sosyal mesafe kuralı...

PTT son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından müşterileri ve çalışanları korumak adına tedbir alarak tüm iş yerlerinde sosyal mesafe kuralını uygulamaya geçirdi.

 Müşterilerin ve çalışanların sağlığı için korona virüs etkilerine karşı gerekli tedbirler konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Covid-19 salgınına karşı hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığını önemsemek adına PTT tüm iş yerlerinde sosyal mesafe kuralını uyguluyor, şube ve gişelerde görevli personel sayısını en fazla iki katı kadar müşteriyi içeride misafir ederek, işlemlerini sırayla gerçekleştirirken Müşterilerin hem içeride hem dışarıda sıra beklerken 1 metre mesafe kuralına uymaları noktasında gerekli tedbirleri aldı. Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında gişe ve bankacılık işlemlerin PTT iş yerlerine gitmeden PTT Bank İnternet Bankacılığı, PTT mobil uygulaması veya PTT ATM’lerinden kolaylıkla gerçekleştirebilecek. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ptt , sosyal mesafe kuralı

Yorumlar